Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2014., 21:58   #1
Pomoć obiteljima oboljelih od zloćudnih i drugih teških bolesti II

Zamoljena sam od modova da pokrenem drugi dio teme, jer je prva premašila 10 000 upisa što je administratorski limit za zatvaranje teme. Sve će ostati, moći će se čitati svi upisi, samo ćemo ovdje nastaviti pisati.

evo linkovi na prvu i zadnju stranicu stare teme.

Dozvolite mi još jedan mali osvrt na staru temu.

Kad sam je započela bila sam stvarno u užasno teškoj životnoj situaciji i više iz vlastitog očaja nego neke potrebe za odgovorima, vođena onom da ako daš nekome nešto vratit će ti se deseterostruko, nadala sam se da će mi Bog pomoći u mojoj situaciji. I zaista se to dogodilo. Iz ove teme su proizašle mnoge dobre stvari za mene osobno. Na žalost, neke velike su završile velikim razočarenjem za mene, ali nikad nisam htjela odustati od pisanja ovdje. Nekako mi je to postalo gotovo navika i još uvijek vjerujem da će mi dragi Bog pomoći, ako ja pomognem nekome, ali postao mi je i jedini način da svemu onom užasu koji je prošla moja mama i ja skupa s njom dam jedini dobar viši smisao.

501 stranica , 10 014 upisa, 1,338,026 pregleda. Ti brojevi otkrivaju koliko tuge, očaja, agonije, ali i mnogo pozitivnih spoznaja, utjehe i mirenja stoji iza tih brojeva. Kad sam započinjala temu nisam ni slutila ništa od tih brojeva i svega što oni znače i koliko užasno fundamentalno teških životnih situacija skrivaju. Danas nakon 7 godina na ovoj temi sam prikupila užasno puno iskustva ali i znanja i spoznaja. Jedna od njih je da ako ne dijelimo svoje spoznaje i znanja dalje, čak i onda kad naša situacija završi dobro ili loše, neće biti većih pomaka na bolje i ovi svi brojevi će biti samo veći i veći, jer svijet postaje sve stariji i bolesniji.
U tom smislu molim sve vas koji pišete, svratite još koji put nakon što riješite svoj problem i pomozite drugome da riješi svoj. Ne morate biti ovakav fanatik poput mene, ali razmišljajte o ovome kao o lijepom načinu da patnji svojih najmilijih ili svojoj patnji i borbi date jedan obol- oni koji su bitke izgubili častite njihove duše, a oni koji su preboljeli- učinite to iz zahvalnosti. Meni osobno to daje vraški dobar osjećaj koji bih svakom preporučila.

Tipkamo se
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 07:31   #2
samo želim još jednom reći hvala na podršci i na informacijama. Moj tata je otisao prije tri mjeseca, i tada je borbu za njega zamijenila borba sa sobom - da shvatim da ga vise nema. No, to je druga tema.
Zahvaljujuci poticaju na ovoj temi, snalazili smo se maksimalno i ucili u hodu, da bismo ucinili sto smo mogli. A sada, koliko god da je tesko, guramo dalje. Za sve to velika hvala Ivanici!
Svima zelim da dignu glavu i smognu snagu - to je najvaznije za nase najdraze.
krokodil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 10:39   #3
Jos jedan mali al za mene znakovit podatak. Ovaj drugi dio teme je zapocet jucer na dan na koji bi, da je ziva, moja mama proslavila 63 godine.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:00   #4
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jos jedan mali al za mene znakovit podatak. Ovaj drugi dio teme je zapocet jucer na dan na koji bi, da je ziva, moja mama proslavila 63 godine.
Suosjecam, tuzan dan za tebe.

Puno hvala na odgovoru. Tata je taj koji ce napraviti izbor, na osnovu informacija koje mu u utorak kirurg predoci.

Koliko se vidi po nalazima, srce je kod tate u redu, pad opce snage je usljed malokrvnosti, jer tumor ocigledno barem povremeno krvari, ako ne i stalno.

