Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 21:19   #61
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Viki, oprosti tek sad vidim pitanje. Doktor se zove Kresimir Mandic.

Pa nije bas tako. Doktorica u optici u koju idem ne radi samo mjerenje vida, pregledava i ocnu pozadinu. Radi preko uputnice, dakle kao da dodes u bilo koju ambulantu.
I naravno da ne ocekujes da lijeci neke ozbiljne probleme, ali da te posalje u bolnicu s uznapredovalom mrenom, a u bolnici utvrde tek neznatnu mrenu je malo zabrinjavajuce.
U optiku dođe doktor koji se zove optometrist, a u bolnici radi oftalmolog =)
Pa ti zaključi sama koji doktor je više kvalificiran za dijagnozu bolesti ili poremećaja na/u oku

A sad ako ovima dolazi baš oftalmolog, to ne znam, a i iskreno... čudilo bi me. Nisam čula za to.
zrinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 21:26   #62
Quote:
Viki kaže: Pogledaj post
zrinac.operirana sam na Rebru i trebalo im je 6 tjedana da skuze da sam alergicna na konzervans iz umjetnih suza.inace sam istovremeno imala i helico bakteri samo sto sam to 3 mjeseca kasnije saznala nakon gastroskopije.
Žao mi je da su ti sve tak profulali :-( Nema niš gore nego kad ti ne znaju postaviti pravu dijagnozu.

Ne znam kakva je oftalmologija na Rebru konkretno, ali znam da je dosta pacijenata prešlo iz drugih bolnica na Sv. Duh. Čini se da su oni najjači kaj se tiče oftalmologije u Zg, a definitivno jesu za očnu pozadinu.

Puno sam vremena provela u čekaoni tam, čekajući milion pregleda, tako da sam se naslušala svega i svačega. Dosta ljudi je tam prešlo jer nisu bili zadovoljni.
zrinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:04   #63
Quote:
zrinac kaže: Pogledaj post
U optiku dođe doktor koji se zove optometrist, a u bolnici radi oftalmolog =)
Pa ti zaključi sama koji doktor je više kvalificiran za dijagnozu bolesti ili poremećaja na/u oku

A sad ako ovima dolazi baš oftalmolog, to ne znam, a i iskreno... čudilo bi me. Nisam čula za to.
Nije istina, u neke optike dolaze oftalmolozi, odnosno u ovoj kod mene svakodnevno radi oftalmolog. Ne znam stavljat slike na forum, ali bas imam nalaz od danas. Lijepo pise dr.Grcic dr.med. specijalist oftalmolog. Raden je i pregled ocne pozadine sto optometrist ne radi. Bila sam s bakom, upucena je retinologu, sutra idemo u Svjetlost.

Ja sam prije redovito isla na preglede u onu optiku u Vodovodnoj gdje je dolazio doktor iz Vinogradske.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:28   #64
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Nije istina, u neke optike dolaze oftalmolozi, odnosno u ovoj kod mene svakodnevno radi oftalmolog. Ne znam stavljat slike na forum, ali bas imam nalaz od danas. Lijepo pise dr.Grcic dr.med. specijalist oftalmolog. Raden je i pregled ocne pozadine sto optometrist ne radi. Bila sam s bakom, upucena je retinologu, sutra idemo u Svjetlost.

Ja sam prije redovito isla na preglede u onu optiku u Vodovodnoj gdje je dolazio doktor iz Vinogradske.
OK, prvi put čujem za tak nekaj.
Ja sam bila u različitim optikama u ovih 20 godina kaj nosim cvikere, nikad nije bio oftalmolog. Ili sam ja potrefila ili si ti potrefila... ne znam ;-)
zrinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 11:45   #65
Quote:
Viki kaže: Pogledaj post
zrinac.operirana sam na Rebru i trebalo im je 6 tjedana da skuze da sam alergicna na konzervans iz umjetnih suza.inace sam istovremeno imala i helico bakteri samo sto sam to 3 mjeseca kasnije saznala nakon gastroskopije.
Evo i mene nakon dugi niz godina. Kad sam otvorila temu, imala sam problema... al mogu reci da je sve bilo vrlo dobro do sada, nisu mi se dogadjale nikakve strasnije epizode CSR-a od prve koja je bila 2007.
Sada imam drugi tip problema, na oba oka kao sitne svjetlece tockice, u centru vida iza kojih ostaju kratkotrajno tamne flekice, koje nestaju kad se razbudim i profunkcioniram. Meni su te male tockice identicne onoj svijetlecoj velikoj kad sam imala izljev. Izgleda da sad imam puno sitnih. Ima li tko takvo sikustvo?
Morat cu se vratiti sirovoj prehrani (sokovima od voca i povrca) koja mi je pomagala u sanaciji, svaki put kad mi se nesto s okom pocelo dogadjati.

