Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2012., 10:00   #61
Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
Ma još sitno dana pa doma laganini, tad mi neće ništa falit
Pretprit ces onda jos to malo bez Krasa

Ne znam sjeca li se iko Eldorada? Medenjak biskvit, u sredini marcipan i zele od narance, sve preliveno cokoladom? Nesto kao domino kocke. To im je bilo valjda preskupo za proizvodit pa je stalo, ali definitivno NAJBOLJI Krasev slatkis.
Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:18   #62
Quote:
Jutra kaže: Pogledaj post
Pretprit ces onda jos to malo bez Krasa

Ne znam sjeca li se iko Eldorada? Medenjak biskvit, u sredini marcipan i zele od narance, sve preliveno cokoladom? Nesto kao domino kocke. To im je bilo valjda preskupo za proizvodit pa je stalo, ali definitivno NAJBOLJI Krasev slatkis.
sjećam se, volila sam taj slatkiš a nažalost po liniju i većinu ostalih

sad najviše volim ferrero rocher
trenutno sam u fazi kad slatkom ne mogu primirisat, al zato slano jedem ka sumanuta doć ću ka kit
arileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 18:50   #63
Ja sam taman sad zaklala jednu malu bajaderu od 4 reda, ubile ste me sa pricom o slatkim, tu sam tanka, ne rodillo sta ne volim , ah da , ne volim cokoladu sa onim svim dodacima...budu u njima grozdjice i te neke gluposti, a isto puno volem onu rizu umocenu u cokoladu....kako se zove.....uf sta mozak....

Bubi daj dva vica !!!!
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 19:08   #64
ja nisam toliko tip za slatko, ja sam više, sir, masline tip
ipak za griotte se prodam
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 21:01   #65
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
Ja sam taman sad zaklala jednu malu bajaderu od 4 reda, ubile ste me sa pricom o slatkim, tu sam tanka, ne rodillo sta ne volim , ah da , ne volim cokoladu sa onim svim dodacima...budu u njima grozdjice i te neke gluposti, a isto puno volem onu rizu umocenu u cokoladu....kako se zove.....uf sta mozak....

Bubi daj dva vica !!!!
Misliš mikado?
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 21:22   #66
E danas me zivot tako posrao da me sve cokolade ovog svijeta ne bi izbavile. Izbavio bi me dragi ali ko za vraga, bas mu sad ne radi internet. Pa se naravno osjecam tako jebeno sama. A tek je 21h, znaci imam ubit bar jos sat vremena do nekog normalnijeg sata za lec, ali kako je dan tako usran, garant ce me neuroza drzat budnom do ponoci. Sto znaci da ce mi po defaultu propast plan da sutra vjezbam prije posla, a popodne necu stic zbog ekstra poslova kojih sam se prihvatila. Vicious circle.
Imam poriv nesto razbit. Da bar imam onu vrecu za boks.
Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 02:42   #67
Žene pomoraca su u meni uvijek budile osjećaj strahopoštovanja, jer je količina odricanja kroz koje one moraju proći teško mjerljiva i shvatljiva nama običnim smrtnicima. Teško mi je povjerovati da je moguće imati i podizati zdravu obitelj u situaciji kada jednog partnera nema mjesecima doma. To je nešto slično nekoj vrsti obitelji s jedim roditeljem u kojoj onaj drugi u principu samo povremeno gostuje. Nisam siguran da su obitelji pomoraca u modernom vremenu zdrave za djecu, jer bez oba roditelja nema zdrave osobnosti kod čovjeka. Nije to pravilo, siguran sam i da postoje obitelji pomoraca koje nisu disfunkcionalne, ali ne vjerujem da većina prolazi bez problema.

Poznajem osobno stariju generaciju žena pomoraca i mogu reći da među njima izuzetnih žena, velikih sposobnosti i ogromne spremnosti na žrtvu, ali mi je teško povjerovati da među mlađim ženama ima takvih koje mogu zatomiti seksualnost 4 do 6 mjeseci godišnje, namjesto muža imati kreditnu karticu i vibrator, a djeca namjesto ćaće neki Skype lik ili glas sa telefonske žice.

