Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Šta bi se dogodilo ako Ferrari poslije 2021 izađe iz F1?
Sve bi bilo kao po starom, F1 bi to preživjela 31 41.33%
Polagani raspad i umiranje F1 kroz koju godinu 27 36.00%
Totalna transformacija natjecanja u nešto treće 17 22.67%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 16:48   #81


...a kad nemaš pametniji odgovor onda za dokazivanje (upitne) kvalitete Vettela uvik izvlačiš kao iz naftalina kviska na račun loših momčadskih kolega

očeš jedanput prestati veličati Vettela na račun očajnih momčadskih suvozaća jer time samo dokazuješ loše vozačke sposobnosti suvozaca?? za vettela eventualno postigneš da je osvojio ono što bi i Trulli osvojio u tom istom bolidu

Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno eto, jednostavno mi nije jasno
Jer meni taj tvoj najbolji nije bolji čak ni od Hamiltona:ne zna :



Nelson Piquet, Jr. u očajno, ponavljam očajnom Renaultu
Šteta da ovakvog talenta više nema u F1:cry :

Ulažem kviska pokaži mi koji je to drugi vozač Toro Rosa bio na postolju, nije bitna ni godina ni utrka
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Supervozačini kakav je Vettel, to sigurno nije jedino postolje te sezone, zar ne?
vozačina je osvojila jedino prvo mjesto te sezone a sljedeci najbolje mjesto mu je 4 pozicija iz brazila i nekoliko 5 mjesta



Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 16:51   #82
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Je li Button ove sezone ijednom pretekao na stazi Fernanda,a da je Fernando bio na mekšoj komponenti?
Ne bockam ništa,nego me baš zanima...
Odmah mi na pamet padaju 4 utrke u kojima je Button završio ispred Alonsa samo zbog Ferrarijevih problema na tvrđim komponentama.

Sve to stoji.

Button je uzeo ponuđeno. I Button to radi već treću sezonu za redom.

Nije ekstra vozačina, nije brz kao Kimi ili Hamilton, totalno je neatraktivan, ali je marljivi radnik koji skuplja bodove, i jako rijetko radi greške.
Ove sezone dva odustajanja, hidraulika na Nurburgringu i nepričvršćen kotač u Silverstoneu.
Prošle sezone dva odustajanja - Monaco kad su mu na prije start zaboravili izvaditi poklopac iz uvodnika zraka , i Spa gdje ga je Vettel spucao svojim fenomenalnim pretjecanjem .
'09-te jedno odustajanje, i to nakon što mu se Grosjean zakucao u stražnji kraj na VN Belgije.


3 godine - ni jedno odustajanje radi vozačke pogreške.



Istina, Alono je klasa iznad u svemu.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 16:52   #83
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
vozačina je osvojila jedino prvo mjesto te sezone a sljedeci najbolje mjesto mu je 4 pozicija iz brazila i nekoliko 5 mjesta




Pih, pa Olivier Panis je ostvarivao bolje rezultate u još lošijem bolidu u odnosu na konkurenciju.



Nisam baš primjetio temu "Olivier Panis - budući svijetski prvak".
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:01   #84
Vettel ima karizmu ko i predsjednik Josipović, znan i kao kuhana kokošija nogica......pa onda sve da i jeste najbolji vozač, koga uopće briga za to?

Alonso...hm, gad od čovjeka, prevarant, izdajica, varalica...sve da i je najbolji vozač karakterna je i moralna nakaza, tak da ne mogu ni za njega glasati...

Hamilton je u nekom svom patosu, jednom kad odraste možda i bude najbolji ali trenutno nije.....

Button...ajd konkurentan je zadnjih par godina ali konjina se cijelo desetljeće motala oko najboljih ali nikad zapravo nije bio baš najbolji

Itd.....

Na kraju, i gledajući cijelu karijeru, iako ga nisam baš volio, moram priznati da je Schumacher za svu tu mulariju profesor doktor....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:11   #85
Vettel je uvjerljivo najbolji vozač trenutno na gridu.
Možete se vi sad vraćati u povijest do stoljeća sedmog i razglabati tko je u kakvom bolidu
tada vozio. Tko je koliko bodova osvojio itd. On je aktualni svjetski prvak, ponovio je
prošlogodišnji uspjeh. Koliko je za to zaslužan bolid, koliko vozač, uopće ne interesira.
I prije je bilo vozača sa dominantnim bolidom koji nisu postali prvaci.
Nemam baš neku sposobnost memoriranja utrka, pa mi je možda nešto i pobjeglo, ali
osim pogreške u Kanadi, ne sjećam se bilo koje druge. Bio je skoncentriran na svakoj utrci
od prvog do zadnjeg kruga. Da li su i drugi bili tako ?
Da li su i drugi imali tako malo pogrešaka tokom sezone ?
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:00   #86
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
...a kad nemaš pametniji odgovor onda za dokazivanje (upitne) kvalitete Vettela uvik izvlačiš kao iz naftalina kviska na račun loših momčadskih kolega

