Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 19:44   #5201
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Možeš ga naručiti preko firme Advent ili se obrati u njihovu trgovinu u Ozaljskoj.
hvala, pelle!

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
nisamtu is offline  
Old 24.02.2018., 18:39   #5202
Trebam ideju/recept za neko glavno jelo od koromača a da nije rižoto
Što se sve može s njim?
Jeo sam jednom kolač s koromačem i narančama i bio je fenomenalan
spic is offline  
Old 24.02.2018., 19:55   #5203
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Trebam ideju/recept za neko glavno jelo od koromača a da nije rižoto
Što se sve može s njim?
Jeo sam jednom kolač s koromačem i narančama i bio je fenomenalan
meni je ovo super uz grillanog lososa

https://food52.com/recipes/26899-mol...d-orange-salad
Magenta123 is offline  
Old 24.02.2018., 20:05   #5204
Ne znam glavno jelo s komoračem, al radim ga ko prilog. Narežem pa bacim na maslinjak u woku. Sol, papar kad je gotov. Na tanjuru poprskat s nekom aceto kremom il uljastim slatkim acetom.

Neki ga peku s krumpirom, nisam probala.
tweetee is offline  
Old 24.02.2018., 22:30   #5205
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Trebam ideju/recept za neko glavno jelo od koromača a da nije rižoto
Što se sve može s njim?
Jeo sam jednom kolač s koromačem i narančama i bio je fenomenalan
Gratinirani komorač?
Rezan na ploške, blanširan u slanoj vodi oko 5 minuta i onda ocijeđen poslažeš u vatrostalnu zdjelu namašćenu maslacem, zaliješ bešamelom i obilato pospeš parmigianom ili grana padano; zapečeš dok ne dobije zlatnu boju. Bešamel začiniti kako treba muškatnim oraščićem i friškim paprom.

Mediteranski komorač?
I ovdje treba blanširati komorač rezan na ploške. U međuvemenu pripremiti na maslinovom ulju sitno rezanu glavicu luka, kapare, koju mini rajčicu, sitno sjeckane sušene rajčice, od začina može peršin ili origano, ljuta papričica, možeš dodati i koji slani inćun, podliti s pol čaše bijelog vina i u tako pripremljenu salsu kad ispari alkohol dodati blanširani komorač i skuhati do kraja, okrećući povremeno.

Reciklirana torta od komorača?
AKo ostane gratiniranog komorača može se pripremiti slana smjesa od jaja, malo ulja, brašna, pecilnog praška, doda se obilato ribanog sira (parmigiano illi što već imaš) i na kockice rezane dimljene scamorze, začini se po želji (sol, papar, muškatni oraščić) i zalije po komoraču - stavi se peći i poslužuje se najbolje mlačno. Možeš ubaciti i malo špeka ili pancete.
Donata is offline  
Old 25.02.2018., 05:54   #5206
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Trebam ideju/recept za neko glavno jelo od koromača a da nije rižoto
Što se sve može s njim?
Jeo sam jednom kolač s koromačem i narančama i bio je fenomenalan
juha
ispečeš u pećnici komorač i mrkvu/luk/češnjak npr, prebaciš u posudu, malo temeljca i začina, zblendaš

salata
narežeš komorač na tanko, i uz bučino ulje i sol savršena salata

grilled komorač
http://www.cookthink.com/recipe/4311/Grilled_Fennel
https://www.prouditaliancook.com/201...-parmesan.html
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 25.02.2018., 07:48   #5207
Hvala svima
spic is offline  
Old 25.02.2018., 10:21   #5208
Sta raditi s bone marrow? Jel mogu staviti u juhu?
bluesun is offline  
Old 25.02.2018., 12:32   #5209
Gdje se moze kupiti nopal (meksicki kaktus) kod nas?