Svima svačije, veli narod, ali ja bih dobro promislio da li bih zasnivao obitelj kao pomorac... Bolje ništa, nego neki surogat...Ali ... ne mogu i zamisliti financijsku nevolju u kojoj se nalaze ti ljudi kada moraju za škude da provedu pola života bez obitelji...
__________________
Cijenim i poštujem sve dobre, čestite i dobronamjerne ljude....
Sarajevo76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 08:08   #68
Quote:
Sarajevo76 kaže: Pogledaj post
Žene pomoraca su u meni uvijek budile osjećaj strahopoštovanja, jer je količina odricanja kroz koje one moraju proći teško mjerljiva i shvatljiva nama običnim smrtnicima. Teško mi je povjerovati da je moguće imati i podizati zdravu obitelj u situaciji kada jednog partnera nema mjesecima doma. To je nešto slično nekoj vrsti obitelji s jedim roditeljem u kojoj onaj drugi u principu samo povremeno gostuje. Nisam siguran da su obitelji pomoraca u modernom vremenu zdrave za djecu, jer bez oba roditelja nema zdrave osobnosti kod čovjeka. Nije to pravilo, siguran sam i da postoje obitelji pomoraca koje nisu disfunkcionalne, ali ne vjerujem da većina prolazi bez problema.

Poznajem osobno stariju generaciju žena pomoraca i mogu reći da među njima izuzetnih žena, velikih sposobnosti i ogromne spremnosti na žrtvu, ali mi je teško povjerovati da među mlađim ženama ima takvih koje mogu zatomiti seksualnost 4 do 6 mjeseci godišnje, namjesto muža imati kreditnu karticu i vibrator, a djeca namjesto ćaće neki Skype lik ili glas sa telefonske žice.

Svima svačije, veli narod, ali ja bih dobro promislio da li bih zasnivao obitelj kao pomorac... Bolje ništa, nego neki surogat...Ali ... ne mogu i zamisliti financijsku nevolju u kojoj se nalaze ti ljudi kada moraju za škude da provedu pola života bez obitelji...
Pozdrav i tebi!
Mislim da si i te starije žene pomoraca koje ti poštuješ također zatomljavale svoju seksualnost
Sve je stvar osobnih principa i uvjerenja.
Da li će obitelj biti difunkcionalna ili će dica imat zdravu osobnost uvelike ovisi o tome smatraju li oca kao bankomat ili oca kao čovika koji radi misecima sam ka pas i želi omogućit najbolje za svoju obitelj
starakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 12:18   #69
mene totalno razvesele novoregistrirani nikovi, s točno jednim ili dva posta, koji nam se dive iz dubine duše, a onda blebeću o kolumbijkama, vibratorima i disfunkcijama
zavist je jebena stvar
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:38   #70
Quote:
Sarajevo76 kaže: Pogledaj post

Poznajem osobno stariju generaciju žena pomoraca i mogu reći da među njima izuzetnih žena, velikih sposobnosti i ogromne spremnosti na žrtvu, ali mi je teško povjerovati da među mlađim ženama ima takvih koje mogu zatomiti seksualnost 4 do 6 mjeseci godišnje, namjesto muža imati kreditnu karticu i vibrator, a djeca namjesto ćaće neki Skype lik ili glas sa telefonske žice.
.
Inace, ljudska rasa, a posebno zenski spol, dozivio je retrogradnu evoluciju u zadnjih 15 godina, pa eto sad smo pleme spiljskog medvjeda koje se pari cim za to osjeti nagon. Sta rec, mene kad ulovi nasred ceste odma uhvatim prvog muskog prolaznika za kitu i odvucem ga u najblizi haustor. To je po zimi. Po ljeti, razumije se, Jutra to najvise voli na plazi Uletavam u more u toplesu i pravim se da se utapam. To uvijek pali.

A sta se odrastanja uz jednog roditelja tice, mene to ozbiljno brine, ali isto mislim da ce moj pomorac svojoj djeci i odsutan biti bolji roditelj i bolji uzor od mase seronja sta su stalno doma. Stvar je u covjeku a ne u poslu kojeg obavlja. Doduse, ima masa normalnih tipova koji nisu odsutni, ali su isto tako stalno na poslu ne bi li priskrbili djeci normalne uvjete zivota i kad dodju doma previse su krepani za bilo kakvo bavljenje djecom. Nasi su bar dva tri mjeseca stalno doma, 24/7 i potpuno posveceni obiteljskim obavezama. Nista nije crno-bijelo.
Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:51   #71
Quote:
Jutra kaže: Pogledaj post
Inace, ljudska rasa, a posebno zenski spol, dozivio je retrogradnu evoluciju u zadnjih 15 godina, pa eto sad smo pleme spiljskog medvjeda koje se pari cim za to osjeti nagon. Sta rec, mene kad ulovi nasred ceste odma uhvatim prvog muskog prolaznika za kitu i odvucem ga u najblizi haustor. To je po zimi. Po ljeti, razumije se, Jutra to najvise voli na plazi Uletavam u more u toplesu i pravim se da se utapam. To uvijek pali.

