Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2013., 17:39   #21
Da, mislila sam nakon operacije. Vjerovatno infuzija odradi svoje?! Sad sam poprilično gladna, pa reko neće valjda takav osjećaj biti i nakon operacije!
KITTY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 17:57   #22
Nece. Ali s time da ja ni prije nisam bila gladna, nekak mi nista ne jesti nikad nije bilo tesko (tipa vodeni dani na UN-ki ).
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 18:00   #23
Ma ne mogu ja reci da mi zeludac kruli, ali glava me boli poprilično! Dali su mi injekciju ali ne prolazi, a tableta kažu nije dobra za zeludac!
KITTY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 18:32   #24
Drage moje, nećete biti gladne! Ja nisam jela 12 dana. Samo voda! I sve je bilo za 5!
Nova Babb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 18:36   #25
Quote:
Nova Babb kaže: Pogledaj post
Drage moje, nećete biti gladne! Ja nisam jela 12 dana. Samo voda! I sve je bilo za 5!
Molim????? Zašto?????
KITTY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 19:14   #26
Zato što sam primljena u bolnicu i dobila M i čekala OP koja se isto odgađala zbog hitnijeg slučaja od mene...Voda prije operacije, infuzija nakon....Nikakav čaj, nikakav dvopek, čak ni postoperativnu juhicu! Ništa mi nisu dali! Jela sam (pila!) juhicu tek kad sam došla doma, a to je bilo skoro pa dva tjedna nakon prijema u bolnicu.... I izdržala sam savršeno! To mi je bio otponac za lakše mršavljenje!
Nova Babb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 19:32   #27
Quote:
Nova Babb kaže: Pogledaj post
Zato što sam primljena u bolnicu i dobila M i čekala OP koja se isto odgađala zbog hitnijeg slučaja od mene...Voda prije operacije, infuzija nakon....Nikakav čaj, nikakav dvopek, čak ni postoperativnu juhicu! Ništa mi nisu dali! Jela sam (pila!) juhicu tek kad sam došla doma, a to je bilo skoro pa dva tjedna nakon prijema u bolnicu.... I izdržala sam savršeno! To mi je bio otponac za lakše mršavljenje!
Svaka ti čast, a ja mislim kako sam heroj jer nisam jela dva dana
KITTY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 21:32   #28
Postovani forumasi pozdrav.
Nakon dugo,dugo vremena evo i mene iz prohladne Bosne.U proteklih par mjeseci izdesavalo se svega i svasta pomalo.pisao sam da su mi se pojavila dva cira na samom spoju tankog crijeva i zeldaca,jedan na ulazu drugi na izlazu,poslije trojne terapije i jos nekih prirodnih preparata,gastroskopija 04.09.2013.kaze stanje mnogo bolje,cirevi nestali,ostali vidljivi oziljci,controloc 40mg dva mjeseca,potom mjesec od 20mg,naravno jedanput dnevno.
I za divno cudo sve je bilo fine do prije 4-5dana,onda pocinju problemi sa pojacanom kiselinom,tupim ne konstantnim bolom u stomaku,da li je uzrok ovo ludo vrijeme ili iritacija hranom ( a bas se pridrzavam nacinom ishrane ) ali i dalje pojacana kiselina,podrigivanje i cudan osjecaj u ustima bilo sto da pojedem,bilo to povrce,riba,kruh ili bilo sto drugo,o kavi da i ne pricam ..Dok kaze da je to netipicno,te cak nemoguce kod nas koji smo operirani gastric baypass metodom,kaze daleko je mjesto spajanja hrane i sokova ,da bi ta materija dosla do jednjaka i usta...Mozda tako kazu stastistike.mozda niko i nije imao ovakve probleme prije mene ali za sve postoji prvi put.
Ne znam da li je neko od forumasa imao slican problem,a ako jeste volio bih cuti savjet ili vase iskustvo sa istim.
Inace trenutno sam na 138kg,sto je -56kg od poslije operacije (27.02.2013) a nevjerovatnih -79 od pocetka
tretmana tj.priprema za operaciju,i sto reci,osim ovih gastro problema ja sam druga osoba,fizicki aktivan po cjeli dan,covjek koji moze sjesti u sve oblike i vrste stolica u caffeima,i koji konacno moze potrcati .
Veliki pozdrav iz susjedne Bosne,svako dobro zelim sadasnjim a i buducim forumasima,cujemo se.
midhat71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 22:58   #29
Quote:
midhat71 kaže: Pogledaj post
Postovani forumasi pozdrav.
Nakon dugo,dugo vremena evo i mene iz prohladne Bosne.U proteklih par mjeseci izdesavalo se svega i svasta pomalo.pisao sam da su mi se pojavila dva cira na samom spoju tankog crijeva i zeldaca,jedan na ulazu drugi na izlazu,poslije trojne terapije i jos nekih prirodnih preparata,gastroskopija 04.09.2013.kaze stanje mnogo bolje,cirevi nestali,ostali vidljivi oziljci,controloc 40mg dva mjeseca,potom mjesec od 20mg,naravno jedanput dnevno.
I za divno cudo sve je bilo fine do prije 4-5dana,onda pocinju problemi sa pojacanom kiselinom,tupim ne konstantnim bolom u stomaku,da li je uzrok ovo ludo vrijeme ili iritacija hranom ( a bas se pridrzavam nacinom ishrane ) ali i dalje pojacana kiselina,podrigivanje i cudan osjecaj u ustima bilo sto da pojedem,bilo to povrce,riba,kruh ili bilo sto drugo,o kavi da i ne pricam ..Dok kaze da je to netipicno,te cak nemoguce kod nas koji smo operirani gastric baypass metodom,kaze daleko je mjesto spajanja hrane i sokova ,da bi ta materija dosla do jednjaka i usta...Mozda tako kazu stastistike.mozda niko i nije imao ovakve probleme prije mene ali za sve postoji prvi put.
Ne znam da li je neko od forumasa imao slican problem,a ako jeste volio bih cuti savjet ili vase iskustvo sa istim.
Inace trenutno sam na 138kg,sto je -56kg od poslije operacije (27.02.2013) a nevjerovatnih -79 od pocetka
tretmana tj.priprema za operaciju,i sto reci,osim ovih gastro problema ja sam druga osoba,fizicki aktivan po cjeli dan,covjek koji moze sjesti u sve oblike i vrste stolica u caffeima,i koji konacno moze potrcati .
Veliki pozdrav iz susjedne Bosne,svako dobro zelim sadasnjim a i buducim forumasima,cujemo se.
Dragi midhat71
ne mogu te utješiti , nisam imala takvih problema.
Želim ti reći samo VELIKI BRAVO za tvoj uspjeh.
špenadla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 00:05   #30
Midhat , ja se isto ne sjecam da smo imali upise s takvim problemima. Da li si probao traziti na engleskom po americkim forumima dali je bilo takvih iskustava?
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 06:19   #31
drage moje,vidim da je opet sve zaživjelo pa je vrijeme da se i ja uključim.Nije da do sad nisam htjela,ali poslije op vrijeme stvarno leti.Energija koju sad osjećam jednostavno mi neda da stanem.Nakon op postala sam više jutarnji tip(to se vidi i po vremenu u koje pišem),a ne funkcioniram više poslije 10,11 navečer(vrijeme koje sam prije provodila s vama).KITTY I VILENJAČICA super je da ste konačno na pravom mjestu,držim fige...vilenjačice tebi i više,za onaj zadnji korak našem profesoru.Isto ću vas posjetiti,ak ovaj tjedan dobijem termin u bolnici.špenadla,ladoma,jackie i icarnier vas koje znam,ne mogu ni zamisliti kak sad lijepo izgledate...Kad sam bila na vađenju konaca(16.09.)razgovarala sam s tri stare bypassice,ne znam kak se zovu,ali izgledale su prekrasno,čak mi je bilo teško uključiti se u razgovor zbog toga,one glasne,vedre,lijepe...trebala sam u glavi posložiti prvo da su i one bile u mojoj situaciji,onda sam se tek mogla ubaciti.Pogledi koji su prije bili usmjeravani prema meni(kak to izgledaš- pogledi),nisu se mnogo promijenili,ali sad iz drugih razloga.Ne znam kak kod vas,ali u mojoj sredini ljudi baš ne odobravaju moju op(dobro da se njih ne pita) i kak sam prije mogla otvoreno sa svima razgovarati o tome,tak sad samo mudro šutim o tome...
A sad malo o rezultatima op, 06.09.,težina na početku 116,5 sada 93 kg,još me ima,ali lako se nosim,a mogu i trčati...nisam ni svjesna bila koliko su me kile ograničavale.Sad imam puno više obaveza,a lakše ih odrađujem.Jedem sve,osim mojih bivših najvećih poroka,kolača i čokolade,jednostavno nemam potrebu za tim...Probala kremšnitu,uopće me nije zadovoljila i odustala sam od toga.E jedini problem je kaj zbog ovog štrajka nisam obavila još niti jednu kontrolu,ali to se nadam ovaj tjedan,nisam imala nikakvih problema i bolova pa se nadam da će sve biti u redu.

