Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 16:13   #81
Da Crkve nema, svakako bi je trebalo izmisliti.

Baš zato jer su nam nezamjenjivo bitni, ti naši svećenici koji nam posreduju Boga kroz sakramente, ne pada mi na pamet da ga "uvedem u napast". AKo ne mogu bližnjemu biti na pomoć i na izgradnju, sigurno ne želim ni biti sredstvo preko kojeg će netko pasti. AKo ne možeš pomoći, svakako ne bi trebao niti odmagati.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:24   #82
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Evo ti pojašnjenje kad nisi shvatio:

Brak po "Novom" zavjetu je preporučen samo za one koji se "ne mogu obuzdati u požudi" da se izdovolje. Ostali se odvraćaju od te "ideje".

Gleda li svećenstvo s prezirom, kao i njihov "sveti" Pavao na ljude koji nisu u celibatu, nego u braku s voljenom osobom u kojemu možda imaju i djece?

Baš krasno.... :klap:
Jasnije?
Ne.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:13   #83
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
:klap: Zakon. A tko bi nam točno bio posrednik u odrješenju grijeha ako bi čekali nekog svećenika bez grijeha? Takav ne postoji. I mene se njegovi grijesi nimalo ne tiču. Niti me zanimaju. Imam dosta posla sa svojima.
Naravno da moramo pratiti što se događa oko nas, pa tako trebamo znati i za grješenja svječenika, inače će svećenici pedofili nesmetano raditi.Trebamo se međusobno i opominjati, svećenik vjernike i obrnuto.
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:21   #84
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Svećenik je samo sredstvo. Bog odrješuje od grijeha. Svećenik može biti najgori zločinac, njegovo odrješenje će biti valjano. No, za grijehe i zločine će odgovarati pred Bogom.
Kakav bi to BOG bio kad bi najgori zločinac u njegovo ime odrešivao grjehe?
Po tome BOG nema izgleda nikakve kriterije....
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:40   #85
Quote:
Perunika 70 kaže: Pogledaj post
Kakav bi to BOG bio kad bi najgori zločinac u njegovo ime odrešivao grjehe?
Po tome BOG nema izgleda nikakve kriterije....
Milostiv.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:01   #86
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Milostiv.
Bog je i pravedan nije samo milostiv.Za koga je milostiv za svećenika najgoreg zločinca ili za vjernike ...Roditelj kojem je djete bilo u rukama svećenika pedofila, oće li on ići kod njega na ispovjed?

Što je Isus rekao židovskim svećenicima koji su jedno pričali a drugo radili-"vaš je otac đavo" i još "sljepci,kada sljepac vodi sljepca, obadvoje padaju u jamu"

Mislim da smo se udaljili od teme pa neću dalje...
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:26   #87
Sveta mati Crkva nas uči da valjanost podjeljivanja sakramenata nema veze sa stupnjem svetosti službenika sakramenata.

Hajdemo mi malo razmatrati kako je u Evanđelju Isus poslao dvanaestoricu da propovijedaju kraljevstvo Božje i liječe bolesnike. Dao im je moć i vlast nad svim zlodusima i da liječe bolesti. Otišavši, propovijedali su obraćenje , izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.

Poslao je dakle dvanaestoricu, i oni su činili djela u ime Isusovo. A među dvanaestoricom je bio i Juda Iškariotski - Isusov izdajica.



Nakon što smo to razmotrili, hajdemo mi sada malo razmatriti i ove retke gdje Isus kaže: "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori 'Gospodine, Gospodine!, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'"



A možemo malo razmatrati i isječke iz Gospinih poruka Mirjani:

#1 Na poseban način vas molim da ne sudite svoje pastire. Djeco moja, zar zaboravljate da je njih Bog Otac pozvao. Molite! Hvala vam.
#2 Molim vas molite za one koje je moj Sin izabrao. Nemojte suditi jer svi ćete biti suđeni.
#3 Molite kao i ja za svoje pastire. Opet vas upozoravam, ne sudite ih jer moj Sin ih je izabrao. Hvala vam.
#4 Molite za one koje je moj Sin izabrao da vas vode na putu k spasenju. Neka vaša usta budu zatvorena za svaki sud. Hvala vam.
#5 Djeco moja, molite za pastire, neka vaša usta budu zatvorena za svaku osudu, jer ne zaboravite moj Sin ih je izabrao i samo on ima pravo suditi. Hvala vam.