A sta se odrastanja uz jednog roditelja tice, mene to ozbiljno brine, ali isto mislim da ce moj pomorac svojoj djeci i odsutan biti bolji roditelj i bolji uzor od mase seronja sta su stalno doma. Stvar je u covjeku a ne u poslu kojeg obavlja. Doduse, ima masa normalnih tipova koji nisu odsutni, ali su isto tako stalno na poslu ne bi li priskrbili djeci normalne uvjete zivota i kad dodju doma previse su krepani za bilo kakvo bavljenje djecom. Nasi su bar dva tri mjeseca stalno doma, 24/7 i potpuno posveceni obiteljskim obavezama. Nista nije crno-bijelo.

Jutra,odličan
starakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 14:34   #72
Quote:
starakoka kaže: Pogledaj post
Jutra,odličan
Prosto ne mogu da se suzdrzim!

Zadnje uređivanje Jutra : 07.11.2012. at 14:41. Reason: pravopis ili tako nesto
Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:06   #73
Quote:
Pozdrav i tebi!
Mislim da si i te starije žene pomoraca koje ti poštuješ također zatomljavale svoju seksualnost.
Sve je stvar osobnih principa i uvjerenja.
Da li će obitelj biti difunkcionalna ili će dica imat zdravu osobnost uvelike ovisi o tome smatraju li oca kao bankomat ili oca kao čovika koji radi misecima sam ka pas i želi omogućit najbolje za svoju obitelj
Teško je zamisliti pravilan odgoj djece bez oba roditelja. Djeca koja odrastaju bez oca imaju daleko više šanse da budu problematična u svakom smislu, pa ne trebaju nam statistike za to, vidimo to svaki dan. Kod nas u Sarajevu, istina nema pomoraca, ali ima građevinskih radnika, tehničara i injženjera, pa i vojnika u misijama u ratnim područjima, pa je to vrlo slično, jako duga odsustva. Rijetko su to normalne obitelji.

Quote:
mene totalno razvesele novoregistrirani nikovi, s točno jednim ili dva posta, koji nam se dive iz dubine duše, a onda blebeću o kolumbijkama, vibratorima i disfunkcijama
zavist je jebena stvar
Doista nisam zavidan obiteljima pomoraca, jer je to emocionalna tragedija za dijete, ne vidi se to odmah - to su rane na duši koje ostaju za čitav život. Najviše treba žaliti djecu.

Quote:
Inace, ljudska rasa, a posebno zenski spol, dozivio je retrogradnu evoluciju u zadnjih 15 godina, pa eto sad smo pleme spiljskog medvjeda koje se pari cim za to osjeti nagon. Sta rec, mene kad ulovi nasred ceste odma uhvatim prvog muskog prolaznika za kitu i odvucem ga u najblizi haustor. To je po zimi. Po ljeti, razumije se, Jutra to najvise voli na plazi Uletavam u more u toplesu i pravim se da se utapam. To uvijek pali.
A sta se odrastanja uz jednog roditelja tice, mene to ozbiljno brine, ali isto mislim da ce moj pomorac svojoj djeci i odsutan biti bolji roditelj i bolji uzor od mase seronja sta su stalno doma. Stvar je u covjeku a ne u poslu kojeg obavlja. Doduse, ima masa normalnih tipova koji nisu odsutni, ali su isto tako stalno na poslu ne bi li priskrbili djeci normalne uvjete zivota i kad dodju doma previse su krepani za bilo kakvo bavljenje djecom. Nasi su bar dva tri mjeseca stalno doma, 24/7 i potpuno posveceni obiteljskim obavezama. Nista nije crno-bijelo.
Zatomljena seksualnost je velika sila, koja ako se guši može da zastrani na mnogim stranama. Pa psihijatri i psiholozi su napisali tone i tone knjiga o tome, imaju i mase kliničkih ispitivanja. Zatomljena seksualnost izaziva tjeskobe, depresije, agresivnost, mržnju prema vlastitom tijelu, šizoidne poremećaje, histerije i sl. Sad si zamislite šta takvo jedno dijete mora da trpi od zgoropadne seksualno frustrirane majke... Rijetke su žene koje imaju takvu snagu da to drže pod kontrolom.