A svemu je prethodila velika bol u zelucu s lijeve strane, bila sam uvjerena da je cir...provjerila izdisajni test na Helicobacter pylori koji je bio negativan. Dobila od doktorice neke tablete za snizavanje kiseline zeluca i sumnjam da su mi one stetile.
magadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:33   #66
Quote:
magadan kaže: Pogledaj post
Sada imam drugi tip problema, na oba oka kao sitne svjetlece tockice, u centru vida iza kojih ostaju kratkotrajno tamne flekice, koje nestaju kad se razbudim i profunkcioniram. Meni su te male tockice identicne onoj svijetlecoj velikoj kad sam imala izljev. Izgleda da sad imam puno sitnih. Ima li tko takvo sikustvo?
Po opisu smetnji bi mogla biti promjena staklovine (dolazi sa godinama, prije se pojavljuje kod kratkovidnih)
Ko krpice, mrljice, mušice koje se miču po vidnom polju ?
Ako nema bljeskova, bezazlena stvar
Bitno je da nema zavjese u vidnom polju (konstantne) koja je simptom ablacije mrežnice
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:12   #67
Ma te letece pojave u staklovini imam odavno, na to sam navikla... ovo su sitne tockice koje bljeskaju nakratko pa se izgube. Uvijek su na istom mjestu, u centru.
magadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:27   #68
A ako su u centru i ne micu se moze onda je sigurno neki problem
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:45   #69
Znam i ja da je sigurno problem...jer sam vec imala takve manifestacije vecih dimenzija...al nadam se da ce se i ove same sanirati vremenom. Najgore je sto doktori ne mogu nista. Zato me zanima ako je netko imao slično da mi napiše kako si je pomagao.
magadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:46   #70
Pa u globalu bi trebalo napraviti OCT
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:20   #71
Wink

Imam CSR od 2015 na 1 oku, uspjeli zaliječiti, vratilo se 2016, zaliječili , pa se opet javilo. Probali smo diureticima Diamox (stvorio mi kamenac, imao problem s mravićima koji "gmižu po glavi", mislim da me pičila i depra, doktorica mi rekla da vjerojatno mi iscjedio magnezij), Trusopt/Azarga kapima, ništa bolje, injekcije Avastina, nije bilo reakcije. FAGom smo utvrdili kapanje tj. propuštanje iz vene ili vena. Bayer Eylea je pomogla inicijalno, ali se ponovno počelo pogoršavati nakon 2 mj. Oftalmolog prženje laserom nije smio jer je u centru vida/žuta pjega, pa smo pokušali pržiti malo višlje i zatvoriti 1 venu za koju smo sumnjali da propušta, te nakon toga hladnim laserom po izvoru kapanja tj. lokvici. Inicijalno bilo bolje, nakon 2 mjeseca opet lagano pogoršanje. I sada mi moj doc neslužbeno predložio da pokušam nabaviti ulje cannabisa. Kaže da je jedna pacijentica imala višestruko lošije stanje od moga, znači vid 10%, u državnoj očnoj bolnici su joj rekli da se pomiri s sljepoćom. Da skratim cura je ozdravila nakon 1god uzimanja ulja od cannabisa, vid se vratio na 98%, pratio je iz mjeseca u mjesec i bilo je sve bolje i bolje, i ozdravilaa.
Upravo koristim ulje koje sam nabavio online (http://www.medihemp.hr/shop/co2-ulje...-6-posto-10ml/), bitno je da ima puno CBDa i gotovo da nema THCa, a koliko sam kopa po netu bitan faktor je i THC, ali bitno je da ima veći iznos CBDa u odnosu na THC.

btw pazite ima svakakvih prevaranata koji prodaju ulje, jako je važno naći nekoga pouzdanoga tko zna što radi i tko vas neće prevariti!

