Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2003., 14:18   #1
Kozmetički saloni

Ne znam kako vi, ali ja nikako da izadjem na zelenu granu s kozmeticarkama. Moja iskustva s njima su poput povijesti bolesti, mogla bih napisat cijelu knjigu punu frustracija, ljutnji i losih usluga.

Jos kao klinka isla sam godinama u Pcelarsku centalu u Gajevoj. Tamo su bile grube, brkate tete koje su dosta dobro depilirale (tu i tamo su znale zbrljat, onda im je trebalo uperit prst u dio koji nisu izdepilirale i reci 'ovdje ste ostavili par dlaka', onda bi one okrenule svojim pretjerano nasminkanim ocima i izdepilirale nogu do kraja). Imali su dobre preparate za njegu lica i tijela (sve prirodno, na bazi meda), a u kasnijoj fazi su dobili i solarij.

Mane:
1. socijalisticki mentalitet (musterija nikad nije u pravu plus musterija mora biti zahvalna da su ju uopce odlucile primiti i napraviti odredjenu uslugu);
2. izuzetno visoke cijene;
3. vise ne radi. Zatvoreno.

Tu i tamo sam isla u razvikani salon JFK u Radicevoj, cija je vlasnica Jasna Frankovic Kindij.

Tamo su te zenske (ukljucujuci i vlasnicu) bile toliko bahate i arogantne da mi se nije dalo to sve trpit radi jedne obicne depilacije ili tretmana lica. Osim toga, takodjer su bili skupi.

Isla sam kratko vrijeme u salon koji je otvorila obiteljska prijateljica. U njemu sam imala popust od 10% (a cijene su i inace bile normalne), cesto sam s njoj poslije tretmana popila kavu i sve u svemu, bilo je cool. Zena je propala.

Zatim sam par puta otisla u salon Forma, koji je tada bio na vrhu Radiceve. Medjutim, tamo su pucali na debele tete koje su trebale skupe programe mrsavljenja i na bogate zene novih bogatasa, koje su isle na total makeover. Jedna studentica koja se depilira jednom mjesecno i par puta godisnje dolazi na tretman lica im jednostavno nije bila zanimljiva, sto su jasno i nedvosmisleno pokazali.


Onda sam isla jednoj curi koja je radila na crno. Ona je bila , sve dok se nije bogato udala i pocela fusarit. Ono, nije htjela napustit svoj izvor neoporezivog prihoda , tako da je narucivala klijentice i danju i nocu, a radila je dekoncentrirano i povrsno. Osim toga, uopce mi nije ugodno lezat dva-tri sata na tretmanu lica i slusat ju kako se zali da ona sve ovo radi zabadava, da nis ne zaradi, da je ona u biti cista sestra milosrdnicama prema zenama koje joj dolaze i tako dalje, i tako dalje. Koristila je najjeftinije preparate iz dm-a (ponekad mi je doslo da sama donesem svoje kremice, ali sam se bojala da ju ne uvrijedim). Sto je najgore, cijeloj mojoj skvadri koja je isla kod nje je uspjela obavit tretmane lose, traljavo ili polovicno, tako da smo grupno odustali i od nje.

Naposlijetku, pomislih, a zasto ja ne bih isla kod lokalne kozmeticarke, koja mi je ionako iza ugla? Dobivsi par relativno dobrih preporuka, ukazala sam se i kod lokalne. U pocetku je bila odlicna ~ super tretmani, koristila je iskljucivo preparate od Decleora, cijene upola nize nego u sminkerskim i razvikanim salonima po gradu. Sve pet. I kaj se onda dogodilo? Koka je iz nekog samo njoj znanog razloga pocela misliti da vise nemamo odnos kozmeticarka-klijent, nego da smo frendice, i od tada se ponasa kao da svi mi koji dolazimo k njoj dolazimo po besplatnu prijateljsku uslugu, a ne po nesto cemu je ona odredila cijenu, a mi placamo (btw, no ova ne daje racune, iako ima prijavljeni salon ~ racune daje samo ljudima koje vidi prvi put). Dakle, kad se hoces naruciti, ona ti pocne 'joj, ne mogu tada, jer idem u grad, moram si kupiti haljinu' ili 'bas mi taj termin ne pase, jer kuham rucak' i slicno. Ponekad joj je telefon satima zauzet, a ona mrtva hladna kaze 'a tako ti je to kad imas djecu u pubertetu' (prije je imala dvije linije, privatnu i za salon, ali onda je salonsku ugasila). Anyway, i od nje sam odustala.

I, vjerovale vi ili ne, ovo nisu svi saloni s kojima sam imala dozivljaje.

Sad vi meni recite, jesam ja prerazmazena or what?

