Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 17:58   #3381
Quote:
Rastana kaže: Pogledaj post
Nisam dugo bila ovdje, bila sam uzela duzi odmor od postupaka (od 4. mj. prosle godine).
Pisem da vas ohrabrim, da treba vjerovati i biti uporan..
U sijecnju sam otisla do MPO dr. da ponovo vidim koje nalaze napraviti (jer ono sto imam je vec staro) i da dogovorimo novi postupak.
U istom mjesecu sam ostala trudna prirodno, nakon skoro 3 god i 2 neuspjela IVF (idiopatska neplodnost). Sad smo na 7+2, culi srce.. Jos nismo rekli nikome, cekamo da malo naraste.
Ajme predivno! Čestitam!

I zavidim malo
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:49   #3382
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Zvala sam Škvorca isti dan, sad čekam konzultacije. Btw, imamo nalaze spolnih hormona i spermiogram koji su stari više od godinu dana. Da li će to uvažit ili da ipak napravimo nove? Ne bih htjela da me zbog tog ne stavi odmah u postupak, pa sam mislila dok čekamo termin za konzultacije napravit nove nalaze. E sad, da li da ponavljam samo fsh,lh, estradiol, testosteron, prolaktin i progesteron? Ili i dhea-s i amh? Svi ti nalazi bili su dobri, zato i nisu tražili da ih ponavljam.
ja sam morala sve ponoviti - spolne hormone i amh, dhea nisam nikad radila. naravno plus briseve, papu, markere na hiv i hepatitis. gotovo kao da idem ispočetka ali to sve u petrovoj


rastana
čestitam!! :klap::klap: oprosti, ako smijem pitati, koliko godina imate?
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:18   #3383
Quote:
Rastana kaže: Pogledaj post
Nisam dugo bila ovdje, bila sam uzela duzi odmor od postupaka (od 4. mj. prosle godine).
Pisem da vas ohrabrim, da treba vjerovati i biti uporan..
U sijecnju sam otisla do MPO dr. da ponovo vidim koje nalaze napraviti (jer ono sto imam je vec staro) i da dogovorimo novi postupak.
U istom mjesecu sam ostala trudna prirodno, nakon skoro 3 god i 2 neuspjela IVF (idiopatska neplodnost). Sad smo na 7+2, culi srce.. Jos nismo rekli nikome, cekamo da malo naraste.
Ovo je tako lijepo pročitati, čestitam
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 12:13   #3384
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Btw, imamo nalaze spolnih hormona i spermiogram koji su stari više od godinu dana.Da li će to uvažit ili da ipak napravimo nove?
Spolne ponovi (LH, FSH, prolaktin i estradiol), kao i TSH i fT4.
Briseve priznaje do 6mj, markere i PAPA nalaz do godinu dana.
Spermiogram ne morate ponavljati.

Quote:
Rastana kaže: Pogledaj post
Sad smo na 7+2, culi srce.. Jos nismo rekli nikome, cekamo da malo naraste.
Čestitam jako mi je drago Sretno i mirno do kraja
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:59   #3385
Hvala na cestitkama ��
Panika, stari smo, 40/43..
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 22:19   #3386
Frixie i panika, hvala vam ❤
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:25   #3387
Pozdrav svima. Evo mene prvi put na ovom podforumu zbog muževog lošeg spermiograma. Pokušavali smo jedno 6 mjeseci do sada i kako nije uspjevalo htjelo sam odmah kontrolirati moguće uzroke. Ja sam vadila hormone i radila briseve, sve uredno. Muž bris urete (ureaplasma urealtycum 10 na 4 - 10 na 5) i spermiogram koji je dosta loš (hipospermia - makar je bilo samo 2.5 dana apstinencije, i asthenozoospermia). Dobio je antibiotik za ureaplasmu. Evo baš sam postavila pitanja na temi o spermiogramu pa ako mi netko može prokomentirati.
Uglavnom dosta smo tužni zbog rezultata, ali znamo da ne smijemo odustati. Oboje imamo uskoro 28 godina.
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:54   #3388
lunar3 Dobrodošla. Kod smanjene pokretljivosti preporuka je nošenje širokih bokserica, pokušavati ne prekrižiti noge prilikom sjedenja, izbjegavati duže sjedenje i tako. Znači spuštati temperaturu testisa. Mogla je ureaplasma utjecati, pa je najbolje da se ponovi spermiogram minimalno dva tjedna nakon zadnjeg popijenog antibiotika.

Kod kraće apstinencije malci su brži, ali ih ima manje, odnoso kod dulje apstinencije ih ima više ali su sporiji. Preporuka je 2-5 dana apstinencija, tako da niste vi napravili pogrešku. Da budeš mirnija, probajte napraviti dužu pauzu prije idućeg nalaza.

