Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 15:34   #81
Quote:
slronhill kaže: Pogledaj post
konzultant u poliklinici neuron. nazovi ih i provjeri jel još radi privat za njih
Puno hvala.
__________________
Nikom nije lepše nek je nam.
Nikolaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:25   #82
Quote:
ring-ring kaže: Pogledaj post
dragi moji..
eto ja sam jedna od mnogih koji su vadili umnjak (osmicu) u perkovčevoj ali moja priča razlikuje se u tome kaj več 4 godine trpim strašne bolove na kompletnoj desnoj strani glave.Ukratko,izvadila zub i nakon par dana javili su se jaki i čudni bolovi koje su stomatolozi zanemarivali i pripisali mojoj psihi koja po njima nije bila čista.Međutim nakon pregleda nekoliko neurologa svi su dali istu dijagnozu...NEURALGIJA TRIGEMINUS....
Nema tog analgetika koji smiruje bol,jedina terapija koju su mi prepisali je tegretol(lijek za epilepsiju) i jake apaurine ....(al ja to ne pijem jer sam zbog tih ljekova završila na hitnoj)
Ljudi imali itko ko ima sličnih problema,ako ima molila bih vas da se javite i ukoliko ste nabasali na nekakvog normalnog doktora il učinkovitu tabletu il terapiju da se javi
Hvala!
Dragi forumaši,
moja mama se već bori sa tom vražijom neuralgijom par godina i nikako da joj se bolovi smanje, a kamoli prestanu. Bila je kod cca 15 neurokiruga kao i neurologa, ništa. tablete koje joj je prepisao jedan pametni liječnik sa šalate, ime ljeka je Rivoltil, ju je prikovao za krevet na 3 mjeseca a uz to su došle halucinacije i druge slične nuspojave..Ide na blokade, također i na akupukturu, opet ništa.Trenutno trpi takve bolove da se ne diže iz kreveta već dva tjedna.
Toplo se nadam da Vi nećete završiti kao moja mama, a isto se nadam da će medicina napokon promaći tak spasonosni lijek..
dmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:35   #83
Moja mama isto boluje već 4 godine od toga. Nema lijeka koji nismo uzeli7probali. Mozda da probate s Lyricom=? Nama je jedno vrijeme pomogao. Zasad uzima aloe vera arborescens sirup za jacanje imuniteta i nekako joj je bilo bolje nakon 2 boce, ali sad ove promjene vremena su ju prikovale za krevet. Na tegretol je alergicna, akupunktura ne pomaze, maze se s uuljima smirne i kantariona, grije zepter lampom i infracrvenom lampom..ako netko ima jos neki savjet MOLIM VAS POMOZITE!
mimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:40   #84
Neuralgija trigeminus, depresija, ugrožena egzistencija

dragi moji forumaši...moj kratki život bliži se kraju...
najtragičnije je to što imam samo 39 i nemam novca za liječenje..
prestrašan osjećaj je isčekivati svoju smrt...
molim vas utješite me....jer živim sama....za 2-3mjeseca ću biti na nebu..

Zadnje uređivanje she-ms : 08.02.2012. at 18:04.
she-ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:23   #85
...mene nije lako ostaviti bez riječi,ali tebi je uspjelo.....glupo bi bilo reći drži se ili kakvu drugu floskulu....ajde..otovri se..pa da vidimo dalje...
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:27   #86
Quote:
ponekadslaba2 kaže: Pogledaj post
...mene nije lako ostaviti bez riječi,ali tebi je uspjelo.....glupo bi bilo reći drži se ili kakvu drugu floskulu....ajde..otovri se..pa da vidimo dalje...


plačem satima i danima...
teško mi je otići...
ovo što sam ja proživjela zadnjih 7 mjeseci i što još uvijek živim
je toliko neizdrživa bol..borila sam se ..ali izgubiti ću svoju
posljednju i najtežu bitku...sad kad sam najviše htjela živjeti...

DRAGI DOBRI LJUDI...SVI VI KOJI OSTAJETE NA PLANETI
"ZEMLJI" BUDITE DOBRI I POZITIVNI JEDNI PREMA DRUGIMA,
ŠIRITE MIR, LJUBAV I TOPLINU...
JER ŽIVOT JE PREKRATAK I NEPREDVIDIV...
NEKA VAS BOG I.. ANĐELI ČUVAJU...
VOLIM VAS...