očeš jedanput prestati veličati Vettela na račun očajnih momčadskih suvozaća jer time samo dokazuješ loše vozačke sposobnosti suvozaca?? za vettela eventualno postigneš da je osvojio ono što bi i Trulli osvojio u tom istom bolidu
A Alonsovi kolege sve kapitalci
Piquet posebno
Massa je takaj vrhunski vozač, to znamo odavno da je tak, a nakon federa je pet puta brži nego prije, a dalje bolje da šutim.

Ak se neko izvlači na loše momčadske kolege onda je to upravo Alonso
Svi osim Hamiltona su bili šlape, svi do jednog i ni tog Hamiltona ko balavca koji je tek sel u F1 bolid nije mogel pobijedit

A i gle zanimljivu sitnicu od svih dolje navedenih ti upravo Alonso ima najlošiju prosječnu poziciju na kojoj završava u prvenstvu i to debelo najlošiju (5.8).

A Alonso supermen
Ok Vettel ima superioran bolid cijelu svoju karijeru i momčadski kolege su mu očajni pa su mu zato rezultati bolji od Alonsa.

No zar su baš i svi ostali cijelu karijeru vozili superiorne bolide ?
Schumacher svih hebenih 17 i pol godina vozi superioran bolid ???? (3.44 ako mu računam i 1991 kad je odvezel onih par utrka, ako računam samo pune sezone onda je 2.82 (i to još s onom kad je strgal nogu u pol sezone))
Kimi je takaj vozil superioran bolid 9 sezona ? (4.66)
Hamilton 5 sezona vozi superioran bolid ? (3.4)

A ak je Alonso tak savršen, još je i najbolji u razvoju bolida, najkompletniji i nosi sponozora kapitalca u ekipu sa sobom,
pa koji kuki se sve najbolje ekipe ne otimaju za njega, i zakaj ak tak dobro razvija bolide istovremeno stalno vozi krampove, zakaj ima najlošije prosječne rezultate od ove petorke
zakaj paški, zato kaj je najbolji ?

Ja ne tvrdim da je Vettel najbolji, makar je ove sezone razvalio konkurenciju.
No da bi to mogel tvrdit za cijelu karijeru, on to treba pokazat u različitim ekipama i bolidima i u malo dužem vremenskom periodu.

No tvrdim da Alonso nije najbolji od svih ovih navedenih u anketi gledajući kompletni opus.
A specijalno to nije na toliki način da je to vidljivo i čoravom magarcu na grani.

Ak je nekaj vidljivo to je da je Shumacher najbolji i upravo zato nisam glasal jel bez obzira kaj mi draži u zadnje vrijeme svejedno ga i dalje ne volim
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:06   #87
TBF, jesi ti čuo za izraz "statistika je netočan zbroj točnih podataka"?
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:11   #88
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
TBF, jesi ti čuo za izraz "statistika je netočan zbroj točnih podataka"?
Jep.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:13   #89
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
a sto mislis, tko bi u williamsu ostvario bolji rezultat: vettel ili alonso?

(pitanje preliveno sa susjedne teme)
Vraćeno na susjednu temu

Misliš kad bi oba vozili williams istovremeno kao momčadski kolege ?
To je zanimljivo pitanje

Rekao bi da bi to bilo teško kolinje
Frank bi vjerojatno bankrotiral jer bi se ovi dva svako malo porazbijali na stazi.

A Helmut Marko i Flavio Briatore bi se potukli na sred Paddocka
U biti zanimljivije je pitanje koji bi od njih dva pobijedio u tom meču
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:31   #90
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Pih, pa Olivier Panis je ostvarivao bolje rezultate u još lošijem bolidu u odnosu na konkurenciju.
istina, '96 i '97 (sve do onog nesretnog loma noge) je imao super rezultate s obzirom da je vozio Ligier


Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post

Misliš kad bi oba vozili williams istovremeno kao momčadski kolege ?
To je zanimljivo pitanje
Uvjeren sam da bi Alonso imao vise bodova i bolju rezu od Vetela
__________________
we sing of only blood or love
karnivor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 23:23   #91
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
A Alonsovi kolege sve kapitalci
Piquet posebno
Massa je takaj vrhunski vozač, to znamo odavno da je tak, a nakon federa je pet puta brži nego prije, a dalje bolje da šutim.

