Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 16:03   #121
Neka majka dodje u goste na neko vrijeme i zadrzi stan gore, pa ce se sve iskristalizirati. Shvatiti ce zena i sama sto moze sto ne moze. To mi se cini najpametnijim rjesenjem, nema potrebe da se povlace definitivni potezi.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:05   #122
Ili je pozvat na zajednički godišnji. Obično je sasvim dovoljno da se sjećanja obnove, a impulzivne odluke splasnu
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:20   #123
Ok
Ja stvarno ne znam kakav je ta žena (punica) imala život.Možda težak,jadan tužan.Možda ima neki ozbiljan psihički poremećaj?Nije jedina, sigurna sam! Ono što meni nije jasno kako je takva žena othranila svoju djecu? TKO im je kuhao,prao,brinuo se za njih dok je otac bio na poslu?I nema to veze sad sa muško/ženskim poslovima nego mi jednostavno nije jasno?
I kakvo "dužno uzdržavanje" starog roditelja(57)?????Koji ima svoja primanja koja troši na alkohol i cigarete?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:06   #124
Iz vlastitog iskustva znam da ljubav prema punici raste proporcionalno sa brojem kilometara udaljenosti na kojoj ona živi.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 02:40   #125
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Ok
Ja stvarno ne znam kakav je ta žena (punica) imala život.Možda težak,jadan tužan.Možda ima neki ozbiljan psihički poremećaj?Nije jedina, sigurna sam! Ono što meni nije jasno kako je takva žena othranila svoju djecu? TKO im je kuhao,prao,brinuo se za njih dok je otac bio na poslu?I nema to veze sad sa muško/ženskim poslovima nego mi jednostavno nije jasno?
Pa mozda je i ona radila. Ili je on kuhao kad dode s posla (a djeca u skoli i/ili vrticu preko dana). Ne bi bio ni prvi ni posljednji roditelj koji na grbacu preuzima svo kucanstvo nakon uredno odradenog radnog dana.

Uostalom, ima sasvim dosta obitelji gdje oboje rade, isto radno vrijeme (tako da nema tko "kuhati, prati i brinuti se" dok je onaj drugi na poslu). Pa opet nekako othrane djecu. Tako da taj dio i nije tako cudan.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 03:11   #126
Ma mislim realno uopce prizenit se u bilo kojoj varijanti, zena frajeru ili on njoj u kombinaciji sa njezinim ili njegovim roditeljima mi je ono zesci turn of i nekak mi nije bas uopce to ni normalno. Zasto to kazem, pa zato jer ovo ispada kao da je to, ona dosla njemu i njegovima, ili on dosao njoj i njezinima.

Dvoje koji zapocinju zivot moraju bit samostalni i samodostatni, a ne da su mame i tate tu negdje, a ova kombinacija je upravo to, na drugaciji nacin, jer mama njena dolazi njima, ali rezultat je isti, kao u prvom primjeru sa prizenjivanjima.

Necija mama zivi s njima, potpuno neprirodno i ne zdravo ali kako god okrenes.

Tip tu treba zauzet stvarno stav, a ne tolerirat takve eskapade i kombinacije svoje zene, pa da je to htio, valjda bi se prizenio onda u nekoj varijatni i bio i s nekom i s njenom mamom i tatom i s kim god treba, pa valjda to upravo nije htio, i sad mu retroaktivno upravo zena namece tu i takvu kombinaciju.

Ma uzas, mislim treba postivati roditelje, naravno bez daljenjega, ali ovo je stvarno ekvivalent nekome tko se prizenjuje negdje.

Drugo je sto ima muskih i zenskih kojima je to normalno, ali kome nije nece to moci isfurat u nijednoj kombinaciji.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 03:19   #127
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Ma mislim realno uopce prizenit se u bilo kojoj varijanti, zena frajeru ili on njoj u kombinaciji sa njezinim ili njegovim roditeljima mi je ono zesci turn of i nekak mi nije bas uopce to ni normalno. Zasto to kazem, pa zato jer ovo ispada kao da je to, ona dosla njemu i njegovima, ili on dosao njoj i njezinima.

