Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 01:01   #1
Javni gradski prijevoz u Hrvatskoj

Nisam bio siguran gdje otvoriti, pa sam se odlucio ovdje

Uglavnom, temu bih koristio za malo rasprave o javnom prijevozu u Hrvatskim gradovima te okolnim podrucjem. Kakva su iskustva u vasem gradu? Jeste li zadovoljni? Sto bi ste promijenili? bila bi neka od kljucnih pitanja...

Takoder su dobrodosle i usporedbe gradova, ukoliko ste koristili javni prijevoz u vise mjesta koji vam je izgledao najbolje organiziran, gdje je starost autobusa bila najmlada...

Nadam se da ce se naci par zaljubljenika u autobuse i tramvaje poput mene
sebastianpgptvk is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:37   #2
U Karlovcu je manje-više očajan. Postoji donekle dobra veza na liniji Karlovac - Duga Resa, koja obuhvaća i par gradskih punktova na toj relaciji, među kojima je i bolnica koja je inače dosta udaljena od gradskog centra i na brdu, i to je jedina dobra stvar koja se može reć.

Sve ostalo - ili uopće nema linija, ili ima premalo linija, za veličinu grada preskupo (10-12 kuna), autobusi stari... ajde, ovo malo linija što ima su uglavnom korektne, ne idem često ali nisam nikad čuo da se netko žali na kašnjenja ili nedolazak busa ili bezobrazne vozače...
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:55   #3
Meni je recimo za Split jedna stvar fascinantna (zapravo kad promislim i u Osijeku je tako) - svi busevi sa pocetne stanice (Sukoišan u ovom slucaju) krecu u isto vrijeme. Pa se tako desi da buseva nema nema nema i nema, a onda ih dodje 5 odjednom. U Osijeku to i nije toliko problematicno jer za uze gradsko producje postoji tramvaj, a busevi idu svak u svoje prigradsko naselje, dok u Splitu recimo svi busevi koji idu van grada, ujedno sluze i kao dosta dobra poveznica centra i udaljenijh kvartova. Pa tako cekas bus za Mertojak npr 20 minuta, i onda ti dodje 5 linija odjednom s kojima bi se mogao povesti. A ne govorim o dvije stanice,pa da je ono "nebitno", krenes pjeske i sl.... ima tu 4-5 km udaljenosti. To po meni nema smisla, pogotovo jos kad se uzme u obzir i prometni kolaps koji redovno nastane kad je sezona, puno znaci kad na glavnoj cesti neide bas 6 autobusa zaredom....to bi se po meni trebalo malo razdvojiti nekako, tj malo pretumbat taj raspored da bude ucinkovitije za to podrucje sireg centra grada
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 08:02   #4
u Kc postoji besplatni gradski prijevoz električnim busom, tzv BusKo. Biloko se može vozit njime po određenom rasporedu. U međuvremenu je uvedena i još jedna linija. Stvar se financira preko eu projekata, pametna stvar za mali grad, makar ideja nije još skroz zaživjela.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:40   #5
^pa slatko, ali sam mislio da je ipak to malo veće

u Rijeci se gradski prijevoz odvija na 20 linija i mreza je stvarno gusta, krenulo se intenzivnije kupovati nova vozila iako se i dalje mogu vidjeti oni horor busevi s drvenim stolicama

kao nedostatak vidim slabe nocne linije. uzas je da sad preko ljeta nema nocne linije za Opatiju i Lovran dok za Kastav i Viskovo npr. ima koko ostali stojite s time?
sebastianpgptvk is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 01:28   #6
Nema do trolejbusa,pogotvo za Rijeku.
Kak vam se da trpit da ta grmljavina.

Uglavnom javni prijevoz u Hrvatskoj gotovo da ovisi samo o busevima.
U Zagrebu ima i velika tramvajska mreža,ali je zbog svojih brojnih manjkavosti i neprimjerenosti današnjim potrebama i sveopćem stanju disfunkcionalna pa skoro u 50% kapaciteta,onako u ugrubo.

Još nekako najbolje stoji Osijek,premda malo premala mreža,puno bolje je pogođena od zagrebačke koja rasipava gradske resurse u nedogled.
Uglavnom teška ovisnost o busevima posvuda,pa čak i Zagrebu,u kojem je i sam tramvaj prevršio svaku mjeru.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:45   #7
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
u Kc postoji besplatni gradski prijevoz električnim busom, tzv BusKo. Biloko se može vozit njime po određenom rasporedu. U međuvremenu je uvedena i još jedna linija. Stvar se financira preko eu projekata, pametna stvar za mali grad, makar ideja nije još skroz zaživjela.
Ovo je zgodno, al ne kužim jel to trebalo bit namijenjeno za studente (a onda je tipično hrvatski da naprave liniju koja ne paše studentima ) ili se to studenti samo žale da njima ne paše, a nije ni bilo ciljano za njih?
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 19:20   #8
Koliko traje vožnja tramvajem od Glavnog kolodvora do Dubrave (krajnji cilj je XII gimnazija)?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.