Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2016., 20:38   #21
Namjeravao sam danas usput svratiti do Burger Bara, no zbog Auto Showa servisna cesta između Zagrebačkog Velesajama i Avenije Dubrovnik je zatvorena vozilima bez posebne dozvole pa sam ipak morao preskočiti. Nema smisla se sad gurati, lako se pričeka sljedeći tjedan.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 12:46   #22
idem navečer... držite mi fige da bude hamburgera (ili bilo čega)
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:28   #23
Dok nestrpljivo čekamo Krkija s velikim izvješćem o Burger Baru (), ja sinoć bio u McDonald'su i probao ovaj novi HRburger. Masu sastojaka (meso, salata, rajčica, mladi luk, sir Podravec, slanina, umak od hrena i umak od slanine... ima toga još ali sam i pozaboravljao, a burger se dobije u tamnom pecivu) i možda najbolji njihov burger dosad. Ruku na srce, nisam osjetio sve te sastojke, ali ovi glavni su odlični. Umak od hrena je, rekao bih onaj isti umak koji stavljaju u McCountry, samo je ovdje još podebljan umakom od slanine (što god to značilo), a čak mi se i samo meso učinilo nekako bolje i sočnije nego inače. U svakom slučaju, jako sam zadovoljan.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:42   #24
probao Zloburger,ništa mu osim veličine ne valja,uvalili staro pecivo
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 22:58   #25
da zloburger je dobar ak se zelis napucat burgera malo boljeg neg u meku a isplativijeg, al mislim to je bas za napucat se xd
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 00:50   #26
dakle bio ja u Burger baru
došao još kasnije nego što sam namjeravao, sada se može ući i na stari ulaz a i sa parkinga od Velesajma gdje je terasa... lokal unutra ima istu kvadraturu muzika trešti sa zvučnika u stropu, nigdje televizora na kojem bi pogledao Ligu prvaka
unutra nikoga osim konobara i dva burger majstora bojažljivo pitam jel ima nečega, lik odgovara da ima svega očito sad ima više mjesta za namirnice, ili posjetioci autoshowa nisu toliki gladuši,
naručim jedan obični hamburger i jedan sa špekom... ubrzo došli, krenem jesti.
Običan je dosta suh, i meso a bome i cijeli burger... pecivo istinizavolju nije friško ali nebi bilo dosta bolje ni da je friško nije pomoglo ni to što sam stalno kapao domaći tabasco. Nije ukusan. (ne mislim na tabasco nego na burger)
Sa špekom je istinizavolju bolji, špek daje više okusa ali i dalje je suho.
Cijene (očekivano) išle gore, hamburger je 18 a sa špekom 21 , cheessteak 29... hamburger više ne mislim naručivati, eventualno cheessteak.
eto

Zadnje uređivanje Krkimir : 07.04.2016. at 01:23.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 08:27   #27
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
da zloburger je dobar ak se zelis napucat burgera malo boljeg neg u meku a isplativijeg, al mislim to je bas za napucat se xd
ne razumijem zašto ljudi puše ovu priču. zloburger je koliko? 40 kn? s 200 gr mesa unutra. jedino čega ima više nego drugi hamburgeri koji koštaju jednako ili manje (papas, šalša, ružmarin, brko, burger bar...(a svi oni su isplativiji i od big meka kojemu je količina mesa 2x90 gr za 36 kn)) je pecivo. opet, o kvaliteti samog mesa nećemo pričati, ne bi bilo pošteno
bozhena123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 21:27   #28
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Cijene (očekivano) išle gore, hamburger je 18 a sa špekom 21
Bojao sam se da će se to dogoditi. Cheeseburger je sad 20? Kolko su veliki burgeri?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 23:08   #29
Iako me sadržajni i uzbudljivi osvrt, Krki, rastužio od jutra kad sam to pročitao (i još me nije pustila sjeta)- moram iz ljubavi prema vama preporučiti da se ostavite te straćare s takozvanim burgerima (jer taj okus čak i MekDonalds može dohvatiti) i da odete na neko mjesto gdje je burger odličan u Zg-u:
Šalša Trešnjevka, Papas Tuškanac, Rougemarin Žitnjak ili koji kc već, Submarine u Frankopanskoj & Radničkoj, Rocket Burger Tkalča (iako premalo mamicu im)... pa zašto ne i Oxbo pri Hiltonu.