Jesam ja azdaja ili sam normalna zenska koja od svoje kozmeticarke zeli sljedece:
1. kvalitetan tretman;
2. mogucnost dogovora termina, a ne 'dodji u petak ili nemoj doci, jer ja mogu samo u petak u sest';
3. relativno pristojne cijene;
4. ljubazno-distanciran odnos, a ne da me pita koliko zaradjujem i da li imam i zasto i koji kredit i kod koje banke?

Kakav vi imate odnos sa svojom kozmeticarkom?

I, na kraju krajeva, predlozite mi salon koji je u centru grada, koji je ok, solidan i zadovoljava sve gore nabrojane cetiri tocke!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:24   #2
cuj, ja u zivotu svome nisam bila kod kozmeticarke. imam ten ko djecju guzu tak da vecinu potrebnih zahvata mogu obavit u kucnoj radinosti. osim toga, mrzim mjesta na kojima se skupljaju pretezito zene, e.g. frizerske salone, pedikere, kozmeticke salone... jerbo me izlude kokodakanjem.

nu, kako me odnedavno peglaju hormoni, ocu i ja ic kozmeticarki. umislila sam si da je to bas ono kaj mi treba, a u stvari ne zelim rodit a da nisam bar jednom zakukala zbog kozmetickog tretmana ergo, ak otkrijete neku kozmeticarku koju se isplati posjetit, idem i ja
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:26   #3
...ja imam svoju tetu Bozicu...idem kod nje vec cetiri godine i sve pet...naravno i sama mi je rekla da cu vjerojatno vjecno muku muciti s tenom, ali mi zaista pomaze redovito ciscenje....jos jedan plus joj je taj da kroz mjesec mogu doci k njoj i besplatno ce srediti lice ako se nesto upali....mislim na pristice...
..nazalost nije u centru grada...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:31   #4
Quote:
plavva kaže:
cuj, ja u zivotu svome nisam bila kod kozmeticarke. imam ten ko djecju guzu tak da vecinu potrebnih zahvata mogu obavit u kucnoj radinosti. osim toga, mrzim mjesta na kojima se skupljaju pretezito zene, e.g. frizerske salone, pedikere, kozmeticke salone... jerbo me izlude kokodakanjem.
Ovo sve važi i za mene, jedino solarij obavljam i to u nekom fitness klubu. E sad je mene puklo da bi ja masažu i nekakvu aromaterapiju, pa tražim gdi bih se mogla uvaljat
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:35   #5
Pa i moj ten je dobar (izuzetak je malo masnija T zona), ali ipak volim otici s vremena na vrijeme na kvalitetno ciscenje lica.

A kaj se tice depilacije, to je stvar ciste lijenosti.

Inace, na masazu sam znala otic do jedne frendice koja je isto radila na crno, ali vise ne radi jer je nedavno rodila. Bila je ge-ni-jal-na, stvarno je super masirala i korstila je Decleorova ulja.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 15:01   #6
Quote:
plavva kaže:
osim toga, mrzim mjesta na kojima se skupljaju pretezito zene, e.g. frizerske salone, pedikere, kozmeticke salone... jerbo me izlude kokodakanjem.
i ja...

kod kozmeticarke sam bila jednom, na tretmanu lica, nije me impresionirala. dosla sam normalna, izasla sam van sva u crvenim mrljama
inace, za depilaciju idem kad mogu u onaj estetic uvema u passage nebodera tamo mi je vec godinama dobro iako mi cupaju dlake.
pedikere, manikire, masaze... nista od toga ne trosim...
inace, voljela bih da mi maserka dolazi doma...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 15:05   #7
Quote:
luca kaže:


inace, voljela bih da mi maserka dolazi doma...
Toliko o lijenosti...i ja bi to
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 15:07   #8
ni ja nikad u životu nisam bila kod kozmetičarke
budući da mi nekad jako paše kad prčkaju po meni, baš bih probala
(jedino me frka da poslije ne budem sva crvena... i da se neću moći othrvati kad me kozmetičarka počne bombardirati kremicama koje su kao baaaaš najbolje za moj ten i koje će "čuda radit'" od moje kože... ne zato kaj sam slaba na kremice nego zato kaj neke ljude jednostavno ne možeš pristojno odbiti...)
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 15:14   #9
Quote:
smotana2001 kaže:
Toliko o lijenosti...i ja bi to
ma svaka prilika za izbjaci salon pun zena je dobra mene zivciraju i u frizerskim salonima... svaki put netko hoce samnom pricati i davati komentare na moju kosu ili frizuru (da ne kazem da nekad krene inkvizicija). zamisli da dodjem u salon pa me netko uhvati pilati o mojoj guzici i celulitu uzas...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 15:50   #10
Moram priznat da uopce ne kuzim vas stav prema kozmetickim salonima u kojima ima previse zena.

