Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 12:56   #1
Biti normalan roditelj gay djeteta u Hrvatskoj

Dakle, tema je za sve koji se odnose prema gay osobama kao i prema heterićima, i ne rade ama baš nikakvu razliku.

Ali, alas, živimo u Hrvatskoj! Na temu me potaknulo paljenje slikovnica - ako jedna tako malena i benigna stvar uspije stvoriti razjarenu rulju, što bi tek napravio mali hrabriji istup?

Kako bi kao roditelji pomirili želju da dijete raširi svoja krila, diše punim plućima, bude svoje i vlastiti strah da će ga netko fizički napasti, a možebitno i teško ozlijediti [ili gore].
Što kad dijete želi u vrtiću za Valentinovo poslati pismo djetetu istog spola?
Kada u osnovnoj želi pozvati simpatiju na dejt?
U srednjoj ljubiti se na javnom mjestu?

Biste li za sve navedeno rekle "go for it" ili ipak imale nekakv savjet da se malo "prikrije", što meni zvuči grozno, ali ispada da treba tako ako žele biti sigurni.
Flying Buttress is offline  
Old 21.02.2018., 13:12   #2
Moje djete nije upoznati sa slikovnicom, ne zato što je tabu, ne zato što smatram da će ga slikovnica uvjerit da bude homo, niti da će ga priča o zlatokosi gdje su tata medo, mama medvjedica i djeca Medići natrag da bude hetro.
Smatram da je nekvalitetna i sigurna sam da bi mi bila dosadna, Ana voli jest jagode, Ana ima tatu i tatu, nema zanimljivih stvari tamo.
Zna da postoje ljudi koji su homo, zna da neko moze voljet isti spol, nije mu bitno to, zna da ne smije mrziti i da ne smije vrijeđati, poznaje homoseksualnu osobu, zna da taj dečko ima dečka, ne spominje to, valjda mu je to u glavi normalno.


Ovi koji pale slikovnice su budale, sa ili bez silkovnica.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 21.02.2018., 13:15   #3
Zamolila sam modove da obrišu jednu temu, na drugoj je više odg. pa napiši i tamo
Flying Buttress is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.