Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 23:41   #21
Zanimljiv članak o izradi prijedloga teksta 21.članka prvog Hrvatskog Ustava iz 1990.
Quote:
Kao doprinos poštivanju života svih ljudi, sve od trenutka začeća pa nadalje, želim reći da sam bio uključen u izradu prijedloga teksta 21.članka prvog Hrvatskog Ustava iz 1990, da bi u njemu pisalo da svako ljudsko biće ima pravo na život već od trenutka začeća. Bio je to izričit zahtjev i uzoritog gospodina kardinala blažene uspomene dr. Franje Kuharića. U to vrijeme, HDZ je odlučivao što će u Ustavu pisati, jer je imao takvu većinu u Hrvatskom Saboru.

Iako nisam nikada bio članom niti jedne stranke, čak su me tada pozvali održati predavanje na klubu zastupnika HDZ-a. Između ostalog sam rekao da Hrvatsku čine ne samo teritorij i granice, nego i ljudi: kako oni rođeni, tako i oni koji se još nisu rodili. Podigao sam plastični model nerođenog djeteta i uskliknuo: „I ovo je Hrvatska!“. Nato su se zastupnici ustali i dugo pljeskali. U zapisnik su zabilježili odluku da će u Ustavu pisati da svako ljudsko biće ima pravo na život već od trenutka začeća.

Čini mi se da je to bilo dva dana prije proglašenja Ustava, kada je klub zastupnika HDZ-a imao još jednu, posljednju sjednicu prije proglašenja Ustava, u dvorani Privredne banke. Dobili su nešto drugačiji tekst 21. člana, nego što su odlučili. Pisalo je samo: „Svako ljudsko biće ima pravo na život“. Zastupnici su počeli izlaziti za govornicu protestirajući zašto nije napisano onako kako su zaključili prije par dana, da će pisati i ono „… već od trenutka začeća“. Čak se sjećam imena nekih zastupnika koji su u tom smislu govorili, poput gosp. Jankovića iz Sl. Broda i gospođe Marije Bajt iz Požege.

A tada je s lijeve strane dvorane, do mikrofona koji je bio u sredini, prošao pokojni dr. Frane Golem. Rekao da je on liječnik, da zna da život čovjeka počinje u trenutku začeća, pa kada se kaže da svako ljudsko biće ima pravo na život, to onda znači već od trenutka začeća. Očito je da se je prvi Hrvatski Ustav sa sadašnjim 21. članom izglasao samo zato što su zastupnici vjerovali da to podrazumijeva da svako ljudsko biće ima pravo na život već od trenutka začeća.
.
.
.
Dr. med. Antun Lisec
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 10:22   #22
Puno si ti članaka i dokmenata izvadio, ali abortus je i dalje legalan u većini zapadnih zemalja.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 31.01.2018., 11:33   #23
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Univerzalna ljudska prava nevinog dijeteta u embrionalnom stadiju trebalo bi prosirivati, a ne smanjivati. Kakav paradoks je misliti, da je progresivno odricati ljudska prava nevinom malom dijetetu? Npr. dijete osudivati na smrt, jer nam je doslo neocekivano. Ili jer je diagnosticiran Downov sindrom.

Djeca sa Downovim sindromom nemaju pravo na zivot? I to misljenje je progresivno i humano?

Nadam se da Irci na referendumu oko pobacaja nece ici putem dekadencije, hedonizma i egocentrizma i da ce potvrditi pripadnost krscanskom humanizmu i pravim vrijednostima.
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Zivot dijeteta pocinje sa udruzivanjem kromosomskog materiala spermija i jajasca. To je bioloski faktum. Ljudska prava trebala bi poceti vaziti u tom momentu.

ajde još malo

no, kad smo već kod toga kada počinje Život
ja osobno sam prihvatila tezu da Život počinje i prije nego se udruže spermij i jajašce jer Kreator i Duša odlučuju o tome kada , gdje i kod koga

no, to ne znači da ću ikome zabraniti ili se miješati u bilo čiju odluku o tome hoće li se embrij razviti u dijete i "materijalizirati" se u ovom životu ili će biti abortiran.

jer , to je na svajesti i odlukama svake osobe ponaosob a dodatno bilo kakva zabrana zakonskog abortusa isti dovodi u crnu zonu sa upitnim posljedicama