Javim napredak

Ulje naravno aplicirate pod jezik

Zadnje uređivanje aringster : 19.11.2017. at 20:30. Reason: Dodatak
aringster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:37   #72
Nabavio sam pravo ulje Cannabisa strain Royal Medic, osjećam promjene u oku, flekica je manja, lagane bolove, na kontroli doc je rekao da se edem smanjuje i da nastavim dalje s tom terapijom.Nisam još na punoj dozi jer se tijelo mora privikavati na ulje pa postpuno povećavam dozu svaka 3 dana.


btw što se tiče mravića, oftalmolog mi rekao da su trnci nuspojava od diuretika...izgubio sam kalija i treba ga nadomjestiti, pola tabletice od 500mg kalij klorida rastopim u vodi i mravića više nema..ili banana svaki dan. juuhu

Zadnje uređivanje aringster : 30.11.2017. at 11:47. Reason: dodatak
aringster is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:55   #73
Bok svima! Evo i mene, na žalost, među vama... Imam 36 godina, 12.12. prošle godine dijagnosticirana mi je CSR. Jednu večer gledala sam TV, kad sam skrenula pogled, sve mi je nekako bilo vodeno... Drugi dan ujutro dalje isto s time da se još pojavila nekakva tamna fleka pred desnim okom, kao da sam pogledala u jako svjetlo, a slika ko da svi plutamo ispod površine vode... S obzirom da ni nakon sljedeće noći nije prošlo javila sam se na hitni pregled sva prestrašena. Kad sam zatvorila oči vidjela sam savršenu kružnicu koja je svjetlila, a kad sam gledala s desnim okom ta kružnica je bila nekve boje senfa ili siva ako je osvjetljenje bilo slabije. Doktor se u početku malo čudio o čemu pričam jer mi je vidna oštrina bila na 100%, međutim čim me pregledao odmah je sumnjao na tu dijagnozu, a što je i potvrđeno OCT-om. Vjerojatni uzrok kod mene je bio stres. Dobila sam Trusopt kapi i Yellox i kontrola za 2 tjedna. Vidna oštrina i dalje 100%, OCT nalaz još gori nego prošli puta, ali doktor se nije zabrinjavao oko toga jer je kazao da se pacijenti obično jave s takvim stanjem. Ja sam došla dok je edem još bio u nastajanju. Bez obzira što sam po njihovom imala punu vidnu oštrinu, nisam mogla čitati npr. rozna slova na smeđoj podlozi (gel za tuširanje) ili kad je bilo slabije osvjetljenje, sitna slova... Ali eto, za tri tjedna dolazim ponovno na kontrolu i OCT nalaz je potpuno uredan (sve zeleno ). Meni je slika još bila malo čudna, onako vodenasta nekako, ali je doktor rekao da vjerojatno treba još malo vremena da se to do kraja oporavi. Mogu reći da je sada nešto bolje, slika mi je samo blago vodenasta, neki dan više, nekad manje, nije mi jasno zašto to varira... Kad imam migrenu onda je definitivno i slika čudnija... Krug koji sam imala pred očima je nestao, nekakve njegove ostatke kao blage sjenice mogu vidjeti jedino ako stisnem oko kao da zaškiljim, zatvorim lijevo, a na desno gledam kao da škiljim... Da i na jačem svjetlu s desnim okom vidim, kako ja to zovem, 'atome koji se sudaraju'... Više sitnih sitnih sitnih malih isktica tj. svjetlećih točkica koje nisu mirne nego skakuću, ko buhe, ali ja si baš tako zamišljam sudarajuće atome :-(
Imam još jednu kontrolu sljedeći mjesec.
Sad me izluđuju te nekakve točkice i crvići koje vidim ja izrazitom svjetlu. Prije sam vidjela jednoga 'crvića' i točkicu koji su prozirni i micali su se po nebu non stop, s lijevim okom, a sad vidim i sitne sive točkice, nisam sigurna, ali mislim da po jednu sa svakim okom, one se pojavljuju i nestaju i isto nekako putuju kad ih uočim, ali sad i one i prozirne koje sam prije vidjela samo na nebu, mogu vidjeti i na TV-u, ma na bilo kojoj površini ako je jako svjetlo. A kad mi se pojave ove sive, sva se prestrašim, dlanovi mi se znoje, srce lupa, uhvati me depresija... Stalno me strah da će mi se još zbog toga vratiti CSR, ali ne mogu si pomoći. Jel se to još nekome pojavljuje, jel bi to bili oni floatersi?
