Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 20:26   #1
Operacija kuka/kukova - razna pitanja

imam 43god. i odlučila sam se po preporuci lječnika-ortopeda operirati zglob lijevog kuka zbog narušene kvalitete života unazad 5 godina...ako ima mojih vršnjaka na forumu sa istim problemom neka mi se jave...zanimaju me sva pozitivna iskustva koja će mi pomoći da to što lakše prebrodim i što prije se oporavim...bojim se jaakoo...
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 00:24   #2
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
imam 43god. i odlučila sam se po preporuci lječnika-ortopeda operirati zglob lijevog kuka zbog narušene kvalitete života unazad 5 godina...ako ima mojih vršnjaka na forumu sa istim problemom neka mi se jave...zanimaju me sva pozitivna iskustva koja će mi pomoći da to što lakše prebrodim i što prije se oporavim...bojim se jaakoo...
Bok, ako imas bolove i nemozes se kretati, vidjeti ces da ce ti biti super nakon operacija. Moje iskustvo je pozitivno, nis se nemoj bojati moze ti biti samo bolje i ja sam to obavila prije pedesete na oba kuka. Samo hrabro nis ni strasno, opet ces moc hodati i to bez bolova. Raspitaj se malo za tu novu tehniku rezanja kosti visoko pa se tako skracuje i rez i kasnije rehabilitacija je puno brza i laksa.
Ako mozes odi se konzultirati sa dr NEMEC
http://www.bolnica-nemec.hr/
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 17:37   #3
bok..hvala na odgovoru..zaista oba kuka prije pedesete???da li je nakon toga život invalidan ili uobičajen?bila sam kod dr.Nemeca ali nemam novaca za taj zahvat pa idem u Zagreb..21.03. idem ubolnicu..hvata me panika,čak me i manje i rjeđe boli..vjerojatno od straha..
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:39   #4
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
bok..hvala na odgovoru..zaista oba kuka prije pedesete???da li je nakon toga život invalidan ili uobičajen?bila sam kod dr.Nemeca ali nemam novaca za taj zahvat pa idem u Zagreb..21.03. idem ubolnicu..hvata me panika,čak me i manje i rjeđe boli..vjerojatno od straha..
Nazalost ima mladih i od tebe. Ja sam otisla na operaciju doslovce TRCECI tj sepajuci jer sam imala stalne i jake bolove da nisam vise mogla ni spavati ni sjediti ni kretati se od bolova.

Operacija je kratka pol ure, ali malo se raspitaj kakvu ce ti protezu staviti jer one imaju rok trajanja, sto znaci da se moraju promjenti. s vremenom One porculanske naduze traju i do trideset godina (ako imas malo srece, inace u medicini je sve lutrija). Ja imam i dva velika vijka, reko dr jerbo sam kao mlada pa neka se bolje ucvrsti.

Raspitaj se i tip operacije tj bilo bi pozeljno da ti ne rezu "vrat " nego samo glavu bedrene kosti, s time je puno brzi oporavak i rez je puno manji.

Post operativno ti ovisi u koje si se stanje dovela do sada, ja sam iako sportski tip (skijanje, ples, plivanje, planinarenje....) bila totalno zakrecena.
Moja rehabilitacija malo duza i bolna za dovesti se u normalno stanje.

Sve ti je relativno i individualno, nisi invalid, u principu skoro pa normalan si. Ali malo se cuvas jer znas da je potrosan materijal u tebi. Sve mozes po malo biciklu, setnje..... najbolji ti je bazen....jacas muskulaturu, a ne opterecujes i ne trosis skoro nista.

Raspitaj se za sve detalje.