Dvoje koji zapocinju zivot moraju bit samostalni i samodostatni, a ne da su mame i tate tu negdje, a ova kombinacija je upravo to, na drugaciji nacin, jer mama njena dolazi njima, ali rezultat je isti, kao u prvom primjeru sa prizenjivanjima.

Necija mama zivi s njima, potpuno neprirodno i ne zdravo ali kako god okrenes.

Tip tu treba zauzet stvarno stav, a ne tolerirat takve eskapade i kombinacije svoje zene, pa da je to htio, valjda bi se prizenio onda u nekoj varijatni i bio i s nekom i s njenom mamom i tatom i s kim god treba, pa valjda to upravo nije htio, i sad mu retroaktivno upravo zena namece tu i takvu kombinaciju.

Ma uzas.
Autor pise da su pokusali zivjeti s njegovima i nije islo, stoga su sad podstanari. Uopce ne postoji ni jedan dobar razlog za iskusavanje ove kombinacije s punicom i suosjecam s njim sto to zeni uopce mora objasnjavati.

Ja ne bih htjela ni s muzevim roditeljima zivjeti, a ljudi su fakat super. Bilo bi mi koma da mu to moram tumaciti da mu sutra padne napamet useliti ih.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 03:24   #128
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Autor pise da su pokusali zivjeti s njegovima i nije islo, stoga su sad podstanari. Uopce ne postoji ni jedan dobar razlog za iskusavanje ove kombinacije s punicom i suosjecam s njim sto to zeni uopce mora objasnjavati.

Ja ne bih htjela ni s muzevim roditeljima zivjeti, a ljudi su fakat super. Bilo bi mi koma da mu to moram tumaciti da mu sutra padne napamet useliti ih.

Ma jasno, mislim te kombinacije uhljebljenja kod necijih bilo zena kod muza ili muz kod zene + roditelji mi je ono, ma bezveze totalno, glupost zesca.

Bas ono glup feeling totalno, nema sanse da bi to mogao, a opet kazem ima ih kojima to ne smeta, takvi su jednostavno se prizene i prihvate to da je to kao normalno i ok.

I onda sta, moras pazit kak koga gledas, sta kazes, moras pazit da se ne zamjeris nikome slucajno, da ti netko nesto ne zamjeri. Ma jebes takav zivot.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 03:54   #129
Nikakvi popravci s 57 i kusur..
Ako tako misli,žena ti je u zabludi..
Naši prijatelji kojima smo vjenčani kumovi su u tvojoj situaciji..
Punica je s njima.
Da, takodjer puši,al veći je problem što pije..
Uz svoje 4ero djece,kumi mama dođe ko peto..
Situacija im je kaotična i nije dobra od početka..


Ako ikako možeš, pokušaj s ženom da nađete rješenje koje ne uključuje zajednički život..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 04:14   #130
1. punica je alkoholicarka + trosi na cigare
2. U interesu vaseg djeteta je da njrgova mama, tvoja zena, svu paznju ima posvecenu djetetu jos malo pa krece osnovna skola. Dijetetu treba siguran dom. A ne luda baba alkoholicarka i mater koja se bavi preodgajanjem babe - svoje matere????
3. Baba je alkosica i unistit ce ti brak, radit ce spacke.

Sreca u svemu je sta baba zivi daleko i NIPOŠTO ju dovodit u split.
kakve fiks ideje ljudi predlazu.
Pa u osijeku joj drzava placa stan na socijali je

Sta mislite da ce joj to u splitu drzava dat? U gradu u kojem se svaki podrum pritvorija u apartman? Alooo?!!!
onda ako ju odvedes u split.kako ces ju vratit nazad ???

Onda neko predlaze zajednicki godisnji s ludom babom.
Znaci covik se tare cilu godinu i onda bi godisnji odmor triba provest s pijandurom punicom?

Men se isto cini da je zena u teskom bunilu. Pa ona je od te obitelji pobigla i sad osjeca odgovornost.

Jbt ta zena ima 57god moze zivit do 97me godine
to je 40godina.
Sta znaci da bi moglo se desit da od autora dite odraste i za 20godina odseli ..

