Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2013., 19:54   #81
knjiga mi je bila bezvezna ali jedva čekam nastavak

ima li to smisla
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 18:03   #82
Poprilično budući da je i meni tako. Kvothe mi ide na živce sa svojom arogancijom ali ipak hoću znati šta se dalje dešavalo! XD
Violetta235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 20:37   #83
Quote:
Violetta235 kaže: Pogledaj post
Poprilično budući da je i meni tako. Kvothe mi ide na živce sa svojom arogancijom ali ipak hoću znati šta se dalje dešavalo! XD
Meni je teško razlučiti Kvothea od Kotea, a njega mi je žao. Tako da sa simpatijama gledam i na Kvothea jer znam što ga čeka i kako će pasti. Pa daj zamisli da ne smiješ u knjižnicu, a drugi izvor knjiga ne postoji.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 21:30   #84
Istina, ali opet nekako mislim da bi njegovi problemi bili upola manji da malo smanji tu svoju aroganciju. Ok, talentiran je i inteligentan i sposoban, ali ali poniznosti mu ne bi škodilo. Na kraju krajeva, cijela ona parada sa Ambrosom se mogla ako ne baš izbjeći onda ublažiti. Ne znam, vidjet ćemo kako će se dalje razvijati...
Violetta235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 22:00   #85
Quote:
Violetta235 kaže: Pogledaj post
Istina, ali opet nekako mislim da bi njegovi problemi bili upola manji da malo smanji tu svoju aroganciju. Ok, talentiran je i inteligentan i sposoban, ali ali poniznosti mu ne bi škodilo. Na kraju krajeva, cijela ona parada sa Ambrosom se mogla ako ne baš izbjeći onda ublažiti. Ne znam, vidjet ćemo kako će se dalje razvijati...
Da je ponizan podvio bi rep nakon onoga što se dogodilo njegovim roditeljima, a ne išao tražiti osvetu. On je ipak tinejdžer, a oni su uvijek sami sebi najpametniji i u pravu.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 23:09   #86
Pa dobro ne mislim sada da je baš bečkičmenjak nego da je ponekad možda trebao držati jezik za zubima. Hoću reći da si je za neke stvari sam kriv, život s posljedicama i tako to....
Violetta235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 00:07   #87
Meni je baš fora što je on hodajuća arogancija Jedino što mi predstavlja problem zasad je Denna, al dobro, čekam dalje da vidim što je Patrick naumio s njom.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 08:25   #88
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 19:44   #89
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Lol epick

Osobno moram priznati knjiga je odlična, i čekam treći dio kao Martina ali kako sam počeo čitati knjige od Robin Hobb Kvote mi je postao mlak.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 22:02   #90
Hehehe
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 15:22   #91
ja sam pročitao i pottera i KKC i mislim da između herrya i kvouta ima više sličnosti nego razlika
čak mislim da je malo pokradno iz pottera
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 08:13   #92
Štajaznam, meni negativci iz Kraljosjeka, kako se ono zovu, djeluju nekak više freaky i demonski i zajebano nego ovi nazi gotičari iz Pottera. Ali dobro, ja nisam čitao knjige pa je moje razmišljanje o Potteru utemeljeno samo na filmovima, pa možda nemam dobar pregled. Koliko se sjećam iz radnje filmova o Potteru, ne vidim baš nekih paralela... mislim osim te načelne o čarobnjaku, čarobnjačkom koledžu...
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 09:37   #93
ubojsto roditelja, traganje za ubojicom i još poneka sitnica
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 10:00   #94
A velim, ak ćemo raspravljat o takvim generalnostima, onda je svaka epska priča ista -- u smislu Campbellovog The Hero's Journey.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 10:13   #95
Nije pokradeno jer je Rothfuss počeo pisati Kingkillera prije no što je Potter izašao. Vidi se po njegovim intervjuima da nije sretan kad mu djelo nazovu Potterom za odrasle.