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Old 25.02.2018., 22:05   #5210
Veceras sam ogladnio pa sam bacio par onih ledovih gotovih burgera na grill tavu. Sjetio se da imam i onaj food termometar pa ga odlučio isprobat, sad, zvučat će glupo, ali kako se to čudo koristi. Zabio ga u burger namjerno prerano, prvo mi je pokazao 48st C, pa je to polako raslo po 2-3st da bi nakon 15tak sekundi došao do 70+, ali mislim da tad pokazuje temperaturu pečenja, a ne temperaturu burgera zato što mi nije realno da temp unutra već bude na 70+. Ostavio ga još 2min na tavi i ispao je odlično.
Guud is offline  
Old 02.03.2018., 10:54   #5211
Da li se mascarpone može zamrznuti? Treba mi jedna žlica za stavit u jelo, a ne radi mi se neki kolač. Thanks!
Marra is offline  
Old 04.03.2018., 19:08   #5212
skuhala sam danas ogroman lonac salse od paradajza iz konzerve i spletom okolnosti ga nitko nije uspio ni taknuti

osim zamrzavanja, postoji li način da ga nekako konzerviram pa da se ne pokvari sljedećih par tjedana?
anneb is offline  
Old 04.03.2018., 19:19   #5213
Operi staklenke koje imaš i vlažne složi na pleh i ubaci na 10 minuta na 150° u pećnicu. Napuni, dobro zatvori i pune još stavi u vruću vodu.
Ako puniš vrućom šalom onda ne trebaš stavljat u vodu, samo dobro zatvori. Čuvat na hladnom i tamnom mjestu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 05.03.2018., 05:36   #5214
Quote:
bluesun kaže: Pogledaj post
Sta raditi s bone marrow? Jel mogu staviti u juhu?
ja bi se malo igrala sa pećnicom
ispeci kosti, izvuci srž, začini (svježi začini koje voliš, sol, papar...) pa kao namaz....uz to mi paše i dodatak češnjaka, limuna (sok + korica)....
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 06.03.2018., 07:20   #5215
Jel vam se dogodilo da zacinsko bilje neda aromu jelu bez obzira koliko i kada stavili?

Kadulja i ruzmarin mi rastu u dvoristu i siguran sam da nisam pobrkao biljke jer imaju svoj tipicni miris.
Stavljao sam i pred kraj kuhanja a i na pocetku, na ulje, zadnji puta hrpu, vise nego bi inace stavio i nista..
Mozda zbog ovog vremena nema dovoljno esencijalnih ulja u biljkama-puno kise malo sunca...?
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 06.03.2018., 11:07   #5216
To su biljke koje se beru za sunčana vremena, i to obavezno pred kraj dana kada ih sunce dovoljno "opali"...a vremenski idealno pred kraj ljeta. Tad su arome najveće.
črni is offline  
Old 06.03.2018., 11:16   #5217
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
To su biljke koje se beru za sunčana vremena, i to obavezno pred kraj dana kada ih sunce dovoljno "opali"...a vremenski idealno pred kraj ljeta. Tad su arome najveće.
i ne samo to. beru se u vrijeme najjačeg sunca, oko 12 sati kada u lišće dospije najveća koncentracija ulja. i doista - najdulje traje aroma od tako ubranih grančica.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 06.03.2018., 22:46   #5218
pozdrav ljudići! pomagajte sa savjetima

igrom slučaja moram napraviti gulaš i njoke za 30 ljudi. može li mi netko pomoći oko omjera? nikada nisam radila toliko ogromne količine hrane. koliko kapule, mesa, krumpira...tata mi kaže deset kila kapule i deset kila mesa, dečko se ne slaže, kaže da stavim manje kapule. ima li netko iskustva u kuhanju ogromnih količina gulaša i njoka? fala.
Aiko22 is offline  
Old 07.03.2018., 07:12   #5219
Znači ipak im nije stađun..Mislio sam da bi moglo biti do ulja, to jedino ima logike posto su dosta zeljaste i aroma im se ne ubije tako lako kuhanjem(kao petrusimen)
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 07.03.2018., 07:17   #5220
Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
....deset kila kapule i deset kila mesa...
Nemam iskustva sa takvim masovnim kuhanjem ali 10 kila kapule na 10 kila mesa...to mi zvuci previse.
Rekao bi max 5-6kg kapule na to meso.Oko 20dkg po porciji.
Nek me mestri isprave kao sam falija.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.