Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 19:08   #2281
Quote:
romy_2703 kaže: Pogledaj post
Dvori Poseidonovi (Ex Fenix na Sarsonima)

Bili smo već nekoliko puta, baziraju se na ribi, nekoliko osnovnih mesnih jela imaju.

U petak smo jeli salatu od hobotnice, dva tuna steaka sa prilogom, 2 gemišta i 2 kave, ukupna cijena 210kn.
Za moj ukus hrana je odlična, probala sam prethodni put rižoto sa kozicama i lavandom, bogata porcija.

Inače, to drže ribari iz Omišlja pa je riba dosta povoljna.
Meni je osobno stara konoba Fenix bila puna bolje sređena, hrana može proći, ali ukupni dojam slab..
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 10:07   #2282
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Pošteno od osoblja svojevremeno je i stari Kokolo tako radio.Živjeli nenametljivi profesionalni konobari.Mi imamo u planu ,nas 15 ići tamo,koliko unutra ima mjesta?Cuga?Npr vina?Cijene?
Nije jako velik prostor unutra, treba rezervirat, pogotovo za 15 ljudi. Za nas 5, 2 plate i nešto malo cuge (par sokova i pol litre crnog, nismo puno pili) je došlo čini mi se ispod 400 kn. Nemoj me lovit za riječ ali mislim da su plate za 2 osobe bile oko 120 kn svaka i ostalih stotinjak kuna za pol litre crnog i par sokova. Ja sam gledala još neke šnicle s kroketima i to je bilo cca 80 kn, ovisno o vrsti mesa.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 18:06   #2283
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Nije jako velik prostor unutra, treba rezervirat, pogotovo za 15 ljudi. Za nas 5, 2 plate i nešto malo cuge (par sokova i pol litre crnog, nismo puno pili) je došlo čini mi se ispod 400 kn. Nemoj me lovit za riječ ali mislim da su plate za 2 osobe bile oko 120 kn svaka i ostalih stotinjak kuna za pol litre crnog i par sokova. Ja sam gledala još neke šnicle s kroketima i to je bilo cca 80 kn, ovisno o vrsti mesa.
Bili, oduševljeni.Opuštena atmosfera,harmonikaši vrh,cijene povoljne,klopa izvrsna..
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 10:14   #2284
Bila jučer u Gvardijanu na Trsatu na pizzi. Odlično. Prostor za 5, konobari odlični. Ugodno iznenađenje.
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:10   #2285
Bila sam i ja u Gvardijanu pred 10 dana. Ali bila sam po prvi put u životu pa ne mogu usporediti. Super pizzu smo jeli, cijene su ok.
romy_2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:32   #2286
Ja neki dan iz gvardijana narucila picu i nije neka jela sam puno bolje i 7kn naplatio vise nego sta pise u cjeniku
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:48   #2287
bili jučer u Loži, Kastav
pizza tagliata-odlična
pileće rolice-standardno dobre
kolači torte od šum.voća odlične
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:00   #2288
Mala Riba

njami predjela, kao i uvijek, mixevi ribica i povrća, namaz, carpaccio od trilje

glavno jelo-obavezan brodet koji je odličan

deserti fini, torta od višanja, cheesecake
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 17:34   #2289
Kakve su pice u Romi na Krnjevu jel tko probao?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 22:06   #2290
Kao kontinentalac molim preporuku za "domaci" riblji restoran u okolici Lovrana-Opatije sa svjezom domacom ribom, moze i brudet, riblje plate, da su cijene normalne. Pod "domaci" mislim na hranu kako kuhaju lokalci, obilnije porcije bez onog gurmanskog preseravanja obrok velicine omanje pastete na velikom tanjuru sa "dekoracijom".

Koliko sam vidio navodno su ok Ruzmarin, Najade, Mala riba i Valle Losca. Gdje je najsvjezija riba? Dobar brudet? Riblja plata?
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 00:50   #2291
Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
Kao kontinentalac molim preporuku za "domaci" riblji restoran u okolici Lovrana-Opatije sa svjezom domacom ribom, moze i brudet, riblje plate, da su cijene normalne. Pod "domaci" mislim na hranu kako kuhaju lokalci, obilnije porcije bez onog gurmanskog preseravanja obrok velicine omanje pastete na velikom tanjuru sa "dekoracijom".

Koliko sam vidio navodno su ok Ruzmarin, Najade, Mala riba i Valle Losca. Gdje je najsvjezija riba? Dobar brudet? Riblja plata?
Ono sto ti zelis ti moze dati jedino Konoba Ribarnica u Voloskom - https://www.tripadvisor.com/Restaura...ar_County.html

Ako ti je problem snaci se, mjesto je doslovno 10 metara dalje u istoj ulici od Valle Losce samo s druge strane.

