Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 14:31   #6881
Gdje piše da nisu plaćena davanja? Prošle godine sam ih jednom nazvao za jedno vozilo iz unosa i rekli su mi da su cijene do registracije... a ostatak oglasa je njihov standardan u stilu ponude i reklame, kakvo imaju svi njihovi ponuđeni auti... obzirom na opseg ponude, ne znam u čemu je to "navlakuša"...
Old Jučer, 15:24   #6882
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Iskreno.., ovo je sve prilično surealno, kako ti to "pitaš / podrazumijevaš kao samorazumljivo / te na takvim osnovama hipotetski zaključuješ..

..još iskreno.., iako sam se trudio, nisam uspio prepoznati, ZAŠTO si u prvom dijelu "u stvar (u paket hipotetskih pitanja) umiješao još i Sloveniju"..(?)..

Ali dobro, s obzirom da si od toga "odustao", olakšava stvar utoliko da tebe treba pitati, otkud si dobavio "te neke polazne informacije" (sadržane u min. prve 3 / od 4 ovdje iznesene točke.. - naime zašto misliš da možeš ostvariti neki profit kroz "povrat njemačke trošarine".. - a u Njemačkoj ni ne postoji naplata "trošarine, ni ničega što bi bilo slično trošarinskom sustavu oporezivanja" ..(?)..

Pored toga veselo se "razbacuješ nekim brojkama / iznosima" izvan ikakvog konteksta" (izgleda ko matematička zadaća za 4. razred osnovne škole) - s tim da odmah u početku "naznačuješ da to neće biti ti iznosi" jer češ Švabu malo skuhat, te če ti on "morat" skinut cijenu (valjda već ionako, kad ti je več htio prešutit, da će si povratit trošarinu..) Srećom si ga skontao, pa (točka 3) tražit češ "od Njemačke", nek izvole sad izravno tebi vratit trošarinu (koju nisu nikad naplatili) "jer auto izlazi iz drzave" / s tim da ti tom trošarinom namiruješ RH, koja dokazano naplačuje to / dodatno odmah i PDV platit češ u proračun RH (što smatraš najNEpovoljnijom varijantom) opet dokazujući da očito nemaš blage veze ni o hrvatskom poreznom sustavu jer bi inače prepoznao da je 50 % povrata (od 25 %) PDV = 12,5 % PDV, što je ipak manje nego 19 % koliko je stopa PDV u Njemačkoj (i na koji izvjesno nemaš pravo povrata)

..da bi dakle tek dosegao "isto koštanje vozila" (usporedba bruto-cijene RH / Njemačka ZA TEBE, ako imaš pravo priznavanja 50 % PDV-a).., imao bi čak još "6,5 % fore".. (kolko si zasad fiktivno jeftinije prošao).., dakle (opet ovisno o izboru vozila).. kad bi uspio naći vozilo na koje češ platiti posebni porez u visini iznosa tih 6,5 % - tada bi TOČNO IZRAVNAO trošak nabavke vozila u Njemačkoj / sa efektivnim troškom koštanja tog istog vozila, uz plaćanje PDV + Posebnog poreza u Hrvatskoj..

Potonje se inače stavlja pod naslov "Efekti poreznih olakšica", koje su eto, trenutno u RH takve kakve jesu.. a ti sad usporedi "svoju zadnju rečenicu nakon "skupa šarenih pitanja" - i sad ovdje zaljkučak o tome da makar postoji realna mogućnost, da ti je u konačnici porezno opterećenje prilično izjednačeno u smislu postavljenog pitanja..

s tim da je (ponavljam) surealna pomisao, da ćeš auto "kupiti jeftinije, ako u međuvremenu uspiješ (neznam na koji način kaniš u tome uspijeti) "pobrati iz 3 ili 4 druge države trošarine, što su ih kupci u tim državama uplatili u proračune tih država)..

usuđujem se reći.. NEĆE IĆI.., i mislim da ne razbijaj dalje glavu s tim.. - kolko možda pokušaj saznati i posložiti si REALNE OPCIJE i činjenične okolnosti na koje ne možeš utjecati - a nadsve pozabavit se "domaćim poreznim sustavom".., s kojim "nisi gotov" kad uvezeš auto.. (tu su naime još cijeli niz stavki i olakšica, kod troškova vozila, amortizacije, registracije, osiguranja itd, itd.. gdje u daljnjem možeš imati neku štednju troškova... (s tim ti se po meni bolje zabavljati nego ovim "fikcijama" koje si ovdje ispitivao)..

