Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 23:00   #2741
Velikimacak,

Iskreno mi je zao..

Drz se
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 04:01   #2742
I moja mama je popodne otisla...bila je kod kuce i bile smo skupa...sad ju vise nista ne boli, nema hrpe tableta, aparata za kisik i ostalih smetala...
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:04   #2743
Aria, jako mi je zao draga... sad njih dvije negdje uzivaju bez bola... Drago mi je da si bila s mamom doma. To im puno zmaci...

Hvala svima na rijecima utjehe. Mi smo mamu jucer pokopali. Posto nisam neki vjernik, zamolila sam mamu da ako ima nesto nakon smrti nek mi da bar i najmanji znak da je dobro i da je stigla gdje je trebala. Kad smo jucer polagali lijes u grobnicu, neka bijela ptica galeb ili golubica su poceli letjet oko nas...

Uvjerena sam da je i tvoja mama sad na puno boljem mjestu Aria

Zadnje uređivanje velikimacak : 25.02.2018. at 08:06. Reason: Dodala sam jos jednu misao
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:56   #2744
Aria, zao mi je, iskreno.

Drzite se obe..

Tako tuzno, rasplakah se, odma me vratilo nazad na muzevih zadnjih 10 dana
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:33   #2745
Velikimačak i Aria, moja iskrena sućut
munchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:54   #2746
Aria. moja iskrena sućut...
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:28   #2747
Velikimacak i Aria primite moju iskrenu i najdublju sucut!
Ucinile ste sve kako treba. Budite ponosne na sebe i svoje mame. Dale su vam zadnju zivotnu poduku- odlazak roditelja, odlazak majke. S time je vase odrastanje upotpunjeno. Tek kad izgubimo roditelje dobijemo spoznaje i zrelost upotpunjenosti zivota.
Oplacite ih sada u miru i krenite dalje s lijepim uspomenama. Tako zele i to zasluzuju.
Neka pocivaju u miru, a vama zelim mir u srcima.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:27   #2748
Aria, moja sućut.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 22:03   #2749
Hvala vam svima, danas je tjedan dana kako smo je pokopali, a ja ucim zivjeti bez da se cujem s njom svaki dan i bez jos hrpe sitnica.

Htjela sam samo na ovoj temi jos podjeliti zadnji u nizu ljecnickih bisera - dan i pol prije smrti su joj otpustili iz plucne bolnice u rockefelrovoj uz recenicu da ona nije pacijent za stacionar jer je u predobrom stanju, a oni nemaju krevete za onkoloske pacijente. (Sto se na kraju pokazala kao laz.) Imala bi se debelih temelja ici svaditi i raspravljati, a bome i tuziti s najmanje 3 zdravstvene ustanove u Zgb zbog gresaka, ali mamu mi nista nece vratiti. Ja pokusavam naci utjehu u tome da je izbjegla ono cega se bojala (smrt u bolnici i da ce prolupat od meta na mozgu) i da se ne muci vise. Osim toga znam i da bi mama htjela da se pazim i cuvam bebu koja se u meni razvija, a zivciranje u viskorizicnoj trudnoci je zadnje sto mi treba.

Svima koji ce dolaziti na ovu temu bi porucila da se bore za sebe i svoje obitelji bez razmisljanja hoce li se kome zamjeriti i nea inzistiraju na svim pravima koja imaju.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 23:28   #2750
Drage Aria i Velikimačak!
Pridružujem se svakoj riječi Ivanice i želim vam objema puno snage i pozitivnih misli. Vaše mame su sada na boljem mjestu bez bolova i straha.