Nekako je utješno podijeliti te probleme, prvenstveno mislim na CSR, s nekime tko se isto s time muči, razmjeniti iskustva, znati da nisi sam... Oprostite na dugom postu, mogla bih još toga opisati Ali eto, ako nekoga zanima još nešto od mojeg iskustva ili može podijeliti nešto od svojeg, ako vam je nešto od napisanog poznato, dajte, dapače
Ne znam kako se opustiti, nisam 'kako ćemo, lako ćemo' tip osobe tako da mi je stres suputnik... Kako ste vi promijenili stil života, što ste promijenili? Savjet..?
Pozdrav!
AL0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 22:56   #74
Quote:
zrinac kaže: Pogledaj post
Da, pomirila sam se s tim da će ostati.
Meni je rub edema sad taman, a unutra mi je svjetlo tj. prozirno. Osim tog flekića koji se smanjuje i koji će valjda nestati kad se edem skroz povuće. Ali rub će vjerojatno ostati... :/
Još to što je slika iskrivljena sam se privikla, al me nervira što su mi objekti umanjeni. Bojim se da će i to tako ostati.
Ne znam još jedino šta će biti s vidom po noći, jer mi je po noći bilo baš onak... što je manje svjetla, to manje vidim na to oko. Rado bih da mi se to povuče ili drastično smanji jer je nezgodno radi vožnje auta po noći. Pa čak je i nepraktično kad bauljaš po stanu kasno navečer, a svjetla pogašena i sl.
Poštovani, da li su vam objekti ostali umanjeni ili se to ispravilo s vremenom? Ja sam imala isti problem, čak i nakon što je edem prošao i OCT nalaz je bio uredan. Od toga je prošlo cca 5 tjedana i polako se to slaže i dolazi na svoje, sad su mi objekti koje fokusiram gotovo jednake veličine kao i s lijevim okom.
AL0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 13:55   #75
Poz, i meni se pojavilo CSR kako sam naveo, pa nestalo uz diuretik i Trusopt kapi (smanjenje očnog tlaka) i Yellox (protiv upale), koristio sam i Azargu umjesto Trusopta (djeluje na smanjenje očnog tlaka), nestalo i vratilo se nakon cc 4-6 mjeseci, što ne znači da će i tebi. S obzirom da se mučim s time od 2015, a pojavilo se i na drugome oku nedavno, ono što sam proučio između ostaloga je da se obično pojavljuje kod osoba psiho profila Tipa A, znači točan uzrok neznaju pitao sam doc-a. Kod mene siguran sam da stres ima jako veliki utjecaj na taj problem. Da bi bila 100% sigurna da je nestalo, trebaju ti napraviti FAG test (dobiješ žutu kontrast otopinu u venu, prije injekcije trebaju ti dati jako malu kolilčinu da vide da li tijelo ima alergijsku reakciju na kontrast) i nakon toga ti gledaju oko, tj. vene kako se pune unutar oka, na taj način će vidjeti da li ti iz koje vene kapa tj. da li vena propušta i stvara edem - to je kod mene slučaj i nalazi se u centru vida i nesmiju ju pržiti laserom. Moj doc mi je preporučio ulje canabisa (znači pravo ulje s THC-om) tako se izliječila jedna njegova pacijentica u potpunosti i nikada se više nije pojavljivalo a imala je ogroman problem, doktorima je to problem preporučivati jer je još uvijek canabis ilegalan kod nas. Nadam se da ćeš se izliječiti. LP btw ti crvići su po meni normalna stvar, to imam već od osnovne škole, išao na sve pretrage nisu mi tada ništa našli i jednostavno to zanemarim, to te ne treba bedirati, CSR je puno opasniji.

