Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 04:33   #1
Zadnja faza Maitrejinog izlaska u javnost

Upravo sam saznao da je Benjamin Creme na predavanju u Londonu jucer 14.1. pri kraju predavanja prvi put javno iznio informaciju da je Maitreja lani u razdoblju između 24.11. i 25.12. (2009) imao prvi intervju na jednoj od većih američkih TV mreža. Intervju se dogodio u vremenu između američkog Dana zahvalnosti i Božića, odnosno unutar "prozora mogućnosti" kojega je sam Maitreja nedavno prije toga pretkazao. B. Creme nije naveo točan datum niti ime mreže, no radi se o TV postaji koja pokriva 12-14 milijuna gledatelja. B. Creme je zatim naglasio da se radi o prvom dogadjaju te vrste u povijesti čovječanstva.
Tom intervjuu će u bliskoj budućnosti slijediti drugi, što će kulminirati takozvanim danom objave.

Za više informacija podjite ovdje http://share-international.net/hrv , ili za malo više update informacija ovdje, na engleskom službenom sajtu http://share-international.org

Vrlo je bitno da svaka osoba prepozna Maitreju sama, tako da B. Creme neće uopće "pokazivati prstom" na njega, tj.nece govoriti, kao ni ovdje, na kojoj se TV pojavio, kada je bio intervju itd, niti ce odgovarati potvrdno ili negativno na pitanja ljudi je li to on ili nije. Ni sam Maitreja se u tim prvim intervjuima neće predstaviti kao onaj koji doista jest, Krist Maitreja, sve zbog toga zato što je ključno da ga ljudi sami prepoznaju kao takvog odnosno barem kao jednu jako iznimnu osobu. Ti intervjui će kulminirati tzv. danom objave, o cemu vise ima na ovim sajtovima gore.
To je već sve poznato i objašnjeno, izmedju ostalog, na web-sajtu.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:02   #2
još jedan od lažnih proroka.Jer zna se kako će doći mesija,kao munja u jednom trenutku bez ikakve najave,kao u dane Noine kad ga niko nije očekivao.A ovaj je već postao TV zvijezda
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 15:30   #3
Pa i Maitreja je došao još 1977 potpuno nenajavljen, i "kao lopov u noći".
Takodjer, Maitreja je pozvan da da taj intervju. Naravno da nece to odbiti, ako ima svoju misiju i zeli nesto poruciti covjecanstvu i pomoci mu (sve je to u sklopu plana), i da neće u ovom modernom dobu uvijek govoriti s nekog brda kao prije 2000 godina. Televizija je sastavni dio ovog vremena u kojem zivimo i on ce se sasvim sigurno mnogo puta pojaviti na televiziji, pogotovo nakon Dana objave. A i misija koju Maitreja ovaj put ima u svijetu je drugačija i veća nego što je to bila prije 2000 godina.

Podsjecam i da je jos prije dvadeset godina, ako se ne varam s brojem godina, Maitreja predvidio da ce izaci u javnost nakon svjetskog ekonomskog sloma odnosno sloma burze, i to se dogadja upravo danas, kad smo negdje na pola ove svjetske ekonomske krize koju mnogi ekonomisti nazivaju i slomom, te da ce nakon toga doci do dana objave.
Često postavljana pitanja
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 15:34   #4
je, misija je veća...ovaj put treba zamusati milijarde ljudi, po mogućnosti...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:36   #5
Thumbs up Kako Maitreja dolazi na svijet - priča za one koji čekaju;

Kako je Maitreja došao na svijet...
Epska priča pod radnim naslovom; "Njegov dolazak";

http://www.youtube.com/watch?v=lX5jtw7VZTA



Namjenjena je svima koji ga očekuju, ciljanoj skupini koja ga ima potrebu prihvatiti / kao u priloženom klipu - uz logično objašnjenje - akceptirati !!!

Nakon što prihvate iznešene "činjenice"...započet će novo doba !
Vodenjaka...vodonoše, daždevnjaka ili što već...?!


Zadnje uređivanje Yivanmukta : 15.01.2010. at 20:57.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 23:51   #6
Quote:
Dragan; 8.10.2006 kaže:
No posto sam ja trkac na duge staze evo jedan predlog. Sastanemo se opet na ovom istom mestu za 10 godina i razmotrimo temu ponovo - ukljucivo Maitreyino pojavljivanje na TV-u i njegove posledice. OK ?
Sa teme Cuda koju si otvorio pre vise od tri godine.

Sta je sada sa tim pojavljivanjem na TV i velikom uticaju na desavanja u svetu ?

Evo jedne cini mi se fer ponude - ako se do 6.10.2016. Maitreja pojavi na TV imas 100 Eura od mene.
Ako se ne pojavi ti meni dajes 10 Eura. Ok ?

PS
Hmm. A kako cemo znati, da je taj neki eventualni covek koji se pojavi na nekoj TV zaista Maitreja ?!
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 00:35   #7
Dragane, probaj istražiti nešto (jako lako dostupne informacija nea webu, da ne govorim o knjigama gdje je sve detaljno opisano, u svim aspektia) malo bolje prije nego što donosiš pogrešne zaključke na temelju ne znam čega. Sjecam se da je tako bilo i prosli put kada smo razmijenili postove, a cini mi se i pretprošli.
Quote:
Sta je sada sa tim pojavljivanjem na TV i velikom uticaju na desavanja u svetu ?
Te informacije su vec sve navedene godinu, dvije i vise godina prije.
Radi se o postupnom izlasku u javnost, ovdje se radi o zadnioj FAZi izlaska u javnost, i to je jasno vecini ljudi koje su si dale malko vremena is trpljenja da procitaju informacije. Oprosti sto tolko to ponavljam, ali ne znam sta bi ti napravio na mom mjestu, da se radi o bilo kkavim drugim informacijama, i da ti ih neko ofrlje procita, nabrzaka i zbrda zdola, i dodje ti i veli, a vidi zasto ovo onako a zasto ovo ovako, a sve baš krivo poveže tj 95 posto najosnovnijih informacije ne pročita i uzima si za suditi o toj informaciji onda.