Neću sada ni da spominjem šta muškarci na brodovima trpe, od nasrtaja homoseksualaca koji rado rade u takvim sredinama, opsjedanja kuharica i spremačica na brodovima, preko posjeta "prijateljicama" u ko zna kojim zemljama i lukama, pa nije rijedak slučaj da imaju još jednu obitelj ili dijete negdje. O posjetama bordelima da ne govorim. Pomorstvo nije samo zanimanje, nego NAČIN - STIL života. Pa nisam jednom sjedio sa starim umirovljenim kapetanom i slušao priče o teškoćama tog života.

Nije stvar u tome da tata sjedi djeci na glavi par mjeseci, pa onda nestane kao utvara na većinu godine. Ne funkcionira dječija psiha tako. Treba stalno biti prisutan, makar da pred spavanje djecu izgrli, izljubi i ušuška, ali da je tu. Emocije su neverbalna komunikacija.
__________________
Cijenim i poštujem sve dobre, čestite i dobronamjerne ljude....
Sarajevo76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:25   #74
Quote:
Sarajevo76 kaže: Pogledaj post
Teško je zamisliti pravilan odgoj djece bez oba roditelja. Djeca koja odrastaju bez oca imaju daleko više šanse da budu problematična u svakom smislu, pa ne trebaju nam statistike za to, vidimo to svaki dan. Kod nas u Sarajevu, istina nema pomoraca, ali ima građevinskih radnika, tehničara i injženjera, pa i vojnika u misijama u ratnim područjima, pa je to vrlo slično, jako duga odsustva. Rijetko su to normalne obitelji.
O 'normalnim' obiteljima napisane su brojne studije raznih znanstvenih disciplina. Isto tako i o 'pravilnom' odgoju djece.
Iz radoznalosti pitam sto je s obiteljima u kojima su dva roditelja istog spola? Jesu li to 'normalne' obitelji i kako ta djeca odrastaju, mogu li izrasti u 'normalne' ljude ili u 'nenormalne' ljude? Sto je s djecom samohranih majki? Ili samohranih oceva? Sto je sa sirocadi?
Malo je nategnuta teza da ce svi oni izrasti u pacijente.

Quote:
Sarajevo76 kaže: Pogledaj post

Doista nisam zavidan obiteljima pomoraca, jer je to emocionalna tragedija za dijete, ne vidi se to odmah - to su rane na duši koje ostaju za čitav život. Najviše treba žaliti djecu.
Meni se cini da ti imas rana na dusi. Ovo je safe place pa ih mozes slobodno podijeliti s nama, mi cemo pokusati pokazati razumijevanje. A to da nam niko ne zavidi je samo po sebi razumljivo jer ljudi su po defaultu kukavice pa bjeze od 'teska' zivota.


Quote:
Sarajevo76 kaže: Pogledaj post
Zatomljena seksualnost je velika sila, koja ako se guši može da zastrani na mnogim stranama. Pa psihijatri i psiholozi su napisali tone i tone knjiga o tome, imaju i mase kliničkih ispitivanja. Zatomljena seksualnost izaziva tjeskobe, depresije, agresivnost, mržnju prema vlastitom tijelu, šizoidne poremećaje, histerije i sl. Sad si zamislite šta takvo jedno dijete mora da trpi od zgoropadne seksualno frustrirane majke... Rijetke su žene koje imaju takvu snagu da to drže pod kontrolom.
Oh Boze, osjecam se kao Scarlett O'Hara.