Inace steta da radis takvu selekciju, recimo Mala riba i Tramerka imaju fantasticnu svjezu i predivno spremljenu ribu, ali vjerojatno bi ti usle u kategoriju gurmanskog preseravanja iako su stvarno jako daleko od toga.

Ruzmarin je jedan od najgorih restorana ikad, ne kuzim kako itko moze za taj restoran reci da je dobar. Dovoljno je vidjeti da na meniju imaju skoro 100 razlicitih jela pa da ti sve odmah bude jasno. Najade isto korektno spremaju ribu koja je vise manje uvijek svjeza, ali restoran je sto se tice menija zaostao negdje u osamdesetima.
butkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:55   #2292
Quote:
butkooo kaže: Pogledaj post
Ono sto ti zelis ti moze dati jedino Konoba Ribarnica u Voloskom - https://www.tripadvisor.com/Restaura...ar_County.html

Ako ti je problem snaci se, mjesto je doslovno 10 metara dalje u istoj ulici od Valle Losce samo s druge strane.

Inace steta da radis takvu selekciju, recimo Mala riba i Tramerka imaju fantasticnu svjezu i predivno spremljenu ribu, ali vjerojatno bi ti usle u kategoriju gurmanskog preseravanja iako su stvarno jako daleko od toga.

Ruzmarin je jedan od najgorih restorana ikad, ne kuzim kako itko moze za taj restoran reci da je dobar. Dovoljno je vidjeti da na meniju imaju skoro 100 razlicitih jela pa da ti sve odmah bude jasno. Najade isto korektno spremaju ribu koja je vise manje uvijek svjeza, ali restoran je sto se tice menija zaostao negdje u osamdesetima.
Hvala puno na osvrtu. Slažem se što se tiće Ružmarina i Najade. Ovo što si preporučio mi je zanimljivo možda i tamo odemo jedan dan na tipa brudet, ali htio bih i jedan otmjeniji restoran. Ima restorana koji dobro ispeku (pretpostavljam da je Najade takav kao i konoba) i onda dobiješ neki loš prilog tipa pomfrit iz vrećice.

Znači ciljam na svježu domaću ribu i domaće namirnice, ugodan ambijent i umjerene cijene. Jednostavnost u pripremanju. Što manje "stranih" začina kombinacija i slično.


Što kažeš na JOHNSON, Moščenička Draga ? Po fotografijama mi izgleda da dobiješ škampe "normalnog" izgleda. Također je li možda znaš jel mogu kombinirati više toga npr. malo škampi, lignje, koja riba?
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 13:03   #2293
Ako tražite fini riblji restoran, sa svježom ribom, a ok porcijama i jako fino spremljenu preporučila bih vam restoran Girica, imaju gore i svoju ribarnicu iznad restorana. Prostor je ok - nije ružan ali nije ni previše fancy, uredan i čist, osoblje jako ljubazno. Kad god sam tamo jela ribu (a nisam preveliki obožavatelj iste) bilo je sve jako ukusno, a oni koji ju vole su imali samo riječi hvale. Tako da eto, sve preporuke. Restoran se nalazi u Rijeci. Problem je jedino parking,ali možete se snać jer u okolnim uličicama ima mjesta.
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 14:44   #2294
Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
Što kažeš na JOHNSON, Moščenička Draga ? Također je li možda znaš jel mogu kombinirati više toga npr. malo škampi, lignje, koja riba?
S Johnsonom ne možeš fulati, preporuka! Mogu iskombinirati bilo što.
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:04   #2295
Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
Hvala puno na osvrtu. Slažem se što se tiće Ružmarina i Najade. Ovo što si preporučio mi je zanimljivo možda i tamo odemo jedan dan na tipa brudet, ali htio bih i jedan otmjeniji restoran. Ima restorana koji dobro ispeku (pretpostavljam da je Najade takav kao i konoba) i onda dobiješ neki loš prilog tipa pomfrit iz vrećice.

Znači ciljam na svježu domaću ribu i domaće namirnice, ugodan ambijent i umjerene cijene. Jednostavnost u pripremanju. Što manje "stranih" začina kombinacija i slično.


Što kažeš na JOHNSON, Moščenička Draga ? Po fotografijama mi izgleda da dobiješ škampe "normalnog" izgleda. Također je li možda znaš jel mogu kombinirati više toga npr. malo škampi, lignje, koja riba?
Je, prilozi u konobi ribarnica bas i nisu neki spektakl, ali recimo rade blitvu a la carte i ne podgrijavaju ju, sto je ugodna promjena u usporedbi s 90% drugih restorana. Samim time mozes naruciti blitvu i bez krumpira ako zelis.