Konkretno, navest cu tu i za druge koji ne znaju. Taj prvi intervju nije nikakav Dan objave. Ovo je prvi u nizu intervjua koje ce Maitreja obaviti uglavnom u SAD-u, pa u Europi i Japanu. (zato što je SAd najutjecajnija zemlja svijeta trenutno, i u zapadnom svijetu je korijen i rješenje najvećih nepravdi u današnjem svijetu)
Dakle ovo je sad prvi takav intervju koji se dogodio.
Ti intervjui ce dovesti do dana objave kada ce se Maitreja predstaviti tko je, glavom i bradom, i energijom.
Prije toga se nece predstaviti. zašto? zato što je jak bitno da ga ljudi prepoznaju po njegovim riječima, a ne po tome što je on "Učitelj svijeta". jako je bitno da ga sami prepoznaju i da ga preopoznaju bez da im itko pokaže prstom na njega, bilo kakav autoritet ili netko da ih uputi na njega. Tako će i biti.

Taj intervju je svakako imao ucinak, avatar uvijek ostavllja ucinak na covjeka. Kakav? Ovisi od covjeka do covjeka. Nekice ga smatrati u pocetku smatrati samo izvrsnim poznavateljem svjetske ekonomije i politike, svjettskih problema. Neki vise intuitivni ce ivdjeti da je to nekakav izniman covjek. neki kojis u cul za informacije o maitreji, a mnogo mnilijuna ljudi je vec culo (ali relativno malo, s obzirom na svjetsku populaciju), ce odmah pomisliti da je Maitreja. Itd. Da ne govori da ce jedna manjina vecinom fundamentalista misliti da je antikrist, neki cak vec i misle, vjeruju da Maitreja postoji, ali ne daje Krist vec antikrist.

Ja to sve govorim prema vlastitom razuijevanju savršeno ni najdublje.
Benjamin Creme i još neki (npr Peterson) kaže i da je sama Maiutrejina prisutnost u svijetu od 1977 imala velik utjecaj na svjetske dogfadjaje, i ja mu vjerujem i vidim to donekle u svijetu.
Maitreja je dao neka pretkazanja o svjetskim dogadjajima tokom svih tih godina i sva su se ispunila. No, ne znam sto ljudi tocno ocekuju. Citaju duhovne knjige s raznoraznim duhovnijm idejama i nacelima, a onda istovremeno ocekuju da ce netko, npr. Maitreja, bas sve uciniti umjesto njih.
maitreja ni itko od majstora nece nikad raditi nista protiv slobodne ljudske volje - to je kljucna stvar koju treba razumjeti - i to je istovremeno i glavni razlog zasto stvari idu postupno (no istovremeno i vrlo brzo, relativno gledajuci. U svijetu su se u zadnjih 10-20 godina dogodile neke velike promjne koje skoro nitko jje mogao predvidjeti, da spomenem jednui od najvecih, kraj Hladnog rata, sto je golema stvar za citav svijet, razumjeli mi to ili ne).

Ne znam sto si ti mislio, da ce se nakon prvog intervjua, nakon sto ga vidi par milijuna ljudi, da ce se odmah dici revolucija nekakva i da ce se svi, i ateisti i agnostici i vjernici i fundamentalisti početi odmah klanjati ili što?
To nije realno. Niti to Maitreja želi. Stvari idu postupno i bas kao sto je planirano, uz male prilagodbe plana tu i tamo. Ja mislim da jos najmanje godinu dana nece doci do tzv Dana objave, a i Creme je to rekao, nazalost nisam upamtio ni sada provjerio sto je tocno rekao (a to on samo prenosi informacija od svog Majstora, ne siše ih iz malog prsta). Nekako mi je u mutnom sjecanju da je spominjao 2-3 godine.

Sve to što ja sad govorim je moje razumijevanje već odavno objavljenih stvari i informacija, koje nisu nešto novo i nekakva naknadna mudrost

Dakle imajte otvorene oci i usi, uskoro ce mozda doci i do intervjua u Europi, sasvim vjerojatno zapadnoj europi, i mozda ga vidite.
A kad dodje do Dana objave, to ce biti taj glavni dogadjaj, kada nece biti sumnje. (za dan objave samo to upišite u google za više informacija)

I sve to nije bitno zato sto ce se pojaviti i doci neki tamo Maitreja (iako je i to naravno bitno), vec bih ja rekao da je najbitnije da ce doci do goleme prepobrazbe u svim aspektima zivota ljudi, golema prepobrazba covjecanstva, zapanjujuca promjena na bolje. Izmedju ostalog okonjcanje siromastva i gladi - To je jedna nevjerojatna stvar. I to ce napraviti ljudi, ne Maitreja, jer je to potpuno u rukama ljudi, da to riješe. Zatim okoncanje nepravde u svjetskom ekonomskom sustavu. Promjena svih sustava, eknomskog, obrazovnog, političkog itd, na način da bolje služe ppotrebama ljudi (jer sad im služe vrlo slabo), što su sve praktički nesagledljive, izvanredne i izvanredno uzbudljive stvari. To su stvari zbog kojih kada se zapocnu ii ostvare, necemo kao sada, pomalo sa zabrinutoscu ri bojazni imati djecu i biti jako oprezni pri tome jer ne znamo u kakvom ce svijetu odrastati i zivjeti, a onos to vidimo ne sluti na dobro. Sada ce sve sto vidio soutiti na dobro i necemo imati takvih sumnji. Široka je jako tema oms vim tim promjenama koje ce nastupiti i napisana su o tome citava poglavlja i knjige.

na samom sajtu http://share-international.org postoji arhiv gdje su dosta temeljito obradjena sva ta podrucja - jako zanimljiivi članci. Ima i sajtova na drugim jezicima, ko ne zna engleski.


PS:
Quote:
Evo jedne cini mi se fer ponude - ako se do 6.10.2016. Maitreja pojavi na TV imas 100 Eura od mene.
Ako se ne pojavi ti meni dajes 10 Eura. Ok ?
ja se necu kladiti s tobom jer bih smatrao to nemoralnim. Prije sam se kladio na sigurne stvari s ljudima, dok sam bio onako malo bahatiji i arogantniji, i dobio bih uvijek (jer je stvar bila sigurna, ne ), i sebi sam to opravdavao da to cinim eto da ih malo poucim, ali vise mi se ne da to cinit jer mi to vise nalikuje na čistu krađu A još sama priroda ove stvari, bilo bi mi nemoralno kladiti se i dobiti nove na tome
Ali rec cu ti ovo, pošto sam priličan škrtac i rijetko odbijam novac, kada se to u što ti brzopleti sumnjaš ostvari i ti se uvjeriš, kad se već nisi, mozes ti meni slobodno dati 100 Eur, poslat cu ti broj racuna. Novca nikad dosta. Iako cu ga vjerojatno dat u neke dobrotvorne svrhe ili slično.