Tesko je, ali dan po dan idemo, nema drukcijeg.
Sofi L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:12   #5
s obzirom na uvodni post i tuzna iskustva vecine nas u borbi sa ovom opakom bolescu, voljela bi podijeliti i neka pozitivna iskustva i uspjehe u liecenju, iako moj otac nije imao vremena niti probati se lijeciti, s obzirom da je borbu izgubio prije nego ju je i poceo, tj samo mjesec dana nakon dijagnoze karcinoma pluca... nakon sto sam izgubila oca, nekako mi je bila i jos uvijek je misija pomoci svakome tko se bori sa tom bolescu, savjetom, linkovima itd, jer sam potrosila sate i sate googlajuci i trazeci rjesenje i skupila zaista milion linkova a vjerujem da sam ponesto i naucila... mozda i nije za ovaj podforum, ali vjerujem da svako iskustvo, a narocito ako je pozitivno daje nade i snage svima koji se jos uvijek bore sa karcinomom.. pa evo iz prve ruke iskustva tri pacijenta sa karcinomom, sa kojima sam u stalnom kontaktu ...

pacijent sa karcinomom pluca poslan kuci uz preporuku palijativne njege.. ne jede, ne moze se ustati iz kreveta, izgubio glas, lijevu ruku ne moze pomaknuti, dezorjentiran... nakon mjesec dana uzimanja Paw Paw, stanje se stabilizira uz lagane pomake na bolje.. nakon dva mjeseca uzimanja Paw Paw, glas se vratio gotovo u potpunosti, lijevu ruku koristi skoro normalno, hoda, jede i ima apetit, odlicno se osjeca...
pacijent sa adenonkarcinomom pluca, operiran prije nekoliko godina, prosao kemoterapiju.. rak se vratio sa metastazama.. nakon mjesec dana uzimanja Paw Paw, covjek koji je lezao u krevetu, cistio je 3 sata snijeg ispred kuce ...
pacijentica sa karcinomom dojke, neoperabilan zbog velicine, prekinuta kemoterapija jer je jako ostetila funkciju srca... nakon mjesec i pol dana uzimanja Paw Paw, tumor se smanjio za nekoliko mm... nakon dva mjeseca uzimanja, jedni markeri su u granicama normale, drugi jos uvijek blago poviseni.. cekaju se nalazi da se vidi stanje tumora.. pacijentica se osjeca odlicno..
svi pacijenti su uz Paw Paw konzumirali kravlji sir sa lanenim uljem i lanenim sjemenka,a izbacili secer, meso i brasno iz prehrane, te se drzali alkalne dijete..
nadam se da ce ovakvi rezultati pruziti nadu oboljelima i sretno svima u njihovoj borbi!! na jednom od linkova sam proctala nesto sto je jako tocno a to je da je karcinom preozbiljna i preteska bolest da bi se oslonili na samo jednu metodu lijecenja! sve sto mislite da vam moze pomoci, probajte!!
dance-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:12   #6
Oligoastrocitom, gradeus 2... Neoperativno, preporuca se zracenje. Iskustva ako ih netko ima?
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:52   #7
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Oligoastrocitom, gradeus 2... Neoperativno, preporuca se zracenje. Iskustva ako ih netko ima?
Radi se o spororastecem tumoru mozga koji s vremenom moze progradirati u anaplasticni tip koji brze raste. Steta sto nije operabilan, no zracenje i kemo su ovdje jedine najbolje varijante. Ja bih potrazila jos jedno misljenje neurokirurga i to na Rebru.Ako Paladino kaze da ne ide onda je stvarno tako.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 23:17   #8
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Radi se o spororastecem tumoru mozga koji s vremenom moze progradirati u anaplasticni tip koji brze raste. Steta sto nije operabilan, no zracenje i kemo su ovdje jedine najbolje varijante. Ja bih potrazila jos jedno misljenje neurokirurga i to na Rebru.Ako Paladino kaze da ne ide onda je stvarno tako.
Bili smo kod dr. Mraka ali prije nego je napravljen novi magnet. Cim je vidio da je mama u teskom stanju, rekao je da je pitanje da li je za operaciju. A pristup je bio katastrofalan u odnosu na proslu godinu. Tako da cu postovat njenu zelju i poslusat doktora koji ju je 2 puta operirao u Vinogradskoj. Ali hvala na pomoci
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 13:39   #9
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Bili smo kod dr. Mraka ali prije nego je napravljen novi magnet. Cim je vidio da je mama u teskom stanju, rekao je da je pitanje da li je za operaciju. A pristup je bio katastrofalan u odnosu na proslu godinu. Tako da cu postovat njenu zelju i poslusat doktora koji ju je 2 puta operirao u Vinogradskoj. Ali hvala na pomoci
Vjerojatno je tako zbog edema. Na koliko dexa dnevno je? Ako je samo to problem zbog kojeg ne operiraju, dobrom antiedemskom terapijom bi se dala stabilizirati i dovesti u bolje opće stanje. Inače kod ovakvih jakih južina ljudi s tumorom mozga mogu doslovce doći u predkomatozno stanje zbog razlike u tlakovima. Sjećam se točno svoje mame da smo po njenom stanju znali da dolazi promjena vremena. Tad bi joj već u naprijed digli lagano dozu dexa za 2 mg da lakše pregrmi taj period.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 13:57   #10
Mikrocelularni karcinom