Ja jos nikad, ni u jednom salonu nisam dozivjela babinjak (osim kod JFK, ali u taj salon sam inako isla samo par puta, a te zene su prisutne samo u ulaznom prostoru, gjde cekaju, i na blagajni, a inace su u odvojenim pregradama).

Prostorije salona u kojima sam ja bila su obicno vece, odijeljene platnenim boksevima, bambusovim vratima ili pregradama ili cak zidovima, i svaka zena na svom tretmanu ima svoju intimu (sto se tice depilacije ili tretmana lica). A sto se tice pedikure, opet sam u prostoriji solo s kozmeticarkom, u rukama mi je casopis i bas me briga kaj je u prostoriji do mene neka zena na laseru ili tko zna cemu.

Je l' se vi to bojite babinjaka iz neznanja ili ste imale losa iskustva?!

A kaj se tice frizera, idem u salon koji je jako velik, sjedala su medjusobno prilicno udaljena (dako da je nemoguce pricati sa 'susjedom'), a i pici trance mjuza, tako da bi se razgovor pretvorio u nadvikivanje. Lijepo dodjem, izmasiraju mi tjeme, vrat i ramena, onda mi operu kosu, naravno uz masazu, zatim mi skuhaju kavicu (od prvog puta su zapamtili tocno kakvu pijem ) i daju mi hrpu casopisa (takodjer znaju sto zelim citati). Od tada na dalje me puste na miru, osim ako ja nisam u brbljavom raspolozenju, pa pricam s frizerom. I da, btw, frizer je decko, tako da cak ni u frizeraju nisam okruzena babama.

Luca, masaza kod kuce je dobra ideja, ako imas stol za masazu. Ja ga na zalost nemam, a imala sam iskustvo masaze na obicnom stolu i ne bih vise.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 16:01   #11
Quote:
Princeza kaže:
Moram priznat da uopce ne kuzim vas stav prema kozmetickim salonima u kojima ima previse zena.
tamo gdje se depiliram, imam mir (jedan od razloga zasto se tamo i vracam). inace, svugdje me netko doceka s pitanjima koliko imam godina, sto radim, kud cu na more/docek NG/vec prema prigodi ili nesto slicno. a ja ne zelim pricat
i onda sam na sto muka: biti pristojna i pricati ili se praviti gluha ili...
ne pijem kavu. ne pijem nista i mrizm objasnjavati zasto ne pijem nista

zato ja ne volim mjesta gdje se skupljaju zene.

ocito cu morat kupit stol za masazu ili trazit neki mirni salon u kojem svi sute (ne zelim niti da mi muzika dreci)...

(ja sam komplicirana )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 16:16   #12
Quote:
luca kaže:
inace, svugdje me netko doceka s pitanjima koliko imam godina, sto radim, kud cu na more/docek NG/vec prema prigodi ili nesto slicno. a ja ne zelim pricat
i onda sam na sto muka: biti pristojna i pricati ili se praviti gluha ili...


Pa di ti to ides?

Mene je takva pitanja pitala samo ova zadnja, lokalna, koju sam bas zbog takvih dugonosatih zabadanja i skinula s liste.

Quote:
luca kaže:
ne pijem kavu. ne pijem nista i mrizm objasnjavati zasto ne pijem nista
Kod mog frizera ne moras piti nista (ja volim kavu i drago mi je kad mi ju ponude, a o negaziranoj vodi sam ovisna), no questions asked.

A mjuza mi bas pase, tako da mi je i to cool.

U biti, jako sam sretna sto sam nasla ovaj salon. Sad i velik dio mojih frendica ide tamo i sve su jako zadovoljne, a ja za svoju zurku, boju, pramenove i ostalo dobivam same pohvale. Ma, mali je frizerski genijalac!

Quote:
luca kaže:
(ja sam komplicirana)
Nisi, samo do sad jos nisi nasla salon koji ti odgovara.

Btw, znas li ti koliko sam ja dugo trazila salon u kojem ne pustaju Danijelu, Magazin, Severinu i ostale narodnjake?!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 16:28   #13
Quote:
Princeza kaže:


Pa di ti to ides?

svaki put u drugi salon
(btw, do sad me barem nitko nije previse pilao s muzikom...)

ne znam, valjda imam facu koja ljude poziva na to da komuniciraju samnom... i muski i zenski... i pitanja im budu stvarno svavakva (hoces primjere na PM? )

zadnje sam bila u Zagrebu u jednom salonu u Ilici (jer mi je to kraj mog stana) i iako je teta padala u nesvjest (na moje godine, jer je mislila da imam 16! ) poslije je sutila (valjda od shoka ) i bila simpaticna pa cu joj doci opet
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 16:43   #14
Quote:
luca kaže:
ne znam, valjda imam facu koja ljude poziva na to da komuniciraju samnom... i muski i zenski... i pitanja im budu stvarno svavakva (hoces primjere na PM? )
Ma, mozda je to samo pokusaj tih teta da budu ljubazne. Mene isto znaju tu i tamo nekaj pitati, ali ja sam se vec izvjezbala u davanju neodredjenih odgovora u kojima je sadrzano i 'ne pitaj me dalje'.