LP

Zadnje uređivanje aringster : 28.02.2018. at 13:58. Reason: Dodatak
aringster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 11:27   #76
Smile

Pozdrav! Hvala na odgovoru aringster. Ja sam doma s bebom i dani mi lete ko sati
Da, čitala sam o tim tipovima ličnosti i ja sam totalni A tip. Najgore je što to ne mogu promijeniti samo tako... Mogu ja sebi reći e sad ću lagano, neću se živcirati, bez stresa, sve super... Ali to ne pali, kad nisam takva i osjećaj napetosti ostane. Doktorica mi je preporučila da proučim malo yoga vježbe disanja i nek si svaki dan uzmem par minuta za to, posebno ako osjetim da me stres pritišće. Također, trudim se prehranom unositi čim više antioksidansa.
Razmišljam da odem do svoje doktorice neka provjeri dal mogu negdje na red za FAG ranije, jer sam naručena tamo gdje odlazim na kontrole tek u listopadu.
Nešto mi još nije potpuno jasno... Sad kad sam imala zadnju kontrolu s OCT-om, nalaz je bio odličan, sve zeleno, uredne konture makule, međutim meni su onda još bile prisutne i još uvijek ostale neke sitne recimo posljedice... Kad stisnem oči, kao za zaškiljim, zatvorim lijevo i tako škiljim s desnim okom onda je blago vidljivi taj krug sa mjestimičnim blagom sjenkama u njemu i u mraku, al baš u mraku, ono tek tolko da nije potpuni mrak pa da svejedno ne vidiš ništa, onda mi je ispred desnog oka sjenka (u noćnoj vožnji mi je OK jer su svjetla auta dovoljna da mi ne smeta i vidim OK). I tako još neke sitnice su ostale, u sjeni i slabom svjetlu kad čitam nešto sitno, npr. na nekakvoj ambalaži, kad probam s desnim okom, onda vidim u centru fokusa dobro, ali rubovi okolo su kao da su slova otisnuta na masnom papiru... Da li su te sitne smetnje posljedica koja ostaje kao takva?
Kad sam na kontroli imam toliko pitanja i nejasnoća, a baš osjetim kako se samo žure i hoće te se čim prije rješiti, njima nije jasno šta bi čovjeka zanimalo nešto što se tiče vlastitog zdravlja...
Eh, da, zanima me da li je itko primjetio nekakve recimo periodične promjene u vidu? Spominjala sam blago vodenkastu sliku, primjetila sam da mi je to izraženo za vrijeme ovulacije i migrene, drugi dan opet sve po starom, sve bolje, a taman se prestrašim da će se vratiti kad ono u jednom danu sve se vraća u normalu...
AL0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 18:46   #77
Smile

Quote:
AL0607 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Hvala na odgovoru aringster. Ja sam doma s bebom i dani mi lete ko sati
Da, čitala sam o tim tipovima ličnosti i ja sam totalni A tip. Najgore je što to ne mogu promijeniti samo tako... Mogu ja sebi reći e sad ću lagano, neću se živcirati, bez stresa, sve super... Ali to ne pali, kad nisam takva i osjećaj napetosti ostane. Doktorica mi je preporučila da proučim malo yoga vježbe disanja i nek si svaki dan uzmem par minuta za to, posebno ako osjetim da me stres pritišće. Također, trudim se prehranom unositi čim više antioksidansa.
Razmišljam da odem do svoje doktorice neka provjeri dal mogu negdje na red za FAG ranije, jer sam naručena tamo gdje odlazim na kontrole tek u listopadu.
Nešto mi još nije potpuno jasno... Sad kad sam imala zadnju kontrolu s OCT-om, nalaz je bio odličan, sve zeleno, uredne konture makule, međutim meni su onda još bile prisutne i još uvijek ostale neke sitne recimo posljedice... Kad stisnem oči, kao za zaškiljim, zatvorim lijevo i tako škiljim s desnim okom onda je blago vidljivi taj krug sa mjestimičnim blagom sjenkama u njemu i u mraku, al baš u mraku, ono tek tolko da nije potpuni mrak pa da svejedno ne vidiš ništa, onda mi je ispred desnog oka sjenka (u noćnoj vožnji mi je OK jer su svjetla auta dovoljna da mi ne smeta i vidim OK). I tako još neke sitnice su ostale, u sjeni i slabom svjetlu kad čitam nešto sitno, npr. na nekakvoj ambalaži, kad probam s desnim okom, onda vidim u centru fokusa dobro, ali rubovi okolo su kao da su slova otisnuta na masnom papiru... Da li su te sitne smetnje posljedica koja ostaje kao takva?
Kad sam na kontroli imam toliko pitanja i nejasnoća, a baš osjetim kako se samo žure i hoće te se čim prije rješiti, njima nije jasno šta bi čovjeka zanimalo nešto što se tiče vlastitog zdravlja...
Eh, da, zanima me da li je itko primjetio nekakve recimo periodične promjene u vidu? Spominjala sam blago vodenkastu sliku, primjetila sam da mi je to izraženo za vrijeme ovulacije i migrene, drugi dan opet sve po starom, sve bolje, a taman se prestrašim da će se vratiti kad ono u jednom danu sve se vraća u normalu...
Poz, bio na kontroli, nakon 3 mj. korištenja ulja napokon smanjenje na jednom oku, ali se pojavile 2 male nove na drugome, ne kuži ni doc zašto kako..nastavljam dalje s uljem. Ja idem kod privatnog doc-a ( kod ovih državnih nisam niti htio ići), rekli su mi da se FAG nesmije često raditi, max 2x godišnje,...bolje nemoj čekati do listopada.
Da antioksidanti su dobri koristim tinkturu-ekstrakt od Borovnice Sorial, ujutro na tašte pojedem pola očišćenje sirove mrkve. Koristim vitamine za oči Dietpharm Makulin plus ili Nutrof Total (preporuka doc-a), i Spirulinu od Kernnela-ima između ostaloga velike količine zeaksantina koji je navodno jaako zdrav za vid.