A što se tiče onih postova prilike,ja sam se više bojala da se zbog morbidne pretilosti jednog jutra više neću probuditi i često su me te misli proganjale,tak da je ta op za mene bila spas u svakom pogledu...,da smo mogle skinuti kile,sve bi to rado napravile bez op.Uglavnom ja sam na op išla da si spasim život i naravno, da ga živim jer sam prije živjela unutar četiri zida(nije baš neki život),a sad sam izašla i živim punim plučima...i sve je bolje i bolje!!
Meni odluka nije bila teška jer sam znala da drugog načina nema pošto sam i ja prošla kroz sve dijete i pripravke,a život koji sam živjela prije op,nisam htjela i ne želim ga nikome.
mama pepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 08:12   #32
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Midhat , ja se isto ne sjecam da smo imali upise s takvim problemima. Da li si probao traziti na engleskom po americkim forumima dali je bilo takvih iskustava?
Draga Doria,Naravno da sam trazio,par slucajeva sam pronasao u Austriji,konkretno sa istim problemom,pojavom ranog cira na spoju zeldca i tankog crijeva te raznoraznih komplikacijama.
Ja ipak sumnjam,kao i dr.da je ovo uglavnom u velikom procentu doslo od nacina zivota (svakodnevni stresovi.jer zivot mi je ispunjen mnogim problemima,a i jednim dijelom pogresne ishrane...znas ono dobro mi je mogu ja cevapa,raznjica . ).A sto cu,tako je kako je,borim se i idemo dalje uz Boziju i doktorsku pomoc.
Hvala na odgovorima i pomoci.
Pozdrav iz maglovite i prohladne Tuzle.
midhat71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 09:17   #33
Kitty drs se , ja bila pre op 8 dana na vodi, nisam ni caj pila jer je bil preoduran,i onda post op jos 7 dana vode pa 8 tjedana tekuce "hrane", sve se moze izdrzati. Poslije op se obicno ne osjeca glad neki period vremena, ali koliko dugo, to ti je jako individualno. Npr, znam da je jackie glad osjetila vec u bolnici, ja sam osjetila cca 2-3 tjedna nakon op, a neke cure ne osjecaju glad mjesecima nakon op.
Naravno, osim individualnih reakcija, najvise ovisi o tipu op ( mora bit ukljuceno micanje proksimalnog dijela zeluca da bi se maknulo podrucje koje luci ghrelin- tzv hormaon gladi, sto kod npr klasicnog bypassa nije slucaj)