Nisam dugo ništa pisala, iako redovito čitam forum, i puno mi je pomogao kad smo se suočili sa tatinom dijagnozom.

Kao što neki već znaju, tata ima okultni mikrocelularni (pluća su mu čista, metastaze ima po jetri i kostima), otkriven slučajno na ultrazvuku abdomena u 5 mjesecu prošle godine, biopsija je napravljena krajem 6 mjeseca i tada je krenuo sa kemoterapijama, PE protokol.

Moj tata je ovaj tjedan primio 8 ciklus, nakon prvih 6 ciklusa kontrolni CT je pokazao regresiju metastaza u jetri i reparaciju kostiju, ali i dalje je ostalo dosta lezija po jetri tako da se kemoterapija nastavlja i dalje.

Tata ju odlično podnosi, nema nekih većih nuspojava, uz ondantor koji pije za mučninu, osjeća ju ali ne povrača, jede sve, dobiva na kilaži (vrato je nekih 10 kg od izgubljenih 30), sam se vozi u Zagreb na kemo, ma čista pozitiva taj moj tata

Ovaj tjedan smo ga skinuli sa flastera jer nema više nikakvih bolova, pa ga je malo mučila apstinencijska kriza par dana, ali sad je i to prošlo.

Nakon početnog šoka, prognoze od mjesec dana i otpremanja mog tate iz bolnice doma na palijativnu njegu, i nakon što smo potražili drugo mišljenje i krenuli napokon s kemoterapijama, moj tata se super drži i bori već 8 mjeseci.

Pozitivan cijelo vrijeme, svaki dan ide u šetnju po sat vremena, ili igra s bratom nogomet u dnevnom boravku s minijaturnom lopticom, ide čak i trčat lagano po šumi, pozitivni smo i mi s njim i nadamo se da će ovakvo dobro stanje potrajati što dulje!

Svima želim poručiti - samo hrabro i nikad ne odustajte od svojih najdražih, jer nade ima dok god se diše (kako mi je jednom jedna osoba rekla).