Zadnje uređivanje goranbo : 16.01.2010. at 01:43.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 00:51   #8
Evo ovdje jedne obavijesti za medije Share Internationala, nazalost samo na engleskom , ciji sadrzaj moze jos mnogo objasniti svega toga. Obavijest je medijima poslana u siječnju poršle godine, dakle prije godinu dana. Te iste informacije su istovremeno ili jos prije naravno objavljen i na sajtu i u časopisu. (Obavijest stavljam tu samo zato jer mi je zgodnije, jer je vec sve lijepo sastavljeno i sklopljeno, da ne kopiram sve sa sajta malo odavde malo odande)
ŠPpsebno bih obratio pažnju na članak majstora mudrosti podm nasloovom "Maitrejin prvi intervju"
(Ne znam samo točno zašto je iznad u uvodu, to nije pisoa Majstor, navedeno da će do prvog intervjua doći tjedan dana nakon pojave zvijezde, To Majstor njije rekao, i taj nesporazum je sigurno objašnjen u pitanjima i odgovorima u časopisu Share International od veljače iili možda ožujka http://share-international.org/magazine/si_previous.htm )
Evo sad sam pronašao
Q. Will most people feel their own soul on Declaration Day when Maitreya is speaking?
A. Most people will experience their own souls, even if it is the first time in their lives. It will be an extraordinary experience for humanity. They will feel like a child; pure, listening from the heart to these wonderful words and experiencing a quality of life that they have forgotten – that goes way back to their childhood when they were simple, trusting, full of love and happiness.

Q. (1) It was stated in Share International News Release No.88 that in the very near future a large, bright star, “a star-like luminary of brilliant power”, will appear in the sky visible throughout the world, night and day. “Around a week later Maitreya will give his first interview on major US television.” I find this statement somewhat puzzling because the star has now been appearing around the world for over two months. (1) Does this mean that Maitreya already gave his first interview around a week after the star first began appearing around the world? (2) Or does it mean Maitreya will give his first interview around a week after the appearances of the star have reached their peak and been seen by enough people?
A. (1) No. (2) Yes, precisely. It would be of little use to mount this huge project (which it is) if humanity had no time to evaluate and respond.





Toplo bih preporučio sekciju pitanja i odgovori, questions and answers, iz casopisa chae-international koji su svi na netu http://share-international.org/magazine/si_previous.htm
Ti odgovori vam mogu štošta toga pojasniti.
Evo jednog primjera, ali nema samo pitanja tog tipa, ima ih raznoratznih

Q. Does it make a difference in our next incarnation if we have the experience of the Day of Declaration in this incarnation?

A. How could it not? If the Day of Declaration is even remotely like what I understand it to be, we will be changed as never before in our lives. All of us, everyone on Earth, will be changed to some degree. Perhaps the absolute hard-edged fundamentalists of whatever religion will not be all that happy to have received the experience, and will perhaps not attach any great importance to it, but it will have changed them. No one can go through what they will experience on the Day of Declaration and not be changed in some way.

The actual changes in our sense of being will be profound, and the emotions arising from that will last for weeks. Then they will begin to fade. The Master said: “Humanity will walk on tiptoe for a time.” Then reality will set in again. The problems will still be there. We will still have the pain and suffering of millions starving to death. We will still have the environment to cope with – how to rid the world of global warming and stop the destruction of the planet. The world's problems will take form again in the minds of millions. People will be recharged in their sense of themselves as being human, and feel that they count for the first time in their lives. They will have gone through an extraordinary spiritual experience, which will cleanse them. The Master said: “Each … will experience anew the grace of childhood, the purity of aspiration cleansed of self.”

People will be like children again. They will see the world as all children see the world, with the grace, the sense of joy, wonder and simple acceptance. But we are adults, not children. So a part of us will experience life anew but as children experience life, all wide-eyed, everything new, everything to be discovered, everything amazing, wonderful and pure, taking everything on trust. The sense of trust will grow in humanity for the first time in thousands of years.

No one trusts life sufficiently. Everyone is hardened and feels they have to harden themselves because of commercialization, striving for a living in a place where only the market counts.

The forces of the market are driving the world to destruction. You either go along with them or you fight them. Fighting them is hard, while remaining pure and simple and unaffected by the fight, unaffected by commercialization itself. It is so easy for people to say: “I agree. There should be justice in the world.” But given the chance to make a few more pounds or dollars, they will accept it if it comes along. Commercialization is so insidious. It touches on the greed of everyone who thinks they are without greed. It touches on competition in those who feel they are not competitive. There are probably few in America who are not competitive at base. You cannot be born and brought up in this country without being competitive. Competition is the bedrock on which your very manhood and womanhood depends.

But it is not true. It is the opposite of the truth. You have been fed a great lie for the last 200 years. The lie of commercialization has coloured everyone's attitude to life, not only in America but in all those countries influenced by America. That is nearly everyone on Earth. This is the most influential country in the world today. Sadly, because its influence is bad.

Co-operation is the nature of life for humanity. When man finds his true interior being as a soul, competition drops away of its own accord and, with it, the lie of commercialization, which Maitreya calls more dangerous to life than an atomic bomb. It is so insidious that it pulls at the worst aspects of humanity, the greed and selfishness. It is so easy to be corrupted by commercialization.

People find service difficult because you can only serve properly when it is altruistic. If service is not altruistic, and not done from your own free will, it is not service. It has to be willingly, gladly undertaken because it is the right thing to do.

Commercialization, with its competition and greed, selfishly walks over everything that stands in its way. If you have to win, if you have to be first in everything you do, you have a hell of a life ahead. You are striving and straining and living life at the edges of life, not at the centre of life.

At the centre of life there is no competition. Every person is divine without exception. That divinity is expressed at different levels, but that is the only difference. Everyone is divine, everyone is needed, everyone is useful, everyone is worthwhile, everyone counts. So why the competition? Why do you have to be first, to get ahead, to win, and do all it takes to be first, get ahead and win? How could you be best in the world?

