Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 12:00   #81
imam i jedan naputak vezan za moj slučaj: navinite budilicu 15 minuta ranije i nemojte se naglo dizati iz kreveta, a to se može. danas se probudim pogledam i dignem se loristeći težinu nogu- balansirano smireno ustanem. na taj način smirim žiroskopske kuglice i sve bez naglih pokreta. Dakle onaj vic o crnogorcu koji se probudi ispod drveta on važi. i zahvljujem moderatorima na strpljenju i uvažavanju jer je forum jedan jedini koji život znači- stvarno
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:05   #82
i još jedno pitanje štovanim moderatorim ili moderatoricama da li je stanje moždanog udara akutnog oblika ili kroničnog oblika bodući da sam vidio sjene na ct-u, znam da nije dobro i da li smijem voziti auto osim na poligonu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:20   #83
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
i još jedno pitanje štovanim moderatorim ili moderatoricama da li je stanje moždanog udara akutnog oblika ili kroničnog oblika bodući da sam vidio sjene na ct-u, znam da nije dobro i da li smijem voziti auto osim na poligonu
Jako dobro pitanje
Ovo je vrlo odgovorno razmišljanje, kako prema sebi, tako i prema svim ostalim sudionicima u prometu

Za početak, ima smisla konzultirati svog liječnika opće medicine.
Potom neurologa za mišljenje - radi li se o značajnijem poremećaju funkcija koje bi mogle utjecati na sigurnost pri vožnji- privremenom, povremenom, ili trajnom
Ako ti financije dozvoljavaju, svakako ima smisla platiti par sati vožnje uz kvalitetnog instruktora.

I na kraju, nešto jako životno.
Imat ćeš sigurno "dobre" i "loše" dane, periode...
U onim "lošim" danima, svakako je uputnije ne izlagati sebe i druge opasnosti vozeći automobil
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:49   #84
dakle to su samo pretpostavke, je bio sam na poligonu i nedjeljna vožnja do bauhausa na poligonu su se žene zaletavale po travnjacima (oprez nisam šovinist i volim žene u drugim pogledima,nemoj misliti što sam mislio) ali sam zbog svog viđenja odustao, do bauhausa je vožnja bila 100 % ok ali mi idu na živce kamikaze vožnjom (i ja sam bio takav?) i sad znam što znači upotreba žmigavaca pri promjeni smjera vožnje, blažena Italija. Body halleck vidjeti ću sa mojom prelijepom neurologinjom, a liječnicu opće medicine ne znam da li kršim hipokratova načela sorry, smotana je ali ispisuje recepte i uputnice, sve ono što mi treba. zašto sam rekao blažena italija to je zemlja prometnog kaosa i brzine, ali voze svi.ukoliko ti vide stranog vozača koji vozi umjereno desnom stranom- ni trubljenja ni ablendanja. Dosadan sam ali to je forum jednog dana u Grazu- netom iza Černobila išli smo moja draga na sajam. po izlasku sa parkiralište policajac (onaj strogi u bijelom kožnatom mantilu),je usmjeravao sve automobile u desno, a kad je vidio moj auto sa uključenim žmigavcem u lijevo zaustavio je promet vozila i propustio me u krivom smjeru (bili smo sretni i zadovoljni) sorry toliko o kulturi vožnje. Da sam nastavio u desno svakako bi zasmetao prometu više
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 18:39   #85
Moze li se mozdani udar dijagnosticirati preko eeg-a ili je potreban ct?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 00:53   #86
mislim da je potreban ct jer mi nisu sprovodili ispitivanja putem eeg ili nisam bio svjestan, ali elektroencefalogram bilježi električne funkcije mozga, možda ti nisam pomogao?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 21:58   #87
http://www.telegram.hr/zivot/vanja-k...je-moja-prica/
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 18:51   #88
hvala ti na svojoj priči, život, život ide dalje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 19:13   #89
Otac (60) mi je doživio moždani udar, navodno blaži. Ima svu pokretljivost u tijelu, al se gubi, ne povezuje stvari...npr. ne može se sjetiti u kojoj ulici živi, al kad mu kažeš ime ulice sjeti se broja ulice gdje živi. Kao da mu je sve isprekidano. Ne može pričati dobro...Dvije-tri riječi i to je to...neki put kaže neku riječ koja nema veze s onim što je htio reći.
Doktori kažu da sad čekaju 5 dana da se vidi hoće li mu biti bolje ili gore...Zna li netko šta bi to značilo? Što znači da bude gore?
Ima li uopće nade za oporavak? Ne znam kako ću podnijeti ako ne budem više nikad mogla s njim razgovarati. Ne mogu doći k sebi nikako...razbolit ću se od stresa. I što je najgore, taj moždani je dobio zbog prometne koji ju skrivio idiot koji je vozio prebrzo i zabio se u njih. Za njega je to bilo previše..ostao je bez auta koji je zapravo bio dio njega jer ga ima 20 godina i onda su mu rekli da će za taj auto dobiti 800 kuna. To ga je uništilo.
Simba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 21:37   #90
Nisam doktor, ne mogu odgovoriti na pitanja, ali možda vas malo utješim.
Nedavno mi je baka (87 godina) imala blaži moždani, zapravo tiu i bila je grozno pogubljena taj dan. U bolnicu ju je vozila hitna, ja sam bila s njom i u pola sata vožnje me valjda sto puta pitala gdje joj je torba, ja joj odgovorim da je kod kuće, da sam uzela samo svoju torbu, ona kaze dobro i za minutu opet sve ispočetka. Na povratku iz bolnice (isti su je dan pustili) ista priča s hlačama, nema hlača, a dovezena je u piđami. U bolnici mi se obračala kao da sam joj kćer, ali kad bi je doktorica pitala tko sam znala je da sam unuka...
Za 24h se sve sredilo, ali baš je bilo strašno za proživit sve to.

