Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2012., 00:59   #21
ne vjerujem da se radi o dekonstrukciji marysue-ovštine jer ne vjerujem da je to rothfussu na pameti

ne znam, nek roose pročita i drugu i vidjet ćemo šta će reć
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 13:21   #22
imali išta od ovoga na hrvatski i na pdf-u
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 16:44   #23
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
imali išta od ovoga na hrvatski i na pdf-u
Algoritmovo izdanje na hrvatskom je u pripremi, koliko znam.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 00:27   #24
Druga knjiga pročitana, moram priznat malo mi je slabija od prve. Zašto? Uzmimo epizodu s Felurian, divljenje koje se proteže kroz x stranica podsjeća malo na pizdopatničke renesansne pjesme. Taj neugodni dio priče spašava ono stablo „my my, what would Denna say..“ i priča o onom momku koji je tragao za mjesecom, koja se već spominje prije kod Hespe. Ista stvar s Ademijima, čemu toliko prostora.
Inače „banter“ tako drag Kvoti slabo susrećemo u drugoj, ili sam ja očekivala više s obzirom na broj stranica.
Što još? Volim priče, pa mi je bilo super kad je plaćenička družina pričala priče uz vatru.
I ostaje pitanje zašto je Kvote (čiji je um preživio pokolj obitelji te susret s onim stablom) tako slomljen i rezigniran u onoj krčmi, ali o tom potom.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 16:01   #25
mislim da ću onda i ja čekat da izađe treća knjiga

dovoljno frustracija mi i martin zadaje ne treba mi još koja

mada se ništa ne može mjerit s frustracijom koju sam dožiovi čitajući Dobrog vojaka Švejka - nisam znao da je djelo nedovršeno
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 23:22   #26
A gle, kako ti paše. Meni dobro dođe pauza od Martina a sad i od Patricka. Čula sam da ljudi sugeriraju potencijalnim čitačima strpljenje do kraja sage i onda bacanje na intezivno čitanje. Meni bi to bio jedan (u slučaju Martina) surovi srednjovjekovni geopolitički overload.
Kad smo već kod Martina, fali mi POV u kronici našeg Kvote, točnije fali mi Dennina perspektiva, i dalje mi je nevjerovatan njen izbog mecene, analogija bičevanja Kvote na faksu mi ne paše
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 16:50   #27
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
A gle, kako ti paše. Meni dobro dođe pauza od Martina a sad i od Patricka. Čula sam da ljudi sugeriraju potencijalnim čitačima strpljenje do kraja sage i onda bacanje na intezivno čitanje. Meni bi to bio jedan (u slučaju Martina) surovi srednjovjekovni geopolitički overload.
Kad smo već kod Martina, fali mi POV u kronici našeg Kvote, točnije fali mi Dennina perspektiva, i dalje mi je nevjerovatan njen izbog mecene, analogija bičevanja Kvote na faksu mi ne paše
Da imamo Denninu perspektivu, onda bi znali tko joj je mecena, a to je izgleda bitna karika priče.
Ni Martin ne daje POV Varysa ili Littlefingera jer bi nam to previše toga otkrilo.
Kako to misliš, analogija bičevanja? U vezi s čim ti ne paše?
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:33   #28
I meni je to bilo glupo. Zato što je Kvothe bičevanje zaradio jasnim pravilima igre, prekršivši pravila ponašanja koja su javna i kojima se podvrgava svatko tko sudjeluje na Sveučilištu. Dennu je njezin mecena samo izlemao.

Ja mislim da je Dennin mecena zapravo netko od Chandriana (a to misli i dosta ljudi na forumima). Mr. Ash (jasen, stablo, mislim da je to Kvothe tako mislio, ali je na engl. homonim s pepeo) = Cinder (sinonim za užareni pepeo, žeravu, na engleskom).
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:50   #29
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Da imamo Denninu perspektivu, onda bi znali tko joj je mecena, a to je izgleda bitna karika priče.
Ni Martin ne daje POV Varysa ili Littlefingera jer bi nam to previše toga otkrilo.
Kako to misliš, analogija bičevanja? U vezi s čim ti ne paše?

Kvote nam priča kako shvaća Dennino toleriranje nasilja, jer
joj mecena pomaže, kao što je on prešao preko bičevanja jer mu sveučilište puno daje (rad, nauka, prijatelji...). Ali što je ona dobila od tog svog mecene, osim modrica? I dalje bježi od jednog do drugog prenoćišta, bez plaćanja, mecena joj se javlja kako mu paše, premalo je to, a Denna je prikazan kao svojeglav lik, koji ne trpi koješta.