Mogu znati koliko kosta kod Nemeca ako ni tajna, moze i u pr

Biti ce ti samo bolje vidjeti ces
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 07:04   #5
ja sam 6 mjeseci na bolovanju,vježbam svako jutro i odlazim na bazen svaki drugi dan,pa mogu reći da sam u dobroj formi,a strah me baš zbog toga...ne boli onako kao prije kad sam radila,i nisam imala snage ni volje za brigu o svom tijelu i zdravlju..sad se bavim isključivo sobom,odmaram kad želim,ne radim...ali nedostaje mi posao,muving..i vjerujem da bi čim počnem raditi sve opet vratilo se na isto..umor,bol,iscrpljenost..zato sam se odlučila na operaciju sada,dok sam ukoliko-toliko formi..pa se nadam bržem oporavku,iako me iskreno hvata panikaa..možda je bolje tako kao kod tebe jer kažeš da si išla trčeči...eee...znaš ohrabrila si me malo,baš ti hvalaa...jer ako sad odustanem opet iščekivanje,opet bol,sve ispočetka jer jasno mi je da bolje biti nemožeeeee....
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 07:11   #6
a dali sada možeš normalno hodati,bez šepanja???osječaš se gipka kao i prije??kod dr.Nemeca je 42.000kn ....
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 11:37   #7
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
a dali sada možeš normalno hodati,bez šepanja???osječaš se gipka kao i prije??kod dr.Nemeca je 42.000kn ....
Ma NIKAKVO sepanje sto se tice hodanje je sve normalno , a i sport mozes skoro sve, biciklu malo, mozda izbjegavati trcati. Ustvari sve mozes samo sto je jaca zelja da proteza STO DUZE traje pa se malo sparas onako nesvjesno.

Ti se samo raspitaj kakve ti proteze stavljaju i koliko i kako te pile i nemoj slucajno da ti ju zacmentiraju sto obicno rade kod stari ljudi, jer oni nece dozivjeti da ju mijenjaju.

Vidjeti ces biti ces ko nova, ko poslije generalkeeeeeee, mijenajs dijelove koji ne valjaju hehehehe
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:13   #8
a sexxxxxxxxx??????????
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:24   #9
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
a sexxxxxxxxx??????????
.......mislis da li ti ga prepisu na recept ili......

...... morati ces se, kao i dosada, snaci se kako znas i umijes.....

......moj savijet, nadi dobrog personal, onako jako personal trenera
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 11:02   #10
he hee...ma lako za to,ali ja kad se prepustim strasti bojim se da nećo biti dovoljno pažljiva pa se može svašta dogoditi...ode moja proteza...sad me bol opomene..kužiš??
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 09:57   #11
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
he hee...ma lako za to,ali ja kad se prepustim strasti bojim se da nećo biti dovoljno pažljiva pa se može svašta dogoditi...ode moja proteza...sad me bol opomene..kužiš??
.....maaaaaaaaaaaa samo se ti prepusti svojoj strasti, pa nije od cokolade da se topi, sa vijicima je jos jaci i cvrsci, a ako si sada blokirana i mozes se manje, da tako kazem, kreciti, sada ces moci i visse......i necete vise nikakva bol opominjati ni nasta.... od sada pa na dalje samo

D&G = dala e godi
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:13   #12
napokon