Mirjana Dragičević-Soldo: "Ako je itko privilegiran za našu nebesku majku, ako gledate poruke svakog drugog u mjesecu, vidjet ćete da su to svećenici. Jer ona nikada ne kaže što oni trebaju učiniti. Ona uvijek govori što mi trebamo učiniti za njih. Ona kaže: 'Oni ne trebaju vašega suda i kritike, oni trebaju vaše molitve i ljubavi. Jer Bog će suditi njih kakvi su bili kao svećenici. Ali će suditi i vas kakav je bio vaš odnos prema svećenicima.' Ona je rekla: 'Ako izgubite poštovanje prema svećenicima, izgubit ćete prema Crkvi i, na kraju, prema dragom Bogu.' Isto tako za vrijeme ukazanja svakog drugog u mjesecu, kad nam daje blagoslov ona uvijek kaže: 'Ja vam dajem moj majčinski blagoslov. Ali najveći blagoslov koji možete dobiti na zemlji je onaj od svećenika - to vas moj Sin blagoslivlja.' Isto tako je rekla: 'Ne zaboravite moliti za svoje pastire, kod njih su ruke blagoslovljene od moga Sina.' Zato vas molim; kad se vratite u svoje župe, pokažite kakav treba biti naš odnos prema svećenicima. Ako vaš svećenik ne čini kako vi mislite da bi trebao, nemoj ići okolo i suditi ga. Uzmi krunicu i moli Boga za njega. To je način da mu pomogneš - a ne sud. Jer u ovom svijetu u kojem mi živimo ima toliko puno suda, a ima tako malo ljubavi. A Gospa želi da smo prepoznati po ljubavi, a ne da uzimamo u svoje ruke ono što samo dragi Bog može. Samo On može suditi."
http://www.youtube.com/watch?v=2bRN-OE9Hxc

Zadnje uređivanje Tut-tut : 14.11.2014. at 15:46.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:46   #88
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Sveta mati Crkva nas uči da valjanost podjeljivanja sakramenata nema veze sa stupnjem svetosti službenika sakramenata.

Hajdemo mi malo razmatrati kako je u Evanđelju Isus poslao dvanaestoricu da propovijedaju kraljevstvo Božje i liječe bolesnike. Dao im je moć i vlast nad svim zlodusima i da liječe bolesti. Otišavši, propovijedali su obraćenje , izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.

Poslao je dakle dvanaestoricu, i oni su činili djela u ime Isusovo. A među dvanaestoricom je bio i Juda Iškariotski - Isusov izdajica.


Nakon što smo to razmotrili, hajdemo mi sada malo razmatriti i ove retke gdje Isus kaže: "Neće u kraljevstvo nebeko ući svaki koji mi govori 'Gospodine, Gospodine!, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'"
Super.
Zašto su onda inovjernici i ateisti ZLO?

Mislim da je neki dan citiran udžbenik vjeronauka s tom tematikom.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 15:48   #89
Quote:
Perunika 70 kaže: Pogledaj post
Kakav bi to BOG bio kad bi najgori zločinac u njegovo ime odrešivao grjehe?
Po tome BOG nema izgleda nikakve kriterije....
Odrješivao grijehe? Neki ih i zadržavaju. U tom slučaju Bog nije milostiv, nego pakosni silnik, ako je zadržavanje grijeha prepustio zločincima. Ti će tako mnoge dobre smjestit u pakao.
Kako katolički kler obično gleda poprijeko žene, možeš si mislit tko će nadrapat više.

Po Ivanu 20,23
oni kojima vi oprostite grijehe, bit će im oprošteni. Oni kome vi njih zadržite, bit će zadržani. `
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 18:55   #90
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Sveta mati Crkva nas uči da valjanost podjeljivanja sakramenata nema veze sa stupnjem svetosti službenika sakramenata.

Dal Isus nije rekao da nikoga na zemlji ne nazivamo "Svetim"jer je samo naš Otac nebeski Svet.
Quote:
Hajdemo mi malo razmatrati kako je u Evanđelju Isus poslao dvanaestoricu da propovijedaju kraljevstvo Božje i liječe bolesnike. Dao im je moć i vlast nad svim zlodusima i da liječe bolesti. Otišavši, propovijedali su obraćenje , izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.

