Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2008., 17:53   #1
Sprava za veslanje - doma i u teretani?

Bok svima,

razmisljam o tome da kupim spravu za veslanje. Osim sto bih trebala malo smršaviti treba mi nešto što će "stanjiti" gornji dio - to znači trbuh, ispraviti ledja i malo učvrstiti gornji dio.

Prije sam manijakalno vozila bajk pa su se noge utegnule i ojačale, ali sam sad neproporcionalna tj. jača u gornjem dijelu.

Jesam li dobro zaključila da bi mi sprava za veslanje mogla pomoći u tom "balansiranju"?

Tko se kuži u te sprave? Meni se čini da imaju neke kod kojih su noge fiksne, i samo mlatiš rukama, i druge kod kojih mičeš jednim i drugim.

U mom bi silučaju očito bila bolja ta što ima fiksni dio za noge. Ustvari, po slikama sam ja to tako zaključila, ali možda griješim?

Ova mi se čini ok http://www.njuskalo.hr/oglas179859

al ne znam jel taj dio za noge fikasn ili ne, jel netko zna?

Ne kuzim zakaj je ova tak ogromna?http://www.njuskalo.hr/oglas158068
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 17:56   #2
Bajdvej, jel netko zna teretanu oko Cibone koja ima spravu za veslanje? Voljela bih da mi netko pokaze pa mozda uplatim mjesec dana, dok vidim jel se meni to da uopce?
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:25   #3
Pa kaj nitko nije probao??
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:27   #4
Kaj više gledam ovaj za 400 kuna to mi bolje izgleda
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 04:55   #5
Da, mislim da je na prvoj spravi zic fiksan. Noge su statične kod vježbanja. Druga sprava je definitivno bolja.
Ergometar je odlična sprava, ali za mršavljenje bih se ja ipak držao sobnog bicikla ili orbitreka. To su ipak više aerobne sprave na kojima je lakše izdržati sat vremena u komadu. Znam po sebi. Sat vremena na sobnom biciklu je ništa, a mislim da bih nakon sat vremena veslanja popizdio. Velim, moje mišljenje, možda sam u krivu.

A kod Cibone imaš fitness centar Cibona od Sopekice. Ulaz je s one ulice paralelne Savskoj. Tamo gdje je ulaz u podzemnu garažu od Cibone i u autopraonicu.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 08:24   #6
Znam gdje je ftines centar o kojem pričaš, ali ono što ne znam je jel imaju vježbu za veslanje...nekak se ne sjećam da sam ju nekad prije vidjela.?

Što se tiče bajka, Orbitreka i to, meni je cilj znači primarno stanjiti gornji dio tijela, kako sam i napisala, a za to mi bicikl ne može pomoć Dakle, nije poanta ŠTO ću ja kupiti, nego KOJU SPRVU ZA VESLANJE ću ja kupiti :-) Ali tx enivej :-)
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:55   #7
ovako, ja mislim da ni na prvoj slici sjedalo nije statično, nekako mi nema smisla da ti samo ono rukama prema sebi pomičeš. ako ćeš već kupovat ergometar, kupi onaj ne-statični ali ti svakako preporučujem da prvo odeš u teretanu da ti trener objesni kako se njome baratat jer si lako moš leđa ( i to jako) il koljena sjebat na tome. svaka teretana ima ergometar.
ne razumijem na što misliš pod "stanjiti gornji dio tijela" jer ergometrom sigurno nećeš, tu ipak osim mišića nogu i guzice, igraju veliku ulogu i mišići na rukama.

neznam, mi da bi mogli na ergometrima postizat rezultate moramo i teretanu vježbat i trčati i trbušnjake pumpati jer dok vučeš na ergometru osjećaš svaki trbušni mišić
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:59   #8
mislim da bi kupnja ergometra bila veliki promašaj...
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 12:04   #9
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
mislim da bi kupnja ergometra bila veliki promašaj...
i ja mislim, puno više efikasnosti bi imao odlazak u teretanu
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 12:09   #10
Jel ima tko tu spravu ili nema, za po doma? I kakva su iskustva u kućnoj verziji?

p.s.
Molim da se ne javljaju oni kaj nemaju spravu doma. Hvala!
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 12:12   #11
Quote:
Peace34 kaže: Pogledaj post
Jel ima tko tu spravu ili nema, za po doma? I kakva su iskustva u kućnoj verziji?

p.s.
Molim da se ne javljaju oni kaj nemaju spravu doma. Hvala!
rijetko tko to ima doma, jer nema smisla.

a ti, ako nevoliš primati dobronamjerne savjete od osobe koja se bavi veslanjem, ja se ispričavam.sjebi si leđa
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 14:08   #12
Prestani psovati, valjda možeš bolje. I ne brini za moja leđa.