Dakle napokon netko raspravlja i o ovoj temi.iako spadam u grupu mladjih ali se s ovim probelmom mucim od rodjenja.naravno u zadnje vrijeme je sve gore i gore tako da sam natukla kila(nije za pohvalu znam) ali sta ces kad se upce ne krecem.nikako da se odlucim i napravim taj prvi potez.Stalno nesto kalkuliram.Mislila sam otici kod dr. Nemeca ali sam cula da postoji slicna metoda u Zg u Vinogradskoj pa ne znam sad...nisam sigurna. Kako je prosla tvoja operacija?
fractals is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:58   #13
Quote:
fractals kaže: Pogledaj post
Dakle napokon netko raspravlja i o ovoj temi.iako spadam u grupu mladjih ali se s ovim probelmom mucim od rodjenja.naravno u zadnje vrijeme je sve gore i gore tako da sam natukla kila(nije za pohvalu znam) ali sta ces kad se upce ne krecem.nikako da se odlucim i napravim taj prvi potez.Stalno nesto kalkuliram.Mislila sam otici kod dr. Nemeca ali sam cula da postoji slicna metoda u Zg u Vinogradskoj pa ne znam sad...nisam sigurna. Kako je prosla tvoja operacija?
....sama moras odluciti ca ces i kako ces i dokle ces trpiti, ja nisam mogla trpiti ni bolove, a i nisam bila vise pokretna i to u vrlo krtkom razdoblju da tako kazem brzinom munje mi se sve desilo, a vidim i cujem da ljudi to vuku i g o d i n a m a.
....a cuj Nemecu iskusnom dr ti ni lose ic bar po savjet da poslije nemas posljedice sepanja itd....i da se operacija napravi po novim metodama kojima se brze oporavis, a i puno manje rezu
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 14:49   #14
hahaha......rijeka53 baš si me okuražilaaaa....baš ti hvala,jer ja sam živac u duši i ovo krepano životarenje me ubijaa...u četvrtak krećem za ZG,uh,uh,držite mi fige da što bolje završi...ne znam što me čeka,ali znam da nije ugodno...ali nema odustajanja...
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 22:05   #15
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
hahaha......rijeka53 baš si me okuražilaaaa....baš ti hvala,jer ja sam živac u duši i ovo krepano životarenje me ubijaa...u četvrtak krećem za ZG,uh,uh, da što bolje završi...ne znam što me čeka,ali znam da nije ugodno...ali nema odustajanja...
....ma nis ne brini to su operacije za zavezanih ociju napraviti, a i traju kratko, po ure.....
.......pa ceka te normalno hodanje i normalan zivot, javi se kako je sve proslo
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.03.2008., 22:22   #16
nije po ure,kažu mi oko dva sata..ali doktor je jako zgodan pa nema veze,imati ću šta gledati..javim se za otprilike dva mjeseca jer idem nakon toga odmah na rehabilitaciju u toplice...hvala tiiii....
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 19:45   #17
Da ljudi to vuku godinama ,bas kao i ja.prije je bilo jos malo,jos malo dok prestanem rasti ,a onda sam upisala faks pa nisam pronalazila vremena jer na Salati(gdje inace odlazim na kontrole) je lista toliko duga da se ceka godinu dana pa nikako to uklopiti.Naravno bolovi su sve jaci ali sta ces.Sad cu ja to ako Bog da ove godine rijesiti.nego da li ste cule sto o ortopediji u Vinogradskoj?
fractals is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 12:58   #18
sad se na šalati čeka 3 mjeseca...ja sam iz pule,lovran je bliže ali tamo se čeka 2 godine minimalno..pa eto idem tamo...spremila sam se,,sutra krećem..koja sam ludaa..jedva čekam rješiti to,a opet me strah za izluditi...ali kažu da je to normalno stanje pa me briga..večeras ću još pogledati ima bli kakvih komentara,a sutra gasim komp ipedallaa...
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 17:05   #19
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
sad se na šalati čeka 3 mjeseca...ja sam iz pule,lovran je bliže ali tamo se čeka 2 godine minimalno..pa eto idem tamo...spremila sam se,,sutra krećem..koja sam ludaa..jedva čekam rješiti to,a opet me strah za izluditi...ali kažu da je to normalno stanje pa me briga..večeras ću još pogledati ima bli kakvih komentara,a sutra gasim komp ipedallaa...



Javi se kad se fini as interneta sada imas sakamo, sve najbolje, drzi se
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 17:43   #20
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
lovran je bliže ali tamo se čeka 2 godine minimalno.....
ak mi netko može ovaj detaljček objasniti

sam ja to dobro shvatila da se u lovranu na operaciju čeka 2 godine?
nije kuk u pitanju, ali me fest to vrijeme čekanja zanima
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.