If you run a race 0.6 seconds faster than someone else, you are the best runner, but so what? Competing in sport is fun. You can understand someone wanting to run or swim faster or win a medal. It is child's play, but playing like a child as an adult can be fun. But that is not what I mean by competition. Competition is that corroding need to be the best, to have the most, to be the cleverest, to know the most. It corrodes the heart.

----+***************************************
Na hrvatskom se jedno vrijeme prevodio share International, ali se zadnjih od 2007 ne prevodi. medjutim tu isto u starim brojevima imate pitanja i odgovora mnogo na hevatskom http://www.share-international.net/h.../prijasnji.htm

Zadnje uređivanje goranbo : 16.01.2010. at 01:12.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 17:44   #9
Zar ga stvarno neće nitko prihvatiti kao duhovno osobu ako se predstavi imenom i prezimenom?

Prije bih rekao da bi Creme ostao bez brdo novca ako bi rekao o kome se radi, ako takav uopće i postoji.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:59   #10
Čemu sve te najave? Meni to djeluje kao da svjesno pokušava glumiti Kristov ponovni dolazak. Ne zvuči mi to kao djelo posebnog čovjeka.

Za sad nisam impresionirana.
Bumo vidli.
Šiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 20:23   #11
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zar ga stvarno neće nitko prihvatiti kao duhovno osobu ako se predstavi imenom i prezimenom?
Ne radi se o tome da ga netko "prihvati kao duhovnu osobu", nisam siguran u stvari i što to točno znači. Stvar je o tome da čovječanstvo ozbilljno prihvati ono što o ima za reći (to majstor spomije u članku gore).
Također, stvar je u tome da je posvuda oko nas lako vidljivo da ljudi vjeruju aurotetima prvenstveno zato sto su autoriteti, a tek zatim zbog onoga sto govore.
Primjer: Da ovo što ja kao anoniman, a ni i imenom i prezimenom nisam nikakav autoritet, nitin predstavljam se kao takav, rekao sam vam da je ovo moje razumijevanje tih stvari koje je daleko od potpuog; dakle da umjesto mene ovo sve govori recimo Drago Plečko, koji je po meni jedan smiješan autoritet, al je opet mnogima autoritet u ovim rekao bih mutnim vodama, odma bi najmanje 90 posto ovog foruma mnogo pazljivije slusalo sta on ima za reci i bilo bi mnogo sklonije povjerovati, jer to je Drago Plečko, čovjek s velikim brkovima koji je pročitao i prepričava mnogo knjiga, i čovjek koji se postavlja kao autoritet, koji je mnogo proputovao i priča o tome a sva zvona (BTW, na putovajima se mogu skupiti dublja i plica iskustva, mozete si otici a pdf Turizam temu Indija i procitati o dubokom iskustvu ks putovaja u Indiju koje je opisala Lily, a nema veze ni s religijom ni s duhovnoscu o kakvoj se ovdje prica, no po mei je prilično duhovno)
Ljudi su cesto skloni povjerovati nesto nekome zato sto je autoritet, umjesto da to provjere vlastitim iskustvom, odnoso umjesto da odgode donošenje suda necemu dok ne budu u prilici iskusiti stvar, umjesto da sami pročitaju, sami probaju razlučiti itd.

A ovdje je jako bitno da prepoznavanje i prihvaćanje bude, kako bih rekao, čisto. Ne zato što netko kaže da je to i to, nego zbog onoga što govori.

Zato i zadatak pocetnog pristupa javnosti Majstori nisu ponudili nikakvom autoritetu, nego Benjaminu Cremu i jso nekim ljudima, Cremu koji nije nikakav autoritet nego je samo slikar. (Zadatak su majstori ponudili petero ucenika iz raznih dijelova svijeta, dakle ljudina malom visem stupoju razvoja, i cetvero ih je odbilo iz trazlicitih razloga. Jedna zena je pomislila da je ona sama Isus, i mislim da ta zena i danas ima nekakvu sektu. Creme je prosao kroz sedmogodisnju obuku tokom koje se izmedju ostalog i usavrsio taj konstantni, moment-to moment, telepatski kontakt s njegovim Majstorom. I nakoj toga 30 godina radi ovaj posao, bez ikakve naknade ili privilegija. )
Quote:
brdo novca
Creme nema brdo novca za izgubiti nego je u stvari siromasniji covjek koji prilicno skromno zivi sa svojom ženom.


Quote:
Čemu sve te najave?
Što prije ljudi prepoznaju i prihvate Maitreju tj njegove savjete to će prije doći do potpune preobrazbe na svijetu, uključujući iskorjenjivanje siromaštva i gladi što je jedan od glavnih razloga Maitrejinog dolaska i ranije nego što se prije planiralo. Buduci da jos uvijek 60-70 tisuca ljudi umire bespotrebno samo od gladi, to je jako bitno, a to je samo jedan od razloga. Pola svijeta zivi u jako velikom siromastvui, o kakvom mi nemamo pojma, a jedan dio nas to ni ne zanima. Maitreja ce ukazati nea sve te probleme, nepravde i nejednakosti, i pokazati da ce na svima biti bbolje kada se ti problemi rijesi (a to nisu nerjesivi problemi), ir eci ce ta mnogi drugi problemi (kao sto je npr. terorizam) izviru iz te goleme nejednakosti a svijetu. Mnogo je stvari tu jos uključeno.
Maitreja je dakle u svojim porukama još 1978 ili 1977. pozvao sve koji znaju da je tu, da jave drugima tu radosnu vijest, drugima koji zele slusati, kako bi se promjene mogle ostvariti sto prije. A mase ljudi a zemlji ocekuju te promjee kao vodu netko tko nije pio sedam dana. Dakle nisu to ikakve silne najave nit on sam sebe najavljuje, kao što pitateljica misli.
Opet je tu bitan zakon slobode volje covjecanstva. Ako covjecanstvo zeli ono za sto se Maitreja zalaze, pravdu, jedakost, mir, i pokazuje to u svojim postupcima, to Maitreji daje odrijesene ruke, tako ja to shvacam, i odrjesene ruke da istupi u javnost sasvim otvoreno. A ako covjecanstvo to ne zeli i ako ljudi svojim postupcima pokazuje da ne zeli i cini suprotne stvari, Maitrejine ruke isu odrjesene. Ali nemojte ni na taj zakon gledati crno-bijelo, tj previse kruto ga shvacati.
Zato je Maitreja tek sad ušao uu zadnju fazu, zato i zbog nekih drugih okolnosti. Procitali ste u Majstorovom članku, tek sad su Amerika i Zapad, usred ove teške ekonomske krize, spremni čuti što o ima za reći.
Sve to ovisi o ljudima, tj nama.