Pusa svima :*
Sarky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:01   #11
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je tako zbog edema. Na koliko dexa dnevno je? Ako je samo to problem zbog kojeg ne operiraju, dobrom antiedemskom terapijom bi se dala stabilizirati i dovesti u bolje opće stanje. Inače kod ovakvih jakih južina ljudi s tumorom mozga mogu doslovce doći u predkomatozno stanje zbog razlike u tlakovima. Sjećam se točno svoje mame da smo po njenom stanju znali da dolazi promjena vremena. Tad bi joj već u naprijed digli lagano dozu dexa za 2 mg da lakše pregrmi taj period.
4 mg dexa, dobivala je to mjesec dana a od jucer je na medrolu, 2 tablete od 32 mg. Nece je operirat jel je tumor jako veliki,prosirio se i sad postoji i tumorska cista. Mene muci to sto se njoj stanje nije promijenilo unatoc dexu. Nista sama ne moze, lijeva ruka i noga uopce ne funkcioniraju.
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 01:43   #12
Ivanica za sve dobronamjerne savjete. Redovno ulazim na ovu temu, citam. Moj tata izgubi nazalost bitku prije 2 i pol mjeseca.
U periodu kad je dobio dijagnozu i kroz citav period nase borbe, ja sam redovno navracala, citala, ali jako rijetko bih nesto napisi. Ne znam, valjda mi je bilo potrebno sve da shvatim, svarim i prihvatim.
Vjerujem da ima jos osoba koje su slicne meni: navrate, procitaju, traze utjehu/savjet i bilo cemu, a mi koji u ovom momentu imamo snage trebamo i dugujemo da podijelimo ono sto mislimo da bi moglo pomoci nekom drugom.

Evo moj prvi savjet koji smo praktikovali i koji znam je pomogao tati, meni i svima nama:
Bili smo pozitivni, razgovarali smo o dijagnozi otvoreno, tata nista nije krio, a ni mi od njega. Imali smo vise od godinu dana (znaci kad je dobio dijagnozu pa dok nije sklopio oci) sa puno radosti. Nismo se predali do zadnjeg. I tata je, iako je metastaza bila u pitanju, imao prelijepu godinu sa nama a i mi sa njim. Nije imao bolova, 10dnevno zracenje i Temodal su u njegovom slucaju dali najbolje rezultate. Ako neko ima nekih pitanja u vezi bilo cega sto sam napomenula + dijagnoze NET neka se slobodno javi, na raspolaganju sam.

Zelim vam svima svako dobro.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 02:16   #13
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Ivanica za sve dobronamjerne savjete. Redovno ulazim na ovu temu, citam. Moj tata izgubi nazalost bitku prije 2 i pol mjeseca.
U periodu kad je dobio dijagnozu i kroz citav period nase borbe, ja sam redovno navracala, citala, ali jako rijetko bih nesto napisi. Ne znam, valjda mi je bilo potrebno sve da shvatim, svarim i prihvatim.
Vjerujem da ima jos osoba koje su slicne meni: navrate, procitaju, traze utjehu/savjet i bilo cemu, a mi koji u ovom momentu imamo snage trebamo i dugujemo da podijelimo ono sto mislimo da bi moglo pomoci nekom drugom.

Evo moj prvi savjet koji smo praktikovali i koji znam je pomogao tati, meni i svima nama:
Bili smo pozitivni, razgovarali smo o dijagnozi otvoreno, tata nista nije krio, a ni mi od njega. Imali smo vise od godinu dana (znaci kad je dobio dijagnozu pa dok nije sklopio oci) sa puno radosti. Nismo se predali do zadnjeg. I tata je, iako je metastaza bila u pitanju, imao prelijepu godinu sa nama a i mi sa njim. Nije imao bolova, 10dnevno zracenje i Temodal su u njegovom slucaju dali najbolje rezultate. Ako neko ima nekih pitanja u vezi bilo cega sto sam napomenula + dijagnoze NET neka se slobodno javi, na raspolaganju sam.