Quote:
Sarajevo76 kaže: Pogledaj post
Neću sada ni da spominjem šta muškarci na brodovima trpe, od nasrtaja homoseksualaca koji rado rade u takvim sredinama, opsjedanja kuharica i spremačica na brodovima, preko posjeta "prijateljicama" u ko zna kojim zemljama i lukama, pa nije rijedak slučaj da imaju još jednu obitelj ili dijete negdje. O posjetama bordelima da ne govorim. Pomorstvo nije samo zanimanje, nego NAČIN - STIL života. Pa nisam jednom sjedio sa starim umirovljenim kapetanom i slušao priče o teškoćama tog života.
To mora da je bilo grozno iskustvo. Slusanje tih prica mislim.

Quote:
Sarajevo76 kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome da tata sjedi djeci na glavi par mjeseci, pa onda nestane kao utvara na većinu godine. Ne funkcionira dječija psiha tako. Treba stalno biti prisutan, makar da pred spavanje djecu izgrli, izljubi i ušuška, ali da je tu. Emocije su neverbalna komunikacija.
Sjetio si me onog filma... Otac na sluzbenom putu.))))))))))
Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:59   #75
dobro cure,
jel vi to ozbiljno mislite raspravljati s obvidnim trolom
nije da ja imam nešto protiv trolova, dapače, ako su inteligentni, onda mogu biti i zabavni
ali ovo to ni blizu nije
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 16:17   #76
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
dobro cure,
jel vi to ozbiljno mislite raspravljati s obvidnim trolom
nije da ja imam nešto protiv trolova, dapače, ako su inteligentni, onda mogu biti i zabavni
ali ovo to ni blizu nije
ne pada mi napamet
iako mogu potipsat i Jutru i Koku
za raspravu volim imati nekog barem prosjecno inteligentnog..u suprotnom imam osjecaj da je zlostavljanje u djiru

a i imam pametnijeg posla, odradila sam popodnevno spavanje, godinama nisam znala sta to uopce znaci u teoriji a kamoli u praksi..a sad mi je to dio svakodnevice
sad lagano kavica i cokoladica..pa uzivanje s dragim jos ovih para dana dok je tu

a onda se bacam na prolaznike
arileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 16:33   #77
Quote:
arileo kaže: Pogledaj post
n

a i imam pametnijeg posla, odradila sam popodnevno spavanje, godinama nisam znala sta to uopce znaci u teoriji a kamoli u praksi..a sad mi je to dio svakodnevice
sad lagano kavica i cokoladica..pa uzivanje s dragim jos ovih para dana dok je tu

a onda se bacam na prolaznike



ja obrnuto
prije sam mogla zaspati bilo gdje, u bilo kakvom položaju i u bilo koje doba dana
mlađe zvjere me odviklo od spavanja i sad me ubij , ma koliko umorna bila, ne mogu popodnevni spavanac odradit

guštaj arielo s dragim , moj ide poslje božića
planiram i ja s njim , iskoristiti ove zimske školske praznike, pa jedno sedam dana ne micat dupe s plaže
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 16:37   #78
Bas mi je lijepo skratio zadnjih 45 min na poslu.
I ja bi spavala popodne ali pijem ovih dana previse kave
Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 16:42   #79
Quote:
Jutra kaže: Pogledaj post
Bas mi je lijepo skratio zadnjih 45 min na poslu.
I ja bi spavala popodne ali pijem ovih dana previse kave

dobro, kakva si ti žena od pomorca,
mislim stvarno
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 17:31   #80
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post



ja obrnuto
prije sam mogla zaspati bilo gdje, u bilo kakvom položaju i u bilo koje doba dana
mlađe zvjere me odviklo od spavanja i sad me ubij , ma koliko umorna bila, ne mogu popodnevni spavanac odradit

guštaj arielo s dragim , moj ide poslje božića
planiram i ja s njim , iskoristiti ove zimske školske praznike, pa jedno sedam dana ne micat dupe s plaže
Ovako i ja... prije bi mogla zaspat popodne bez problema, a u zadnje vrime nikako
Dignem se u 7 k'o kokoš (šta isto nije uobičajeno za mene, prije se prije 10 nisam ustajala) ponzorušamodeon::.

Moj dolazi oko 20.12. takav mu je ugovor i namistilo se da je lito doma i Božić i Novu.
Prošle godine sam bila kod njega u 12.mj. prije nego je iša kući, 12.mj.a mji se kupamo na plaži, koja divota

Ići ću opet samo ne sada.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين

Zadnje uređivanje Carla B. : 07.11.2012. at 17:45.
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.