Zadnje uređivanje goranbo : 16.01.2010. at 20:59.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 20:56   #12
U biti je čitava ta stvar s Maitrejom, Majstorima, njihovom odnosu prema čovječanstvu i ulogom Benjamina Crema u svemu tome prilično jednostavna, samo se nama, uključujući mene, čini vrlo kompliciraom jer je sve to vrlo neuobičajeno i neobično, pa imamo teškoća razmišljati o tome u nekim utvrđenim okvirima.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:17   #13
Ovde imas kopiju oglasa koji je Benjamin Creme 1982. postavio u NZZ (Neue Züricher Zeitung) i u mnogim drugim poznatim novinama.
Sadrzaj odgovara onome o cemu ti ovde vec godinama pricas. Posebno je interesantan sledeci "detalj" -

"WANN WERDEN WIR IHN WAHRNEHMEN?
Bis jetzt hat er sich noch nicht zu erkennen gegeben. Jedoch innerhalb der kommenden
zwei Monate wird er überall auf der Welt im Radio gehört und auf den Bildschirmen
unserer Fernsehgeräte gesehen werden können.
Ohne viel Aufsehen zu erregen,
werden seine Worte in den Gedanken der ganzen Menschheit dringen. So werden
wir sicher sein können, daß er wirklich unser Christus ist.
Von jenem Zeitpunkt an werden wir mit seiner Hilfe eine neue Welt aufbauen."

Neda mi se sve prevoditi ali ono boldovana glasi ovako - "U naredna dva meseca cuce se (Maitreja) svuda u svetu na radiju i videcemo ga na televiziji"

Steta sto se tada sa njim ne mogah kladiti. Kako stoji stvar sa tobom i ponudjenih 100 Eura ?

PS
Wikipedija:
In the spring of 1982 Creme placed advertisements in newspapers around the world saying, "The Christ is now here". According to Creme the "Christ", whom he also called "Maitreya", would announce his existence on world wide television broadcasts, and that he would do that on Monday, 21 June 1982. This created a sensation within some New Age groups, and even among some Evangelical Christians; but, when the promised television broadcasts of the Maitreya/Christ failed to occur, most of Creme's followers lost interest. This, he said, was because Maitreya had seen the time was not right for his general acceptance, at the level necessary, for his work to be successful. Creme, who claims that time is now very near for Maitreya's emergence, is independently wealthy and continues to fund newspaper advertisements and press conferences, as well as to fund his journal and websites.
...
In 1997 Creme made similar predictions that Maitreya would appear on television and be interviewed around the world. This time there was far less media interest.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:26   #14
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post

Neda mi se sve prevoditi ali ono boldovana glasi ovako - "U naredna dva meseca cuce se (Maitreja) svuda u svetu na radiju i videcemo ga na televiziji"
Ako je on Krist, a tata mu za sest dana stvorio svemir, zemlju i zelenjavu, onda cemo se nacekati dok prodju ta naredna dva mjeseca.

Go, Maitreya, go
Avalokiteshvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 00:29   #15
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ovde imas kopiju oglasa koji je Benjamin Creme 1982. postavio u NZZ (Neue Züricher Zeitung) i u mnogim drugim poznatim novinama.
Sadrzaj odgovara onome o cemu ti ovde vec godinama pricas. Posebno je interesantan sledeci "detalj" -

"WANN WERDEN WIR IHN WAHRNEHMEN?
Bis jetzt hat er sich noch nicht zu erkennen gegeben. Jedoch innerhalb der kommenden
zwei Monate wird er überall auf der Welt im Radio gehört und auf den Bildschirmen
unserer Fernsehgeräte gesehen werden können.
Ohne viel Aufsehen zu erregen,
werden seine Worte in den Gedanken der ganzen Menschheit dringen. So werden
wir sicher sein können, daß er wirklich unser Christus ist.
Von jenem Zeitpunkt an werden wir mit seiner Hilfe eine neue Welt aufbauen."

Neda mi se sve prevoditi ali ono boldovana glasi ovako - "U naredna dva meseca cuce se (Maitreja) svuda u svetu na radiju i videcemo ga na televiziji"

Steta sto se tada sa njim ne mogah kladiti. Kako stoji stvar sa tobom i ponudjenih 100 Eura ?

