Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 22:26   #21
La Marquise ovaj mjesec gostuje u Dežman baru. Večeras su imali samo 4-5 vrsta njihovih kolača. Jeli smo tart od kruške i "princes krafnu" od lješnjaka, fantastični, teško mi se odlučiti koji mi je bio bolji.

https://imgur.com/a/uBv77

Cijena očekivano popularna-30kn.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:23   #22
Inace nisam neki obozavatelj Torte i to, ali moram pohvaliti njihovu Santa Maria tortu. Za sve koji vole ljesnjake pun pogodak! A nije ni zanemariva velicina snite, stvarno je ogromna. 22 kn.
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:55   #23
čitam da Habibi u Savskoj ima baklave sa pistacijama pa ako ih je neko probao neka javi kakve su
edit: može biti i kadaif sa pistacijama, tojest varijanta sa pistacijama
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:25   #24
Zakljucila sam da Torterie Macaron ima prilicno solidne kolace. I dosta velik izbor solidnoh kolaca; manje vise svi koje sam do sad probala su mi OK.
Favorit mi je cokolada-malina torta. Zadnji put nisam bila raspolozena za cokoladu, pa sam prvi put uzela pistaccio tortu, koja mi je isto bila dobra. Cak i cudna jabuka-banana kombinacija, koju nikad ne bih probala da taj dan nije bila na popustu i prodavacica mi ju preporucila, mi se svidjela.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 07:45   #25
za vikend isproban la marquise paris brest (lješnjaciii ), orah-karamela i kroasan od badema...
kolači po 24kn, kroasan 10kn. imho, kolači mrvicu preskupi, a kroasan prejeftin.
najbolji kroasan od badema ikad! paris brest je izuzetno fin, i stvarno je bomba! ta krema od lješnjaka je prepreprefina, i super je omjer tijesta i kreme. on zapravo i vrijedi 24kn, jer se dvoje ljudi može zasladiti s jednim!
orah-karamela je bila ovaj put najslabija karika. niš posebno, hrpa oraha, malo karamela, nije loše sve skupa, daleko od toga, ali možda sam očekivala p(re)više nakon ovog dvoje. bolji mi je tart orah-karamela u amelie.
u svakom slučaju, vraćam se ponovno, jer imaju hrpu stvari koje bih htjela isprobati.
imam i fotku negdje pa ju kasnije uploadam...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:32   #26
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
čitam da Habibi u Savskoj ima baklave sa pistacijama pa ako ih je neko probao neka javi kakve su
edit: može biti i kadaif sa pistacijama, tojest varijanta sa pistacijama

Krki, ja bi ti reko kakve su ali ne smijem..ustvari bum ti poslao privatnu poruku..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:54   #27
Nedavno uzela dragome u La Marquise kolač od pistacija, jako lijepo izgleda, ja nisam probala, on kaže da mu nije tako fin, više mu se sviđa torta od pistacija iz Torterie Macaron. Za pekarnicu izvrstan, ali fali mu okusa i ne bi dao 24 kn. Izrod, a nadala sam se da će se oduševiti. Vidim da imaju i eklere pistacija-marcipan, još ću to upiknuti pa ako gospon želi natrag u Torterie, nek' ide...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:33   #28
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
paris brest je izuzetno fin, i stvarno je bomba! ta krema od lješnjaka je prepreprefina, i super je omjer tijesta i kreme.
Da, da, izvrstan je, to je ona "princes krafna" koju sam uzeo u Dežmanu. Trenutno, uz onaj Petrin tart u Rougemarinu, meni najbolji kolač u Zg.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:47   #29
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
paris brest je izuzetno fin, i stvarno je bomba! ta krema od lješnjaka je prepreprefina, i super je omjer tijesta i kreme. on zapravo i vrijedi 24kn, jer se dvoje ljudi može zasladiti s jednim!
Mene je malo razočarao, onog iz Witnessa se sjećam kao većeg i finijeg.
Dvoje ljudi na jedan mi nikako ne ide u računicu, premalen je.