Da i ja pokušavam s meditacijom, barem 1x dnevno fokus samo na disanje, barem sam tako pročitao na netu..misli samo na sadašnjost, ne sutra, ne jučer, samo danas, uživanje u trenutku...
Za kuliranje uma kažu da je dobar čaj od matičnjaka, i koristim Himalaya Bacopa (1 mjesečno pa pauza 2-4 tjedna pa opet)..pogledaj si na netu.

Misli pozitivno & relax..ozdravit ćeš
aringster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 18:59   #78
Quote:
aringster kaže: Pogledaj post
Poz, bio na kontroli, nakon 3 mj. korištenja ulja napokon smanjenje na jednom oku, ali se pojavile 2 male nove na drugome, ne kuži ni doc zašto kako..nastavljam dalje s uljem. Ja idem kod privatnog doc-a ( kod ovih državnih nisam niti htio ići), rekli su mi da se FAG nesmije često raditi, max 2x godišnje,...bolje nemoj čekati do listopada.
Da antioksidanti su dobri koristim tinkturu-ekstrakt od Borovnice Sorial, ujutro na tašte pojedem pola očišćenje sirove mrkve. Koristim vitamine za oči Dietpharm Makulin plus ili Nutrof Total (preporuka doc-a), i Spirulinu od Kernnela-ima između ostaloga velike količine zeaksantina koji je navodno jaako zdrav za vid.

Da i ja pokušavam s meditacijom, barem 1x dnevno fokus samo na disanje, barem sam tako pročitao na netu..misli samo na sadašnjost, ne sutra, ne jučer, samo danas, uživanje u trenutku...
Za kuliranje uma kažu da je dobar čaj od matičnjaka, i koristim Himalaya Bacopa (1 mjesečno pa pauza 2-4 tjedna pa opet)..pogledaj si na netu.