Poslao je dakle dvanaestoricu, i oni su činili djela u ime Isusovo. A među dvanaestoricom je bio i Juda Iškariotski - Isusov izdajica..

Pravo djelovanje apostola je počelo na pedesetnicu,tad se Duh Sveti spustio na njih. U to vrjeme je Juda Iskariotski već bio mrtav, tako da to ne stoji.

Quote:
Nakon što smo to razmotrili, hajdemo mi sada malo razmatriti i ove retke gdje Isus kaže: "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori 'Gospodine, Gospodine!, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'".

SLažem se.

Zadnje uređivanje Perunika 70 : 14.11.2014. at 19:01.
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:13   #91
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Kako vam se sviđaju i da li vam se sviđaju propovijedi vaših župnika ili bilo kojeg drugo svećenika? Imate li koga posebno za izdvojiti? Meni osobno je propovijed najdraži dio sv.mise jer je svećenik i više no odličan i baš ga gušt slušat.....
Ja recimo jako volim slušati propovjedi svoga svećenika s kojim sam bila podugo u vezi...ima predivne propovjedi,samo naravno jako licemjerne! Soli pamet svima a živi ne moralnije od većine vjernika!
Cessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:18   #92
Quote:
Cessy kaže: Pogledaj post
Ja recimo jako volim slušati propovjedi svoga svećenika s kojim sam bila podugo u vezi...ima predivne propovjedi,samo naravno jako licemjerne! Soli pamet svima a živi ne moralnije od većine vjernika!
trollaš i lažeš! ili želiš radi tih možda 5% svećenika koji su u celibatu a zapravo im je to veelika tlaka pa imaju afere sa ženama, ocrniti cijelu katoličku crkvu i onu veliku većinu koja živi časno, pošteno i predano radi svoj posao
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.11.2014., 21:41   #93
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
trollaš i lažeš! ili želiš radi tih možda 5% svećenika koji su u celibatu a zapravo im je to veelika tlaka pa imaju afere sa ženama, ocrniti cijelu katoličku crkvu i onu veliku većinu koja živi časno, pošteno i predano radi svoj posao
Nikako ja ne želim nikoga blatiti! I naravno da ima dosta divnih svecenika koji pošteno služe svoju sluzbu...Samo iz moga iskustva ti tvojih 5posto je zapravo 50 posto! Zao mi je jako što je takvo stanje u crkvi,ali to je samo znak da nešto treba mjenjati,a ne živjeti u zabludi i laži!!!
Cessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:52   #94
Quote:
Cessy kaže: Pogledaj post
Nikako ja ne želim nikoga blatiti! I naravno da ima dosta divnih svecenika koji pošteno služe svoju sluzbu...Samo iz moga iskustva ti tvojih 5posto je zapravo 50 posto! Zao mi je jako što je takvo stanje u crkvi,ali to je samo znak da nešto treba mjenjati,a ne živjeti u zabludi i laži!!!
žene vole produhovljene momke. Samo nije uredu prelazit određenu granicu.

ne slažem se ni sa tobom niti sa ChillOut, mislim da je istina negdje na pola
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:52   #95
Lažne optužbe protiv svećenika Katoličke Crkve.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:55   #96
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Lažne optužbe protiv svećenika Katoličke Crkve.
ja isto mislim. Sve da afere sa ženama i postoje, za njih se sazna i svećenik je do kraja života "obilježen" - a malo tko bi se odlučio na zaređivanje pa onda išao kršiti celibat i sam sebi ugrožavat život. Ako se nekome i slučajno dogodi da se zaljubi, onda se lijepo pošteno napusti svećenstvo, oženi civilno i ima obitelj bez ikakvih skandala

a ovi što pišu o svećenicima i ženama samo se svim silama trude da oblate crkvu i njezin nauk.

uostalom, ako se netko zaredio - onda je valjda SVOJEVOLJNO i pristao na celibat , nije ga na svećenićki red nitko tjerao..... znali su sami u što se upuštaju i da su mislili da nisu za to sposobni, ne bi se u to ni upuštali. Nadam se da sam bila jasna.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 09:32   #97
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
ja isto mislim. Sve da afere sa ženama i postoje, za njih se sazna i svećenik je do kraja života "obilježen" - a malo tko bi se odlučio na zaređivanje pa onda išao kršiti celibat i sam sebi ugrožavat život. Ako se nekome i slučajno dogodi da se zaljubi, onda se lijepo pošteno napusti svećenstvo, oženi civilno i ima obitelj bez ikakvih skandala

a ovi što pišu o svećenicima i ženama samo se svim silama trude da oblate crkvu i njezin nauk.