Spenadla, kaj mislis da i mi onda organiziramo utorak , kad su izgleda svi u ut tamo?

Dax jako mi je drago da si se javila i da je barem zdravlje ok. Ak si za, bilo bi mi drago da se vidimo u ut, javi se na mob.

Mama pepe, pa de si mi ti?) Ajde ti isto lijepo u ut s nama u zg pa da smo kompletni.

Midhat, svaka cast na rezultatima, stvarno impresivno, ti bus i nasu Babb rekorderku prestigel.Drzim fige da se ostalo izregulira, a isto tako vjerujem da bi imao i vecih problema do sad da nisi isao na ovu op.
Malo sam se zabrinula zbog tvojih problema, naime, i ja mogu jesti sve vrste hrane, pa mozda i ne pazim koliko bi trebala na izbor hrane. Kakvi su bili simptomi tih cireva?

Sve vas ljubim, hrabra moja ekipo!
ladoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 09:34   #34
Quote:
midhat71 kaže: Pogledaj post
A sto cu,tako je kako je,borim se i idemo dalje uz Boziju i doktorsku pomoc.
Hvala na odgovorima i pomoci.
Pozdrav iz maglovite i prohladne Tuzle.
Nema na cemu, nadam se da ce se stanje smiriti . I Zagreb je zavijen maglom i prohladan .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 09:40   #35
Quote:
ladoma kaže: Pogledaj post
Kitty drs se , ja bila pre op 8 dana na vodi, nisam ni caj pila jer je bil preoduran,i onda post op jos 7 dana vode pa 8 tjedana tekuce "hrane", sve se moze izdrzati. Poslije op se obicno ne osjeca glad neki period vremena, ali koliko dugo, to ti je jako individualno. Npr, znam da je jackie glad osjetila vec u bolnici, ja sam osjetila cca 2-3 tjedna nakon op, a neke cure ne osjecaju glad mjesecima nakon op.
Naravno, osim individualnih reakcija, najvise ovisi o tipu op ( mora bit ukljuceno micanje proksimalnog dijela zeluca da bi se maknulo podrucje koje luci ghrelin- tzv hormaon gladi, sto kod npr klasicnog bypassa nije slucaj)

Spenadla, kaj mislis da i mi onda organiziramo utorak , kad su izgleda svi u ut tamo?