Koji dio je tu teško shvatiti - nazovi babice i doktori - koji inače imaju priziv savjesti - u crnoj zoni
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 31.01.2018., 11:53   #24
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Puno si ti članaka i dokmenata izvadio, ali abortus je i dalje legalan u većini zapadnih zemalja.
Ako se raspravlja o opravdanosti pobačaja i ljudskim pravima, onda se ne možeš vaditi na "legalnost", tj. "pobačaj je legalan jer je legalan". Očit primjer cirkularnog argumentiranja.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
ali abortus je i dalje legalan u većini zapadnih zemalja.
Imaš ovdje tablicu sa popisom zemalja u kojoj piše točno gdje je abortus legalan i pod kojim uvjetima. Kao pravi 'texas sharpshooter' vadiš se na "zapadne zemlje"(od kojih su gotovo sve ratificirale CRC) kao da ostale zemlje ne postoje. Ja se naravno neću vaditi na "većinu zemalja svijeta" jer to bi bilo 'bandwagon fallacy'.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 12:17   #25
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
no, kad smo već kod toga kada počinje Život
ja osobno sam prihvatila tezu da Život počinje i prije nego se udruže spermij i jajašce jer Kreator i Duša odlučuju o tome kada , gdje i kod koga
Za ovo nema znanstvenog utemeljenja. Za takve i slične "mitove"(što se biologije tiče) korisno je pogledati članak objavljen na stranici sveučilišta Princeton.
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
no, to ne znači da ću ikome zabraniti ili se miješati u bilo čiju odluku o tome hoće li se embrij razviti u dijete i "materijalizirati" se u ovom životu ili će biti abortiran.

jer , to je na svajesti i odlukama svake osobe ponaosob a dodatno bilo kakva zabrana zakonskog abortusa isti dovodi u crnu zonu sa upitnim posljedicama
To je pitanje moralnog statusa nerođenog djeteta. Može li istovremeno nerođeno dijete imati moralni status i nemati moralni status? To je pitanje ekvivalentno pitanju "Schrodigerove mačke", tj. “Schrödinger’s Baby”.
Pitanje se svodi na “Will to Power” and “Might Makes Right" o čemu je Alasdair MacIntyre pisao u svojoj knjizi After virtue.
Quote:
"The underlying structure of his argument is as follows: if there is nothing to morality but expressions of will, my morality can only be what my will creates. There can be no place for such fictions as natural rights, utility, the greatest happiness of the greatest number. I myself must now bring into existence ‘new tables of what is good'” (132).

The problem is that our society is rooted in the fumes of a Christian-Hellenist ethic that shaped the West for 2,000 years. We want the fruit of that tree, but we chopped the tree down. We must be honest with ourselves that having discarded the tree, we are only left with Nietzsche’s will to power. As such, the good fruit we enjoy today will soon rot if we do not rediscover a moral framework other than feelings."
Kada već spominješ "posljedice". Koje su posljedice primjene “Will to Power” and “Might Makes Right"?
Quote:
The problem with Harman’s “philosophy,” as with Schrödinger’s Cat, is that there is, actually, an objective reality. A cat cannot be simultaneously both dead and alive. Human beings, at whatever stage of development on the human life cycle they may be from zygote to senescence, cannot be simultaneously both persons and non-persons. They cannot have both moral status and no moral status at the same time.

There is objective morality, and it’s what all people turn to and rely on whenever their own rights are under attack. There can be no rights for anyone if some of us can determine that others lack those rights based on the power we possess to enforce our point of view.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 13:28   #26
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Ako se raspravlja o opravdanosti pobačaja i ljudskim pravima, onda se ne možeš vaditi na "legalnost", tj. "pobačaj je legalan jer je legalan". Očit primjer cirkularnog argumentiranja.
Iz čega se ja vadim?
Quote:
Imaš ovdje tablicu sa popisom zemalja u kojoj piše točno gdje je abortus legalan i pod kojim uvjetima. Kao pravi 'texas sharpshooter' vadiš se na "zapadne zemlje"(od kojih su gotovo sve ratificirale CRC) kao da ostale zemlje ne postoje. Ja se naravno neću vaditi na "većinu zemalja svijeta" jer to bi bilo 'bandwagon fallacy'.
Link potvrđuje moje izjave.