U biti, jos uvijek dvojim treba li imati svoju kozmeticarku, maserku, manikerku, pedikerku, frizera i slicno, koji znaju sve o tebi, s kojima si si dobra (nesto tipa Murphy Brown sa svojim frizerom) i kojima, osim na tretman, dodjes i na casicu razgovora, ili je dobro imati neki odmak od tih ljudi?

Ja u biti glasam za ovo drugo, ali onda sama sebi ispadam bitch kaj ne zelim s njima biti 'frendica'.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 17:00   #15
Re: kozmeticarke

Quote:
Princeza kaže:

I, na kraju krajeva, predlozite mi salon koji je u centru grada, koji je ok, solidan i zadovoljava sve gore nabrojane cetiri tocke!
Salon Zana u Jurisicevoj (ne znam broj, par haustora od McDo), zene rade savrseno, tiho je, bez razvikane bogate klijentele. Cijene nisu male, ali mislim da nisu niti u rangu nekih razvikanih salona po Zgb.
Koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 17:02   #16
Hvala, Koka!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 19:39   #17
Quote:
Princeza kaže:
U biti, jako sam sretna sto sam nasla ovaj salon. Sad i velik dio mojih frendica ide tamo i sve su jako zadovoljne, a ja za svoju zurku, boju, pramenove i ostalo dobivam same pohvale. Ma, mali je frizerski genijalac!
smijem pitati koji je to salon?
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 19:51   #18
ja sam u Zagrebu godinama isla teti Bibiani ( molim lijepo, jos prije nego su sve nase zvijezdice tam krenule ) i bila super zadovoljna.

I sad odem , kad sam u Zagrebu.

Cisto je, a meni zapravo najbitnije - strucni si i nikad mi nije osto nikakav trag njihovih zahvata ( znam cure koje su nakon kozmetickih tretmana imale trajne duboke oziljke po licu , u drugim salonima )

Nemam problematican ten niti sam ikad imala, ali volim biti njegovana i volim taj feeling da me tam malo razmaze

Masaze i sve to skupa.

Ovdje sam bas danas bila u jednom novootkrivenom salonu ( tema u pravi cas Princezo ) pozitivno sam iznenadjena, prvi kat je vrhunski opremljena parfumerija ( cijene 10 -20% nize nego uobicajno ) drugi kat je frizerski salon a treci kat je kozmeticki salon.
Za opci dojam vec imaju peticu, ugodna muzika, ugodno mirise ( one etericne lampice ) cisto, osoblje ugodno ( to mi je bitno, tam se odem opustiti a ne da me zena udavi pitanjima i slicno ) prava kozmeticarka ce znati procijeniti museriju i prilagoditi tempo konverzacije svakoj pojedinoj musteriji.

Rade iskljucivo Shiseido i Dior proizvodima koje ond amozes tamo kupiti nakon tretmana po 30 % nizoj cijeni.

Nisam nis kupila ( i super je feeling da me nisu ni silili, niti me nagovarali na novi tretman, rekli su kad nadjete vremena vi nazovete par dana prije i imate termin ) jer sam nedavno opeljesila parfumeriju.

E da tretman od 2 sata 40 € a sve ti rade. ( ovdje su takvi tretmani po 80 € ja sam super zadovoljna sto sam otkrila ovo mjesto )

Da imaju i pedikuru i manikuru, imam jedan salon vec ali razmisljam da obavim onda sve kod njih.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 19:57   #19
Quote:
I, na kraju krajeva, predlozite mi salon koji je u centru grada, koji je ok, solidan i zadovoljava sve gore nabrojane cetiri tocke!
hoces na PM ?

ne znam jel ovako dozvoljeno

Salon je u centru i rade do 10 navecer ljeti , NIKAD nisam imala problema oko dogovora termina obicno bi prosao onaj koji bi prvi bubnula.

p.s. nadam se da tam nisi vec bila i da nemas neku slikovitu pricicu od tam
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 19:58   #20
Jednom u tri mjeseca odlazim frizerki skratiti vrhove kose, prije sam odlazila jednom u tri mjeseca kod kozmeticharke ochupati pazuhe i "gospodju" ali to se sve skupa tako prorijedilo da mi se vishe ne da.


Mene to sve opterecuje, to mi je uzhasno gubljenje vremena a i novaca.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.