uostalom, ako se netko zaredio - onda je valjda SVOJEVOLJNO i pristao na celibat , nije ga na svećenićki red nitko tjerao..... znali su sami u što se upuštaju i da su mislili da nisu za to sposobni, ne bi se u to ni upuštali. Nadam se da sam bila jasna.
Afere sa ženama postoje.
To je nažalost činjenica.
Osobno znam za 4 svećenika koji su ih imali ili imaju.
Ono o čemu se može raspravljati je postotak takvih.
A taj nije nigdje evidentiran niti predočen.

Upravo kao što si navela(drugi bold),realna je zamjerka svih koji znaju svećenike kršitelje nauka i crkvenih pravila(sama sam to navela u više rasprava),koja nema nikakve veze s mržnjom prema katoličkoj crkvi niti blačenjem iste ,jer nije kompletan nauk sporan,već primjena dijelova istog(kršenje nauka upravo od svećenstva).
Jasna si ti samo sebi samoj,no to što tebi djeluje kao takvo,meni nije nikakva jasnoća,već pristranost.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 19.11.2014. at 09:47. Reason: tpf
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 09:42   #98
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
ja isto mislim. Sve da afere sa ženama i postoje, za njih se sazna i svećenik je do kraja života "obilježen" - a malo tko bi se odlučio na zaređivanje pa onda išao kršiti celibat i sam sebi ugrožavat život. Ako se nekome i slučajno dogodi da se zaljubi, onda se lijepo pošteno napusti svećenstvo, oženi civilno i ima obitelj bez ikakvih skandala

a ovi što pišu o svećenicima i ženama samo se svim silama trude da oblate crkvu i njezin nauk.
Ovo implicira da među svećenicima nema moralnih nakaza i lažova, a to jednostavno nije istina.
To znate i sami jer ste više u dodiru s njima, ali iz nekog razloga zataškavate to njihovo ruglo i ismijavanje vjere koju trebaju živjeti više nego svi ostali.

Kakva pastva, takvo svećenstvo.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:02   #99
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
-ja isto mislim. Sve da afere sa ženama i postoje, za njih se sazna i svećenik je do kraja života "obilježen" a malo tko bi se odlučio na zaređivanje pa onda išao kršiti celibat i sam sebi ugrožavat život. Ako se nekome i slučajno dogodi da se zaljubi, onda se lijepo pošteno napusti svećenstvo, oženi civilno i ima obitelj bez ikakvih skandala

a ovi što pišu o svećenicima i ženama samo se svim silama trude da oblate crkvu i njezin nauk.

uostalom, ako se netko zaredio - onda je valjda SVOJEVOLJNO i pristao na celibat , nije ga na svećenićki red nitko tjerao..... znali su sami u što se upuštaju i da su mislili da nisu za to sposobni, ne bi se u to ni upuštali. Nadam se da sam bila jasna.
Takve stvari se dogadaju oduvijek i rijetko su obiljezeni.To se tolerira jer ljudi to ne uzimaju za zlo ako je zupnik inace dobar.
NAs stari zupnik je imao dugogodisnju vezu sa domacicom, ali je bio dusa od covjeka,svi su ga voljeli i nitko mu to nije uzimao za zlo.
Sadasnji je tip askete,hladan,baca na tempiranu bombu.
Pogodi za kim ljudi kukaju...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:18   #100
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Lijepo rečeno. Celibat je dio svećeničkog poziva. I kako su nekad i neki drugi dijelovi zeznuti, kada moraju mijenjati župe, kada moraju svima dijeliti sakramente i sl., tako je nekad i ovo izazov. Ali većina će bez problema uspjeti. Stvoreni za nebo. I spremni se odreći onog najboljeg dijela u čovjeku, ljudske seksualnosti i bliskosti koju to nosi jer je to njihov sprecifičan put da u to nebo i dođu. Bogu hvala pa to nije za svakog čovjeka isto.
U zaprešiću, svećenik jedan. Nebitno. Divan primjer kako se prezgodan, prepametan i presposoban lik može nositi s ženama koje su se bacaju pod noge. Može i te kako.
Možda je peder, pa mu to ni nije neka kušnja.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.