Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2009., 00:42   #61
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
i to izbor klingonskog kapetana ili predsjednika ono se mora ogledat u borbi sa bathletima, mislim primitivno totalno, a u 24 su stoljecu... kao domoroci ajmo rec
Trebali bi to i kod nas...

I onda ih Vesna Pusić ko Kira sve porazbija...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:50   #62
i to kako se uvijek kira tuče skupi šake pa opali odozdo po glavi pa odozgo, to su tehnike borilackih vjestina iz 24 centurija
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 00:41   #63
Danas sam prošao igru Call of Juarez, fenomanelan western pucačina.
Uglavnom, najjačem liku u igri je glas posudio nitko drugi nego Marc Alaimo (Gul Dukat) i odradio je posao GENIJALNO.
Morate čuti tu divotu.
MisTEr FrEEzE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 00:48   #64
jeli govorio kao normalan dukat ili onaj obuzet pagh utvarama? hehe to je bitno razlikovat....
hehe


Quote:
MisTEr FrEEzE kaže: Pogledaj post
Danas sam prošao igru Call of Juarez, fenomanelan western pucačina.
Uglavnom, najjačem liku u igri je glas posudio nitko drugi nego Marc Alaimo (Gul Dukat) i odradio je posao GENIJALNO.
Morate čuti tu divotu.
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 13:04   #65
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
jeli govorio kao normalan dukat ili onaj obuzet pagh utvarama? hehe to je bitno razlikovat....
hehe
Ne, ovo je nešto treće i još tome dodaj južnjački naglasak.
MisTEr FrEEzE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 22:14   #66
Itko gledao sinoć zaboravljeni slučaj na rtl-u. U sinoćnoj drugoj epizodi bio glumac koji je glumio weyouna iz DS-9, prepoznao ga odmah po izrazu lica i glasu, sta je ostario brate..
__________________
...
metamorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 00:39   #67
nije weyun ostario nego je bolest the great linka presla na vorte, hehe
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 00:28   #68
Šta je to nema vas već skoro pol mjeseca
A serije nema 2 mj.

stevo 61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 12:48   #69
sad smo se uzivljeli u voyager, hehe
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:50   #70
Quote:
MisTEr FrEEzE kaže: Pogledaj post
Danas sam prošao igru Call of Juarez, fenomanelan western pucačina.
Uglavnom, najjačem liku u igri je glas posudio nitko drugi nego Marc Alaimo (Gul Dukat) i odradio je posao GENIJALNO.
Morate čuti tu divotu.
A to je bio ON!!! AAAAAA pa to me mučilo danima...tako poznat glas, a ne znam odakle

Da malo oživim temu , nema veze što je serija odavno završila na HTV-u, zaslužuje raspravu kao Star Trek s najbolje razrađenom radnjom...

Čitam tu o prorocima, istina da su oni bili potpuno neoptrebni i (za mene) su narušavali sklad i realističnost radnje...Al ne bi to bio Star Trek da bar u nečem ne zajebu
von Hotzendorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:05   #71
HRT mi je totalno upropastio temu idiotskim terminom...
Ovo je mogla biti najbolja ST tema ikada...
Šala mala,ali šteta je da smeće Voyager opet vrate u normalni termin...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 18:42   #72
Ima li netko od Vas tko je kolekcionar svega vezanog uz Star Trek? Ja imam nešto. Koliko epizoda postoji? Mogu ih negdje downlodati?
vilima is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 19:02   #73
upravo sam skinuo cijelu prvu sezonu i vec odgledao pilot....
zanimljivo se podsjetit quarka, bashira, picarda ali ne i one kire, svih onih baba vracara i ostalih kravetina aka kai opaka, proroka i ostalih sranja...

cak je i bajor prikazan dok je stanica jos na starom mjestu...
__________________
286. [Quark's rule] When Morn leaves, it's all over.
fatigue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 19:45   #74
Prijatelju, umjesto "skinuo", kažeš "kupijo original,časna pionirska"...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 17:32   #75
Quote:
fatigue kaže: Pogledaj post
upravo sam skinuo cijelu prvu sezonu i vec odgledao pilot....
zanimljivo se podsjetit quarka, bashira, picarda ali ne i one kire, svih onih baba vracara i ostalih kravetina aka kai opaka, proroka i ostalih sranja...