Misli pozitivno & relax..ozdravit ćeš

Hvala na savjetima, mogla bih isprobati nešto od predloženoga. Sirovu mrkvicu skoro svaki dan i ja pojedem. Evo danas sam i ja bila na kontroli. Na pregledu doktorica ne vidi ništa zabrinjavajuće, vidi se da se nešto događalo, ostavilo je traga na RPE, na OCT se još uvijek vidi kako je napisala minimalna ablacija RPE na mjestu gdje je edem svojevremeno počeo, kad mi se pojavio problem... Kaže dr. da ako to možda i jest mjesto propuštanja, da se laserom u tom dijelu ne može tretirati. Ako bude potrebno spominjala je nekakve injekcije... Nemam pojma, ali nadam se da neće biti potrebno jer mi zvuči strašno injekcija u oko... Čak je nešto spomenula da FAG nema smisla raditi sad kad je prošlo, ali OK kad sam već naručena, ali odlučila sam otići do svoje obiteljske dr. nek provjeri gdje mogu ranije na red, da ja budem mirna. Nekako me ovo baš bedira i smeta što je u tom malom djeliću ostalo tako kako je... To je bilo vidljivo i na prošlom OCTu, ali dr. nije zabrinjavalo... Mislim da moram to provjeriti jer ja sam osoba koju zabrinjava...
Evo imam još jedan prijedlog za tebe, slučajno sam naletjela na info o astaksantinu navodno je jako dobar za popravak vidne oštrine, ima ga puno u krilju, postoje nekakve kapsule kao dodatak prehrani nije baš jeftino, ali zašto ne probati još i to
Našla sam negdje na jednoj stranici, sad stvarno ne znam da li je bila bosanska ili srpska, jer više ne mogu pronaći gdje sam to iskopala uglavnom info o liječenju CSR gdje se spominje iridex laser ili tzv. 'žuti laser' kojim se tretira centralni dio bez da uzrokuje termalnu opekotinu i posljedični ožiljak, nego potiče prirodne procese samoobnavljanja retinalnog pigmentnog epitela koji ubrzano zarasta, a rupice kroz koje prolazi tekućina obnavljaju se itd. Aringster nadam se da će ti ulje pomoći i da ti ovaj info neće biti potreban... Djeluješ mi smireno i pozitivno i strpljivo, eto, stvarno, super, vjerujem da su ovo kod tebe zadnji trzaji CSR i da će već sljedeći put sve biti puno bolje, ako ne i odlično
Joj ja često razmišljam da bar mogu provesti dan, dva, tri ne znam kolko mi treba, pred TVom u miru i sa svojim mislima, baš mi nekad treba malo takve atmosfere, ali uz bebu nema toga ili da dobijemo na lotu, spakiramo kofere i odemo putovati, uživati u različitim krajolicima i ne misliti o ničem, promijwniti okolinu, ali eto, to su samo želje sad kad konačno proljeće dođe onda ćemo na neki planinarski izlet pa ću se već bolje osjećati, ranije smo više planinarili.
Idem još proguglam malo o tvojim savjetima. Ajde, sretno

Zadnje uređivanje AL0607 : 19.03.2018. at 19:05. Reason: Edit
AL0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 19:43   #79
[QUOTE=aringster;68710131]Poz, bio na kontroli, nakon 3 mj. korištenja ulja napokon smanjenje na jednom oku, ali se pojavile 2 male nove na drugome, ne kuži ni doc zašto kako..nastavljam dalje s uljem. Ja idem kod privatnog doc-a ( kod ovih državnih nisam niti htio ići), rekli su mi da se FAG nesmije često raditi, max 2x godišnje,...bolje nemoj čekati do listopada.
Da antioksidanti su dobri koristim tinkturu-ekstrakt od Borovnice Sorial, ujutro na tašte pojedem pola očišćenje sirove mrkve. Koristim vitamine za oči Dietpharm Makulin plus ili Nutrof Total (preporuka doc-a), i Spirulinu od Kernnela-ima između ostaloga velike količine zeaksantina koji je navodno jaako zdrav za vid.

Da i ja pokušavam s meditacijom, barem 1x dnevno fokus samo na disanje, barem sam tako pročitao na netu..misli samo na sadašnjost, ne sutra, ne jučer, samo danas, uživanje u trenutku...
Za kuliranje uma kažu da je dobar čaj od matičnjaka, i koristim Himalaya Bacopa (1 mjesečno pa pauza 2-4 tjedna pa opet)..pogledaj si na netu.

