Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 13:24   #1
MS Word - kako pisati po umetnutim slikama?

Dakle stavim sliku u tekst i na njoj bi trebao napisati par riječi ili samo slova. Kako upisati na nju običan tekst, u wordu. Slike dolaze unutar teksta i različito su poslagane, ponekad je samo jedna u "redu", ponekad su dvije a nekad čak i tri manje.
Probao sam sa:
Drawing>Text Box
Insert>Picture>WordArt
kad stavim Format Picture>Layout>Behind text onda mi prebaci jednu sliku preko druge

Npr. kako na ovoj slici dolje (smao za primjer) upisati ovakav tekst:

Hvala
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 14:21   #2
ubaciš sliku u word, desni klik -> Show picture toolbar -> Text wrapping (mala sličica sa nečim sličnim psu ) -> Behind text. to je word 2003 sad možeš stavljati tekst na sliku.
__________________
Number of forum.hr users is constantly increasing but IQ is always the same...
Plitvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:14   #3
stavis sliku layer iza ili text stavis layer napred. mozes i kako je plitvix napisao, nacrtati slova.
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:48   #4
Mozes i sliku srediti u programcicu PicPick, a zatim ju ubaciti u Word.

http://www.bug.hr/program/picpick-203/94581.aspx
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:13   #5
Quote:
Plitvix kaže: Pogledaj post
ubaciš sliku u word, desni klik -> Show picture toolbar -> Text wrapping (mala sličica sa nečim sličnim psu ) -> Behind text. to je word 2003 sad možeš stavljati tekst na sliku.
To je u redu kad imam samo jednu sliku u redu, ali ako ih je više, jedna do druge onda se sve zabrlja, i dođe slika preko slike.
Osim toga, tekst ispod slike se sav povuče gore pa ga trebam enterima (koji inače služe za odvajanje paragrafa tj. odlomaka) spuštati natrag - tako se to ne radi - nema smisla word koristiti kao pisaću mašinu, kako ga uostalom koristi većina ljudi. Mislio sam da postoji nekakav štos kojim se to elegantno riješi. A ne tipkati spacebar i enter deset puta na razini čistačice koja ide pisati recept za kolač, ako kužite što hoću reći.
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Mozes i sliku srediti u programcicu PicPick, a zatim ju ubaciti u Word.

http://www.bug.hr/program/picpick-203/94581.aspx
Je mogu. Mogu i u gimpu, corel drawu, Ilustrationu, photoshopu... Ali nadao sam se da se može to napraviti u wordu (2003)
Vjerojatno ću morati obraditi sliku u drugom softweru pa je samo ubaciti
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:39   #6
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A ne tipkati spacebar i enter deset puta na razini čistačice koja ide pisati recept za kolač, ako kužite što hoću reći.
Za nekoga tko traži pomoć, neuobičajeno si osoran.

Možeš ubaciti TextBox iznad slike i imati ono što ti treba za tvoje recepte.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 17:24   #7
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Za nekoga tko traži pomoć, neuobičajeno si osoran.

Možeš ubaciti TextBox iznad slike i imati ono što ti treba za tvoje recepte.
Word ima jako puno mogućnosti ali ih treba znati iskoristiti, ljudi to uglavnom ne znaju i koriste ga kao običnu pisaću mašinu. U isto vrijeme svi su majstori Worda a u stvari pojma nemaju. Iz te perspektive sam tražio pomoć. Ne tražim da mi netko objasni kako "napisati" nešto na sliku koristeći spacebar i entere za pomicanje teksta iza slike nego kako to napraviti elegantno, kako bi to napravio čovjek koji se stvarno zna služiti Wordom.
Probao sam sa TextBoxom, hvala na ideji, uspjelo je. To je ono što sam tražio.

Izgleda da si jedan od onih koji tekst ne namještaju enterima
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:30   #8
Evo mene sa istim problemom. Tražila sam po netu kako to napraviti, ali nijedna opcija na koju nailazim - meni nije provediva, ne vidim u wordu da mi se nudi kao mogućnost.

Dakle, na poslu imam situcije kad u tekst pisan u wordu ubacim sliku u koju bi trebala ucrtati neke mjere predmeta. Za sad to radim tako da mjere napišem u tekstu ispod slike, nitko ne prigovara, no znam da se iz toga vidi da ne znam ubaciti crte u sliku, pa...da stvar bude "bolja", jednom mi je kolega to pokazao i sjećam se da sam se čudila kako nisam sama skužila taj "jedan klik", ali nisam znala ponoviti kad mi je opet trebalo. Sigurno se nije radilo ni o kakvom programu, nešto od "alata" u wordu je odabrao nakon što bi išao na "umetni sliku", kako i ja radim, ali što - nemam pojma više.

Pomoć.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:58   #9
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Evo mene sa istim problemom. Tražila sam po netu kako to napraviti, ali nijedna opcija na koju nailazim - meni nije provediva, ne vidim u wordu da mi se nudi kao mogućnost.

Dakle, na poslu imam situcije kad u tekst pisan u wordu ubacim sliku u koju bi trebala ucrtati neke mjere predmeta. Za sad to radim tako da mjere napišem u tekstu ispod slike, nitko ne prigovara, no znam da se iz toga vidi da ne znam ubaciti crte u sliku, pa...da stvar bude "bolja", jednom mi je kolega to pokazao i sjećam se da sam se čudila kako nisam sama skužila taj "jedan klik", ali nisam znala ponoviti kad mi je opet trebalo. Sigurno se nije radilo ni o kakvom programu, nešto od "alata" u wordu je odabrao nakon što bi išao na "umetni sliku", kako i ja radim, ali što - nemam pojma više.

Pomoć.
Imate ovdje primjer kako dodati teks na sliku https://www.youtube.com/watch?v=fYJ1BVIhaZ0
SweeX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:03   #10
Hvala! Trebalo mi je više za crtanje, ali skužila sam sad....
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.