cak je i bajor prikazan dok je stanica jos na starom mjestu...
kad sam prvi put gledao DS9, prije jedno 6 godina, i mene su smetala sva ta bajoranska religijska naklapanja o Prorocima, Izaslaniku, pah-utvarama i slično...jednostavno mi je bilo neobično i malo glupo što scenaristi toliko inzistiraju na tome jer je u dotadašnjim ST epizodama (TOS i TNG) svaka pojava bila objašnjena na znanstveni način i oba serijala su bila oprezna sa pitanjima vezanim uz religiju (npr. meni je upadljivo to što, koliko ja znam, se u svim ST serijalima imenica "Bog" pojavljuje možda 3-4 puta, neka me netko ispravi ako krivo mislim)...upravo zbog tog, strogo znanstvenog pristupa u seriji mi je bilo čudno odjednom gledat DS9 prepun neobjašnjivih mistično-religijskih pojava, pa mi se nekad čak i činilo da je DS9 poprimio paranormalne elemente (pritom naročito mislim na storyline sa "pah-utvarama" i njihovim zaposjedanjima Keiko O'Brien i kasnije gul Dukata)...a iako je SF žanr koji zbilja dopušta svakakve maštovite i nemoguće zaplete, taj "demonski" element mi se jednostavno nije uklopio u ambijent Star Treka...tada...
E, sad kad sam ponovno odgledao DS9 prije godinu, godinu i po, gledam na sve to malo drukčije...sad mi se i svidio taj kontrast između racionalnih "flotaša", koji svoje razmišljanje i djelovanje baziraju na znanstvenim spoznajama i metodama, i bajoranske posade, odnosno civilizacije koja cijelu svoju znanost i umjetnost temelji na vjerovanju u Proroke...Sve ono u vezi bajorske civilizacije što me je prije nerviralo i bilo mi dosadnjikavo, i što sam smatrao da se jednostavno nije dobro uklopilo u duh Star Treka, me prestalo smetati kad sam sve to sagledao iz Flotine, racionalne perspektive...Tako, recimo, kad sa nekim pričam o DS9-u, uvijek ću reć za Proroke "tuđinci iz crvotočine", kako ih zove i Flota,a npr. "pah-utvare", paranormalna bića iz bajoranske mitologije treba jednostavno shvatit kao još jednu bestjelesnu vrstu iz Star Trek univerzuma, baš kao i "Proroke"...kad se to sagleda na taj način, postaje zanimljivo vidjeti kako se jedna cijela civilizacija razvila u ovisnosti o bestjelesnim bićima (uvijek sam se pitao da li su tuđinci iz crvotočine uopće svjesni svoje uloge u bajoranskoj civilizaciji, da li su svjesni materijalnog svijeta)...ja tu pronalazim sličnost sa Ocampama u Delti i njihovim "Skrbnikom" ili, koliko se sjećam, sličan je slučaj i sa Edoancima, vrstom koju upoznajemo u TNG-u...da zaključim ovo razglabanje, nakon ponovno odgledanog DS9-a smatram da je zanimljivo sve to napravljeno u vezi bajoranske kulture, i da su te "bajoranske spike" dale jedan pečat DS9-u (uz političke intrige i ratnu situaciju) koji ga je i učinio ,po meni još uvijek najboljim Star Trek serijalom...

edit: e, sjetio sam se još nečeg...meni su recimo među najdražim DS9 epizodama bile one sa kai Winn...je, ona Opaka je bila bezličan lik, ali Winn je bila baš dobro razrađen lik čiji razvoj pratimo još od prve sezone dok je bila vedek, pratimo rast njene ambicije i njen grabež za moći...super su mi bili njeni dijalozi/sukobi sa Siskom i njena očita frustracija zbog njegovog velikog utjecaja u bajoranskom društvu...inače, DS9 ima baš dobrih, mogu reći negativaca tipa Winn, Dukat (razvoj njegovog lika kroz seriju mi je isto genijalan), zatim Osnivačica, Weyoun...

Zadnje uređivanje trekkie : 06.06.2010. at 17:46.
trekkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 01:09   #76
Jao jao jao! ! !
__________________
Kako oblikovati potpise
U.S.S Voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:57   #77
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel igdje objašnjeno što su Borg i Picard radili za Dominionskog rata?
Ne eksplicitno, ali se zna da federacija vodi rat sa Dominionom i Borgom istovremeno, a Enterprise-d je unisten( film Generations ).
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 15:12   #78
Hmmm...za vrijeme DS9 je kolko se sjećam bio porinut Enterprise E - Sovereign klase, koji je najmoćniji federacijski brod. Nažalost nismo ga vidjeli u glavnim bitkama protiv Dominija, jer je vjerojatno bio još na testiranju, a i moguće je da je imao posla negdje drugdje.

No za nepojavljivanje određene klase broda u seriji (pa tako i Sovereigna u DS9-u) su krivi scenaristi i režiseri koji ''čuvaju'' nove brodove za film(ove). Plus, tu je još i Defiant koji pored Sovereign klase nebi došao do izražaja. Makar mislim da bi bilo jako dobro da su napravili jednu epizodu u kojoj dolazi u pomoć Enterprise E i spašava situaciju
Sovereign 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:47   #79
Heh, baš sam gledao jučer seriju Damages (S3EP6) i vidim neki poznati lik. Prvo sam glas prepoznao i počelo me kopkati. Malo istraživanja na IMDB i opa to je Zek, naš zabavni Ferengi vođa
http://www.imdb.com/name/nm0001728/
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:04   #80
ko ima maxtv na AXN programu(305.kanal) se prikazuje DS9 po dvi epizode sa hr titlovima svaku subotu i nedjelju ujutro.mislim da su sad u drugoj sezoni.prije toga su prikazivali ST movie serijal.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.