Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 12:36   #701
Pa ne znam, iskreno. Majka mi cijelo vrijeme trubi da ne mogu sa hrvatskom vozačkom voziti auto sa bh registracijama koje nije registrirano na mene (što je skroz logično), ali na moju ideju da napravi punomoć na mene kako bih mogla vozit auto sa hrvatskom vozačkom ("za svaki slučaj", jel), samo odmahuje glavom i govori da je bolje napravit opet bh vozačku
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:51   #702
Prvi put produzujem vozacku, kakav je postupak?
Ova je bila na 5g uz nosenje naocala obavezno.
Dal se opet mora na pregled ili je mogu samo ovako produzit?
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:12   #703
Quote:
Lilolilu kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, iskreno. Majka mi cijelo vrijeme trubi da ne mogu sa hrvatskom vozačkom voziti auto sa bh registracijama koje nije registrirano na mene (što je skroz logično), ali na moju ideju da napravi punomoć na mene kako bih mogla vozit auto sa hrvatskom vozačkom ("za svaki slučaj", jel), samo odmahuje glavom i govori da je bolje napravit opet bh vozačku
Jedno je sigurno, dvije vozačke ne možeš imat. Ne možeš prelazit granicu sa BiH tablicama i hrvatskom vozačkom jer si u carinskom prekršaju, i isto tako sa hrvatskim dokumentima ne možeš registrirat auto u Bosni (da se izbjegnu prevare zbog jeftinijih troškova). Ali mislim da ne bi trebala imati previše problema ako voziš mamino ili prijateljevo ili rent a car po gradu... U svakom slučaju mislim da bi ti međunarodna vozačka riješila sve probleme.

Quote:
Mentolman kaže: Pogledaj post
Prvi put produzujem vozacku, kakav je postupak?
Ova je bila na 5g uz nosenje naocala obavezno.
Dal se opet mora na pregled ili je mogu samo ovako produzit?
Ako ti stoji naznaka za pregled onda ga moraš obavit. S potvrdom i starom vozačkom odeš i zatražiš novu. Sad može i online preko e-građanina ako imaš e osobnu verificiranu ili Fina certifikat, al ne znam jel može i ako trebaš pregled, jel se može dodat privitak.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:24   #704
Quote:
Lilolilu kaže: Pogledaj post
Nisam nisam, htjela sam prvo saznati kakve su posljedice. Mislim, moja majka hoće da imam i bh vozačku "za svaki slučaj" kad sam doma, ali "problem" je što i u situaciji koja je stvarno "za svaki slučaj" (jednom je trebala na hitnu, ja sam bila doma) zovne taksi jer meni ne da vozit auto A u Hrvatskoj mi je vozačka potrebna zbog posla.
Ništa, onda vjerujem da mi preostaje izvadit međunarodnu vozačku.
Hvala, ljudi!
to doma bi značilo da imaš i bh državljanstvo?ako je tako onda zaboravi na međunarodnu vozačku jer ti tsmo ne vrijedi.ako je ona s tobom možeš vozit njezin auto bez problema.
Old 23.02.2018., 10:35   #705
Da li se onaj kartončić koji se dobije dok se ne izradi nova osobna smije presaviti? Pretpostavljam da se smije...Malo blesavo pitanje al ajd...
Bezveze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:59   #706
Nije baš zgodno, i ovako će se do predizanja vjerojatno rubovi izlizat, a da ga presaviješ vjerojatno bi se i prepolovio. Nije baš neka kvaliteta. Stavi jednostavno tamo gdje inače držiš osobnu, sličnih je dimenzija. Ili baš imaš tako mini novčanik, radije drži negdje drugo.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.