Autor zena i punica jos skupa u stanu

Ja se slazen s forumasima koji tvrde da je najbolje da punica stoji di i je i da se novcano obitelj ukljuci.
Umisto slanja ovaca moze autor teme u kartonsku kutiju natrpat paštete i tunjevinu i poslat joj ili narucit online u konzuma dostavu suhe hrane (tjestenina, paštete, ulje i sl), imaju webshop.

interes diteta triba gledat.
ako je zena pobigla od familije lude. Da se ne desi da dite pobigne jednog dana. Ne moze NIKAKO bit dobro nit je ta alkosica dobar primjer nit sposobna cuvat
edit: Otvori ditetu stednju i pare koje bi babi slali uplacujte ditetu za skolovanje jednog dana , fakultet.
Babi sami hranu i tocka.

NEMOJ JU PRIKO KUCNOG PRAGA PUSTIT jer ju potrat nes moc.
ko zna na sta je spremna.
Moze ti napravit sto sranja. Ic po susidstvu glumit zrtcu plakat da ju tirate.
Ne slusaj ove naivne ljude koji tu davaju prijedlog da babu doselite u Split. Nemoj se sazaljevat. Ona vegetirat pijana moze bilo di, da se tila ličit mogla je, ako ce se ličit nek ide u Osijeku u udruge, sta ima veze sta ne zna kuvat. Nek jede sendvice i nek maže maslo na kruv..voce nek jede.
Jel mora jest kuvano ???

Nek svoj nered drzi za sebe a ne da uništi djetinjstvo ditetu...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 04:38   #131
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Apeliraj na ženine majčinske osjećaje, jer je to sad njena primarna uloga.
Trenutno je ona zbog smrti oca u modeu djeteta i roditelja prema svojoj odrasloj majci, dok očito zanemaruje to da bi prvenstveno trebala biti majka svom djetetu i staviti djetetov interes i dobrobit iznad svega.
Žena ti planira svom djetetu u suživot uvesti baku/ majku koja pije i s kojom ni 10 dana ne može provesti bez svađanja. Kakav će život imati to vaše dijete s takvom bakom u istom prostoru? Kako će utjecati na to dijete alkoholičar u obitelji? Kako će utjecati na njega svađe koje će biti sto puta učestalije i intenzivnije kad počne pokušaj preodgoja odrasle osobe i pravi suživot?
To su pitanja koja trebaš postaviti svojoj ženi. Pitanja koja si ona u svom trenutnom sebičnom regresu očito ne postavlja.
Tvoja žena ne može imati kontrolu nad odnosom s majkom ni kad je vidi na kratko, a živi u deluziji da će to moći kad joj se majka useli u vaše kućanstvo.
Pitaj je želi li ona svom djetetu priuštiti odrastanje i obiteljske rane slične svojima.


Baka je još uvijek mlada, a brinuti se o roditelju može i na druge načine osim dovođenja roditelja u svoj dom.
Može se u krajnjoj liniji naći osoba kojoj će se platiti da ženi donese nešto za jelo i počisti joj tu i tamo njen “brlog”. A i tvoja žena je može posjećivati kad želi.
Tvoja punica ima još dvoje djece uz tvoju ženu i ne bi trebao biti poseban problem podijeliti izdatke i organizirati brigu o njoj na način da svi sudjeluju i da se što manje uznemiruje i ugrožava vaš bračni i obiteljski život.

Neumjerena grižnja savjesti tvoje žene nakon smrti oca je klasični sindrom boga i ne bi bilo loše da ti žena porazgovara malo o svojim neprerađenim osjećajima i svojim idejama s nekim stručnim (psihologom). Tim više što je imala s roditeljima knjiški primjer toksičnog odrastanja i toksičnih obiteljskih odnosa.

U svakom slučaju još jučer si trebao ozbiljno razgovarati sa svojom ženom oko toga da se ti ne slažeš s njenim ugrožavajućim preslagivanjem vašeg života.
Jer ako ti žena sad diše na način da je njena ideja već gotova stvar, mogla bi ti punicu već sutra dovesti u dom. A tada ste gotovi.