Dakle, jel ima tko isustvo s tom spravom za po doma ?
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:22   #13
Quote:
Peace34 kaže: Pogledaj post
Što se tiče bajka, Orbitreka i to, meni je cilj znači primarno stanjiti gornji dio tijela, kako sam i napisala, a za to mi bicikl ne može pomoć Dakle, nije poanta ŠTO ću ja kupiti, nego KOJU SPRVU ZA VESLANJE ću ja kupiti :-) Ali tx enivej :-)
Nije ti baš teorija jača. Gubljenje masnih naslaga na određenim mjestima nije povezano s radom mišića u blizini tih masnih naslaga. Ti ćeš struk jednako stanjiti plivanjem, trčanjem, vožnjom bicikla i veslanjem. Jedino što sprava za veslanje od svih ovih jedina pošteno vježba mišiće gornjeg dijela tijela, ali to ti je i kontraproduktivno ako želiš stanjiti struk.

I opet kažem. Za veslanje je, upravo zbog toga što jako rade mišići, potrebna puno veća volja nego za bicikl ili orbitrek.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 21:19   #14
Tema nije da li ja trebam kupiti tu spravu ili neku drugu. Odluka je donesena.

Pitanje je koja sprava je best buy tj. najbolji omjer uloženog i dobivenog!


p.s.
Između ostalog, tko si ti da ocjenjuješ moju motivaciju? Ono? Jel te tko pitao za to? Molim te prihvati da ću ja tu spravu kupiti, bez obzira što ti misliš da ne bih trebala. Deal with it
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 03:19   #15
Gle, pokušavam ti objasniti neke stvari jer vidim da nemaš blage, al ak si se ti već odlučila, nema problema...
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 07:56   #16
neke osobe nemaju mozak, nego um
što naume i ostvare
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:15   #17
Autić - nisi shvatio temu, tema je koju spravu kupiti, a ne to kakva sam ja osoba. Ajd pliz nemoj mi urušavati temu....hvala!

Mladenac
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:16   #18
Dakle, samo da vam kažem da sam se konzultirala sa ženskom koja je koristila spravu za veslanje iz Top-shopa i kaže da je sprava super! Ona ju je platila preko 1.000 kuna, a sad je na akciji za samo 500, pa ako mislite....:-)
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:01   #19
Jel netko od vas koristio kućnu spavu za veslanje? Kakvi su rezultati? Koliko je preporučeno za početak....
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 12:29   #20
Uglavnom ti postoje tri osnovne grupe/tipa tih sprava.

Najraširenija i najskuplja je tzv.zračni rower,a najpoznatiji je marke concept2 i profesionalci uglavnom koriste njega.Kada sam ternirao veslanje za faks mi smo suho veslo odrađivali upravo na takvom.Bubanj sa zračnim lopaticama koristi otpor zraka i time simulira or vode jer se zrak pri istome ponaša kao i svaki fluid.Najbučniji su,ali pružaju daleko najbolji osječaj pri veslanju.Jedno vrijeme sam tražio takav rabljeni jer ga u trgovinama ne možeš naći.Novi košta oko 1K ojra.

Drugi tip je magnetni.Otpor dvaju magnetnih bubanja simulira otpor fluida.Takve češ najlakše naći u trgovinama.Konkretno intersportu.Manji su,tiši,osječaj naravno nije kao kod prvog tipa ali im se cijena kreče 1-2 tisuće kuna u našim trgovinama,naravno postoje i skuplji ali takve kod nas nečeš naći.Po meni najisplativija kupnja.Učinak na tijelo je isti kao i kod najskupljih,a pošto ti vjerojatno,bez uvrede,vjerojatno nečeš nikada pripremati olimpijsku normu savršena simulacija otpora vesla ti inijke potrebna.

Treća grupa je kombinacija/kompromis ovih dvaju tj. koriste i zračna i magnetni otpor i sve što dalje mogu reći je između ovo dvoje.Tu je i cijena.

Moja preporuka!...Ja sam npr sebi za po doma uzeo jedam model na akciji u intersportu.Magnetni je znači iz ove najjeftinije grupe tako da sam znao što dobivam ali sam se ipak ugodno iznenadio jer za 1300 čuna nisam ni očekivao neznamšta.Jedino pokazivač brzine ,dakle i distance potpuno krivo očitava za razliku od navedenog concepta2.Znači moja preporuka ENERGETICS ST700.Bilo ga je u intersportu,sad vidim da se po turbo sportu vrte nekakvi koji mi se ne čine nešto.Bilo je i nekih energeticsovih zračno magnetskih.Probao sam ,otpor je bolji ali mi se nije davalo 5 somova za neprovjereno.Neki če reći da je to čisto sranje ali mislim da je za rekreativca ov sasvim dovoljno.
Sprave za veslanje/veslanje samo je daleko jedan od u fitnes pogledu najjačih sportova..Sama sprava ima po meni daleko najbolji učinak od npr.orbitreka.Cura ga ima ,probao sam ali je prema roweru kamilica,a to vrijedi i za onaj osječaj poslije vježbe.Spajaš aerobni i anaerobni trening,nešto najbliže po meni savršenom plivanju.Razmotri ove modele(možda posoje i neki drugi također dobri,no eto ja imam iskustva sa ovima ...pa šta da kažem).
Zato veslo u ruke...
cas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.