Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2007., 16:13   #21
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
dragi cocker, ajde ne pricaj o stvarima o kojima nemas pojma....
Sto se tice pogadanje krvne zile prilikom davanja anestezije....tu ne postoji pravilo...ne zna se gdje idu zile, jedino se zna gdje treba ubost...prilikom toga, postoji mogucnost da se pogodi krvna zila, i to nije NIKAKAV problem u zdrave osobe ukoliko se aspirira. Aspiracija je najjednostavniji i najbolji test za to....dakle, ubodes iglu dokle treba i povuces....ako se nista ne aspirira, dobro je, ako se aspirira krv, povuce se igla nazad i malo promijeni smjer te se ponovi procedura. Ubodi iglom u krvne zile su neizbjezni jer ne postoji nacin da stomatolog zna dal je ispod zila ili nije. Jedino se ne smije desit da se anestetik ubrizga u zilu...
Sto se tice njegove strucnosti...pa naravno da on sve radi...pa nece valjda zaposlit osobu da otvara zube, pa osobu da slika, pa osobu da cita nalaze itd....o cem ti pricas???
Dragi Chain ,dakle ja nijednom riječju
nisam govorio o svojoj stručnosti u stomatologiji jer neznam,ali sam Ivy prenio svoja razmišljanja o onome u čemu je(po mom vlastitom mišljenju problem)
Ti vjerovatno poznaš bolje od mene(ili si samo jako pametan) stomatologiju ,pa što joj nisi dao savjet nego si se obrušio na moja razmišljanja.Ma imam još nešto za napisati ,ali neću ili ne ću.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 19:34   #22
Quote:
ivy002 kaže: Pogledaj post
Vendella, kako su tebi ustanovili da imaš neuralgiju?? Može li se to isčitati iz rentegnske slike ili?? A i poslušat ću vaš savjet šta se stomatologa tiče, pa da barem dobijem drugo mišljenje..a bolovi ne prestaju, tako da pothitno moram nešto poduzeti..

Zapravo ne znam... Zubarica mi jednostavno nije znala pomoći čini mi se, pa su ona i doktorica zaključile da bi to moglo biti to po mom opisu bolova. Pa su mi dali lijekove koji bi mi pomogli vjerojatno da je to bilo u pitanju, ali nisu nešto posebno štetni pa su išli probat s time. Ali nije pomoglo... I onda je drugi stomatolog odmah riješio situaciju... mislim još nije rješena, ali je barem otkrio u čemu je ustvari problem.