DRAGI MOJI FORUMAŠI...PRUŽITE MI RIJEČ UTJEHE..
MOLIM VAS...BOJIM SE BITI SAMA U OVIM TEŠKIM
TRENUTCIMA.....
she-ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:32   #87
...hej,istina je da je svima od nas život nepredvidiv,vidiš ni ja ne znam što će biti do jutra,ali što je to što tebe muči zadnjih 7 mjeseci,zašto kažeš da umireš,od čega boluješ.....
normalno je da čovjek plače kad mu je teško,i zašto si sama...
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:35   #88
Kakvo ti to ljecenje treba koje moras platiti sama? Ispricaj vise, mozda se netko sjeti kakve donacije, humanitarne ogranizacije ili mozes zamoliti bolnicu da te lijece besplatno jer nemas cime platiti, nije da se takve stvari nisu desavale, pogotovo ne izvan Hrvatske.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:37   #89
Quote:
ponekadslaba2 kaže: Pogledaj post
...hej,istina je da je svima od nas život nepredvidiv,vidiš ni ja ne znam što će biti do jutra,ali što je to što tebe muči zadnjih 7 mjeseci,zašto kažeš da umireš,od čega boluješ.....
normalno je da čovjek plače kad mu je teško,i zašto si sama...


trudim se biti dobra osoba..ne nanositi nikomu zlo...zašto je
život prema meni tako okrutan?...stalno se pitam čime sam ja to
zaslužila...čime sam zaslužila ovoliku fizičku bol..koja ne prestaje već
8 mjesec...molim vas pružite mi riječi utjehe...svi su me napustili
sad kad ih najviše trebam...

Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Kakvo ti to ljecenje treba koje moras platiti sama? Ispricaj vise, mozda se netko sjeti kakve donacije, humanitarne ogranizacije ili mozes zamoliti bolnicu da te lijece besplatno jer nemas cime platiti, nije da se takve stvari nisu desavale, pogotovo ne izvan Hrvatske.


poslala sam bezbroj upita za pomoć..nitko ne reagira...moja sudbina je
fizička bol ...i smrt.....često pitam dragog boga...zašto me ostavio?
odgovora nema...

Zadnje uređivanje ~Scarlet~ : 09.02.2012. at 19:33. Reason: spajanje postova
she-ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:41   #90
Oprosti ako je pitanje neumjesno, al od čega boluješ?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:43   #91
..nemoj tako sad...svi mi imamo loših dana i bolesština..nisi ti ništa kriva,i jako mi je žao da trpiš takvu bol o kojoj govoriš..znaš,i ja se često zapitam zašto baš ja???nisi ti to zaslužila,niko nije zaslužio patiti ni fizički ni psihički.....
..ko te je napustio?kakvi su to ljudi koji nisu sad pored tebe?

od čega boluješ?
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:46   #92
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Oprosti ako je pitanje neumjesno, al od čega boluješ?
teško mi je o tomu pisati...uglavnom bolovi su u vratu i glavi....a moj posao
je umni....nesposobna sam za bilo koji posao bez liječenja..u zadnjih 8 mjeseci
izgubila 10 kg...

Quote:
ponekadslaba2 kaže: Pogledaj post
..nemoj tako sad...svi mi imamo loših dana i bolesština..nisi ti ništa kriva,i jako mi je žao da trpiš takvu bol o kojoj govoriš..znaš,i ja se često zapitam zašto baš ja???nisi ti to zaslužila,niko nije zaslužio patiti ni fizički ni psihički.....
..ko te je napustio?kakvi su to ljudi koji nisu sad pored tebe?

od čega boluješ?
ne znam svi su se udaljili sad kad mi najviše treba pomoć
nemam nikoga...baš nikoga da mi pomogne...tražila sam pomoć
na bezbroj adresa...i uvijek naišla na zatvorena vrata...pala sam
i u tešku depresiju,,,,moje liječenje bi bilo skupo i dugotrajno...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 08.02.2012. at 18:53. Reason: spajanje postova
she-ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:46   #93
Quote:
mimac kaže: Pogledaj post
Moja mama isto boluje već 4 godine od toga. Nema lijeka koji nismo uzeli7probali. Mozda da probate s Lyricom=? Nama je jedno vrijeme pomogao. Zasad uzima aloe vera arborescens sirup za jacanje imuniteta i nekako joj je bilo bolje nakon 2 boce, ali sad ove promjene vremena su ju prikovale za krevet. Na tegretol je alergicna, akupunktura ne pomaze, maze se s uuljima smirne i kantariona, grije zepter lampom i infracrvenom lampom..ako netko ima jos neki savjet MOLIM VAS POMOZITE!
Moja baka je prije skoro pedeset godina pet godina patila od neuralgije trigeminusa, bila su zahvaćena sva tri kraka živca. Prestalo je, kaže, kad je odlučila da se ubije.
Ali njoj su tada davali blokade u živac, vrlo često. Rade li to i danas?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:52   #94
Quote:
she-ms kaže: Pogledaj post
teško mi je o tomu pisati...uglavnom bolovi su u vratu i glavi....a moj posao
je umni....nesposobna sam za bilo koji posao bez liječenja..u zadnjih 8 mjeseci
izgubila 10 kg...
Pa koja ti je dijagnoza?