Misli pozitivno & relax..ozdravit ćeš[/QUOTE




Da, zaboravila sam spomenuti, pitala sam za floaterse i mušice, kaže dr. da ih ne vidi jer su valjda jako sitni, ali to je to, te nekakve iritirajuće mušice... Kaže da ih i ona vidi... Valjda ću se nekako naučiti ignorirati ih, možda im ni nebi pridavala pažnju da mi se nije dogodilo to što se dogodilo, al OK glavno da je stvarno to i da nije opasno. Malo sam mirnija što se toga tiče jer da je bilo što zabrinjavajuće, vidjela bi na pregledu, OCTu... A stvarno me pregledavala s onim povećalom i svjetlom, gore, dolje, u mene, gore lijevo, gore desno... A svjetloooooo, joj... Eto, pozdrav!
AL0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 14:14   #80
Quote:
AL0607 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima, mogla bih isprobati nešto od predloženoga. Sirovu mrkvicu skoro svaki dan i ja pojedem. Evo danas sam i ja bila na kontroli. Na pregledu doktorica ne vidi ništa zabrinjavajuće, vidi se da se nešto događalo, ostavilo je traga na RPE, na OCT se još uvijek vidi kako je napisala minimalna ablacija RPE na mjestu gdje je edem svojevremeno počeo, kad mi se pojavio problem... Kaže dr. da ako to možda i jest mjesto propuštanja, da se laserom u tom dijelu ne može tretirati. Ako bude potrebno spominjala je nekakve injekcije... Nemam pojma, ali nadam se da neće biti potrebno jer mi zvuči strašno injekcija u oko... Čak je nešto spomenula da FAG nema smisla raditi sad kad je prošlo, ali OK kad sam već naručena, ali odlučila sam otići do svoje obiteljske dr. nek provjeri gdje mogu ranije na red, da ja budem mirna. Nekako me ovo baš bedira i smeta što je u tom malom djeliću ostalo tako kako je... To je bilo vidljivo i na prošlom OCTu, ali dr. nije zabrinjavalo... Mislim da moram to provjeriti jer ja sam osoba koju zabrinjava...
Evo imam još jedan prijedlog za tebe, slučajno sam naletjela na info o astaksantinu navodno je jako dobar za popravak vidne oštrine, ima ga puno u krilju, postoje nekakve kapsule kao dodatak prehrani nije baš jeftino, ali zašto ne probati još i to
Našla sam negdje na jednoj stranici, sad stvarno ne znam da li je bila bosanska ili srpska, jer više ne mogu pronaći gdje sam to iskopala uglavnom info o liječenju CSR gdje se spominje iridex laser ili tzv. 'žuti laser' kojim se tretira centralni dio bez da uzrokuje termalnu opekotinu i posljedični ožiljak, nego potiče prirodne procese samoobnavljanja retinalnog pigmentnog epitela koji ubrzano zarasta, a rupice kroz koje prolazi tekućina obnavljaju se itd. Aringster nadam se da će ti ulje pomoći i da ti ovaj info neće biti potreban... Djeluješ mi smireno i pozitivno i strpljivo, eto, stvarno, super, vjerujem da su ovo kod tebe zadnji trzaji CSR i da će već sljedeći put sve biti puno bolje, ako ne i odlično
Joj ja često razmišljam da bar mogu provesti dan, dva, tri ne znam kolko mi treba, pred TVom u miru i sa svojim mislima, baš mi nekad treba malo takve atmosfere, ali uz bebu nema toga ili da dobijemo na lotu, spakiramo kofere i odemo putovati, uživati u različitim krajolicima i ne misliti o ničem, promijwniti okolinu, ali eto, to su samo želje sad kad konačno proljeće dođe onda ćemo na neki planinarski izlet pa ću se već bolje osjećati, ranije smo više planinarili.
Idem još proguglam malo o tvojim savjetima. Ajde, sretno
Ole,..bio sam na MPLT-MicroPulse laser therapy tzv. hladni laser - kako ga doc zove (e sad jel to Iridex ili ne nemam pojma), da on navodno oživljava stanice i ne uništava tkivo, međutim ne zaustavlja kapanje/propuštanje vene- isprobano na meni, poboljša stanje ali ne zatvori venu. Moj doc je odličan lik, no u mnogo drugih slučajeva životnom školom sam skužio da si moraš biti sam liječnik. Samo ti napravi FAG i tada ćeš 100% znati jel propušta vena ili ne (meni su se fokusirali na problematično oko, ali su na par 10 sec skenirali i drugo i tako smo otkrili u začetku problem i na drugome, a koji se nije vidio na OCTu.)
Thnx za Astanksantin.
Ulje definitivno djeluje - vidim promjene na bolje.:klap:
Primao sam i injekcije, no nisu zaustavile propuštanje vene.

btw Bacopu monnieri ili Brahmi Gotu kolu ne koristi ako si trudna ili ćeš biti, to sam negdje pročitao da se onda ne koristi.

Uff planiranje zvuči jaaako dobro, priroda,potoci, šume...naše prirodno stanište, vidiš odma se bude u meni geni lovca sakupljača..haha
aringster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.