Ovo na sto ciljas jednostavno ne postoji. Trziste, a samim time i ponuda restorana je takva da si nitko ne moze priustiti imati u ponudi svjezu i divlju jadransku ribu, uz to placati dva natprosjecno dobra do vrhunska kuhara koji ce ju pripremati na nacin koji opisujes, a da onda jos uz to daje i obilne porcije uz umjerene cijene. Moras naci kompromis i izabrati ono sto ti je najbitnije.

Ako zelis vrhunsku i svjezu ribu spremljenu na tradicionalan nacin bez stranih zacina, onda idi u Tramerku. Recimo tamo mozes pojesti fantasticnu manestru od hobotnice i jecma, brudet, gregadu, lignje na sporko, tartar od tune ili palamide, ali i gulas od boskarina s domacom pastom. Meni je dnevni i na njemu nikad nema jela koje nije napravljeno od namirnica ulovljenih/nabavljenih bas tog dana. Problem? Porcije nisu tolike da ce ti se raspuknuti trbuh nakon sto ih pojedes. Cijene isto nisu na razini krcme koja prodaje marende nego su nesto vise. Iako su i cijene i porcije zapravo jako korektno kad na stvari gledas objektivno.

Johnson je super restoran, tesko da postoji bolji restoran na cijeloj nasoj obali kad su u pitanju skampi. Sigurno da ti mogu iskombinirati jako dobru platu, ali spremi se platiti barem 500kn po glavi. Uz vino, cak i vise od toga. Sto je jako korektna cijena za ono sto ces dobiti na tanjuru, da ne bi bilo zabune. Samo sto je jako nezahvalno davati ljudima preporuke kad te pitaju za obilne porcije i umjerene cijene, a traze vrhunsku svjezu ribu spremljenu na tradicionalan nacin.

Znaci ako zelis nesto relativno jeftino spremljeno na jednostavan nacin, ali da je od svjeze ulovljene ribe, onda definitivno Konoba Ribarnica. Ako zelis nesto otmjenije, ali uz gore opisani downside, Johnson i Tramerka su super izbor.
butkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 00:47   #2296
Sasvim mi je jasno kako je riba kao svjeza namirnica relativno skupa, tako da pod umjerenu cijenu sam mislio vrijednost za novac. Koliko vidim svi imaju manje vise iste cijene; skoljke 200, lignja 300, skampi i plemenita riba 400, jastog 600. Sto se tice razvikanih restorana tipa plavi podrum ili kukuriku nisam nasao podatak o cijenama, ali sam nasao puno komentara gdje se ljudi zale na visoke cijene i losiju kvalitetu. Nisam spreman platiti 150-200 kn za jednog sfrkanog skamica i dva krumpirica. Tazim normalne porcije za umjerenu cijenu ili nesto visu cijenu zapravo za kkasiku a to su gradele i brudet. Ako su to Tramenka i Johnson svaka cast.

Sto se tice Rijeke hvala na preporuci, ali hocemo malo izvan velegrada.
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 10:08   #2297
Ribarnica je najobičniji fastfood sa sviježom ribom. Prženo u ulju, gavuni iz metroa, kad nema sviježe ribe! sanitarni čvor i sanitarni uvijeti su tamo katastrofa! nema umaka, salate i sličnih pizdarija!

znaći, kupiš papaline, pobrašniš i staviš na ulje. to je ribarnica, a sad da je neki gastro doživljaj, nije. obični riblji fast food koji je na dobroj lokaciji!

Da ne prže ribu, vjerojatno nebi nikad otišao tamo! Ok je, al da je nešto zbog čega treba potegnut do tamo, apsolutno ne!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:07   #2298
Izabrao Johnson. Gdje na brudet? Tramerka, Mala riba ili Valle Losca?
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:26   #2299
Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
Izabrao Johnson. Gdje na brudet? Tramerka, Mala riba ili Valle Losca?
tip-top u gundulićevoj petkom

šalu na stranu > valle losca
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 18:13   #2300
Bio u Johnsonu. Jeli u slijedovima redom riblju juhu, skoljke, brudet, kovaca, skampe pili domace vino. Izuzetno zadovoljni poslugom ambijent isto odlican (80% vremena bili sami u restoranu sto je bilo izrazito ugodno). Sve skupa platili 710kn vrijedilo svake kune. Uglavnom su nam kombinirali po pola porcije i mi se najeli se do sitosti. Super je kod njih sto vide sto zelis i onda ti skladu s time ponude pravo gurmansko iskustvo. Nema onog ti si tu samo broj i kako da od tebe izvuku sto vise.

Jucer bili u Ribarnici za usporeebu. Jeli bakalar na bijelo, lignje i tunu. Dojam kako je vec netko napisaao fast food ja bih dodao jos "radnicka menza". Potrosili 193kn malo mi zao tih novaca
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.