Sretno uvijek !!
Kakav je ovo PDV 15% u Njemačkoj? Da li to ima kakve veze pri unosu u RH pošto nije 19%?

https://home.mobile.de/AUTOPARK-YALCIN#des_252366559
bako23 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:18   #6883
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
prijateljica je našla u oglasniku ovaj auto i htjela bi ga uzeti. malo je buni to što je cijena ovako niska. ona je izračunala još nekih 10-12 tk davanja za uvoz. zamolila me da pitam znalce je li ovo ok kupnja i izračun pa ako netko ima volje...

https://www.oglasnik.hr/prodaja-auto...-oglas-1494248
..Rekao bi da je VRLO UPITNO, da li to vozilo "postoji", ili je oglas za "privući goste".. (zdravo-seljački rečeno, da li je za "namamit budale"..(?)..
i nipošto se nije za upuštati bez STRUČNE osobe..

Istaknuta cijena je minimalno 2000 EUR niža nego najjeftinije, koje bi "danas" bilo usporedivo u Njemačkoj (pogotovo "sa vučnom kukom".., ali i bez kuke) ..cijena je izrazito NISKA..
(dodatna napomena: na oglasniku "Njuškalo", isti ponudtelj NE nudi ovo vozilo.., što po meni čini "još više upitno" da li se to "predmetno vozilo uopće prodaje")

Po meni: "ako baš mora bit".. odslušati stvar, ali obavezno uz prisustvo stručne osobe.. i uz VELIKU DOZU OPREZA i sumnjičavosti.

Iz "opće prakse poslovanja" predmetnog ponuditelja ("Auto Klarić", Soblinec).. ogledno evo sljedeći primjer..:

radi se o vozilu BMW 420D Coupe, ponuđen kako slijedi (klik link "Njuškalo - oglasnik")
https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-ser...oglas-24684849

..te je "u naslovu istaknuta prodajna cijena 15.924 € / bez troškova uvoza, koji nisu pobliže specificirani / dakle ŠTO TOČNO ta firma uvrštava u "troškove uvoza / unosa" (?)
(Napomena: "sama davanja državi" bi teoretski iznosila maksimalno nešto više od 20.000 kn / dakle cca. 3.000 EUR)

u istome trenutku (danas) vozilo je ponuđeno i kupcima u Njemačkoj (stranica firme prodavatelja)
..gdje je dakle istaknuta cijena 19.450 EUR
http://www.aaf.de/aafde-GmbH-Automob...x=1&m=9&mo=-97

https://drive.google.com/open?id=1-I...da2asBfWoOxAYN

..Uz dobro maštu, stvar bi do ovog mjesta još bila "polu-razumljiva".., kada se međutim pobliže "pokuša analizirati".., ŠTO je sve i svašta navedeno u oglasu Auto-Klarića (oglasnik "Njuškalo").. može još samo doći do "mučnine od vrtnje u glavi"..

https://drive.google.com/open?id=15i...--0v712TT8z2zL

https://drive.google.com/open?id=1JW...DjVhD5XLQcUga_

I TKO TO živ čovjek može razumijeti.., i kako to zapravo razumijeti drukčije, nego kao "mutnu kašu", iz koje je savršeno nemoguće raspoznati.. zapravo najosnovniju stvar:

KOLIKO TO VOZILO ZAPRAVO KOŠTA.. (?!)..

..ono naime baš nikada i nikako "ne može koštati 15.924 €" (kao što je navedeno na vrhu istaknutog oglasa..)

niti "ima veze s vezom" da to vozilo "u Njemačkoj košta 26.453 EUR-a NETTO" (kao što se u daljnjem navodi opisnim sadržajem oglasa) i što je dakle POTPUNA BUDALAŠTINA..

KAKO na ovakav način "povjerovati i uzdati se u i jednu jedinu brojku ili slovo" takvog ponuđača.. - a "ostali oglasi iste firme" sve samo vrve od još takvih bisera...