Ak se neko izvlači na loše momčadske kolege onda je to upravo Alonso
Svi osim Hamiltona su bili šlape, svi do jednog i ni tog Hamiltona ko balavca koji je tek sel u F1 bolid nije mogel pobijedit

A i gle zanimljivu sitnicu od svih dolje navedenih ti upravo Alonso ima najlošiju prosječnu poziciju na kojoj završava u prvenstvu i to debelo najlošiju (5.8).

A Alonso supermen
Ok Vettel ima superioran bolid cijelu svoju karijeru i momčadski kolege su mu očajni pa su mu zato rezultati bolji od Alonsa.

No zar su baš i svi ostali cijelu karijeru vozili superiorne bolide ?
Schumacher svih hebenih 17 i pol godina vozi superioran bolid ???? (3.44 ako mu računam i 1991 kad je odvezel onih par utrka, ako računam samo pune sezone onda je 2.82 (i to još s onom kad je strgal nogu u pol sezone))
Kimi je takaj vozil superioran bolid 9 sezona ? (4.66)
Hamilton 5 sezona vozi superioran bolid ? (3.4)

A ak je Alonso tak savršen, još je i najbolji u razvoju bolida, najkompletniji i nosi sponozora kapitalca u ekipu sa sobom,
pa koji kuki se sve najbolje ekipe ne otimaju za njega, i zakaj ak tak dobro razvija bolide istovremeno stalno vozi krampove, zakaj ima najlošije prosječne rezultate od ove petorke
zakaj paški, zato kaj je najbolji ?

Ja ne tvrdim da je Vettel najbolji, makar je ove sezone razvalio konkurenciju.
No da bi to mogel tvrdit za cijelu karijeru, on to treba pokazat u različitim ekipama i bolidima i u malo dužem vremenskom periodu.

No tvrdim da Alonso nije najbolji od svih ovih navedenih u anketi gledajući kompletni opus.
A specijalno to nije na toliki način da je to vidljivo i čoravom magarcu na grani.

Ak je nekaj vidljivo to je da je Shumacher najbolji i upravo zato nisam glasal jel bez obzira kaj mi draži u zadnje vrijeme svejedno ga i dalje ne volim


A tko je od svih nabrojanih vodio na ama baš svakoj utrci u karijeri?

Ha-ha, Markus Winkelhock ih sve pojede za doručak.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 00:11   #92
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
TBF, jesi ti čuo za izraz "statistika je netočan zbroj točnih podataka"?
Statistika je kao bikini, puno otkriva, ali ono najvažnije ne


TBF, aj se malo zaustavi, žal mi te je kak se prosipavaš i sramotiš

Kak si sam došel na zamisao da i deš računati prosječne pozicije?

__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 05:42   #93
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
A tko je od svih nabrojanih vodio na ama baš svakoj utrci u karijeri?

Ha-ha, Markus Winkelhock ih sve pojede za doručak.
Je da
A kao isti je klinac kad je neko dobar 18 godina za redom ili 1 utrku, je kak da ne
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:48   #94
@Maminho

Sve pet, statistika je "točan zbroj netočnih podataka"
No ipak, nije li rezultat ono kaj je bitno ?
U biti ak nije bi li se ti zadovoljo s tim "najvažnijim" ma što to bilo, a da Alonso pa ni Ferrari nikad više ne osvoje apsolutno ništa u F1 pa čak ni jedno postolje ?

Složio bi se s tobom, da ta razlika u statistici neka mala i sitna, no kad jedan vozač u duplo dužem vremenskom periodu ostvari duplo bolji prosječni rezultat,
kad osvoji 3 i pol puta više naslova od drugog i dalje tvrdit da je ovaj prvi bolji
Ok moguće ni iznimno malo vjerojatno.