PS
Wikipedija:
In the spring of 1982 Creme placed advertisements in newspapers around the world saying, "The Christ is now here". According to Creme the "Christ", whom he also called "Maitreya", would announce his existence on world wide television broadcasts, and that he would do that on Monday, 21 June 1982. This created a sensation within some New Age groups, and even among some Evangelical Christians; but, when the promised television broadcasts of the Maitreya/Christ failed to occur, most of Creme's followers lost interest. This, he said, was because Maitreya had seen the time was not right for his general acceptance, at the level necessary, for his work to be successful. Creme, who claims that time is now very near for Maitreya's emergence, is independently wealthy and continues to fund newspaper advertisements and press conferences, as well as to fund his journal and websites.
...
In 1997 Creme made similar predictions that Maitreya would appear on television and be interviewed around the world. This time there was far less media interest.
Je, tako je bilo planirano i dogovarano, i tada je bio jedan od "prozora mogućnosti" za to, još tada, za Maitrejin prvi intervju i daljnje intervjue... a on se dogodio tek krajem prošle godine.
Je li Creme učinio pogrešku što je dao takav oglas ili ne, ja mislim da vjerojatno nije. On je to objasnio negdje ali ne stignem sad tražiti (mozda pronadjem kasnije). Kako ja to razumijem, želio je svakako zainteresirati javnost i medije da pozovu Maitreju, jer i taj uvjet se isto mora nužno ispuniti, da mediji pozovu Maitreju a ne da se on sam poziva, jer mediji su predstavnici covjecanstva -- sve je to u sklopu zakona o slobodnoj ljudskoj volji bitno.
No uporavo tada je Britanija započela invaziju na Falkland i pozornost svih svjetskih medija se preusmjerila na to i nije se dogodilo ništa.
Da je to tad prošlo, danas bi sasvim sigurno živjeli mnogo mnogo drugačije. Da ne govorim kolko se ljudskih života moglo spasit.
Majstor kad u članku kaze "vrlo, vrlo brzo", to može bit godinu dana. Oni uopce ne percipiraju vrijeme u kojem mi zivimo, ima jedno citavo poglavlje u jednoj Cremovoj knjizi o tome. Oni žive u sadašnjosti. Vrijeme je samo naša iluzija i oni se onda toj iluziji prilagodjavaju kada su u interakciji s nama, jer moraju. Ali oni to uopce ne vide tako kako mi vidimo. kad kaže "uskoro", to može biti više godina. Stoga ne bih koristio kao argument nekakav, ili za ozbiljno, tu neke citate s wikipedije, gdje su autori na brzinu nesto pogledali i nabrzinu donijeli zakljucke, bez da poznaju tematiku (kao i ono o navodnom Cremovom bogatstvu).
Ima i drugih dezinformacija u tom citatu koje mi se ne da opovrgavati. Jer svatko moze vjerovati sto hoce. Ti si umjesto toga s wikipedije sto pisu neupuceni ljudi, odnosno uz to, mogao procitati malo i sto je Creme napisao, tj cuti obje strane, a ti si se odlucio samo za jedno i tako unaprijed zauzeo stajaliste. Ko sam ja da te razuvjeravam
Vec je bilo par takvih prozora mogucnosti, treba to probrati malo razumjeti, ali se nisu ostvarili (a Creme je samo taj prvi put izasao s takvim oglasima, tj Creme i oni koji ga podrzavaju, sve se to temelji na volontiranju, a casopois Share International je valjda jedijni koji ima sve novinare volontere i koji ne objavljuje nikakve reklame jer zeli zadrzati potpunu nezavisnost. Svi ti ljudi, a ja sam neke od njih i upoznao, imaju svoje poslove koje rade, kao is vi obični ljudi, a zatim u slobodno vrijeme jos volonterski rade to. Oni to vide kao služenje, i to jest služenje. Recimo zna da je tajnica ureda u Londonu, mislim nije to nekakav stalni ured, je viša medicinska sestra. Mislim da su se samo u SAD ti volonteri organizirali tako da ih jedno ilid voje bas prima neku naknadu i bavi se samo s tim. Sastav prihoda se ja mislim, pise i na sluzbenoj stranici, 20 % se ostvaruje od prodaje knjige i magazina, a 80 % od donacija. Ulazi na sva predavanja su besplatni, a ni transmisijska meditaija se ne može naplaćivati jer se tu nema šta naplaćivati. Tako je i u Hrvatskoj s transmiisjom i svugdje u svijetu. Druga stvar je što se neke druge stvari na tom duhovnom polju isto naplacuju, neke meditacije itd, a dok se zapravo nema šta naplaćivati tj dok se nema pravo to naplaćivati. jer ne mozemo recimo naplacivati energiju Majstora koju on provodi kroz skupinu tokom transmisijske meditacoije, niti je transmisija ili bilo kakva druga meditacija nesto tako komplicirrano da se treba nestp izmisljati i naplacivati pouke. Naravno, ako netk gleda to kao izvor zarade, onda ce biti sklon naplaćivanju. Otišo sam malo u digresiju).
Kao sto im i samo ime dakle kaze, to su prozori (vremenski okviri) u kojima se otvara mogućnost, dakle mogućnost, da se nešto dogodi. Mođe se dogodit, a može i pričekat do sljedećeg prozora mogućnosti.
Što se tiče 100 eura sam ti već odgovorio gore, slobodno mi ih mozes uplatiti ako zelis nakons to se uvjeris, al necu se s tobom kladiti jer bi to smatao kradjom.
I, ne znam, iz tvog teksta mi se nekako cini da ne razumijes ili da povlacis krivu paralelu. Creme sada ne kaze da ce doci do Maitrejinog intervjua za 2 mjeseca ili koliko vec, nego kaze, tj prenosi informaciju od Majstora, da je do tog prvog intervjua doslo izmedju 24.11 i 25.12 prosle godine, 2009. (sto je Maitreja prije tog razdoblja pretkazao kao "prozor mogućnosti"), i sad se dalje stvari odvijaju prema planu. Iza tog intervjua slijedit ce jos drugih intervjua, niz intervjua, i nakon toga Dan objave. Kao sto sam rekao, tesko da ce se sve to odviti u roku od godinu dana, vjerojatnije u roku od 2-3 godine.
Zivi bili pa vidjeli "kad" ces e tocno dogoditi. ALi koliko ja razumijem to je toliko sigurno kao da se već dogodilo. Taj Dan objave, i intervjui prije njega.
(Zato se i necu kladiti. A mogao bi sasvim lako, al kaze prestao sam s otimanjem novca ljudima Kuzis, ne mogu se kladit kad znam da su informacije pouzdane. To ti je ono, ko da se kladis s nekim dal ce neka firma u buducnosti propast ili nece, a imas insajderske informacije iz firme da nece sigurno propast, ili da ce propast, nije bitno. Bio bi to nemoralan čin - iako svejedno dolazim u iskušenje iako nije presnažno )

Zadnje uređivanje goranbo : 17.01.2010. at 00:48.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 02:56   #16
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post

PS
Hmm. A kako cemo znati, da je taj neki eventualni covek koji se pojavi na nekoj TV zaista Maitreja ?!
1)
Quote:
Day of Declaration
Maitreya will be invited by the international media to speak directly to the entire world through the television networks linked together by satellites.

On this Day of Declaration, we will see his face on the television screen wherever we have access. The biblical statement, "All eyes will see him," will be fulfilled, in the only way in which it can be fulfilled. We will see his face, but he will not speak. His thoughts, his ideas, his call to humanity for justice, sharing, right relationships and peace, will take place silently, telepathically. Each of us will hear him inwardly in our own language. In this way, he will re-enact on a worldwide scale the true happenings of Pentecost 2,000 years ago.

At the same time, the energy which he embodies ― the Christ Principle, the energy of love ― will flow out in tremendous potency through the hearts of all humanity. He has said: "It will be as if I embrace the world. People will feel it even physically." This will evoke an intuitive, heartfelt response to his message. Simultaneously, on the outer, physical plane, there will be hundreds of thousands of miracle healings throughout the planet. In these three ways we will know that Maitreya is the World Teacher, come for all groups, religious and non-religious alike.