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Da, da, izvrstan je, to je ona "princes krafna" koju sam uzeo u Dežmanu. Trenutno, uz onaj Petrin tart u Rougemarinu, meni najbolji kolač u Zg.
Nedavno bili u Rougemarinu mislim prvi put ove godine, i iznenadilo me da nema npr. čokoladne dekadencije, činilo mi se da Petrini kolači više nisu u ponudi.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:04   #30
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Da, da, izvrstan je, to je ona "princes krafna" koju sam uzeo u Dežmanu. Trenutno, uz onaj Petrin tart u Rougemarinu, meni najbolji kolač u Zg.
slažem se

Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Mene je malo razočarao, onog iz Witnessa se sjećam kao većeg i finijeg.
Dvoje ljudi na jedan mi nikako ne ide u računicu, premalen je.
e vidiš, a meni se čini da je onaj iz witnessa bio manji od ovog, i iskreno usprkos tome što je bio stvarno fin, nekako nije me se dojmio da bih se vraćala po njega (doduše, nije mi nikako usput, al nije mi ni bukovačka pa...) hm... koja je bila cijena onog iz witnessa? ne mogu se sad sjetiti...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:19   #31
P.S. ostala sam dužna sliku kupljenog u la marquiseu pa da ispravim grešku
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:06   #32
Cukeraj u Dubravi. Kremsnita, cokoladna torta i krhka torta od ljesnjaka. Sve jako fino. Krhka od ljesnjaka da je mrvu manje slatka, bila bi savrsena.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 06:21   #33
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
e vidiš, a meni se čini da je onaj iz witnessa bio manji od ovog, i iskreno usprkos tome što je bio stvarno fin, nekako nije me se dojmio da bih se vraćala po njega (doduše, nije mi nikako usput, al nije mi ni bukovačka pa...) hm... koja je bila cijena onog iz witnessa? ne mogu se sad sjetiti...
Ne sjećam se cijene, zapisali smo negdje na gastru prije koju godinu , al se sjećam da mi je bio odličan na prvu, a ovaj iz LM mi je na prvu bio meh. Tko bi ga znao, možda imamo i fotku onog iz Witnessa, trebalo bi prokopat gastro, a nisam vična tome. DD je mislim prvi bio dojavio o Witness ponudi. Baš se pitam gdje je ta slastičarka koja je pekla za njih tj. mogu li se gdje kupiti njeni uratci pa usporediti.

Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
P.S. ostala sam dužna sliku kupljenog u la marquiseu pa da ispravim grešku
Ne radi mi link?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 07:11   #34
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ne radi mi link?
Ni meni, dok ne refresham.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:04   #35
tweetee, ne znam do čega je, meni je jučer normalno otvaralo, a danas otvori tek nakon refreshanja
vidiš li kad refreshaš?
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 13:57   #36
Takav link s imgura zna zezati kad ima to i. na pocetku

Pobrisite taj i. I ostavite ostatak linka i radit ce.
Ili refresajte ako vam to pomaze.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:13   #37
Ni refreshanje ne pomaže, ali pali DDeva fora si izbacivanjem i

Btw. igrom slučaja danas sam opet probala LM "kravatu". Kukulele Nema žute kreme pa nije sočno, samo tijesto, kapljice čokolade, čoko glazura i toliko je šećera da padneš u nesvijest od užasne slatkoće, strava

Čini se da gadno variraju u kvaliteti.

Ako se tko sjeća "francuske pekare" koja je daaaavno u Importancu na GK prodavala istu stvar plus još jedno slično čoko pecivo, žalim što se davno zatvorila, bila je bolja od LM.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:18   #38
Ne bih rekao da varira, bar ne unutar jednog proizvoda. Ja sam "kravatu" jeo prije par mjeseci i bila je baš takva kako si ju opisala. Ne bih više nikad.



Tebi je bila bolja prvi put?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:27   #39
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da varira, bar ne unutar jednog proizvoda. Ja sam "kravatu" jeo prije par mjeseci i bila je baš takva kako si ju opisala. Ne bih više nikad.



Tebi je bila bolja prvi put?
Prvi put je imala kreme, al je bila prepečena ili je stajala pa je tijesto bilo suho.
Drugi put je bila savršena, dosta kreme, sočna.
Danas je bila stravična - osim mene probalo još troje kušača i svi izbečili oči od grozote, a obožavaju jako slatko (za razliku od mene).
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:03   #40
Tvitka sad vidim iznad ovo za witnessica slasticarku. To ti je Miss Delice
U Bastijanovoj je
https://www.facebook.com/missdelicef...kaslasticarna/
Mogu se naruciti kolaci od nje, svratiti cak i po tek nekoliko komada kod nje.
'To go' je. Nema mjesta za sjedenje
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.