Za tak nekaj moraš povjerovat u hrpetinu teorija zavjere i u cijeli niz iznimno nategnutih priča u stilu:
Da je McLaren 2007 radio sve i svašta nebi li poklonio naslov Kimiu i da nikako i pod nikakvu cijenu nisu htjeli da Alonso osvoji naslov za njih jer su svi bili zaljubljeni u Hamiltona,
Da su Alonsa doveli samo zato da bi ga mogli šikanirat i da bi Hamilton mogel osvojit naslov.
Da to kaj tu godinu nije osvojil naslov i kaj je bil na kraju lošiji od Hamiltona nema ali baš nikakve veze s njim i njegovom vožnjom.
Da je Piquet bio odličan vozač koji je kramp od Renaulta 2008 mogel dovest do postolja u njemačkoj i do 4 mjesta na VN Japana, te još nekoliko utrka u bodove
Da Piquet laže i da nije istina to kaj je tvrdil za Singapur.
Da je Kimi kriv za spor i loš Ferrari 2010 i 2011
Da je Massa 2010 i 2011 bio oličenje stvarne brzine Ferraria
Da niti jedan Alonsov rezultat u sezonama 2010 i 2011 nema veze sa tuđim greškama, već je isključivo plod njegovih maestralnih vožnji.
Da je 6 mjesto u Monacu, 7 u Abu dhabiu 2010, izniman rezultat i maksimum koji je bio moguć u tom bolidu pa i više od toga.
Da je Alonso sezonu 2010 vozio vrhunski i da nije napravio ni jednu jedinu grešku, da nema teorije da je itko u tom bolidu mogao bit bolji.
Da je ovu sezonu završio ispred Hamiltona samo zato kaj je bil fenomenalan u očajnom bolidu i da to nema nikakve veze s tim kak je Hamilton vozio ovu sezonu.

i.t.d., i.t.d.

Ok ak vjeruješ u sve to i još hrpu takvih priča, onda je Alonso fakat najbolji od ovih svih tu, ma vjerojatno je i najbolji svih vremena.
Sorry al ja te sve spike ne pušim, dio ih je čak možda i točan, no to je mali dio, a ne većina.

No znaš zakaj je po meni rezultat ankete ovakav i zakaj Schumacher i Vettel imaju malo glasova.
Zato kaj su dosadni švabe, i to dosadni za popizdit
Da ga ubiješ ne pada mi na pamet ni jedan karizmatični švabo, u F1 ih ima pun kufer, a karizme ni grama.
No to i nema velike veze s pitanjem tko je koliko dobar kao vozač, bar nebi trebalo imat.

Rain je to baš fino objasnil:
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Vettel ima karizmu ko i predsjednik Josipović, znan i kao kuhana kokošija nogica......pa onda sve da i jeste najbolji vozač, koga uopće briga za to?
I to je baš to u suštini, baš zato je percepcija da je Vettelov rezultat posljedica bolida i samo bolida.
Da je koma u kvalifikacijama pa da se probija kroz poredak, i da nije toliko dosadno dominantan, e onda bi bio fenomenalan vozač.

Jer recimo Alonso je maestralno vozio VN Monaca 2010, sa začelja do 6 mjesta, i je vozil je odlično tu utrku,
No istovremeno se zaboravlja da je taj bolid realno trebal kvalificirat u prvi red da nije sjebal stvar prije samih kvalifikacija.
I da je tu utrku s tim bolidom trebal pobjedit jednako kak je to Vettel delal ovu sezonu u hrpu utrka sa svojim.
Tu malu sitnicu svi zaboravljaju.
No takva utrka bu se svima urezala u pamćenje kao odlična, a Vettelovih ili Schumacherovih nekad pun kufer mirnih i dominantnih bumo jednostavno zaboravili kao dosadne.

Ne velim da takve utrke i pobjede nisu dosadne i da je puno draže gledat ove koji se probijaju kroz poredak, i ja sam to vidim kao takvo,
Sve mi se neda gledat utrku kad neko na taj dosadni način pobjeđuje, ej meni se to neda gledat a navijam za Vettela još od 2007.
Meni ga se neda gledat u takvim pobjedama.

A i Red Bull je još k tome tamo neka tvornica nekakvog napitka, ta umjetna ekipa sad već godinama dere McLaren i Ferrari, doslovce je sramota da pobjeđuje najbolje vozače u tim ekipama na taj način.
I vrlo lako je to pripisat tome da je to samo zahvaljujući Adrianu Newy-u.

