Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Zimske olimpijske igre 2018 - Pyeongchang

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 09:48   #41
kakva je situacija ako vremenski uvjeti i dalje neće dozvoljavati normalno održavanje igara?

natjecanja se otkazuju ili se igre produžuju?
weasley is offline  
Old 12.02.2018., 15:11   #42
Jesu li ovo najbezveznije OI do sada?
Grupa Queen is offline  
Old 12.02.2018., 15:20   #43
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Jesu li ovo najbezveznije OI do sada?
Zašto mislišda su bezvezne, u kom smislu??
water strider is online now  
Old 12.02.2018., 15:21   #44
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Jesu li ovo najbezveznije OI do sada?
Jesu.
f.gibbs is offline  
Old 12.02.2018., 15:26   #45
Što se tiče satnice i rasporeda, definitivno.
Kirkpatrick is offline  
Old 12.02.2018., 15:45   #46
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Jesu li ovo najbezveznije OI do sada?
Da. Treba se naviknuti da prvi put nakon 1994. nemamo realnog kandidata za medalju. U hokeju koji je najpopularniji zimski sport neće igrati NHL igrači. Termini natjecanja su užasno loši, skijanje se održava usred noći. Problem su i vremenski uvjeti zbog kojih stalno postoji mogućnost odgađanja, a neka natjecanja poput skijaških skokova se čak održavaju u neregularnim uvjetima.
RodneyTrotter is offline  
Old 12.02.2018., 15:58   #47
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Zašto mislišda su bezvezne, u kom smislu??
Općenito, manjak zanimljivih sportaša, zvijezda, općenito je mnogo toga postala teška rutina.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Old 12.02.2018., 15:59   #48
Gangnam style - olimpijski chat

Da i? Pa ne može biti spust u 17h (jer je noć praktički )po lokalnom da bi mi gledali ujutro

Da je druga vremenska zona, ne bi bilo problema

Nema zvijezda(?!), a sve je postalo rutina?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is online now  
Old 12.02.2018., 16:01   #49
Kad vidiš kolko naši nisu konkurentni, zapitaš se koliko ima smisla trošenje tolike gomile novca na njihove kvalifikacije za ZOI pa onda i nastupe tamo...
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is online now  
Old 12.02.2018., 16:12   #50
Najveći bed je zbog hokeja , ali ostali sportovi su ipak u punom sastavu .
Sad ne znam za sve , ali mislim da su svi najbolji sportaši ovdje , osim onih u hokeju .
Naravno , ne računam ozlijeđene .
Meni su zimske i bolje od ljetnih jer je manje sportova i možeš vidjeti više toga .
Meni je najveći problem satnica u odnosu na Koreju .