Moja borba za suprugov oporavak još traje. Nadam se da mu proljeće donosi poboljšanje. 29.3. ide opet na CT pa ćemo vidjeti što su učinile kemoterapije.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 07:37   #2751
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Velikimacak i Aria primite moju iskrenu i najdublju sucut!
Ucinile ste sve kako treba. Budite ponosne na sebe i svoje mame. Dale su vam zadnju zivotnu poduku- odlazak roditelja, odlazak majke. S time je vase odrastanje upotpunjeno. Tek kad izgubimo roditelje dobijemo spoznaje i zrelost upotpunjenosti zivota.
Oplacite ih sada u miru i krenite dalje s lijepim uspomenama. Tako zele i to zasluzuju.
Neka pocivaju u miru, a vama zelim mir u srcima.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Ivanicapeca, zeljela sam ti se osobno zahvaliti na podrsci tokom bolesti moje mame od pocetka kako je obolila prije godinu i pol pa sad do njene smrti. Tvoji postovi koje si ostavljala drugim clanovima na temi o raku pluca i ovdje, a i neki direktno upuceni meni su mi neizmjerno pomogli u prihvacanju situacije s mamom. Znam kako si i ti i sama izgubila mamu i mogu ti samo reci jedno veliko hvala

Hvala i svima na porukama sucuti...

Aria, nadam se da se drzis. Mojoj mami je bilo 2 tjedna jucer. Tata i ja se drzimo, slike umiranja polako blijede iako se svaki dan prisjecamo mame. Pomogla sam tati pospremiti ormare, malo preurediti stan neke sitnice i iduci tjedan letim natrag na drugi kontinent nakon 5 mjeseci, ponosna sto sam bila uz svoju najdrazu kad sam joj najvise trebala.

Zgabareto, zelim srecu tebi i suprugu u vasoj borbi..
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 09:22   #2752
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima, danas je tjedan dana kako smo je pokopali, a ja ucim zivjeti bez da se cujem s njom svaki dan i bez jos hrpe sitnica.

Htjela sam samo na ovoj temi jos podjeliti zadnji u nizu ljecnickih bisera - dan i pol prije smrti su joj otpustili iz plucne bolnice u rockefelrovoj uz recenicu da ona nije pacijent za stacionar jer je u predobrom stanju, a oni nemaju krevete za onkoloske pacijente. (Sto se na kraju pokazala kao laz.) Imala bi se debelih temelja ici svaditi i raspravljati, a bome i tuziti s najmanje 3 zdravstvene ustanove u Zgb zbog gresaka, ali mamu mi nista nece vratiti. Ja pokusavam naci utjehu u tome da je izbjegla ono cega se bojala (smrt u bolnici i da ce prolupat od meta na mozgu) i da se ne muci vise. Osim toga znam i da bi mama htjela da se pazim i cuvam bebu koja se u meni razvija, a zivciranje u viskorizicnoj trudnoci je zadnje sto mi treba.