Držim fige da i s vašim tatom bude isto i da se što prije oporavi.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:03   #91
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Nisam doktor, ne mogu odgovoriti na pitanja, ali možda vas malo utješim.
Nedavno mi je baka (87 godina) imala blaži moždani, zapravo tiu i bila je grozno pogubljena taj dan. U bolnicu ju je vozila hitna, ja sam bila s njom i u pola sata vožnje me valjda sto puta pitala gdje joj je torba, ja joj odgovorim da je kod kuće, da sam uzela samo svoju torbu, ona kaze dobro i za minutu opet sve ispočetka. Na povratku iz bolnice (isti su je dan pustili) ista priča s hlačama, nema hlača, a dovezena je u piđami. U bolnici mi se obračala kao da sam joj kćer, ali kad bi je doktorica pitala tko sam znala je da sam unuka...
Za 24h se sve sredilo, ali baš je bilo strašno za proživit sve to.

Držim fige da i s vašim tatom bude isto i da se što prije oporavi.
Hvala puno! Drago mi je za vašu baku da je u redu.
Stvarno je grozan osjećaj kad jedan dan pričaš normalno s osobom, a sutra je ta osoba sasvim drugačija i gleda te blijedo kao da nema pojma što pričaš.
Simba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:22   #92
Simba, imala sam i ja sličan slučaj u obitelji i osoba se sasvim oporavila, vjerujem da će u idućim danima i kod vas biti sve bolje.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 19:06   #93
Molim vas Auror@ da mi javite za lijek na kojeg ste mislili za prevenciju moždanog udara.Hvala