I još nešto . Više uživam u ovim igrama , jer znam da naši nemaju nikakve šanse za medalju .
Na ljetnim se samo živciram .
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Old 12.02.2018., 16:58   #51
Da, nema niti jedne globalne zvijezde tamo. Niti jedne. Eventualno Vonn jer je Amerikanka pa ju forsiraju u medijima, ali od ostalih čak ni Hirscher nije globalna zvijezda. Ne znam je li to samo moja brija, ali takvog sam dojma trenutno za zimske sportove. S time da imam neku podlogu jer sam gledao već puno olimpijskih igara. Nije uopće stvar do naših, ni ne očekujem da u zimskim sportovima nešto ostvarujemo jer jedino u skijanju imamo ikakve baš natjecatelje. Barem 200-300 tisuća ljudi kod nas se bavi skijanjem rekreativno, ja sam recimo bio prekjučer u Austriji na skijanju. Dakle, nije da sada nešto hejtam ili filozofiram. Oko mene na poslu nitko živ ne spominje da se to uopće održava, a komentiramo sport stalno. Nema zanimljivih priča niti natjecanja, pogotovo kada nema pravog hokeja na ledu. Ostali sportovi su pustoš, nekoć su barem postojali neki likovi poput Funakija ili Hermana Meiera koji su donosili taj x faktor u natjecanje. Ne znam, možda mene sve to manje danas zanima, ali vidim po medijima da je slabo popraćeno. Ne samo u našim medijima, već i vani. Fali neka priča, neka autentičnost svemu tome.
Grupa Queen is offline  
Old 12.02.2018., 16:59   #52
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
Kad vidiš kolko naši nisu konkurentni, zapitaš se koliko ima smisla trošenje tolike gomile novca na njihove kvalifikacije za ZOI pa onda i nastupe tamo...
Upravo suprotno, neka idu tamo, neka se o tuđem trošku zabave, natječu i nešto ubodu. Ja bih prvi išao.
Grupa Queen is offline  
Old 12.02.2018., 17:33   #53
A što se tiče vremenske razlike , na to ćemo se morati naviknuti, jer isto slijedi u naredne četiri godine.Nikad necu zaboraciti SP u nogometu 2002 Japan, J.Koreja, koje je pocelo krajem petog mjeseca, wtf, ja još u školi a SP u nogometu počinje.
A pitanje , tko uopce moze biti globalna zvijezda na zimskim OI osim hokejaša, jesu li to bili Daehlie ili Bjorndalen, tesko, kada na zimskim OI, izvan Europe mozes ozbilnjo racunat na prakticki ne vise od 7-8 drzava koje su sposobne uzeti medalju.
Meni su osobno zanimljive za popratit , jer rijetko pratim zimske sportove(eventualno alpsko skijanje i skokove) , al kad bi me netko pitao da navedem nekog skakaca prvi koji bi mi pali na pamet bi bili Kasai i Ahonnen, iskreno nisam pojma imao da je Stoch uzeo dva zlata na zadnjim igrama, ja sam mislio da je to Amman bio, sjetio bi se i Prevca.
Vjerojatno bi to sve skupa bilo živopisnije, izvornije , da se odrzava u Insbrucku, Lillehameru, Munchenu, Stochkolmu...al što je tu je.
water strider is online now  
Old 12.02.2018., 17:53   #54
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Nema zanimljivih priča niti natjecanja, pogotovo kada nema pravog hokeja na ledu. Ostali sportovi su pustoš, nekoć su barem postojali neki likovi poput Funakija ili Hermana Meiera koji su donosili taj x faktor u natjecanje. Ne znam, možda mene sve to manje danas zanima, ali vidim po medijima da je slabo popraćeno. Ne samo u našim medijima, već i vani. Fali neka priča, neka autentičnost svemu tome.
To ti je prvi znak da stariš. Kad počneš pričati kako je sve bilo bolje kad si bio mlad.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Old 12.02.2018., 18:38   #55
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
Kad vidiš kolko naši nisu konkurentni, zapitaš se koliko ima smisla trošenje tolike gomile novca na njihove kvalifikacije za ZOI pa onda i nastupe tamo...
mogu vidjeti odakle dolazis, ali ne mozes bas tako razmisljati jer po toj teoriji ni na ljetne ni na zimske ne bi otislo preko nekoliko nasih, a bome onda ne bi ni neke medalje osvojili.
a sa trece strane s obzirom da su se ipak kvalificirali na ZOI, pitam se kakve su to kvalifikacije...
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Old 12.02.2018., 19:29   #56
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
To ti je prvi znak da stariš. Kad počneš pričati kako je sve bilo bolje kad si bio mlad.
Starim sigurno, ali i dalje ima sportova koji su mi zanimljivi kao i nekoć. Recimo skijaške skokove ne pratim od promjene pravila. To više nije isti sport.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Old 12.02.2018., 19:59   #57
Ako Shaun White nije globalna zvijezda onda u kurac
Sahta is offline  
Old 12.02.2018., 21:24   #58
Ne samo da nije, već i samo snowboardanje je u masovnom padu. Ta priča je so 2002. U subotu sam na skijalištu cijeli dan vidio samo dva boardera - moja dva frenda.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Old 12.02.2018., 21:29   #59
A i bez pravog utrkivanja to je ionako samo gimmick sport. Spust na boardu, e to bi se već dalo gledati.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Old 12.02.2018., 21:30   #60
Ovo što Sahta kaže je isto točno. Kod nas se potpuno ignoriraji tu sportovi koji su došli sa X games na OI, a u svijetu su sve popularniji i rašireniji su nego alpsko skijanje ili skokovi koji su kod nas, recimo, popularniji.

A slažem se i da je do toga da Queen stari Svi starimo, meni isto ove ZOI nisu onako prelude i da sam pun uzbuđenja kao kad sam imao 17, ali to je do mene. ZOI nikada nisu ni imale globalne zvijezde, kakav Funaki i Meier, nikad alpinci i nordijci nisu bili globalne zvijezde, pogotovo ne u smislu u kakvom to mogu biti nogometaši, košarkaši, tenisači, atletičari, plivači...

Kad se sve svede, normalne i uobičajene ZOI, osim što nakon jednog duljeg razdoblja opet nema profesionalaca u hokeju. Ima i zanimljivih priča, ima ljudi koji hvataju povijesne rezultate, ima iznenađenja... ali za nas su termini koma i ipak nešto utjecaja ima i to da ove godine nemamo niti jednog bitnog sportaša ili sportašicu.
KLCCLK is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.