Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 17:01   #1
Talking The Witcher serijal-Andrzej Sapkowski

Nisam nigdje mogao naći da je netko već započeo ovaj topic pa evo ja ću. Ako je pošaljite mi link.
Kako je igrica Witcher 3: Wild Hunt skočila u popularnosti sve više ljudi se počelo interesirati za orginalni književni predložak poljskog autora Andrzeja Sapkowskog. Ja naime nemam dovoljno dobar PC čak ni za 2. nastavak igrice, ali pošto volim fantasy književnost mogu se zadovoljiti knjigama. Na interliberu sam kupio The Last Wish i Sword of Destiny. Uglavnom SoD me oduševio. Ovdje pišite svoje komentare.
__________________
Have you ever been alone at night
Thought you heard footsteps behind
And turned around and no one's there?
redjohn6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 07:16   #2
Prošle godine sam pročitao The last wish i Sword of destiny,ali me nisu baš oduševile zbog fragmentarnosti radnje,odnosno nisu pravi romani već zbirke kraćih epizoda.
Uskoro započinjem Blood of elves, koji je ujedno prvi roman u seriji i početak prave asge koja traje 6 knjiga,i imam dobra očekivanja.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 08:06   #3
Saga je jako dobra ali nemoj se iznenadit ako ti knjige budu oscilirale između dobrih i odličnih.
Prequeli su dobri ali ne tako dobri kao saga. Iako dobro dođu kao uvd jer se onda tijekom čitanja sage neće pitat odakle je doša pojedini lik.
Teme koje spakovski obrađuje kroz sagu su aktune za sadašnji svijet u kojem živimo.

I ako netko nije znao u pripremi je film snimljen prema prvoj i zadnjoj priči iz Posljednje želje
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 23:57   #4
Malo gledam po netu i vidim kod nas nisu sve knjige dostupne,
gdje ih je najbolje nabaviti, na amazonu ili? Thnx unaprijed.
__________________
...all those moments will be lost in time, like tears...in...rain. Time to die.
Ulver is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:02   #5
Quote:
Ulver kaže: Pogledaj post
Malo gledam po netu i vidim kod nas nisu sve knjige dostupne,
gdje ih je najbolje nabaviti, na amazonu ili? Thnx unaprijed.
https://www.bookdepository.com/searc...arch=Find+book

Ako misliš na eknjige, imaš torrent za skinut...
robach89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:11   #6
Pročitao sam The Last Wish i Sword of Destiny, jako su mi se svidjele knjige, jedva čekam nastavke.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:49   #7
Sve dosad izdano imaš na bratskom, srpskom jeziku, ne moraš se zajebavati s engleskim. Ako se ne varam nisu sve knjige niti prevedene na engleski.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:02   #8
Preferiram sve čitati na engleskom jeziku, prijevodi knjiga sa ovih prostora su mi grozni, pa ih izbjegavam.

Nisu sve prevedene, ali sam našao sve na engleskom, fanovi serijala su ih preveli dosta dobro pa nema problema.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 14:30   #9
Čekao ko budala da dođu na hrvatskom. Na kraju pop..... i kupio ih na engleskom.

S obzirom da volim fantasy priče, a Witchera obožavam u knjige sam se uživio maksimalno.

Ostale mi još dvije i jedva čekam da ih pročitam.
hrvach2506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 14:38   #10
Sezonu oluja se može komodno zaobić
Loša knjiga
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:12   #11
Pročitao sam i Blood of Elves, moram priznati da mi se knjiga nije toliko svidjela kao recimo The Last Wish i Sword of Destiny, dobra je, ali osobno me smetalo što su se neke stvari razvlačile na previše stranica (npr. Yennefer i Ciri).
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:24   #12
Ja sam se, oduševljen igricom Witcher 3: Wild Hunt zainteresirao za knjige koje su me potpuno razočarale.

Rijetko se dogodi da je derivativno djelo (igrica ili film, štogod) bolje od originala, no knjige su daleko ispod razine storytellinga prisutnog u igrici.

Možebitna iznimka je ona zbirka kratkih priča (jel Sword of Destiny?).
To je na nešto boljoj razini od ostatka, koji je uglavnom loše-do-osrednji pulp.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:25   #13
Izgleda da bi Netflix mogao napraviti Witcher seriju.

Čini mi se da ima materijala ovdje- jedno selo, jedno čudovište po epizodi, plus overaching priča koja se pomalo odmotava u pozadini.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 15:16   #14
Mogli bi jednu sezonu procedurale da malo upoznam svijet i likove a onda od sljedeće krenut s glavnom pričom.
To bi mi bilo dobro.
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 15:43   #15
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Izgleda da bi Netflix mogao napraviti Witcher seriju.

Čini mi se da ima materijala ovdje- jedno selo, jedno čudovište po epizodi, plus overaching priča koja se pomalo odmotava u pozadini.
Meni je pacing iz igrice super. Nisam čitao knjige tako da ne mogu reći koliko toga je dodano izvan knjiga, ali cijeli koncept amnezije i istraživanja tko je mi je super. Plus naravno "pomaganje" pučanstvu da se riješi raznih čudovišta
__________________
Poskočica
.. i neznam kako razum može ljubavi odoljeti ...
earl Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:32   #16
Pozdrav. Nazalost nisam isao na interliber ove godine, cuo sam da su knjige bile 70 kn. Jel zna netko di se u Zagrebu mogu kupiti?
žajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:48   #17
Nisam nažalost igrao igre jer imam kantu od računala i ne želim samo 1 i 2 odigrati da bi čekao dok ne zaradim za konzolu ili bolji PC da igram 3. dio pa eto zanima me ima li di kupiti knjige u ZG i koliko koštaju? Preferirao bih ako se prodaju na engleskom jer svi znamo kakve su katastrofe djela prevedena na naš jezik. Isto tako jeli onih 10 ili tako nešto epizoda ''serije'' na youtubeu dobro pogledati?
p.s. čuo sam da ili film ili se serija planira tako da po meni je to loša vijest jer priznajmo loše je kad se iz igre, knjige rade filmovi no bilo bi dobro kada bi se Mads Mikkelsen uzeo za Geralta
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:49   #18
Ja sam prvo (prije nego su izasle igre) pogledao poljski serijal i koliko god bilo loše ocijenjen, meni nije bio loš. Igrice su mi bile ugodno proširenje tog svijeta. Pošto sam nabasao na ovaj topic dobio sam želju da pročitam i knjige.
Uglavnom ne volim gledati ekranizacije ako sam pročitao knjigu, jer me uvijek razočaraju (s obzirom da je teško misli i unutarnje sukobe karaktera teško odglumiti i izrežirati). Obrnuto bi moglo proći.
tom666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 10:24   #19
Pročitao The Last Wish na engleskom, solidno. Zbirka kratkih priča u kojima Geralt susrećen neobične likove i čudovišta za koja se uvijek ispostavi da nisu ono što se na prvu čini da jesu. Umjereno zabavno i nije preteško za čitanje. Mislim da su igre dobro pogodile atmosferu knjige i vjerno prikazale taj svijet. Pojavljuje se i nekoliko likova koji su bili u igrama (u jednoj priči Geralt upoznaje Yennefer) i vide se sličnosti u karakteru između istih likova u knjizi i u igri. Fanovima igre se može preporučiti čitanje, ali ne treba očekivat čuda.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 12:19   #20
Ako netko ima sve Witcher knjige neka mi se javi na pp, ako ih naravno želi prodati.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.