Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 21:14   #3241
Quote:
Viktor1102 kaže: Pogledaj post
Pozdravi.. ja isto Imam Probleme kao i ti plus bareta.. od prosle godine je otkrivena dijagnoza.. vrati se gore na moj post i preocitaj sve.. ja zivim u becu i ovdje ima reflux centar, koji je specijalizovan samo za to.. bio sam tamo na razgovoru i odradio dva nalaza rentgen i pH- metriju.. pa mi je rekao taj hirurg da se javim al nisam jos isao. Ima i knjigu izdao NIKAD VISE KISELINA PECI tako bi bio prevod na nas otprilike. I on tu opisuje i tvrdi za metode operacija gerba nisen metoda, pa sa prstenom i plus taj endoskrin, ili kako se zove?? Plus radi ablaciju jednjaka sa Radiofrequenz Halo metodom. Al me sve strah da idem jer ovdje nemogu naci nikoga dal je neko to radio?? I iskustva.. u njemackoj ih je dosta radili citao sam na forumu al nemogu nikako stupit u Kontakt s njima.. hajde javi se ti a i ostali da vidimo iskustva.. puno pozz
Pozdrav,

S obzirom da si u Austriji sigurno možes naći puno dobrih doktora i također možeš tamo odradito operacije sve od navedenih.
U Beču je dobra klinika pa se njima obrati. To sam našla na internetu.
Također što se tiče Barreta ja ga nemam pa ti ne mogu pomoći, ali ti mogu reći da za sada Endostim operacija se ne radi na pacijentima koji imaju Barreta (koji je razlog ne znam).
Nemaš više šta tražiti ako ti ništa ne pomaže moraš se odlučiti želiš li operaciju ili ne.
To je uvijek rizik i nikad ne znaš kako ćeš završiti ali možeš ili riskirati ili kukati ostatak života i čekati da dobiješ rak (znam da ovo zvuči grozni, ali nemam namjeru uljepšavati i tješiti).
Treba se trgnuti i naći rješenje za sebe.
Svakome nešto drugo odgovara.
GERB farmaceut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:24   #3242
Quote:
alkadim kaže: Pogledaj post
Molim pomoc. Sad si mene prepao. Posto mi je u antrumu nadena na uzorku intenstinalna metaplazija doktrorica rekla nije strasno, gastric rekao da nije nista dobio zartak. Vadio sam kks i sve nesto jeftino je bilo i b12 mi je 250 mol nesto na donjoj granici. Dobio sam isto neki ipp.
Gorane
kaj to znaci da je ta metaplazija meni stalna i to ce tako biti i moze se samo pogorsati i ne nestati???
alkadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:39   #3243
a nista, mene sad dere opet jednjak...prije 2 godine sam imao ezofagitis stage A, ko zna kaj je sad dobio 28 pilula lanzoprazola 30mg, pa sam sad jedno vrijeme miran. mislim da cu na gastroskopiju za mjesec dana...valjda nemam barreta...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:41   #3244
Quote:
alkadim kaže: Pogledaj post
Molim pomoc. Sad si mene prepao. Posto mi je u antrumu nadena na uzorku intenstinalna metaplazija doktrorica rekla nije strasno, gastric rekao da nije nista dobio zartak. Vadio sam kks i sve nesto jeftino je bilo i b12 mi je 250 mol nesto na donjoj granici. Dobio sam isto neki ipp.

Da ali ako vam je korpus (uzeta je biopsija vjerojatno) uredan onda je nalaz puno povoljniji da tako kazem...atrofija moze biti sa intestinalnom metaplazijom i bez nje..ako je u antrumu samo tada se daje IPP i vrsi se provjera koliko je ucinka imala terapija..
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:42   #3245
Quote:
alkadim kaže: Pogledaj post
Gorane
kaj to znaci da je ta metaplazija meni stalna i to ce tako biti i moze se samo pogorsati i ne nestati???
Ne ne..moze se regenerirati
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 07:52   #3246
frend kaze da je njemu doktor rekao da se treba 6 mjeseci uzimati najjaca doza PPIa i da onda jedino moze doc do poboljsanja...da li to ima smisla?...koliko se inace preporuca da je sigurno uzimati PPIe? mjesec-dva?

isto tako, ako mi peptoran 150 pomaze, nije li to bolja opcija od lansoprazola recimo?
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:03   #3247
Gerb

Gorane vidim da se dosta razumijes u vezi ovih problema pa bih te molio da se javis, znas li ista o barretu? Dali moze da se vremenom povuce ako uzimam ipp? I koliko smijem dugo uzimati ipp bez pauze? Ovdje sam vidio da su neki pisali da im je Barret nestao. To su pisaliBOLESNA i LAV. Pa bi ih molio da se jave. A i Viktorward je pisao da ima barreta pa bih i njega molio da se javi.. lijepi pozdravi iz beca...
Viktor1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:53   #3248
Quote:
Viktor1102 kaže: Pogledaj post
Gorane vidim da se dosta razumijes u vezi ovih problema pa bih te molio da se javis, znas li ista o barretu? Dali moze da se vremenom povuce ako uzimam ipp? I koliko smijem dugo uzimati ipp bez pauze? Ovdje sam vidio da su neki pisali da im je Barret nestao. To su pisaliBOLESNA i LAV. Pa bi ih molio da se jave. A i Viktorward je pisao da ima barreta pa bih i njega molio da se javi.. lijepi pozdravi iz beca...