I ovo što kaže GnothiSeauton, bacila sam i ja oko na te teorije.
Na Goodreadsu su ljudi već ocjenili novu knjigu, pa se Patrick pita kako to i moli ekipu da mu ju pošalju da ju može više objaviti
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:33   #30
Thumbs up

Čitam prvu knjigu i prešao sam 3/4.
Zanimljivo štivo, vuče na čitanje što je i najbitnije u suštini.
Ali počinje pomalo da me smara Kvoteova sveobuhvatna talentovanost. A sa druge strane upada u potpuno glupe i neshvatljive probleme, koji nisu dovoljno dobro obrazloženi u knjizi.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 15:59   #31
Quote:
Tyler kaže: Pogledaj post
Ali počinje pomalo da me smara Kvoteova sveobuhvatna talentovanost.
Mislim da to svakog smara, ali mislim da je cilj da se to do kraja trilogije "subverta" tj. da ispadne da je Kvothe daleko od toga da je stvarno tako kul ko što se čini, tj. da još mora naučiti Pouku(TM) i pojesti čokolino.

Quote:
Tyler kaže: Pogledaj post
A sa druge strane upada u potpuno glupe i neshvatljive probleme, koji nisu dovoljno dobro obrazloženi u knjizi.
Da, zapravo je prilično retardiran Doduše, lako je zaboraviti da on tijekom radnje iz knjige ima nekih 15, 16 godina.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:33   #32
Quote:
Da, zapravo je prilično retardiran Doduše, lako je zaboraviti da on tijekom radnje iz knjige ima nekih 15, 16 godina.
Pa da, ali fakat o godištu biva u potpunosti poništen njegovim coolnessom, spretnošću i bistrinom u većini situacija.

I kad već bitcham, posljednja primjedba - način na koji dolazi do novca svaki put kad je u frci se polako pretvara u deus ex machina
Mogao je Patrick bar malo više da se potrudi. Ili da riješi to jednim potezom (tipa, padne mu ćup sa zlatom na glavu), a ne da pravi plot od toga svakih 50 stranica...


BTW, knjigu sam uzeo jer sam vidio ovu temu, tako da - gracijas. Već duže nisam čitao fantasy koji mi je bio ovako ok.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:33   #33
Ja bi htio vidjet neki dobar art njega i ekipe s Universityja -- Kvothe, Mola, Simmon, Wilem, Fella, Devi. Dobar, europski, u tradiciji Moebiusa, Gimeneza ili Janjetova. Može barem Samwise Didier ili bilo kojeg drugog Sons of the Storm.

Mislim -- koji je kurac s tim manga DeviantArt entuzijastima. Kaj Kraljoubicu čitaju sam manga otaku?
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 21:49   #34
Prodajem u pola cijene knjigu "The name of the wind" pa ako je netko zainteresiran, nek se javi na pp

Knjiga je jednom pročitana, cijena 45kn.
Myst is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 08:53   #35
Da se pridružim čitateljima ovog krasnog djela.

The name of the wind sam pročitao u nekoliko dana, Wise man´s fear ide nešto sporije jer sam se vratio sa GO pa se ne mogu potpuno posvetiti čitanju. Trenutno sam na pola knjige pa nisam detaljno čitao komentare na temi da ne naletim slučajno na kakav spoiler.

@Gnothi - za artwork sam isto pronašao samo privatne deviantart uradke. Neki ni nisu tako loši. Ipak, volio bi da netko nacrta Kvothea i njegovu ekipu (Simona i Willa) dok pijuckaju tijekom večernjeg izlaska. I Elodina naravno, tip je takva legenda i prebrzo mi je nestao iz priče (osim ako se ne pojavi nakon polovice WMF, ali nekako se bojim da neće).

BTW Lethani, zen budizam? Preočito.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 16:15   #36
Čuo sam samo pohvale o ovom serijalu. Čak je i Martin rekao da su knjige super8pa di ćeš bolje od toga). Pitao sam preko fejsa kad planiraju izdati knjigu u algoritmu. Rekli su da bi Ime vjetra trebala izaći na jesen a Strah mudraca malo kasnije.

U svakom slučaju jedva čekam da naši prevedu i nadam se da me knjige neće razočarati.
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 09:07   #37
Pročitao sam Wise man´s fear.
Da li će ovo stvarno biti trilogija? Nekako mi se čini da tu ima previše stvari da bi se napravio rasplet u još jednom nastavku.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 13:51   #38
Navodno će biti trilogija do trenutka u kojem počinje framing story, tj. u kojem vidimo "Kotea krčmara". A onda još jedna trilogija koja će biti rasplet šire, epske radnje, od tog trenutka dalje, kad se valjda "Kote krčmar" ponovo preobrazi u badassa.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 16:09   #39
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Navodno će biti trilogija do trenutka u kojem počinje framing story, tj. u kojem vidimo "Kotea krčmara". A onda još jedna trilogija koja će biti rasplet šire, epske radnje, od tog trenutka dalje, kad se valjda "Kote krčmar" ponovo preobrazi u badassa.
Ha...imam kontradiktorne osjećaje prema takvom planu. S jedne strane je super jer priča zaslužuje biti razrađena i saga potrajati što duže, a s druge, sjetim se Martina i čekanja.

A dobro, uz brzi napredak medicine produljit će nam se životni vijek ili će postojati komercijalna hibernacija pa ćemo doći na svoje.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 17:03   #40
Napokon su preveli knjigu. Može se kupiti na Interliberu za 160 kn. Jedva čekam krenut s čitanjem i nadam se da će knjiga biti super!
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.