sretno.. javi što je na kraju ispalo...
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 09:38   #23
Hej ljudi, dobro jutro!
Evo uspjela sam se probuditi nakon grozne noći, jutros me sva bol piči u vrat i nervozna sam ko pas. U 11h imam dogovor kod ORL, pa jedva čekam da to obavim i da vidim je li problem u uhu pa da i to eliminiramo ako nije. Hvala na podršci svima. Čujemo se!
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 11:33   #24
Da to je tipicni zivac,ali dobro je da ides neurologu jer moze doci i do trajnog utrnuca...
annika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:57   #25
priča se o neuralgiji a nitko ne spominje neurologa jer je to njegovo područje
ako su ti bolovi izrazito strašni i ne podnošljivi pitaj doktoricu da te uputi anesteziologu u ambulantu za liječenje boli da ti on da savjet i eventualno uradio regionalnu anesteziju
javi rezultate sa Otorine
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 10:32   #26
Hej ljudi, obavila ja ORL jučer i uho definitivno nije problem. To, što god je, radi mi pritisak i na uho, tako da malo slabije čujem i stalno boli, ali uho nije krivo. Normalno da su mi našli hrpu devijacija sinusa i takvih stvari, ali upalnih procesa nema. Jedino što još moram je napraviti rentgen sinusa, ali vrlo 99% nisu krivi ni uho ni grlo ni nos. Danas je na redu stomatolog, pa da i to eliminiramo ako nisu zubi. ORL mi je rekla da je moguć i problem sa vratnom kralježnicom jer da je zub, ne bi mi bol sijekla u vrat. Neurolog je od prvih simptoma bio kao opcija otvoren, ali bolje da eliminiram te ˝manje probleme˝, pa ću onda i k njemu ako bude trebalo. DAJ BOŽE DA JE ZUB!! Čujemo se ljudi!!
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:27   #27
Bila sam jučer kod stomatologa i nemam ništa novog. Ona smatra da su mi svi zubi ok, i rekla je da takvi bolovi ne mogu biti od gornjih zubiju (od one petice ili šestice), već samo od donjih zadnjih. Jedino šta je ostalo kao opcija otvoreno je umnjak. Obavila sam rentgen osmice i cijele vilice, slika je danas gotova, pa ću sutra ujutro kod stomatologinje. A šta se tiče one anastezije koja mi je pogodila žilu, moguće je i da mi je oštetio živac. Novosti ćete dobiti sutra. Kiss
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 14:30   #28
Evo mene nakon nekog vremena, ali sa nijednom dobrom vijesti. Završila ja prošli tjedan na hitnoj..bolovi su bili grozni, brujalo mi je u ušima tako da sam mislila da ću poludit, mučnina za krepat i mama me nasili da odemo na hitnu! U autu sam izbacila sav sadžaj svog želuca i nakon toga mi je bilo malo lakše ali bolovi u vilici nisu prestajali. Na hitnoj su mi rekli da idemo na drugu hitnu jer da me tamo može pregledati neurolog. I vozimo se mi tamo, kad ono, kažu oni da neka se naručim kod neurologa na pregled, kao to nije slučaj za hitnu!!! E, a ja umirem od bolova i tijelo mi je totalno iscrpljeno uzaludnim antibioticima i tabletama protiv boli koje pijem 3-4 puta na dan..Doktorica dežurna kaže da je to vjerovatno neuralgija i da to boli ko vrag,ali ništa od neke inicijative da mi pomognu. Dobila sam injekciju voltarena i to je bilo to! Dok sam ležala tamo, bolazi medicinski brat i pita glavnu sestru ako mi još šta treba napraviti, ona kaže--ma neeeee!! Mama moja na to kaže neka mi izmjere tlak i nakon što sam povratila, sat vremena ležala tamo i voltaren je počeo djelovati, tlak mi je bio 160-100 što je za moje tijelo užasno visok tlak s obzirom da većinom vremena imam ili normalan ili niži tlak.
U 4 ujutro sam došla doma i oko 10 neurologu na pregled, sa uputnicom HITNO! Došle mi tamo, kad sestra nadrkana za poludit jer šta mi hitnoće dolazimo kod njih i bla, bla, ali mama nije odustajala i primili su me. S tim da ja nisam mogla niti pričati koliko sam bila iscrpljena.
I onda show..Ja ulazim kod najneurotičnijeg neurologa na svijetu koji je u pet minuta ˝pregleda˝ zaključio da je problem u nekoj šupljini iza uha koja može biti upaljena, i treba to rentgenski slikati (nakon šta sam već slikala sinuse, cijelu čeljust, samo osmice) i bila ozračena već sto puta..Dijagnoza je bila nadasve brza mada nisam ja izgovorila niti tri riječi, tako da je on sve svalio na ORL, mada mislim da je ona pregled obavila korektno i bila sam na svim mogućim testovima sluha i cijelog uha. Izašla sam totalno luda i odlučila sam otići privatno i riješiti se problema u što kraćem vremenu. Ovom dinamikom, naručivanje-uputnica-slikanje-naručivanje-uputnica-čekanje-pregled nikada neću riješti problem, a organizam mi je na rubu iscrpljenosti, a moram sutra početi raditi. Krasan godišnji, ha??
Molim Vas da mi ako netko zna da mi savjetuje u koju od privatnih klinika da idem, ima li tko kakva iskustva? Kako se kreću cijene?
tnx
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 11:10   #29
Dijagnoza: neuralgia trigemini
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 11:16   #30
Joj, nisam se baš nadala da će ipak biti to... Što još kaže neurolog?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:14   #31
Quote:
ivy002 kaže: Pogledaj post
Dijagnoza: neuralgia trigemini
pa da, i kaj si dobil? carbamazepin?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:50   #32
Ja sam imala nešto slično, pa ako može pomoći.
Prošle godine mi je zubar prije vađenja zuba dao injekciju, ali je valjda pogodio u sam živac jer čim je igla ušla mene je počelo "drmati" kao da me u struju uključio. Nije mi to prva injekcija i znam da je neugodno ali ovo je bilo nešto sasvim drugo. obično nakon sat-dva anestezija popusti, no mene nije, sve mi je ostalo drveno do drugog dana, kad sam došla vaditi drugi zub s druge strane i spomenem mu to, no čovjek odmahne rukom, kao sve ok, proći će.