Svima koji ce dolaziti na ovu temu bi porucila da se bore za sebe i svoje obitelji bez razmisljanja hoce li se kome zamjeriti i nea inzistiraju na svim pravima koja imaju.
Sretno draga. I svrati ponekad. Javi nam kad bebica stigne.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 12:44   #2753
Quote:
velikimacak kaže: Pogledaj post
Zgabareto, zelim srecu tebi i suprugu u vasoj borbi..
Hvala draga! Sretan dolazak bebice i mnogo sreće u životu ti želim.
Javi nam se ponekad.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 18:05   #2754
Mama mi prima za jak jajnika kemoterapiju : liposomalnim doksorubicinom. Navodno je to najnovija neka kemo koja samo djeluje na tumor, ali ona ju jako lose podnosi..stalno vec dva tjedna otkad ju je primila ima mucnine stalne..ni inekcije zofranom ne pomazu i povraca 2, 3 puta na dan...samo pije npr. Mlijeko ili caj...ako i to ne povrati. Jako je oslabila i jedino sta se dize je na wc. Da i napomenem da i prije kemoterapije je bilo stanje sve gore..voda u trbuhu joj je pritiskala sve organe i zeludac te je isto povracala. Kemo tek je prvu primila djeluje jer joj se voda manje stvara u trbuhu ali ona je slaba..slaba i stalno joj je zlo..pa nas zanima uzimali netko jos tu kemo i imali slicne nuspojave. Hvala 😁
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 02:12   #2755
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Sretno draga. I svrati ponekad. Javi nam kad bebica stigne.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hvala ti! Ne dam se ja s ove teme...ako cu ikako moci pomoci nekome rado cu to napraviti. I sama sam osjetila koliko ta pomoc i podrska nekada znaci.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 02:57   #2756
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Mama mi prima za jak jajnika kemoterapiju : liposomalnim doksorubicinom. Navodno je to najnovija neka kemo koja samo djeluje na tumor, ali ona ju jako lose podnosi..stalno vec dva tjedna otkad ju je primila ima mucnine stalne..ni inekcije zofranom ne pomazu i povraca 2, 3 puta na dan...samo pije npr. Mlijeko ili caj...ako i to ne povrati. Jako je oslabila i jedino sta se dize je na wc. Da i napomenem da i prije kemoterapije je bilo stanje sve gore..voda u trbuhu joj je pritiskala sve organe i zeludac te je isto povracala. Kemo tek je prvu primila djeluje jer joj se voda manje stvara u trbuhu ali ona je slaba..slaba i stalno joj je zlo..pa nas zanima uzimali netko jos tu kemo i imali slicne nuspojave. Hvala
Mojem tati je pomagao čaj od đumbira. Srećom mučnine nije imao, osim jednom ili dvaput a i to je bilo kad se zaželio "poštene" hrane.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 13:41   #2757
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Mama mi prima za jak jajnika kemoterapiju : liposomalnim doksorubicinom. Navodno je to najnovija neka kemo koja samo djeluje na tumor, ali ona ju jako lose podnosi..stalno vec dva tjedna otkad ju je primila ima mucnine stalne..ni inekcije zofranom ne pomazu i povraca 2, 3 puta na dan...samo pije npr. Mlijeko ili caj...ako i to ne povrati. Jako je oslabila i jedino sta se dize je na wc. Da i napomenem da i prije kemoterapije je bilo stanje sve gore..voda u trbuhu joj je pritiskala sve organe i zeludac te je isto povracala. Kemo tek je prvu primila djeluje jer joj se voda manje stvara u trbuhu ali ona je slaba..slaba i stalno joj je zlo..pa nas zanima uzimali netko jos tu kemo i imali slicne nuspojave. Hvala
Kokice ispopane na vrucem zraku ( ima aparat u elipsu za kupiti), tuceni lan potopljen u mlakoj vodi nakon sto odstoji 30min-1h se procijedi i pije se ta tekucina. Lan se moze zamutiti u posni sir i jesti.
Coca cola, djumbir, renie tabletice...sve to nekom djeluje.
Da mama ne zapadne u kaheksiju obavezno trazi onkologa da napise prijedlog za ensure/ prosure napitke koji zamjenjuju jedan kompletni obrok nutritivnim i kalorijskim vrijednostima. Za pocetak kupite paket u apoteci sami.
I jos nesto- trava pomaze mnogima kod mucnine. Pa sad....

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 22:36   #2758
Aria, draga, primi moji iskrenu sućut.. nisam znala da je ovako friško..
Drži se draga, prošla sam slično s ocem, znam kako ti je..

Ali drago mi je da si odlučila svoju energiju i emocije usmjeriti na dolazak jednog malenog stvorenja.. to je velika sreća i, vjerujem, velika, velika utjeha..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 06:06   #2759
Moja draga mama bi sutra imala 64. godine. Sutra joj je ujedno i tocno mjesec dana od smrti.

Mislila sam da se dobro drzim, ali sto vrijeme dalje ide, to u meni raste praznina i tuga sto smo je zauvijek izgubili. Jos uvijek me sokira cinjenica kad iznenada shvatim da je nema. Na poslu, u tramvaju, dok perem zube...samo me strefi.

Prokleta bolestina.
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 08:26   #2760
Quote:
velikimacak kaže: Pogledaj post
Moja draga mama bi sutra imala 64. godine. Sutra joj je ujedno i tocno mjesec dana od smrti.

Mislila sam da se dobro drzim, ali sto vrijeme dalje ide, to u meni raste praznina i tuga sto smo je zauvijek izgubili. Jos uvijek me sokira cinjenica kad iznenada shvatim da je nema. Na poslu, u tramvaju, dok perem zube...samo me strefi.

Prokleta bolestina.
S vremenom prihvatis i naucis s tim zivjeti. Promijeni se zivot zauvijek ali ides dalje.
Drzi se. Oplaci je u miru i daj sebi vrijeme potrebno za tugovanje.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.