Our response to this experience will determine the entire future of this planet. Maitreya will present us with a choice: either we continue as we are now, in the old, greedy, selfish, complacent ways of the past, and destroy ourselves, or we accept the principle of sharing, accept that we are one, and begin the creation of a civilization such as this world has never yet seen. Maitreya already knows our answer. He has said: "My heart tells me your answer, your choice, and is glad."
http://www.share-international.org/m.../MA_emerge.htm
2)
To je prvo pitanje među FAQ na hrvatskoj stranici...
Taj odgovor je dan prije barem 15 godina ako ne i više
Quote:
P: Kako ćemo prepoznati Krista?

Benjamin Creme: Kako ćemo ga prepoznati? Kako ćemo biti sigurni da je onaj kojeg vidimo zaista Krist? Na svijetu danas je vrlo mnogo ljudi koji daju vrlo zdrave savjete i vrlo lijepa učenja i neke od njih njihovi sljedbenici smatraju Kristom. Znamo da danas mnogo ljudi za sebe tvrdi da su Krist ili Maitreja, a znamo također za proročanstvo koje kaže da će prije Krista doći mnogo lažnih Kristova, lažnih učenja o Kristu i da: "ako netko pokžľe na čovjeka i kaže, 'pogledaj, ovo je Krist! Pogledaj ovamo! ili pogledaj onamo!', ne vjerujte mu."

Nitko neće pokazati na pravog Krista i reći: "Ovo je Krist." Prepoznavanje Krista je stvar svakoga od nas ponaosob. Krist je utjelovljenje energije koju zovemo Kristova svijest ili Kristovo načelo, energije kozmičkog Krista. U svijet ju pušta Krist Maitreja i u kolikoj mjeri se ona manifestira u nama, u tolikoj mjeri ćemo ga prepoznati.

On će pokazati da se naš politički i ekonomski život mora u potpunosti preusmjeriti i postati duhovna djelatnost, što u suštini i jest; da naši obrazovni sustavi, naša znanost i kultura, isto tako, trebaju dobiti novu, duhovnu konotaciju. Govorit će o cjelokupnom području ljudske djelatnosti i po životnosti tog učenja, po univerzalnosti njegovih pogleda ćemo ga moći prepoznati. Po iznimnoj duhovnoj moći, njegovoj auri izuzetne čistoće, svetosti; po njegovoj očitoj ljubavi is posobnosti za služenje; po svemu tome ga možemo prepoznati.

Mnogi ljudi će slijediti Krista bez da ga prepoznaju, čak bez znanja da je on u svijetu. No slijedit će tog čovjeka jer vjeruju u ono što on govori i za što se zalaže: za bratstvo, pravdu i slobodu za cijelo čovječanstvo. Maitreja će biti glasnogovornik određene skupine ljudi koji razmišljaju na taj način. Neće biti propovjednik iz davnina. Rekao je da će njegova pojava možda mnoge iznenaditi. On ne dolazi kao voditelj kršćanske ni bilo koje druge crkve, što se toga tiče. Može biti da će vođe ortodoksnoga kršćanstva biti među zadnjima koji će ga prepoznati. On nije jedan i jedini Božji sin, već prijatelj i stariji brat čovječanstva.

Radijske i televizijske mreže svijeta povezat će se i Maitreja će izreći svoj apel, poziv čovječanstvu. Kada istovremeno mentalno presvijetli cijelo čovječanstvo, uspostavit će telepatsku vezu sa cijelim čovječanstvom, na svim krajevima svijeta i moći ćemo slušati kako njegove riječi ulaze u naše umove na našem vlastitom jeziku. Mi, u ovoj zemlji, slušati ćemo ga na engleskom, Francuzi na francuskom, Rusi na ruskom i tako dalje. Na taj način ćemo znati da je on zaista Krist.
http://www.share-international.net/h...in.htm#anchor1
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 03:06   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zar ga stvarno neće nitko prihvatiti kao duhovno osobu ako se predstavi imenom i prezimenom?
Isto je među FAQ na hrvatskom sajtu odgovoreno na tu dvojbu, odnosno na pitanje zasto se to Maitreja u prvim intervjuima neće predstaviti.

Quote:
P:Zašto se Maitreja u televizijskom intervjuu neće predstaviti?

BC: Zbog više razloga. Jedan od njih je da mnogo ljudi ne zna tko je Maitreja. On se želi predstaviti svijetu kao običan čovjek, ali čovjek koji ima ideje o obnovi svijeta o kojima, do sada, većina ljudi nije ni razmišljala. Na taj nečin neće stvoriti podjele između Kršćana, Budista, Muslimana i Hinduista. Kada bi ga predstavili kao Krista, recimo, tada bi Kršćani bili podijeljeni. Neki bi rekli "Aleluja"! Krist je ovdje!" Drugi bi rekli "Nije on Krist, on je varalica, on je antikrist." Kada bi se nazvao Kristom, među Kršćanima bi se stvorila ogromna podjela o tome tko je on. Kada bi se nazvao Maitreja, tada bi Budisti bili podijeljeni (znam desetke ljudi koji sebe nazivaju Maitreja. Oni nisu Maitreja viąe nego što smo vi ili ja). Ako istupi kao običan čovjek, ljudi će moći bez predrasuda pristupiti onome što on govori i odazvati se na to, pozitivno ili negativno, ali bez utjecaja ideje da je on Krist, Maitrreya Buddha, Imam Mahdi ili Mesija. Ta imena bi smetala njihovom spontanom odgovoru na ideje. Moramo misliti da su te ideje dobre; moramo željeti dijeljenje, pravdu i mir, i ako on zastupa put prema dijeljenju, pravdi i miru, mi ćemo biti naklonjeni reći: "Dobro razmišljanje! Željeo bih više razgovarati s tim čovjekom, želio bih mu postaviti nekoliko pitanja".
http://www.share-international.net/h..._main.htm#name

Zadnje uređivanje goranbo : 17.01.2010. at 03:11.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 05:42   #18
Lažni prorok, lažni krist... nije dostojan da pljunes na njega....

""Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi.“ (Matej 7:15).