Osobno ni u ludilu ne bih dovela svom djetetu takvu duboko disfunkcionalnu osobu u život niti bih zbog bilo čije dobrobiti doslovce ugrozila dobrobit svog djeteta. Makar ta osoba bila sto puta roditelj meni ili mom suprugu.
Ovo!!!!

Nije dobro uopce dijete dovodit takvoj babi kamoli ju uselit..
Pa jos da ispred djeteta govori punica tvojoj zeni uvrede.
pa da dijete gleda kako mama savija kičmj pred svojom mamom.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:13   #132
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Ma jebes takav zivot.
to nije život nego robija ali ljudi toga obično prekasno postanu svjesni
Netko je dobro rekao da ako punica troši na alkohol i cigarete neka joj se kupi hrana ili naruči on line dostava
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:58   #133
Radi se o tome da zena od autora je kao sto je vec neko komentirao nesvjesno u njoj je proradilo ranjeno dijete.

Ona misli da ce i njena mater brzo umrit pa ranjeno dijete u njoj zeli provest jos vremena .. ona misli da bi njena mama bila dobra baka. Da bi isli skupa s djetetom ..

Ja san nesto slicno dozivila sa svojom materom u smislu kad je stari umro trcala sam ka pas oko matere. A ona me istjerivala iz kuce.
Cak i sada kad ne zivim s njom sam u jednom trenutku plakala i napisala na papir "zelim s mamom ic u kazaliste, iako znam da ona nece ici"
to je razmisljanje 10.godisnjeg djeteta, a ne odrasle osobe.
Toga budi svjestan.

Tvoja zena je sad jako ranjena jer ona nikas nije imala normalne roditelje niti ce ih imati.
Nemoj radit uspiredbu svojih roditelja i njenih jer tvoji su ipak normalniji.

Mislim cak da nema straha da ce punica useliti.
Vec da ce tvoja zena sad oko nje u obilaske.
dok ce ju mater iznova razocarati.
Nemoj ju sprijecit u tome da ona ide materi. Mora sama shvatit da nema mater.....
al u stan staru ni slucajno.
radije ako dodje u split plati joj smjestaj na 10dana.
nes je istrat nikas kad prodje priko kucnog praga.
stara moze glumit jadnu staru zenu napćenu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:52   #134
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Nikakvi popravci s 57 i kusur..
Ako tako misli,žena ti je u zabludi..
Naši prijatelji kojima smo vjenčani kumovi su u tvojoj situaciji..
Punica je s njima.
Da, takodjer puši,al veći je problem što pije..
Uz svoje 4ero djece,kumi mama dođe ko peto..
Situacija im je kaotična i nije dobra od početka..
.
Ovo je siguran recept za put u katastrofalan odnos dvoje ljudi koji su mogli živjeti skladan i sretan život.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 20:15   #135
Ja bi nju spakirao za norvešku možda joj se svidi
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 18:10   #136
svaki dan joj daj litru badel konjaka i brzo ces imat mir u kuci
dreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 09:04   #137
nema sreće u suživotu dviju generacija. roditelji i djeca ne bi trebali živjeti skupa čim se dijete osamostali.
emanuela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 10:29   #138
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Iz vlastitog iskustva znam da ljubav prema punici raste proporcionalno sa brojem kilometara udaljenosti na kojoj ona živi.

ključaj temu
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:15   #139
[IMG][/IMG]
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 16:26   #140
Slušaj dragi moj, dobro što cu ti reci. Imam bliže iskustvo iz okoline, i trebao bi reci jedno veliko NE. Oprosti mi sto sam gruba možda, ali ti ni tvoja žena niste tu da ispravljate krive drine nekoga tko se sam za sebe nije pobrinuo na vrijeme. Prvo, ako ste imalo pametni, ti jesi, ali za ženu neznam, nikako ne ulaziti u suživot s nekim kada već znate da to nece funkcionirati. Iskreno, život tvoje punice je sjeban, tvoj netreba biti radi tuđih sranja. Da mi oprostis na riječima. Imate svoj mir,isvoju budučnost, i svoju sreću, i sad da mi netko to razjebe, e pa neće. Mater joj je takva kakva jest. Popričaj sa ženom i nemoj ni u ludilu popuštati.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.