Jesi išla kod doktora i šta su ti rekli? Sorry što ti postavljam ovakva pitanja al ako napišeš ovakve stvari možda te netko može savjetovati i predložiti ti nekog doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:54   #95
..da bi te utješili,dali ti ikakvu nadu ili smjernicu bilo bi dobro da znamo što te muči...malo je teško tješiti nekoga kad se taj ne želi otovriti...ponekad je lakše sve izbaciti iz sebe kako se god grozno činilo.....tebi se sad sve čini konačno...ko zna-možda netko ovdje i zna način na koji ti pomoći...možda i niej sve tako crno ko što se tebi u tvom začahurenom i samotnom svijetu sada čini......
pa i bol može biti manja ako znamo njen uzrok
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:56   #96
Napisi od koje bolesti patis. Do sada zvuci kao da imas prvenstveno problema s depresijom. S obzirom kakav je svijet nikakvo cudo, ali pokusaj naci neki nacin da se "vratis". Nekad je dobro pustiti da dodjes do dna i onda se samo vratis u normalu. Nekim ljudima treba podrska drugih. Imas li nekoga s kime mozes govoriti o tome sto te muci? Roditelje? Prijatelje? Rodbinu?
Ako imas psiholoskih problema s depresijom, mozda bi ti pomoglo da samo razgovaras s psihologom koji ce ti predloziti ili nacin razmisljanja kojim bi dosla na bolje ili eventualno neke psihofarmatike.
U svakom slucaju nema potrebe, niti koristi, od toga da si nesretna i da trpis bol.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:00   #97
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Napisi od koje bolesti patis. Do sada zvuci kao da imas prvenstveno problema s depresijom. S obzirom kakav je svijet nikakvo cudo, ali pokusaj naci neki nacin da se "vratis". Nekad je dobro pustiti da dodjes do dna i onda se samo vratis u normalu. Nekim ljudima treba podrska drugih. Imas li nekoga s kime mozes govoriti o tome sto te muci? Roditelje? Prijatelje? Rodbinu?
Ako imas psiholoskih problema s depresijom, mozda bi ti pomoglo da samo razgovaras s psihologom koji ce ti predloziti ili nacin razmisljanja kojim bi dosla na bolje ili eventualno neke psihofarmatike.
U svakom slucaju nema potrebe, niti koristi, od toga da si nesretna i da trpis bol.


depresija je samo posljedica fizičkih bolova..jer da nestanu fizički
bolovi nestala bi i depresija...može li itko tko mi može pomoći
čuti MOJ VAPAJ ZA ŽIVOTOM...MOJE POSLJEDNJE POZIVE U POMOĆ..
she-ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:09   #98
pitala sam te...i opet ću...ne ignoriraj pitanja nego se suoči s njima...niko ti ne može pomoći u ničemu ako se ne otvoriš...samo pusti misli na ekran....bitće ti lakše,vjeruj mi....ako skrivaš od nas,negiraš i sebi...
vapaj za životom razumijem...samo...
nekoga boli glava pa popije tabletu...nekome treba operacija pa ga upute liječniku...
ili pak neka alternativa
sad se saberi,pobriši suze.....nemoj se oplakivat unaprijed...ako si se nakon 7-8 mjeseci odlučila ovdje očitovati-postoji razlog za to...reci nam ga....
da si bliže vjerojatno bi te malo protresla ..ovako zamisli da jesam...
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:09   #99
A gle mi ti ne možemo pomoći ako ne napišeš o čemu se radi.

Meni je žao što trpiš bolove i ne vjerujem da se ništa ne može napraviti, al ovako si nam premalo informacija napisala. Evo ja ti mogu reći da mi je od srca žao što se patiš, mogu misliti kako je to kad znaš da ti je ostalo toliko i toliko mjeseci, tjedana, dana...

Ali napiši nam šta ti je, koje su ti dijagnoze, imamo ovdje doktore koji ti možda mogu pomoći, ako ničime drugim onda savjetom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:24   #100
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A gle mi ti ne možemo pomoći ako ne napišeš o čemu se radi.

Meni je žao što trpiš bolove i ne vjerujem da se ništa ne može napraviti, al ovako si nam premalo informacija napisala. Evo ja ti mogu reći da mi je od srca žao što se patiš, mogu misliti kako je to kad znaš da ti je ostalo toliko i toliko mjeseci, tjedana, dana...

Ali napiši nam šta ti je, koje su ti dijagnoze, imamo ovdje doktore koji ti možda mogu pomoći, ako ničime drugim onda savjetom.

draga molim te...oprosti što ne mogu otvoreno govoriti...teško mi je o tomu pisati...pokušaj me molim te razumjeti...bolovi su u vratu i glavi....teško mi je
napisati dijagnoze...znam što trebam raditi i gdje ići...ali nemam novca...
moje liječenje je SKUPO I DUGOTRAJNO..a bolovi ne prestaju..
treba mi dugotrajan boravak i fizikalna u toplicama...dugotrajna kiropraktika..
dugotrajno korištenje usluga ambulante za bol..možda i operacije..dugotrajna psihoterapija..imam više dijagnoza...a fizički bolovi me ubijaju...eto sad vam
je možda malo jasnije...bolesti su vjerojatno izliječive..ali je proces dugotrajan
i skup..zbog toga gubim apetit i mršavim..ne jedem...ne spavam..ne mogu raditi..nemam novca...umrijeti ću sigurno..jer nemam nikoga da mi pomogne..
sama sam..nemam nikoga...
she-ms is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.