E pa, prošla je ova druga i to odmah, a ova prva nije prošla 2 mjeseca (taman su nastupili godišnji, prvo njegov pa moj), a meni drveno pola jezika i čeljusti, trne, bridi...čak sam mislila da je upaljeno, štrcala propolis pa išla dermatologu (koji je rekao da nema upale i neka idem neurologu).

Nije boljelo ali je bilo jako jako neugodno.

Na kraju sam otišla na shiatsu terapiju, 4 tretmana, po jedan tjedno i vratio mi se osjet i sve super - a zubar do dana današnjeg nema pojma što je to bilo, kako i zašto, nema toga opisanog u literaturi?!
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:45   #33
Ma riješila sam problem sa doktorima čim sam došla u zg. U ponedjeljak sam otišla kod ORL u Vinogradsku i ona mi je potvrdila da nije definitivno riječ niti o uhu, niti grlu, niti nosu. Tako da je dijagnoza onog prepotentnog neurotičnog neurologa iz KBC Rijeka pala u vodu. U utorak sam otišla na neurologiju u Vinogradsku gdje sam naletila na fenomenalnog dr Hećimovića koji me je hitno primio i pregledao od glave do pete. Trudio se, nema šta! Čak sam uspjela obaviti i ct glave i mozga i na sreću nije bilo nikakavih upalnih procesa, sve je na mjestu (hehe, hvala Bogu)..Dijagnoza je nakon toga bila neuralgia trigemini i savjet je doktora bio da pijem i dalje tablete protiv bolova jer se ta bol spontano nakon nekog vremena smiri. Pijem b-complex, apaurin prije spavanja da mi opusi mišiće, ehinacea kapi za jačanje imuniteta i šta manje tableta oralno. Trudim se koristiti voltaren čepiće i mada je neugodno ko vrag, ipak najbrže i najduže djeluje. Ukoliko se bolovi ne smire, drugi tjedan sam naručena za kontrolu i tada će mi dr propisati te neke lijekove koji se inače koriste za epilepsiju, ali to nije terapija, već malo bolji analgetik koji djeluje izravno na živce. No, čini mi se da mi je malo bolje, tako da se nadam poboljšanju općeg stanja. Ti lijekovi koje će mi eventualno propisati su užasno teški za želudac, tako da bože daj da mi ne budu trebali.
Kaže moj doktor opće prakse da neuralgija trigeminusa ljude stjera na psihijatriju, možete zamisliti kako onda to boli i izluđuje čovjeka...
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:58   #34
Žao mi je što ti je ipak neuralgija... ali dobro barem sada znaš što je.
Mene malo čudi što ti nisu dali taj lijek, jer kao što sam prije pisala meni su taj lijek uvalili bez beda iako ustvari nije bila neuralgija (sad sam pogledala lijek se zove tegretol i prvenstveno ga uzimaju epileptičari). I nije mi uopće teško pao na želudac ili tako nešto...
Uglavnom nadam se da će ti se to sada smiriti!

Sretno...
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:07   #35
Vidjet ćemo kakvo će biti stanje do drugog četvrtka kada idem na kontrolu, pa ako se stanje ne poboljša, onda će mi ga valjda propisati. Femmelatin, možeš li mi na pm poslati gdje si bila na shiatzu, koliko to košta..tnx
Vendella, tnx na brizi
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:16   #36
[
Quote:
ivy002;9862578]Femmelatin, možeš li mi na pm poslati gdje si bila na shiatzu, koliko to košta..tnx
[/QUOTE]