Eto.., toliko "na znanje".. i zbog toga.. PAMET U GLAVU..
lalala123 is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:19   #6884
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Gdje piše da nisu plaćena davanja? Prošle godine sam ih jednom nazvao za jedno vozilo iz unosa i rekli su mi da su cijene do registracije... a ostatak oglasa je njihov standardan u stilu ponude i reklame, kakvo imaju svi njihovi ponuđeni auti... obzirom na opseg ponude, ne znam u čemu je to "navlakuša"...
U njemačkoj su skuplja 2 tisuće eura kad upišeš parametre iz oglasa.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:09   #6885
Quote:
Istaknuta cijena je minimalno 2000 EUR niža nego najjeftinije, koje bi "danas" bilo usporedivo u Njemačkoj (pogotovo "sa vučnom kukom".., ali i bez kuke) ..cijena je izrazito NISKA..
nadam se da ne misliš da diler i kupac na veliko kupuje po cijeni koja je istaknuta u oglasima za sitnu raju koja kupuje jedan auto odjednom i u deset godina
Old Jučer, 17:24   #6886
Quote:
SPOLJC kaže: Pogledaj post

.... sad pitanja:

1. dali je trosarinski sustav u njemackoj ili slo jednak kao kod nas?? koliko u njemackoj npr iznose trosarine na novo vozilo???

2. ako da, postoji li kao kod nas povrat trosarina za aute namjenjene izvozu??

3. ako da, dali je to tko do sada koristio???

4. koliko i dali se u pravilu cijene navedene u oglasu spustaju??? mislim svuda je dozvoljeno cjenkanje, bez da time "smuljas" svabu ???...

molim ako ce netko odgovarat i komentirat, samo afirmativno, bez negativnog prizvuka, jer su pitanja vise nego jasna, bez spominjanja cuspajza ili druge hrane, analiziranja mojih pretpostavki i pitanja, mog intelektualnog stanja, znanja matematike, bilo kakvog vrijedjanja, i sl....

radi se o jednokratnom poslu koji ima ili nema svoju ekonomsku racunicu, bez ikakvog mudrijanja, ciganjenja i sl...
NEMAM NIŠTA PROTIV, kad bilo tko hoće čak uštedit kod nabavke vozila.. (!).. a i NISAM ti mislio "ništa ružno", ni negativno.. - al evo: Htio si skrozkratko:

1. U Njemačkoj NE postoji "trošarinski sustav za motorna vozila" (niti išta slično) - u Sloveniji postoji, "u pincipu" je sličan HR-sustavu (ali drastično jeftiniji)
Još jednom: U Njemačkoj NEMA "iznosa trošarine na novo vozilo". NEMA trošarine.

2. U Sloveniji "postoji povrat trošarine", samo su iznosi "mizerni", jer je "niska već i trošarina" (u usporedbi sa RH)
Inače.. (klik link) - pa "članak 9" u dokumentu.. (napomena: NEMAM "hrvatsku izvedbu slovenskog zakona.., NIJE da ti nešto pakostim.. ) ... zato eto slovenačka verzija..
https://drive.google.com/open?id=1Aw...ay1hghxUQWQlGH

3. Ja nisam koristio "slovenski povrat" / niti sam od ikoga čitao.

4. Cijenkanje NIJE muljanje, i slobodno se (pokušaš) cijenkati "čak i sa Švabama" - "Pravilo" ne postoji.
"Često" ćeš biti "uljudno, ali hladno odbijen" / ali isto "često" ćeš ostvariti nekakav popust.. međutim kako "nesmijem podrobno mudrijat", neću ni ulaziti pobliže u analizu o tome, da je hrpa previše hipotetskih i stvarnih faktora, o kojima ovisi "tvoj uspjeh kod cjenkanja".
S obzirom na jasnu poruku, da ti ne solim pamet; neću ti ni "otkrivati", kako se najbolje "počni i probaj cijenkati" / za kraj samo tolko. ZA SVAKO VOZILO JE POJEDINAČNA PRIČA.., i ne postoji "pravilo, ni prosjek" - da bi itko mogao reći nešto konkretnije o tome.

Osim što navodiš, namjeru nabavke "ozbiljnog vozila", nema baš nikakvih "mjerila" prema kojima bi bilo tko mogao ocijeniti stvar u pravcu.. "kakvo je stanje tržišta".., ITD.. - a što je nužno potrebno za "kvalitetan odgovor"..