Pozdrav.. Poslao sam Vam poruku u inbox dva puta..napisem kad dodem doma navecer..
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:02   #3249
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
frend kaze da je njemu doktor rekao da se treba 6 mjeseci uzimati najjaca doza PPIa i da onda jedino moze doc do poboljsanja...da li to ima smisla?...koliko se inace preporuca da je sigurno uzimati PPIe? mjesec-dva?

isto tako, ako mi peptoran 150 pomaze, nije li to bolja opcija od lansoprazola recimo?
Apsolutno.. Ako pomaze peptoran rokajte to..kazete lijecniku i neka vas prati..
Inace se da uzimaju vece doze za barreta duze vremena..i prati se stanje..ukoliko postoji displazija utvrduje se koliko je teska ista.. Ukoliko i nakon visokih doza ipp-a nije doslo do poboljsanja i dalje postoji displazija visokog stupnja moze se napraviti ezofagektomija.. To je terapija izbora..to je ugrubo onako napisano
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:28   #3250
upit

Pozdrav ekipa,
imao sam nissan fundoplikaciju 12.10. Zadnja kontroal 25.11. sve je bilo oke i kirurg mi je rekao kontrola po potrebi. Za gastroenterologa mi nista nije spominjo da mu se obratim. Mene zanima dali znate ili imate nekoga ko se krece u tim krugovima pacijenata, doktora ili slicno dali se trebaju napraviti kakve pretrage nakon operacije? Malo me cak strah kad bi morao raditi gastroskopiju jer iako sam ih prošao 5 uvijek budu teške muke i budem nadut, doslovno iz mene curi pa me malo starh zbog omota iznad zeludca
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:40   #3251
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
frend kaze da je njemu doktor rekao da se treba 6 mjeseci uzimati najjaca doza PPIa i da onda jedino moze doc do poboljsanja...da li to ima smisla?...koliko se inace preporuca da je sigurno uzimati PPIe? mjesec-dva?

isto tako, ako mi peptoran 150 pomaze, nije li to bolja opcija od lansoprazola recimo?
ja sam sam skeptik u vezi tih PPE-eja, i jedan od onih koji se sukobio s svevišnjim i sveznajućim Goranom T Ali opet što je 6 mj, slušajte doktora
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:24   #3252
Gerb

Quote:
Goran T kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. Poslao sam Vam poruku u inbox dva puta..napisem kad dodem doma navecer..
Hvala puno.. pisite molim vas
Viktor1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:58   #3253
Quote:
Viktor1102 kaže: Pogledaj post
Hvala puno.. pisite molim vas
Poslao sam poruku u inbox.
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:54   #3254
Gdje u Zg privatno obaviti gastroskopiju?
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:18   #3255
pozdrav, zna li netko koliko se čeka u bilo kojoj bolnici u zagrebu na prvi pregled gastroenterologa??
fajolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:51   #3256
Pozdrav, moja kćerka od 9 godina treba napraviti fundoplikaciju. Molim vas ako je netko to radio da mi napiše svoja iskustva. Hvala
Tinchy072 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:33   #3257
Quote:
Tinchy072 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moja kćerka od 9 godina treba napraviti fundoplikaciju. Molim vas ako je netko to radio da mi napiše svoja iskustva. Hvala
pozdrav,
zar je situacija toliko ozbiljna da je tako mladoj osobi to potrebno?
treba uzeti u obzir to da to nije operacija za cijeli život i ako čvor popusti da se mora opet odraditi operacija.
treba razmisliti možda o alternativnim metodama i operacijama jer je fundoplikacija ireverzibilna.
GERB farmaceut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:55   #3258
Da izgleda da je, ima GERB od rođenja, na nexiumu je godinama, sada unazad godinu dana su česte aspiracijske upale pluća i zbog toga se to mora riješiti.
Tinchy072 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:12   #3259
Quote:
Tinchy072 kaže: Pogledaj post
Da izgleda da je, ima GERB od rođenja, na nexiumu je godinama, sada unazad godinu dana su česte aspiracijske upale pluća i zbog toga se to mora riješiti.
Žao mi jr da je takva situacija.
Jeste li probali guglati druge operacije.
Nissen je u HR jedina koja se zaoravo i radi, ali u drugim državama ima drugih opcija.
Nažalost nisu jeftine, ali su sigurnije i mislim da bi bilo bolje djetetu od toliko godina neka druga operacija.
Guglajte malo EndoStim i vidjet ćete šta je to.
Ja ću ići na tu operaciju kroz koji mjesec.
GERB farmaceut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:43   #3260
Bok ekipa.

Trebam savjete.

Prije 4 mjeseca na gastroskopiji dijagnostiriciran mi je refluksni ezofagitis II. stupnja. Od tada na terapiji IPP-ima. Prvo pantoprazol, pa kad se vidjelo da ne djeluje, prebacili me na esomeprazol (doktorica opće prakse) 2 x 20 mg. Situacija je zapravo ista.

Lijekovi ne djeluju.

Simptomi: Peckanje u jednjaku, osjećaj stranog tijela u grlu, konstantno podrigivanje. Ždrijelo je non stop bijelo od kiseline.

Ne pijem, ne pušim, na dijeti sam. Ne jedem barem 2 sata prije spavanja, nikad iza 20h.

Što mi je činiti?

Bojim se iskreno da mi od ezofagitisa nije otišlo na gore.

I da, plaše me ovi koji pričaju o nastanaku raka jednjaka. Kolike su šanse za njegov nastanak i u kojem periodu?


Sve koji ima iskustva, molim da ih podjele, je li izlječivo uopće to s jednjakom?
pospani lav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.