trošiti nofce na takve stvari... kod neuralgije trigeminusa (ak se kod tebe uopće radi o tome Za postaviti dijagnozu trebat ćeš još par pretragica obrada ti ni slučano još nije gotova do kraja
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:21   #37
Znaš li ti nešto više o neuralgiji trigeminusa jer ako da, voljela bi da mi to preneseš....ja sam bila na potpunoj neurološkoj obradi, a neurolog kaže da nije moguće 100% dokazati da je riječ o trigeminusu zbog toga što on ne utječe na pokretanje mišića u licu već samo za osjet. Tako da se nekakavim stimulacijama mišića ne bi ništa dokazalo, ali po simptomima i izostanku fizičkih anomalija nakon ct obrade, dijagnoza je ta.
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:34   #38
Aha, radna dijagnoza je neuralgija trigeminusa, to svakako. Što će reći da ćeš u perspektivi vjerojatno biti upućena još i na ispitivanje refleksa treptaja pod jedan i pod dva na magnetnu rezonancu mozga sa magnet angiografijom k. žila mozga. Ako ti to zvuči strašno, ne boj se jer nije Samo treba isključiti da nema slučajno kod tebe kakvog mehaničkog uzroka bolova (tipa kontakt živca trigeminusa na polazištu iz mozga i krvne žile). To inače nije baš česti uzrok bolova, pogotovo ne kod mlađih (a ti to jesi, zar ne?) al ga treba isključit.
Inače ti prave neuralgije dosta slabo reagiraju na uobičajene lijekove protiv bolova (tipa Voltarena, Brufena i slično), tu nema pomoći do antiepileptika (ali obično manje doze nego za padavicu )
Eh, da, jel te netko uputio na RTG slikanje čeljusnog zgloba na toj strani gdje te boli. Problemi s tim zglobom ti ponekad znaju imitirati neuralgičnu bol...a mislim da si prije obilazila zubare što obično uključuje i dosta "zijevanja"
Eto!
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 11:02   #39
Ja sam bila na ct-u mozga i desne strane lica koja me boli i kaže neurolog da je sa mozgom sve ok, svi zglobovi su ok, nema nikakvih upalnih procesa..ali mislim da je to moja konačna dijagnoza, nisam stekla dojam da će mi raditi dodatne pretrage. Meni na bol djeluju ibuprofen 400mg, voltaren čepići, sve...Radila sam rentgen cijele čeljusti zbog sumnje na zube, i iz toga i iz ct-a se isčitalo da je sve sa kostima i zglobovima ok. A šta se mladosti tiče, mislim da jesam -25 godina, tako da im je i bilo čudno što imam takve probleme. Svi doktori su mi rekli da to ima veze i sa stresom koji sam preživjela prije dva mjeseca - tata mi je preminuo od karcinoma pluća i valjda je ta bol morala negdje izaći..
ivy002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 11:27   #40
Quote:
Quote:
ivy002 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na ct-u mozga i desne strane lica koja me boli i kaže neurolog da je sa mozgom sve ok, svi zglobovi su ok, nema nikakvih upalnih procesa..ali mislim da je to moja konačna dijagnoza, nisam stekla dojam da će mi raditi dodatne pretrage. Meni na bol djeluju ibuprofen 400mg, voltaren čepići, sve...Radila sam rentgen cijele čeljusti zbog sumnje na zube, i iz toga i iz ct-a se isčitalo da je sve sa kostima i zglobovima ok. A šta se mladosti tiče, mislim da jesam -25 godina, tako da im je i bilo čudno što imam takve probleme. Svi doktori su mi rekli da to ima veze i sa stresom koji sam preživjela prije dva mjeseca - tata mi je preminuo od karcinoma pluća i valjda je ta bol morala negdje izaći..
Ma CT mozga obično i jest OK, bilo bi loše da nije, ali ne prikazuje ciljano i detaljno zglob o kojem pričam. Otprilike kao da fotografiraš neku osobu u cijeloj veličini a onda iz te slikice ajde pogodi koje boje su joj oči . Malo karikirano, ali to je tako :-)
Postoje stanja za koja je dosta učiniti CT, za neke trebaš MR, za neke RTG, nije ti to baš tako sipmle, hehe
Ako ti bol dobo prolazi na ibuprofen, vjerojatno ipak nije neuralgija. A inače se kod neuralgije na ispitivanju refleksa treptaja nađe nekakva iritacija u području refleksnog luka, znači ako se to nađe, onda je ipak to, ziher.
A bez toga... ono, reci mi kako ti je da pogodim što ti je
Jako mi je žao zbog tvog tate , ali koliko ja znam neuralgijske boli ne bi bile "psihosomatika" (ono kao "bol je morala negdje izaći").
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.