Jesi ti probala napraviti prohodnost jajovoda?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:17   #3389
Quote:
lunar3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Evo mene prvi put na ovom podforumu zbog muževog lošeg spermiograma. Pokušavali smo jedno 6 mjeseci do sada i kako nije uspjevalo htjelo sam odmah kontrolirati moguće uzroke. Ja sam vadila hormone i radila briseve, sve uredno. Muž bris urete (ureaplasma urealtycum 10 na 4 - 10 na 5) i spermiogram koji je dosta loš (hipospermia - makar je bilo samo 2.5 dana apstinencije, i asthenozoospermia). Dobio je antibiotik za ureaplasmu. Evo baš sam postavila pitanja na temi o spermiogramu pa ako mi netko može prokomentirati.
Uglavnom dosta smo tužni zbog rezultata, ali znamo da ne smijemo odustati. Oboje imamo uskoro 28 godina.
Ne planirate IVF?
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 15:01   #3390
Znam da ovo vjerojatno nije pravo mjesto za to, ali imam pitanje.
Mi smo u 7. tjednu, sutra nam je prvi ultrazvuk, dal se prvi ultrazvuk radi vaginalno ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ice312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 15:36   #3391
Quote:
ice312 kaže: Pogledaj post
Znam da ovo vjerojatno nije pravo mjesto za to, ali imam pitanje.
Mi smo u 7. tjednu, sutra nam je prvi ultrazvuk, dal se prvi ultrazvuk radi vaginalno ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni je bio vaginalno.
Dobila sam i slikicu :-)
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:44   #3392
Da, prvih par uzv bude vaginalno. Meni je prvi puta abdominalni uzv bio sa 17tt, drugi puta sa 14tt
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:00   #3393
Quote:
ice312 kaže: Pogledaj post
Znam da ovo vjerojatno nije pravo mjesto za to, ali imam pitanje.
Mi smo u 7. tjednu, sutra nam je prvi ultrazvuk, dal se prvi ultrazvuk radi vaginalno ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vaginalnonse radi uzv do minimalno 12tt.
Kasnije i vaginalno i preko trbuha.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:15   #3394
Dobili smo od moje ginekologice uputnicu za humanu reprodukciju u Rijeci. Samo sad ne znam da li je bolje da se odmah naručim ili da čekamo da muž popije antibiotik do kraja i ponovi bris na ureaplasmu. Što mislite? Ja nisam još radila prohodnost jajovoda. Možemo reći da smo tek bili krenuli tražiti uzroke i loš spermiogram je prvo što smo 'otkrili'. Malo me strah svega ali šta god za bebicu.
Što mislite o fertilup-u za popraviti spermiogram? Nasla sam dosta pozitivnih iskustva..
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:23   #3395
Hvala svima na odgovorima


Sent from my iPhone using Tapatalk
ice312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:33   #3396
Rastana, ma mrak! Bas fenomenalna vijest.
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 21:20   #3397
Quote:
lunar3 kaže: Pogledaj post
Dobili smo od moje ginekologice uputnicu za humanu reprodukciju u Rijeci. Samo sad ne znam da li je bolje da se odmah naručim ili da čekamo da muž popije antibiotik do kraja i ponovi bris na ureaplasmu. Što mislite? Ja nisam još radila prohodnost jajovoda. Možemo reći da smo tek bili krenuli tražiti uzroke i loš spermiogram je prvo što smo 'otkrili'. Malo me strah svega ali šta god za bebicu.
Što mislite o fertilup-u za popraviti spermiogram? Nasla sam dosta pozitivnih iskustva..
Ja bi se javila i tražila njihov savjet, tko zna koliko se čeka, možda sve uspijete riješiti prije nego dođete na red. Uzmete muževljeve nalaze i radite dalje kako vam oni kažu.
Koliko dugo još pije ab?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 21:23   #3398
Quote:
ice312 kaže: Pogledaj post
Znam da ovo vjerojatno nije pravo mjesto za to, ali imam pitanje.
Mi smo u 7. tjednu, sutra nam je prvi ultrazvuk, dal se prvi ultrazvuk radi vaginalno ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo je i mene zanimalo ali nisam znala kak da pitam ti si to baš lijepo sročila.
Ja idem prekosutra prvi put. ET je bio 12og veljače, a ako se za početak uzima zadnja menstruacija onda sam već u 5om tjednu
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 21:40   #3399
Quote:
lunar3 kaže: Pogledaj post
Dobili smo od moje ginekologice uputnicu za humanu reprodukciju u Rijeci. Samo sad ne znam da li je bolje da se odmah naručim ili da čekamo da muž popije antibiotik do kraja i ponovi bris na ureaplasmu. Što mislite? Ja nisam još radila prohodnost jajovoda. Možemo reći da smo tek bili krenuli tražiti uzroke i loš spermiogram je prvo što smo 'otkrili'. Malo me strah svega ali šta god za bebicu.

Što mislite o fertilup-u za popraviti spermiogram? Nasla sam dosta pozitivnih iskustva..


Ja bih ti savjetovala da se odmah narucis na konzultacije. Ionako se na termin u Ri ceka 2-3 tjedna, a koliko sam shvatila na prvim konzultacijama tek dobijes popis dodatnih pretraga koje trebate obaviti, pa dok sve to obavite proci ce neko vrijeme. U medjuvremenu cete i ponavljati briseve i / ili mikrobiolosku analizu ejakulata i moguce da se rijesite ureaplasme do tada.
Nama je nestala nakon prve ture antibiotika, drzim fige da i vama bude tako 🤞🏼




Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 23:27   #3400
Hvala svima na savjetima. Budemo se onda naručili odmah.
A antibiotik pije još 8 dana i nakon toga ponavlja bris. Nadam se stvarno da će nakon toga spermiogram biti bar malo bolji.
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.