Sličnosti ima jedino ako gledaš da su obojica siročad i čarobnjaci. Kvothe je cigan tog svijeta, podcijenjivan i s malo prijatelja dok je Harry the Chosen One, od rođenja obilježen ni više ni manje nego proročanstvom i ožiljkom (čisto da ne bude zabune). Svi se guraju da mu budu pri ruci, pomažu mu čak i oni koji ga ne vole kao osobu.
Sve što ima Kvothe je krvavo zaradio, dok Harry naravno ima riznicu punu zlata pa nema takvih briga. Harryev neprijatelj je zli čarobnjak, klišej za kojeg Rothfuss specifično kaže da ga nije želio niti blizu svoje knjige.
Što se tiče stila, Rothfuss je puno vještiji s riječima od Rowling i svijet mu je maštovitiji. Njene knjige su pitke i jednostavne, tempo je brz, a svijet blizak našem. Magija tamo nije nimalo "magična", već sredstvo kojim se (između ostalog) čisti kuhinja i popravljaju naočale. U Rothfussovom svijetu magija je puno razrađenija, dugo se uči i ovisi o talentu i vježbi.
Uglavnom, ima dodirnih točaka u generalijama, ali Rothfuss je bolji. Potter za odrasle.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 10:31   #96
meni je potter bolji samo zbog toga što je rowlingova iskoristila njegov puni potencijal do patrick to još nije napravio s Kvoutom
da je izbacio one nepotrebne razgovore s Danom knjiga ne bi bila trilogija
patrick je vjerojatno bježeći od klišeiziranja priče Kvouta ograničio u razvoju. on nije najbolji svirač kojeg je svjet upoznao ali je mogao biti da se usredotočio samo na to. isto vrijedi i sa sveučilištem i s borilačkim vještinama. on nije najbolji u nijednoj pojedinačnoj kategoriji ali kombinirajući ih postaje veći od života. malo blijedo i neuvjerljivo. u toliko je stvari ostao kratak za dlaku da je to postao njegov klišej
kako znamo gdje je za sada završio ne vidim neke veće promjene osim ako se radnja ne nastavi dalje od krčme kad pisaru ispriča svoju priču. uz uvjet da se nakon toga ne ubije
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 18:35   #97
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
...


Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
kako znamo gdje je za sada završio ne vidim neke veće promjene osim ako se radnja ne nastavi dalje od krčme kad pisaru ispriča svoju priču. uz uvjet da se nakon toga ne ubije
Srsly? Ne vidiš ništa zanimljivog u tome da saznamo zašto ga zovu Kraljosjek? I kak je to vezano za njegovu potragu za... ovima [pucketa prstima] [prima se za sljepoočicu] [mršti čelo] [pucketa prstima] ... kak se već kurčevo zovu... negativcima? To te ne zanima? Ili nekak čarobno to sve vidiš iz radnje prvih dviju knjiga (u kojem slučaju, a lal ti vera)?
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:12   #98
mislim da tražiš riječ "Čandrijani" bar ih je tako na SR prevelo

a što se vele ima dogodit. onaj njegov školski neprijatelj će vjerojatno postat kralj pa će ga on zarad općeg dobra ubit i zajebat na veliko
znanje o Čandrijanima će nać iza zatvorenih vrata knjižnice. onaj profesor koji pazi na knjige je vjerojatno pripadnik onog "templarskog" reda koji se bore protiv njih. te su skupili sve knjige na jedno mjesto. on će vjerojatno ući tamo bez dozvole i dobit šup kartu ili će odat nekom gdje je onaj tajni prolaz
Dna vjerojatno ne radi za negativce već za nekog od "templara"

ali ja ne kažem da je trilogija loša. dapače vrijedi je pročitati ali nije tko zna što. meni su bolje i Mistborn i Farseer a o Prvom zakonu neću ni pričat
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 20:57   #99
Čandrijani Plačem tu od smijeha.

Edit: Zaboravih spomenuti da iako Rowling ima onog ludog Lovegooda i prof. Trelawney, nitko nikad neće biti luđi (i bolji lik) od Elodina. On sam diže knjige jednu stepenicu više.
Klo, čini mi se da ti više voliš knjige koje imaju puno akcije, možda ti zbog toga ne paše Kvothe.

Zadnje uređivanje Ajvz : 27.10.2013. at 21:26.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 21:58   #100
ne tražim ja knjige prepune akcije ali midu na neku stvar nepotrebni razgovori
moraš se složit sa mnom da je ona cijela stvar oka Dane prerazvučena. moglo je biti dosta jednostavnije ili što je najbitnije kraće

čandrijani su zakon
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.