Ja uopće ne znam temu ovog upisa i što ti pokušavaš reći
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 31.01.2018., 13:32   #27
Opet isto sranje ispočetka...

Žene su pobacivale otkad je svijeta i vijeka. Često i po savjetu starijih rođakinja, vlastitih matera, muževa, ljubavnika... I do danas se malo toga promijenilo. Zapravo, promijenilo se, ali na gore po žene. Odjednom su se pojavili samozvani dušebrižnici koji bi štitili embrije po svaku cijenu, iako bi istu ženu kojoj bi zabranili pobačaj kad rodi s zlobnim užitkom nazvali kurvom, a toliko branjeni embrij kopiletom.

Zabranite pobačaj. Jedino što će se promijeniti je da će one žene koje imaju love to raditi i dalje kod uglednih primarijusa pod dijagnozom "kiretaža iz med. razloga", a sirotinju će mesariti po garažama, pa tko preživi... Sve ostalo je licemjerno prekenjavanje. Osim ako mislite otvarati logore pod 24-satnim nadzorom u koji bi trpali trudnjače čim test pokaže plusić.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 31.01.2018., 13:36   #28
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Opet isto sranje ispočetka...

Žene su pobacivale otkad je svijeta i vijeka. Često i po savjetu starijih rođakinja, vlastitih matera, muževa, ljubavnika... I do danas se malo toga promijenilo. Zapravo, promijenilo se, ali na gore po žene. Odjednom su se pojavili samozvani dušebrižnici koji bi štitili embrije po svaku cijenu, iako bi istu ženu kojoj bi zabranili pobačaj kad rodi s zlobnim užitkom nazvali kurvom, a toliko branjeni embrij kopiletom.

Zabranite pobačaj. Jedino što će se promijeniti je da će one žene koje imaju love to raditi i dalje kod uglednih primarijusa pod dijagnozom "kiretaža iz med. razloga", a sirotinju će mesariti po garažama, pa tko preživi... Sve ostalo je licemjerno prekenjavanje. Osim ako mislite otvarati logore pod 24-satnim nadzorom u koji bi trpali trudnjače čim test pokaže plusić.
Ditto.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 31.01.2018., 14:26   #29
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Iz čega se ja vadim?
To ti najbolje znaš što ovaj tvoj post predstavlja:
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Puno si ti članaka i dokmenata izvadio, ali abortus je i dalje legalan u većini zapadnih zemalja.
Pa ćeš sada ti objsniti kako to što sam ja "izvadio puno članaka i dokumenata" na neki način insinuira da abortus nije legalan u "većini zapadnih zemalja".
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Link potvrđuje moje izjave.
Zato sam ga i stavio.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja uopće ne znam temu ovog upisa i što ti pokušavaš reći
Razmisli malo o tome onda.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 14:34   #30
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Opet isto sranje ispočetka...

Žene su pobacivale otkad je svijeta i vijeka. Često i po savjetu starijih rođakinja, vlastitih matera, muževa, ljubavnika... I do danas se malo toga promijenilo. Zapravo, promijenilo se, ali na gore po žene. Odjednom su se pojavili samozvani dušebrižnici koji bi štitili embrije po svaku cijenu, iako bi istu ženu kojoj bi zabranili pobačaj kad rodi s zlobnim užitkom nazvali kurvom, a toliko branjeni embrij kopiletom.

Zabranite pobačaj. Jedino što će se promijeniti je da će one žene koje imaju love to raditi i dalje kod uglednih primarijusa pod dijagnozom "kiretaža iz med. razloga", a sirotinju će mesariti po garažama, pa tko preživi... Sve ostalo je licemjerno prekenjavanje. Osim ako mislite otvarati logore pod 24-satnim nadzorom u koji bi trpali trudnjače čim test pokaže plusić.
Prvo je pitanje što misliš pod "zabraniti pobačaj": https://en.wikipedia.org/wiki/Abortion_law
  1. WL - To save a woman's life - da se spasi život žene
  2. PH - To preserve a woman's physical health - zbog fizičkog zdravlja žene
  3. MH - To preserve a woman's mental health - zbog mentalnog zdravlja žene
  4. RI - In cases of rape or incest - u slučaju silovanja ili incesta
  5. FI - Because of foetal impairment - u slučaju abnormalnosti fetusa
  6. ES - For economic or social reasons - zbog ekonomskih razloga
  7. OR - On request - na zahtjev
To se nekada brzopleto sve trpa u isti koš.