"Pazite da vas tko ne zavede! Mnogi će doista doći u moje ime i govoriti: 'Ja sam Krist!' I mnoge će zavesti." (Matej 24:4-5) "Ako vam tada tko rekne: 'Gle, evo Krista!' ili: 'Eno ga!' - ne povjerujte! Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane."(Maitreya i njegova "čuda") "Eto, prorekao sam vam." "Reknu li vam dakle: 'Evo, u pustinji je!', ne izlazite; 'Evo ga u ložnicama!', ne vjerujte. Jer kao što munja izlazi od istoka i bljesne do zapada, tako će biti i s dolaskom Sina Čovječjega." (Matej 24:23-27)

„Ljubljeni, ne vjerujte svakom duhu, nego provjeravajte duhove jesu li od Boga, jer su mnogi lažni proroci izišli u svijet." (1. Ivanova 4:1) "


"24:1 Isus iziđe iz Hrama. Putom mu pristupiše učenici pokazujući mu hramsko zdanje.

24:2 A on im reče: "Ne vidite li sve ovo? Zaista, kažem vam, ne, neće se ovdje ostaviti ni kamen na kamenu nerazvaljen."

24:3 Dok je zatim na Maslinskoj gori sjedio, pristupiše k njemu učenici nasamo govoreći: "Reci nam kada će to biti i koji će biti znak tvojega Dolaska i svršetka svijeta?"

24:4 Isus im odgovori: "Pazite da vas tko ne zavede!

24:5 Mnogi će doista doći u moje ime i govoriti: 'Ja sam Krist!' I mnoge će zavesti."

24:6 "A čut ćete za ratove i za glasove o ratovima. Pazite, ne uznemirujte se. Doista treba da se to dogodi, ali to još nije svršetak.

24:7 Narod će ustati protiv naroda i kraljevstvo protiv kraljevstva; bit će gladi i potresa po raznim mjestima.

24:8 Ali sve je to samo početak trudova."

24:9 "Tada će vas predavati na muke i ubijati vas. I svi će vas narodi zamrziti zbog imena moga.

24:10 Mnogi će se tada sablazniti, izdavat će jedni druge i mrziti se među sobom.

24:11 Ustat će mnogi lažni proroci i mnoge zavesti.

24:12 Razmahat će se bezakonje i ohladnjeti ljubav mnogih.

24:13 Ali tko ustraje do svršetka, bit će spašen."

24:14 "I propovijedat će se ovo evanđelje Kraljevstva po svem svijetu za svjedočanstvo svim narodima. Tada će doći svršetak."

24:15 "Kada dakle vidite da grozota pustoši, po proroštvu Daniela proroka, stoluje na svetome mjestu - tko čita, neka razumije:

24:16 koji se tada zateknu u Judeji, neka bježe u gore;

24:17 tko bude na krovu, neka ne silazi uzeti što iz kuće;

24:18 i tko bude u polju, neka se ne okreće natrag da uzme haljinu!"

24:19 "A jao trudnicama i dojiljama u one dane!"

24:20 "I molite da bijeg vaš ne bude zimi ili subotom

24:21 jer tada će biti velika tjeskoba kakve ne bijaše od početka svijeta sve do sada, a neće je ni biti."

24:22 "I kad se ne bi skratili dani oni, nitko se ne bi spasio. No poradi izabranih skratit će se dani oni."

24:23 "Ako vam tada tko rekne: 'Gle, evo Krista!' ili: 'Eno ga!' - ne povjerujte!

24:24 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane."

24:25 "Eto, prorekao sam vam."

24:26 "Reknu li vam dakle: 'Evo, u pustinji je!', ne izlazite; 'Evo ga u ložnicama!', ne vjerujte.

24:27 Jer kao što munja izlazi od istoka i bljesne do zapada, tako će biti i s dolaskom Sina Čovječjega."

24:28 "Gdje bude strvine, ondje će se skupljati orlovi."

24:29 "A odmah nakon nevolje onih dana sunce će pomrčati i mjesec neće više svijetljeti i zvijezde će s neba padati i sile će se nebeske poljuljati."

24:30 "I tada će se pojaviti znak Sina Čovječjega na nebu. I tada će proplakati sva plemena zemlje. I ugledat će Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima nebeskim s velikom moći i slavom.

24:31 I razaslat će anđele svoje s trubljom velikom i sabrat će mu izabranike s četiri vjetra, s jednoga kraja neba do drugoga."

24:32 "A od smokve se naučite prispodobi! Kad joj grana već omekša i lišće potjera, znate: blizu je ljeto.

24:33 Tako i vi kad sve to ugledate, znajte: blizu je, na vratima!"

24:34 "Zaista, kažem vam, ne, neće uminuti naraštaj ovaj dok se sve to ne zbude.

24:35 Nebo će i zemlja uminuti, ali riječi moje ne, neće uminuti."

24:36 "A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli nebeski, ni Sin, nego samo Otac.

24:37 Kao u dane Noine, tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega.

24:38 Kao što su u dane one - prije potopa - jeli i pili, ženili se i udavali do dana kad Noa uđe u korablju

24:39 i ništa nisu ni slutili dok ne dođe potop i sve odnije - tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega.

24:40 Dvojica će tada biti u polju: jedan će se uzeti, drugi ostaviti.

24:41 Dvije će mljeti u mlinu: jedna će se uzeti, druga ostaviti."

24:42 "Bdijte dakle jer ne znate u koji dan Gospodin vaš dolazi.

24:43 A ovo znajte: kad bi domaćin znao o kojoj straži kradljivac dolazi, bdio bi i ne bi dopustio potkopati kuće.

24:44 Zato i vi budite pripravni jer u čas kad i ne mislite Sin Čovječji dolazi."



Razotkrivanje Lažnih Proroka

Zadnje uređivanje nobie : 17.01.2010. at 05:49.
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 13:24   #19
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Lažni prorok, lažni krist... nije dostojan da pljunes na njega....

""[I]Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi.“ (Matej 7:15).
Je da, cuvajte se pogotovo sotonjara koji se predstavljaju kao krscani. Jel tvoji znaju da se igras krscana?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 19:47   #20
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Također, stvar je u tome da je posvuda oko nas lako vidljivo da ljudi vjeruju aurotetima prvenstveno zato sto su autoriteti, a tek zatim zbog onoga sto govore.
Shvatio bih takav stav da se radi o meni jer smatram da su ljudi većinom ovce podložne raznim vanjskim sugestijama i da rijetko tko preispituje svoje stavove i vjerovanja. Ali takvo što očekivati od Maitreye i nije baš utješno, jer ako nas on smatra takvima i ako stvarno dolazi....pa, ne piše nam se dobro.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.