No pisat gluposti da je Vettel osvojil dva naslova i bil vicepravak u RB-u samo zbog bolida i da bi to napravil i Trulli jednostavno nije ok.
Jer to znači da je drek od vozača i da bu drek pa makar osvojil 10 naslova za redom.
A nekak mi se vidi da to tak i bude i da bu se to tak pisalo čak i ak osvoji hrpu takvih naslova na ovakav način i ak ih još i osvoji u bolidima koji se ne zovu McLaren ili Ferrari

Al ak osvoji dva naslova prvaka ili viceprvaka u McLarenu ili Ferrariu, sa suvozačem tipa Massa koji je katastrofa e onda bu najbolji ikad

A i Deda je bil najbolji ikad, 2-3 koplja iznad svih u povijesti, no sad kad je u tam nekakvom šugavom mercedesu i tam ga kao pobjeđuje nekakav Rosberg,
sad je on ništ koristi, sad mu treba obrisat sve naslove, sve vožnje, sve godine jer sad imamo Alonsa u Ferrariu, sad je on najbolji ikad

Meni je jasno da bu za tebe Alonso najbolji od ovih tu, pa i da je najbolji ikad i to je ok, to poštujem.
No ne poštujem ni najmanje takve izjave od onih koji su godinama tvrdili da je Schumacher najbolji svih vremena, i da mu Alonso nije ni blizu, a sad samo tak tvrde da je Alonso bolji.

P.S. a sad se idem trajno banat s ove teme
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:45   #95
Prijavljen si!



Uploaded with ImageShack.us

__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:24   #97
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
No znaš zakaj je po meni rezultat ankete ovakav i zakaj Schumacher i Vettel imaju malo glasova.
Zato kaj su dosadni švabe, i to dosadni za popizdit
Da ga ubiješ ne pada mi na pamet ni jedan karizmatični švabo, u F1 ih ima pun kufer, a karizme ni grama.
Pitanje tvoje ankete je dvosmisleno. Ja ga npr shvaćam kao tko je trenutno najbolji vozač, odnosno tko će moć najviše doprinjet naslovu u idućoj godini (zanemarimo bolide). U tom slučaju schumacher nije dobio puno glasova ne zato što je dosadan švabo nego zato što je jednostavno star, svaka mu čast, tu i tamo blijesne i pokaže zašto je višestruki prvak, ali njegove najbolje godine su prošle. Kimi je neviđeni talent, ali ipak nije vozio dvije sezone i trebat će mu vremena da se navikne tako da ne očekujem od njega u prvoj sezoni pun potencijal. Kad uzmeš u obzir i njegovu indiferentnost onda ne znam šta bi od njega očekivao. On neke od ovih staza niti ne poznaje, a ako se ne varam u ferrariu su pizdili na njega što ne želi sudjelovat u razvoju na simulatoru. Njegov odgovor je bio da je plaćen da vozi bolid a ne igrice. Meni je to zabavno, ali realno naravno da se to šefovima momčadi nije svidjelo. Nadam se da se u rallyu zabavio, ali i opametio i da će se ozbiljno uhvatit F1.

Quote:
GP1 kaže:
U svojoj prvoj sezoni Kimi je došao u Monako bez da je ikad prije vozio na ovoj stazi. Prije prvog treninga je odvezao krug na skuteru, a nakon što je sjeo u bolid čula se poruka na tim radio:
Vozi li se ravno kroz tunel?
Kasnije je pojasnio da on nije učio staze iz računalnih igrica i da u instalacijskom krugu otkrije kako mora odvesti pojedine djelove.
Ovo se sigurno neće dogodit nijednom od ostalih u anketi, vozit će i na plejki dok ne nauče svaki zavoj. On će učiti u petak na neslužbenom.
Ostaju vettel, hamilton i alonso. S time da Hamilton ispada iz te trojke ako se ove gluposti s nicole nastave. Ako to rješi i počne vozit onako kako zna, onda se sigurno neće boriti s massom.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:24   #98
Ima TBF pravo u dosta stvari.Samo sto je ovdje vecina narajcana sa Sebastiana Vettela i na svaki spomen da je on dobar vozac odmah se dizu koplja.

Gluposti.Apsolutne gluposti.

A jos su vece gluposti da bi Trulli ili tko drugi za zacelja,Karthikeyan,osvojio naslov u RB-u.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 20:11   #99
Schumacher 1, Alonso 9 glasova
Kimi#1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 17:38   #100
http://www.autosport.com/news/report.php/id/96751

Ajme al ovi šefovi F1 ekipa nemaju pojma

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 15.12.2011. at 17:44.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.