Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 19:57   #1
Tad Williams: Shadowmarch

Ili po naški Sjenovita MeđaZanima da li je tko čitao i ako je šta misli o likovima.)(Mali ferlinzi su baš slatki:)Po meni je Sjenovita Međa bolja od njegove prošle sage Sjećane ,Tuga iTrn jer je manje klišeja(hmm...) i kraće je počeo pisat((), ali uglavnom dobra priča. je šta je po meni bolja od simona.Ekspekting koments.
__________________
DONT HIT KIDS!
No,seriously
they have guns now.
Bernarditos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 15:11   #2
Ja čekam da napiše i treći dio (Shadowrise) pa tek onda se bacam na čitanje, jer isčekivanje nastavaka me pomalo ubija. Pogotovo ako čekaš ove iz algoritma...
Šta se tiče komentara, ne očekuj previše jer ljudi sa foruma baš i ne vole Williamsa
bombadil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 16:21   #3
Šteta jer meni se sviđa baš njegov stil,volim puno opisa i duženje radnje,samo da što duže čitam.A što se tiče 3 dijela kolko su brzi ovi iz algoritma možeš knjigu očekivat za božić 2009
__________________
DONT HIT KIDS!
No,seriously
they have guns now.
Bernarditos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:51   #4
Meni se sviđa sve od Williamsa, jedva čekam da on napiše treći dio i da Algoritmove lijenčine prevedu drugi. Jedino mi Briony ide na živce, nadrkana i živčana ko Miriamele... nekako su mi na isti kalup njih dvije. Baš me zanima hoće li biti s onim vojnikom koji pati za njom (zaboravih kako mu je ime)
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 08:52   #5
Ne znam baš da li će biti s Vansenom jer je on išao s Barrickom preko Sjenovite Brane,a Briony je sa Shasom pobjegla iz dvorca,tako da malo vjerujem iako je moguće...
__________________
DONT HIT KIDS!
No,seriously
they have guns now.
Bernarditos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:56   #6
procitala sam samo rat cvjetova za sada. zbilja je dobra
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 21:56   #7
baš sam pročitao Sjenovitu među od Williamsa, sviđaju mi se njegovi opisi i negov stil pisanja kod opsiivanja, usporedbe i to...
Previše mu treba kada netko putuje nekada od mejsta do mejsta, recimo u onom tunelu, te da je malo realnije opisao okupljanje vojske
Ali sve u svemu zaokupilo me djelo da sam a samo čitao 3 dana i ništa nisam učio, a za tjedan dana imao ispitni rok
Sve zajedno ono zanimljivo djelo, ima tu svoju dušu neku, samo da je malo više uložio u radnju još, da ju je učinio malo raznolikijom
vukas15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 10:33   #8
E i evo Vam novosti u vezi prijevoda druge dvije knjige, na moj upit:
"Poštovani, preveli smo do sada još dvije knjige iz tog serijala, na redakturi nam je trenutno druga knjiga i nadamo se objaviti je do kraja godine."
vukas15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:35   #9
Juuuuuuuupppppiiiiiii!
Mene je bilo sram pitati ih opet
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 22:31   #10
Pročitala sam i ja, mislim da je već prošla skoro godina dana.. morala bih se podsjetiti malo prije čitanja druge knjige (osim ako opet stavi 'kratki' sadržaj na početak, kao u ms&t-u) Inače, sviđa mi se, ali slažem se da su oni opisi kako netko prolazi kroz tunel dugački do bola. Williams ima to nešto s tunelima, tako se i Simon provlačio i Guthwulf i pola likova iz ms&t-a
Ali ok, inače mi se sviđa, valjda.. Briony i mene malo nervira, ali proči će to valjda.. zanima me kaj će sa Finnom biti i Vansenom i Barrickom
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 08:15   #11
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
tako se i Simon provlačio i Guthwulf i pola likova iz ms&t-a
To su mi uvijek uvjerljivo najgori dijelovi njegove knjige

Zadnje uređivanje Scythe : 14.07.2011. at 09:01.
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 16:27   #12
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
To su mi uvijek uvjerljivo najgori dijelovi njegove knjige
Meni je došlo da se zapitam, čisto s psihološkog stajališta, jel on bio prisiljen vuči se kroz tunele ili nešto u stvarnom životu pa da ima traume o mraku i malom prostoru bez svjetla i vode Predugi opisi tih podzemnih putovanja, ali inače je dobar pisac
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:08   #13
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Briony i mene malo nervira, ali proči će to valjda.. )
mene ona ne nervira, samo mislim da je mlada i da te određene pogreške proizlaze iz njene mladosti, odrasti će ona još , puno je zrelija od svoga brata
vukas15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 15:12   #14
super mi je Sjenovita međa, ali nekako više preferiram Sjećanje, Tugu i Trn. Mada sam pročitao samo prvi dio Sjenovite međe pa možda ne mogu prosuditi najbolje.
imationbedex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 02:20   #15
Quote:
imationbedex kaže: Pogledaj post
super mi je Sjenovita međa, mada sam pročitao samo prvi dio Sjenovite međe pa možda ne mogu prosuditi najbolje.
isto kao i ja, dvoumim se da li da pročitam na engleskom jeziku ostale nastavke ili da čekam prijevod, jer druga je stvar čitati povijesne knjige na engleskom jeziku koje su uglavnom pisane stručnim jezikom nego ovie fantasy knjige i to pogotovo još od Williamsa gdje ima toga jako dugačkoga i složenog opisivanja, čak kada čitam na hrvatskom znam dosta često zastati kod njegovih opisa
vukas15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 17:41   #16
Quote:
vukas15 kaže: Pogledaj post
isto kao i ja, dvoumim se da li da pročitam na engleskom jeziku ostale nastavke ili da čekam prijevod, jer druga je stvar čitati povijesne knjige na engleskom jeziku koje su uglavnom pisane stručnim jezikom nego ovie fantasy knjige i to pogotovo još od Williamsa gdje ima toga jako dugačkoga i složenog opisivanja, čak kada čitam na hrvatskom znam dosta često zastati kod njegovih opisa
Da... Kak stoji trenutno drugi dio? Moram priznati da nisam baš u toku. Je li izašao već?
__________________
‎"I'm grateful and all that, but let's not go crazy here."
imationbedex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 11:00   #17
Samo što nije

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=12&id=149320

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=12&id=149321
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 22:48   #18
a čovječe baš sam bio tražio kada će doči i onda naiđem na tvoj post, hahaha pre dobro, jedva čekam
vukas15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 10:42   #19
U 2012. bi trebali izaći nastavci.
To može biti uskoro, ali bogme i za 12 mjeseci
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 19:17   #20
Ta mi se knjiga svidjela.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.