Valjda je ovaj put manje "uvredljivo".., pa se nadam da ti je makar mala "pomoć", te uz srdaćan pozdrav, želim sve najbolje.

lalala123 is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:26   #6887
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
nadam se da ne misliš da diler i kupac na veliko kupuje po cijeni koja je istaknuta u oglasima za sitnu raju koja kupuje jedan auto odjednom i u deset godina
Ja to nemislim. Ali još manje mislim da će stoki sitnog zuba napisati u oglas, "pošto" je nabavio vozilo.
lalala123 is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:43   #6888
Quote:
NEMAM NIŠTA PROTIV, kad bilo tko hoće čak uštedit kod nabavke vozila.. (!).. a i NISAM ti mislio "ništa ružno", ni negativno.. - al evo: Htio si skrozkratko:

1. U Njemačkoj NE postoji "trošarinski sustav za motorna vozila" (niti išta slično) - u Sloveniji postoji, "u pincipu" je sličan HR-sustavu (ali drastično jeftiniji)
Još jednom: U Njemačkoj NEMA "iznosa trošarine na novo vozilo". NEMA trošarine.

2. U Sloveniji "postoji povrat trošarine", samo su iznosi "mizerni", jer je "niska već i trošarina" (u usporedbi sa RH)
Inače.. (klik link) - pa "članak 9" u dokumentu.. (napomena: NEMAM "hrvatsku izvedbu slovenskog zakona.., NIJE da ti nešto pakostim.. ) ... zato eto slovenačka verzija..
https://drive.google.com/open?id=1Aw...ay1hghxUQWQlGH

3. Ja nisam koristio "slovenski povrat" / niti sam od ikoga čitao.

4. Cijenkanje NIJE muljanje, i slobodno se (pokušaš) cijenkati "čak i sa Švabama" - "Pravilo" ne postoji.
"Često" ćeš biti "uljudno, ali hladno odbijen" / ali isto "često" ćeš ostvariti nekakav popust.. međutim kako "nesmijem podrobno mudrijat", neću ni ulaziti pobliže u analizu o tome, da je hrpa previše hipotetskih i stvarnih faktora, o kojima ovisi "tvoj uspjeh kod cjenkanja".
S obzirom na jasnu poruku, da ti ne solim pamet; neću ti ni "otkrivati", kako se najbolje "počni i probaj cijenkati" / za kraj samo tolko. ZA SVAKO VOZILO JE POJEDINAČNA PRIČA.., i ne postoji "pravilo, ni prosjek" - da bi itko mogao reći nešto konkretnije o tome.

Osim što navodiš, namjeru nabavke "ozbiljnog vozila", nema baš nikakvih "mjerila" prema kojima bi bilo tko mogao ocijeniti stvar u pravcu.. "kakvo je stanje tržišta".., ITD.. - a što je nužno potrebno za "kvalitetan odgovor"..

Valjda je ovaj put manje "uvredljivo".., pa se nadam da ti je makar mala "pomoć", te uz srdaćan pozdrav, želim sve najbolje.

zahvaljujem na odgovorima....

eto sad citam i skroz mi je nevjerovatno da u njemackoj nema nikakvih trosarina na nove automobile???

znaci oni imaju neto cijenu plus trgovacka marza plus pdv???

ako uzmemo u obzir da nemaju trosarine dosta su im i visoke cijene po oglasnicima, makar ako govorimo o novim i relativno novim automobilima....
SPOLJC is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:59   #6889
Quote:
SPOLJC kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na odgovorima....

eto sad citam i skroz mi je nevjerovatno da u njemackoj nema nikakvih trosarina na nove automobile???

znaci oni imaju neto cijenu plus trgovacka marza plus pdv???

ako uzmemo u obzir da nemaju trosarine dosta su im i visoke cijene po oglasnicima, makar ako govorimo o novim i relativno novim automobilima....
Zato netto cijena u Njemačkoj zna biti i viša nego u nekim drugim državama, Belgiji, Češkoj,.. pa i Hrvatskoj. Dealeri su znali otići u okolne države, čak je i bila nekakva svađa oko toga jer je glavni zastupnik htio spriječit prodaju u tim drugim državama, što jasno nije po zakonu pa su se i sudili.

Ali kako god okreneš, nama nebitno.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.