Dax jako mi je drago da si se javila i da je barem zdravlje ok. Ak si za, bilo bi mi drago da se vidimo u ut, javi se na mob.

Mama pepe, pa de si mi ti?) Ajde ti isto lijepo u ut s nama u zg pa da smo kompletni.

Midhat, svaka cast na rezultatima, stvarno impresivno, ti bus i nasu Babb rekorderku prestigel.Drzim fige da se ostalo izregulira, a isto tako vjerujem da bi imao i vecih problema do sad da nisi isao na ovu op.
Malo sam se zabrinula zbog tvojih problema, naime, i ja mogu jesti sve vrste hrane, pa mozda i ne pazim koliko bi trebala na izbor hrane. Kakvi su bili simptomi tih cireva?

Sve vas ljubim, hrabra moja ekipo!
Stvarno se radujem svakom vašem postu! Sad kad čujem koliko ste vi gladovale odmah vise nisam gladna Ako ja u utorak ne budem operirana pobjeći cu da vas sve vidim! Pusaaaa
KITTY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:05   #36
Stigla gorka sol
KITTY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:26   #37
Quote:
KITTY1 kaže: Pogledaj post
Stigla gorka sol
znaci sutra op.... bravo!!!
koliko litara si dobila? i čekam komentar na okus!!!!
dax12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:33   #38
Quote:
midhat71 kaže: Pogledaj post
Postovani forumasi pozdrav.
Nakon dugo,dugo vremena evo i mene iz prohladne Bosne.U proteklih par mjeseci izdesavalo se svega i svasta pomalo.pisao sam da su mi se pojavila dva cira na samom spoju tankog crijeva i zeldaca,jedan na ulazu drugi na izlazu,poslije trojne terapije i jos nekih prirodnih preparata,gastroskopija 04.09.2013.kaze stanje mnogo bolje,cirevi nestali,ostali vidljivi oziljci,controloc 40mg dva mjeseca,potom mjesec od 20mg,naravno jedanput dnevno.
I za divno cudo sve je bilo fine do prije 4-5dana,onda pocinju problemi sa pojacanom kiselinom,tupim ne konstantnim bolom u stomaku,da li je uzrok ovo ludo vrijeme ili iritacija hranom ( a bas se pridrzavam nacinom ishrane ) ali i dalje pojacana kiselina,podrigivanje i cudan osjecaj u ustima bilo sto da pojedem,bilo to povrce,riba,kruh ili bilo sto drugo,o kavi da i ne pricam ..Dok kaze da je to netipicno,te cak nemoguce kod nas koji smo operirani gastric baypass metodom,kaze daleko je mjesto spajanja hrane i sokova ,da bi ta materija dosla do jednjaka i usta...Mozda tako kazu stastistike.mozda niko i nije imao ovakve probleme prije mene ali za sve postoji prvi put.
Ne znam da li je neko od forumasa imao slican problem,a ako jeste volio bih cuti savjet ili vase iskustvo sa istim.
Inace trenutno sam na 138kg,sto je -56kg od poslije operacije (27.02.2013) a nevjerovatnih -79 od pocetka
tretmana tj.priprema za operaciju,i sto reci,osim ovih gastro problema ja sam druga osoba,fizicki aktivan po cjeli dan,covjek koji moze sjesti u sve oblike i vrste stolica u caffeima,i koji konacno moze potrcati .
Veliki pozdrav iz susjedne Bosne,svako dobro zelim sadasnjim a i buducim forumasima,cujemo se.

zao mi je zbog tvojih problema. nisam uspjela shvatiti iz posta da li još uvijek pijes controloc ili si ga nedavno prestao? jer si mislim ako si ga tek nedavno prestao mozda bi ti trebali produžiti terapiju njime... ja sam pila nexium 40 prva 2 mj nakon op ali sam imala bolove u želucu nakon sto sam prestala, nakon produžene terapije sve je bilo ok.. i sada uvijek imam nexium doma u slučaju bilo kakvih bolova a da sam sigurna da je želudac popijem si jednu tabletu i sve super.....
i da ne zaboravim čestitam na minusu....
dax12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:49   #39
Quote:
dax12 kaže: Pogledaj post
znaci sutra op.... bravo!!!
koliko litara si dobila? i čekam komentar na okus!!!!
Dax, poslala sm ti poruku danas .... Nisi mi se javila
KITTY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 15:13   #40
Drage moje evo mene na endokrini....danas jos nikakvi pregledi....ko zna koliko cu biti tu.....primam posjete....haha
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.