Natrag   Forum.hr > Društvo > Umirovljenici

Umirovljenici Seniori 55+

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 22:57   #401
Već sam rekao da sam prije par mjeseci operirao mrenu na lijevom oku ali nisam rekao da mi je teta doktorica rekla da po potrebi u oko kapnem umjetne suze i čim sam došao kući kupim ja u ljekarni neke, nemam pojma koje i pošto su, do sada nisam imao potrebu da ih stavim u oko ali danas mi u birtiji palo na pamet da sam pogriješio kada sam ih kupio jer u birtiji sam se toliko nasmijao da su mi suze tekle pa mi je palo na pamet kako bi mogao skupljati te suze sretnice i prodavati ih samo dobra tema i suza koliko hoćeš (onih smiješnih), uvijek se netko upeca
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:31   #402
Morat ću i ja u birtiju, u posljednje vrijeme se slabo smijem!

Neka je tebi bilo lijepo, smijeh je najbolji lijek!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 05:55   #403
I evo jutros se probudim sa prehladom, moram sad ići po neki andol C ili nešto slično
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:29   #404
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Već sam rekao da sam prije par mjeseci operirao mrenu na lijevom oku ali nisam rekao da mi je teta doktorica rekla da po potrebi u oko kapnem umjetne suze i čim sam došao kući kupim ja u ljekarni neke, nemam pojma koje i pošto su, do sada nisam imao potrebu da ih stavim u oko ali danas mi u birtiji palo na pamet da sam pogriješio kada sam ih kupio jer u birtiji sam se toliko nasmijao da su mi suze tekle pa mi je palo na pamet kako bi mogao skupljati te suze sretnice i prodavati ih samo dobra tema i suza koliko hoćeš (onih smiješnih), uvijek se netko upeca
jel osjetis bol dok ti to rade?
Old 24.02.2018., 17:31   #405
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
jel osjetis bol dok ti to rade?
Što mi rade? Ja pokrenem temu i onda se smijem do suza reakcijama, tj svi se zajedno smijemo.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:43   #406
Quote:
Što mi rade? Ja pokrenem temu i onda se smijem do suza reakcijama, tj svi se zajedno smijemo.
dok su ti skidali mrenu?
Old 24.02.2018., 19:46   #407
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
dok su ti skidali mrenu?
Nema boli, skroz bezbolno.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:49   #408
Quote:
Nema boli, skroz bezbolno.
ok hvala
Old Jučer, 16:11   #409
Quote:
I evo jutros se probudim sa prehladom, moram sad ići po neki andol C ili nešto slično
Ne budi šašav, kupi posebno običan andol i običan vitamin C (mislim da ga ima u prahu) i proći ćeš pet puta jeftinije.
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:50   #410
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ne budi šašav, kupi posebno običan andol i običan vitamin C (mislim da ga ima u prahu) i proći ćeš pet puta jeftinije.
Tako sam i ja razmišljao ali sam na kraju uzeo Maxflu
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:54   #411
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Quote:
Tako sam i ja razmišljao...
Dečki (i cure, naravno!), znanstveni dokazi kažu: krivo! Vitamin C ne pomaže!

To kaže današnja najrelevantnija znanost koja se bazira na isključivo na relevantnim kliničkim ispitivanjima (količinski dovoljnom broju ispitivanja - desetci tisuća ispitanika!, izvedenima u posve određenim, strogo kontroliranim i ujednačenim uvjetima, da bi se mogla smatrati relevantnima)

Rezultati "izvučeni" iz kompletne svjetske literature, publicirane u svjetski najrelevantnijim medic. časopisima o istraživanjima vitamina C, vezano uz sprečavanje ili djelovanje na prehladu, kažu: ne djeluje! (ili djeluje minimalno, npr. prehlada ne traje 7, nego 6 dana ... )

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...0980.pub4/full

http://dokaziumedicini.hr/vitamin-c-...unitet-virusi/

Al dobro, svi mi volimo "nešto poduzeti", tako imamo osjećaj da si pomažemo i da smo "aktivni" prema bolesti... (a pijenje čaja s medom i limunom, npr., zapravo godi tijelu i dobro je, tekućina i tako to...)

Ja npr. pijem čaj od đumbira za koji isti izvor kaže da ne postoje apsolutno nikakvi dokazi o djelotvornosti... Doduše, za đumbir ne postoje dokazi, jer đumbir nije previše niti ispitivan, ali vitamin C je općenito jedan od najistraživanijih vitamina u svijetu, tako da nema šanse da su rezultati netočni.

Vitamin C je mnogostruko ispitivan i vezano za mnoga druga bolesna stanja, ako koga zanimaju rezultati istraživanja (ja nisam gledala, osim za prehlade)
http://onlinelibrary.wiley.com/cochranelibrary/search/
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.