Također, http://www.konzervativac.com/2016/10...requiem-razum/
Quote:
Drugi razlog protiv zabrane pobačaja je da bi žene svejedno radile pobačaj samo u lošijim i nekontroliranim uvjetima. Opet, ako se radi o kršenju elementarnih ljudskih prava, kakve su posljedice zabranjivanju pobačaja je potpuno irelevantno. Zašto uopće zabraniti bilo što kad se problemi mogu riješiti edukacijom? Ljudi će raditi zločine bez obzira zabranili mi to ili ne! Zašto je ubojstvo zabranjeno ako ljudi svejedno rade ubojstva u ilegali i to u nekontroliranim uvjetima? Lako je uvidjeti da je stav „x ne smije biti ilegalan jer će se x svejedno događati u društvu“ neodrživ. Najbolje se to očituje u apsurdnim primjerima koje slijede iz takve odredbe: zašto braniti teške droge kad će se neki u društvu svejedno drogirati teškim drogama, samo lošije kemijske čistoće?

Uloga države nije omogućiti ljudima da rade što god žele raditi, uloga države, u ovom kontekstu, je pružiti najveću moguću slobodu vlastitim građanima ali u granicama ljudskih prava i podređenih zakonskih odredbi.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 14:39   #31
Ja stvarno ne vidim jel vi podrzavatelji zabrane mislite imat torove za trudne zene gdje ce biti nadzirane, bez kontakta s vanjskim svijetom, kako slucajno ne bi pobacile.

Bioloski je fakt da se dijete ne moze razvijati bez majke, da taj razvoj majku dozivotno mijenja, hormonalno, fizicki, psihicki, sto ona moze ili ne mora dozvoliti i na to ima iskljucivo i potpuno pravo.
lukarak is offline  
Old 31.01.2018., 14:51   #32
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne vidim jel vi podrzavatelji zabrane mislite imat torove za trudne zene gdje ce biti nadzirane, bez kontakta s vanjskim svijetom, kako slucajno ne bi pobacile.
Na što točno misliš pod "zabranu"? Koji od ovih sedam slučajeva?
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Bioloski je fakt da se dijete ne moze razvijati bez majke, da taj razvoj majku dozivotno mijenja, hormonalno, fizicki, psihicki, sto ona moze ili ne mora dozvoliti i na to ima iskljucivo i potpuno pravo.
To načelno vrijedi i za rođenu bebu. Što onda kažeš za "After-birth abortion" i "Partial birth abortion".
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 15:11   #33
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Prvo je pitanje što misliš pod "zabraniti pobačaj":
Ako nisi shvatio što sam napisala, onda nema tog objašnjenja koje bi ti razbistrilo. Da hoćeš, shvatio bi.

Žene pobacuju iz svojih razloga, svaki je individualan, i kad se na to odluče, napraviti će to na bilo koji način. Nema zabrane niti posljedice koja će ih spriječiti. Što se edukacije tiče, slažem se da je nužna i da bi možda i značajno doprinijela. Ali koja? Protiv znanstvene se crkva propinje kao da ima stršljena u guzici. A crkvena apstinencija nikada još ničije gaće nije spriječila da se spuste. I opet smo nigdje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 31.01.2018., 15:19   #34
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Na što točno misliš pod "zabranu"? Koji od ovih sedam slučajeva?

To načelno vrijedi i za rođenu bebu. Što onda kažeš za "After-birth abortion" i "Partial birth abortion".
Zadnji. OR. Sve ovo prije je kozmetika i ugnjetavanje zena.

Ne vrijedi. Dijete bez problema prezivi radjanje i 3 mjeseca prije termina. Bez majke, ona je nepotrebna za kasnije.

Ako drustvo zeli zastititi dijete, ne moze to raditi na racun trudnice. Zato trudnica mora imati dovoljno vremena da se odluci. Nasih 10 tjedana je vec malo na knap.
lukarak is offline  
Old 31.01.2018., 15:23   #35
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
Nema povratka na staro.
Naravno da nema i zato se mi nećemo vrsćati natrag u vremena kad je pobačaj bio zabranjem.

Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Npr. dijete osudivati na smrt, jer nam je doslo neocekivano. Ili jer je diagnosticiran Downov sindrom.
Pravo žene je da odluči šta će sa zametkom. Neš ga ti ni hranit, ni oblačit, a bome niti podrediti život bolesnom djetetu pa da bi mu ti određivao šta mora.
Odbijte.

Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Na što točno misliš pod "zabranu"? Koji od ovih sedam slučajeva?
Nevažno iz kojeg razloga. Koji si ti faktor da bi tebi netko trebao se ići ispovjedati zašto će pobaciti?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 31.01.2018., 15:28   #36
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne vidim jel vi podrzavatelji zabrane mislite imat torove za trudne zene gdje ce biti nadzirane, bez kontakta s vanjskim svijetom, kako slucajno ne bi pobacile.
Citali Margaret Atwood pa znaju sto ce i kako ce. :klap:
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 31.01.2018., 15:30   #37
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ako nisi shvatio što sam napisala, onda nema tog objašnjenja koje bi ti razbistrilo. Da hoćeš, shvatio bi.
Shvatio sam ja što si ti napisala. Na to sam ti sasvim uredno odgovorio. Da hoćeš, shvatila bi.
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Žene pobacuju iz svojih razloga, svaki je individualan
To sam isto tako već objasnio, tj. Afetr Virtue.
Quote:
Another reason MacIntyre gives for the doomed nature of the Enlightenment is the fact that it ascribed moral agency to the individual. He claims this made morality no more than one man's opinion and, thus, philosophy became a forum of inexplicably subjective rules and principles. The failure of the Enlightenment Project, because of the abandonment of a teleological structure, is shown by the inadequacy of moral emotivism, which MacIntyre believes accurately reflects the state of modern morality.
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Što se edukacije tiče, slažem se da je nužna i da bi možda i značajno doprinijela. Ali koja? Protiv znanstvene se crkva propinje kao da ima stršljena u guzici. A crkvena apstinencija nikada još ničije gaće nije spriječila da se spuste. I opet smo nigdje.
Ono što sam ti odgovorio nema nikakve veze sa "crkvenim učenjem" ili "apstinencijom". Kada je @twistdrum napisala kako je ona "osobno prihvatila tezu da Život počinje i prije nego se udruže spermij i jajašce jer Kreator i Duša odlučuju o tome kada , gdje i kod koga" odgovorio sam joj da to nema znanstvenog utemeljenja. Nema potreba crkvu uvlačiti u raspravu bez ikakvog razloga.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 15:34   #38
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Zadnji. OR. Sve ovo prije je kozmetika i ugnjetavanje zena.
Tako netko drugi može reći kako je OR kozmetika i ugnjetavanje nerođenog djeteta.
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nevažno iz kojeg razloga. Koji si ti faktor da bi tebi netko trebao se ići ispovjedati zašto će pobaciti?
Kakve veze to ima sa "ispovjedi". To su standardnih 7 razloga koji se koriste u zakonskim odredbama ovisno od države do države, kao što se može vidjeti u tablici koju sam linkao. Ako je "nevažno" što se onda uopće raspravljamo?
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pravo žene je da odluči šta će sa zametkom. Neš ga ti ni hranit, ni oblačit, a bome niti podrediti život bolesnom djetetu pa da bi mu ti određivao šta mora.
Odbijte.
Ovo ovako napisano je točno ono o čemu sam pisao ranije, tj. “Will to Power” and “Might Makes Right".
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 15:43   #39
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Tako netko drugi može reći kako je OR kozmetika i ugnjetavanje nerođenog djeteta.
To dijete je ovisno o trudnici. Nije obrnuto. Zajebala ga biologija.
lukarak is offline  
Old 31.01.2018., 15:48   #40
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
To ti najbolje znaš što ovaj tvoj post predstavlja:

Pa ćeš sada ti objsniti kako to što sam ja "izvadio puno članaka i dokumenata" na neki način insinuira da abortus nije legalan u "većini zapadnih zemalja".

Zato sam ga i stavio.

Razmisli malo o tome onda.
Ne trebaš ti meni objašnjavati što sam ja napisao, nego što si ti napisao

Ti si iznjeo nekakve konvencije i dokmumente s koji ciljem?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.