Zelim vam svima svako dobro.
Ja takodjer stalno citam temu (rijetko pišem) i to mi daje neki osjecaj sigurnosti i pomirenja sa situacijom.
Mom tati je prije pola godine dijagnosticiran glioblastom. Odmah ga je operirao dr. Hudi i sve je proslo uredu. Dio tumora je odstranjeni, tata je u 11. mjesecu krenuo na zracenje i terapiju Temodalom. Nuspojava nema, dnevno hoda 5-6 sati minimalno, spava kao top. Tumor mu je na podrucju za govor stoga tesko prica, ali inace nista, nema bolova, nista. Trudim se biti pozitivna, ali i dalje ostati na zemlji da ne bih nisko pala :/
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 16:10   #14
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
4 mg dexa, dobivala je to mjesec dana a od jucer je na medrolu, 2 tablete od 32 mg. Nece je operirat jel je tumor jako veliki,prosirio se i sad postoji i tumorska cista. Mene muci to sto se njoj stanje nije promijenilo unatoc dexu. Nista sama ne moze, lijeva ruka i noga uopce ne funkcioniraju.
Ja sam bila tražila Medrol za svoju mamu jer mi je bilo praktičnije davati joj količinski Medrol nego Dex, no mamina onkologica mi je tada objasnila da Medrol nije adekvatna antiedemska terapija kod tumora mozga a za to sam dobila i potvrdu iz još dva stručna izvora. Što se već doze Dexa od 4 mg tiče, a tako je opće stanje klimavo, i to je bila premala doza.
Na tvom mjestu bi se dobro raspitala oko te antiedemske terapije i potražila drugo mišljenje. I to učini što prije, jer ako edem podivlja, teško će se staviti pod kontrolu!
Isto tako, obavezno mora uzimati Peptoran ili Ranital za želudac jer će ga steroidi uništiti. Prima li antiepileptik?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:54   #15
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja sam bila tražila Medrol za svoju mamu jer mi je bilo praktičnije davati joj količinski Medrol nego Dex, no mamina onkologica mi je tada objasnila da Medrol nije adekvatna antiedemska terapija kod tumora mozga a za to sam dobila i potvrdu iz još dva stručna izvora. Što se već doze Dexa od 4 mg tiče, a tako je opće stanje klimavo, i to je bila premala doza.
Na tvom mjestu bi se dobro raspitala oko te antiedemske terapije i potražila drugo mišljenje. I to učini što prije, jer ako edem podivlja, teško će se staviti pod kontrolu!
Isto tako, obavezno mora uzimati Peptoran ili Ranital za želudac jer će ga steroidi uništiti. Prima li antiepileptik?
Od danas je na Tegretolu,a tu dozu Dexa su propisali na hitnoj na sv. Duhu a na Rebru potvrdili. Iako se meni cini da je to vec podivljalo. Jel joj je bilo ok nakon 10 dana Dexa i onda joj se opet pogorsalo. Neznam ni gdje da idem kad su me na Rebru prakticki izbacili dva puta. A sutra moram kod dr. Radic u Vinogradsku na dogovor za zracenje.
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:59   #16
I na Pantoprazolu je.
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 19:30   #17
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Od danas je na Tegretolu,a tu dozu Dexa su propisali na hitnoj na sv. Duhu a na Rebru potvrdili. Iako se meni cini da je to vec podivljalo. Jel joj je bilo ok nakon 10 dana Dexa i onda joj se opet pogorsalo. Neznam ni gdje da idem kad su me na Rebru prakticki izbacili dva puta. A sutra moram kod dr. Radic u Vinogradsku na dogovor za zracenje.
Dr. Radić je ok liječnica. Reci joj da si razgovarala i dobila s par strana opasku da Medrol nije baš indiciran kod tumora mozga. Zamoli je za dex i reci da je mama na njega puno bolje reagirala- bude ti napisala recept, uvjerena sam.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 19:59   #18
Nije li u Vinogradskoj doktor Radić, muž (čini mi se) od doktorice Radić s Merkura?
tathinina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 20:49   #19
Quote:
tathinina kaže: Pogledaj post
Nije li u Vinogradskoj doktor Radić, muž (čini mi se) od doktorice Radić s Merkura?
Ne znam o kome ti pričaš, al ja pričam o doktorici Jasni Radić koja je onkologica i radi u Vinogradskoj. Surađivala sam s njom dok sam bila u udruzi i jako draga osoba je.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 20:54   #20
Ne mogu se sjetiti baš imena doktora, ali doktorica Radić s Merkura je neko vrijeme vodila mog djeda dok je bolovao od imune trombocitopenije i gamaglobulinemije, i jednom ga je, zbog sumnje na neke tvorbe na mozgu (srećom, nije bilo ništa) slala u Vinogradsku kod doktora Radića, čini mi se supruga, pa sam mislila da je to to. No, to je bilo prije 5-6 godina.
tathinina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.