Molim vas Auror@ da mi javite za lijek na kojeg ste mislili za prevenciju moždanog udara.Hvala
Nada54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 13:04   #94
Meni se u četvrtak ujutro nakon buđenja dva puta zavrtilo. Nakon toga cijeli dan osjećam se umorno i pospano iako sam spavao. Kasnije se javila i povremena glavobolja i pritisak u glavi. Odem doktoru i on napravi svoje pretrage i kaže ako se ponovi da odem na hitnu. Vrtoglavica se nije ponovila ali sam i dalje bio u gore opisanom stanju s tim da mi osjećaj "kao da mi je zlo" u glavi bio pojačan na mahove pa sam otišao na hitnu. Tamo mi izvadili krv, izmjerili tlak i napravili ekg test (neuro). Dali malo infuzije. Svi nalazi su ok i sad me specijalistica neurolog s hitne poslala da radim ORL pregled s AVGom i Ultrazvuk Karotida i VB sliva (vrata). JA nemam niti jedan simptom (osim one dvije kratke vrtoglavice kod dizanja onaj dan) pred moždanog udara ali me frka da ipak je...što vi mislite?
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:21   #95
Mama mi je imala moždani 15.6. i primili su je u Vinkovačku bolnicu. Dr. kaže da je moždani bio dosta snažan jer joj je cijela desna strana oduzeta a ne može ni govoriti. Nisam čak sigurna ni da li nas u potpunosti razumije. jedino zna reći ne i neću.
Znate li koja je procedura nakon otpuštanja iz bolnice? Dr mi kaže da nije praksa da se pacijenti šalju direktno iz bolnice na rehabilitaciju nego sve ide preko liječnika opće prakse i komisije. To mi se sve skupa čini kao da će potrajati minimalno par mjeseci. Ne znam kako da se brinemo za nju jer nemamo novaca ni za privatno liječenje, a ni dom.
Znate li da li pacijenti imaju pravo na rehabilitaciju odmah nakon bolnice, tj. u kojem slučaju?
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:31   #96
U Zagrebu, bolnica izdaje mišljenje o potrebi lječenja u toplicama (max mjesec dana) i lječnička komisija izdaje mišljenje o potrebi lječenja . Puno sreće želim. Nakon mjesec dana lječnička komisija upućuje na fizikalnu treapiju u kući, ali max godinu dana.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:55   #97
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
U Zagrebu, bolnica izdaje mišljenje o potrebi lječenja u toplicama (max mjesec dana) i lječnička komisija izdaje mišljenje o potrebi lječenja . Puno sreće želim. Nakon mjesec dana lječnička komisija upućuje na fizikalnu treapiju u kući, ali max godinu dana.

A koliko se dugo čeka na tu komisiju? Mi smo predali papire čim je mama puštena iz bolnice, znači prije tjedan dana.
Znate li koliko se to otprilike čeka?
I mogu li se raspitati za termine u toplicama i narfučiti ju prije nego imam potvrdu od komisije da joj je to odobreno ili moram čekati odobrenje? jer kontam da onda i termin u toplicama moram čekati tko zna koliko dugo jer uvijek je gužva.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 22:18   #98
Vjerojatno se mora čekati odobrenje. Ne znam koliko su pristupačni - ali možete probati dobiti čim više informacija od liječnika opće prakse ili zvati izravno u toplice. Zna biti puno slučajeva da su ljudi voljni dati neku informaciju, samo im ne padne na pamet da ju sami ponude. Tako da vrijedi probati, možda se isplati.

Također ne znam upućuje li se na liječenje u određenu bolnicu ili se može birati između više njih. Liste čekanja bi valjda trebale ići za svaku bolnicu odvojeno.

Znam da nije puno pomoglo, al eto - nadam se najboljem.
whitestone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:00   #99
Poštovani, molim za malu pomoć.

Moj muž je imao 2 blaža moždana u kolovozu i rujnu prošle godine. Bio je u Krapinskim toplicama 3 tjedna, a sad ima fizioterapeuta koji dosta neredovito dolazi i vježba s njim povremeno. Muž govori, kognitivne funkcije su u redu, imao je parezu desne ruke i otežano hoda.

Problem je u tom hodanju - radi male, sitne korake i žali se na grčenje mišića nogu i stopala ( spasticitet). Zna li netko zašto dolazi do tih grčeva i kako je to najbolje riješiti?
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:21   #100
Čitao sam vaše teme i suosječam sa vama koji ste to proživjeli i drago mi je za vas koji ste se izvukli jer dajete nadu i budučim bolesnicima da nije sve tako crno.
Ja srečom nisam to prošao, ali sjetio se nečega. Možda nije ništa.
Imam 29 godina, a dok sam bio u 7 razredu osnovne ono u kuhinji sam hodao i odjendom me u stražnom gornjem desnom dijelu glave u jednom trenut zaboljelo i istodobno sam čuo zvuk kao da je nešto ekplodiralo. To me u tom trenutku jako kao zaboljelo i zasmetalo sa zvukom. I kad sam dodirnuo to mjesto osjetio sam toplinu na tom dijelu kao da se napunila sa krvlju i polako počela prazniti. I otada nemam više problema. Otad je prošlo barem 14 godina. Nisam išao doktoru jer to nisam toliko ozbiljno shvačao pa nisam ni išao na pretrage niti išta sa glavom.

Možda čudno zvuči što tek sada pitam, ali ono znatiželjan sam. Što je to moglo biti ??? Bilo je na stražnjem desnoj strani barem 5cm od uha.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.