(znam da ima još mjesta na kojima nisam probao burger i da sigurno ima još 2, 3 mjesta koja su odlična za burger, ali ovo su svi od prvog do zadnjeg burgeri gdje se osjeti okus mesa, gotovo svih sastojaka koji su unutra i nakon kojih ćete reći njam , a ne e jebemu ...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 23:19   #30
dodajem i Mundoakin black angus

a Submarine sam neki dan jela i fin je
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 02:13   #31
Šalša meni za sada najbolja. Fini burgeri, dobar value for money. Imaju uvijek i par interesantnih vina u ponudi, doduše, po dosta visokim cijenama, rekao bih i previsokim za takav tip mjesta.

No, imam jedno glupo pitanje, kako jedete te burgere?
Nožem i vilicom sve, ili ono kao nekad, uzmi u 2 ruke pa ko sendvič? Što radite s gornjim komadom peciva? Npr. u Šalši, on je ogroman, pa se ni na jedan način ne može jesti zajedno s ostatkom.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 09:44   #32
Obično nožem i vilicom jer se inače zaflekam gornji komad mi je uglavnom višak, iako se desi da je ponegdje pecivo malo i onda brljavim i kombiniram
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 11:23   #33
Već vidim neke nove trendove. Nakon dizanja hamburgera na razinu koštanja cijelog ručka da bi se bilo dovoljno fensi, sada treba znati kako ga jesti, očito mora postojati neki dobar fensi način za to.. Za one koji vole klasiku i ne pate na snobizam, evo nekoliko ilustracija kako pojesti to gastronomsko čudo zvano - hamburger.










Uopće nije komplicirano, samo treba probati!
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 11:40   #34
Jednostavno ne vidim kako bi dobar hamburger u centru Zg mogao kostati 20 kuna i da oni koji se time bave prezive s obzirom na sve troskove (od najma prostora, lihvarskih dazbina drzave, placa uposlenicima itditditd. Pa tek iza toga eventualno zarade). Oni koji toga nisu svjesni su veseli da s prijezirom mogu pokazati prstom u ove lokale koji imaju stvarno dobar hamburger (i u ove koji tamo jedu lol), ali i jos sretniji kad McD's ima 2za1 BigMek ili velesajamski kiosk stavi nesto mesa u nekakvo pecivo s bezukusnim umakom. Hbg... nasrecu svijet je lokacija na kojem ima (ili bar treba imati) mjesta za sve. I da svi mogu odabrati ono sto vise vole i sto zele (i/ili mogu) platiti.


Btw za upit kako jesti visoke burgere.. operem ruke prije i iza (hbg ako se i mrljnem umakom po prstima neš ti... ima salveta uvijek i umivaonik iza svega)... ako treba malo stisnem gornji dio i udri. Rukama dakle jedem. Jos nijedan nisam pojeo priborom
A s druge strane, nek jede ko kako hoce.
I ko gdje hoce.
No ja opet preporucam- nemojte biti skrti prema sebi i dati nekoliko kuna manje za duplo do 4 puta losije jelo. Ne jedete to svaki dan (bar se nadam po vase zdravlje i trbuh lol) pa si onda priustite okus i ukus.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 11:57   #35
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Jednostavno ne vidim kako bi dobar hamburger u centru Zg mogao kostati 20 kuna i da oni koji se time bave prezive s obzirom na sve troskove (od najma prostora, lihvarskih dazbina drzave, placa uposlenicima itditditd. Pa tek iza toga eventualno zarade). Oni koji toga nisu svjesni su veseli da s prijezirom mogu pokazati prstom u ove lokale koji imaju stvarno dobar hamburger (i u ove koji tamo jedu lol), ali i jos sretniji kad McD's ima 2za1 BigMek ili velesajamski kiosk stavi nesto mesa u nekakvo pecivo s bezukusnim umakom. Hbg... nasrecu svijet je lokacija na kojem ima (ili bar treba imati) mjesta za sve. I da svi mogu odabrati ono sto vise vole i sto zele (i/ili mogu) platiti.


Btw za upit kako jesti visoke burgere.. operem ruke prije i iza (hbg ako se i mrljnem umakom po prstima neš ti... ima salveta uvijek i umivaonik iza svega)... ako treba malo stisnem gornji dio i udri. Rukama dakle jedem. Jos nijedan nisam pojeo priborom
A s druge strane, nek jede ko kako hoce.
I ko gdje hoce.
No ja opet preporucam- nemojte biti skrti prema sebi i dati nekoliko kuna manje za duplo do 4 puta losije jelo. Ne jedete to svaki dan (bar se nadam po vase zdravlje i trbuh lol) pa si onda priustite okus i ukus.
Jel onda neki skupi hamburger skup zbog toga što je kvalitetan ili zato što gazda mora platiti ekskluzivan prostor, radnike, opremu, marketing..? Kontradiktoran si u tom postu.

Još jedno pitanje.. Zašto je vrhunski Medakov hamburger u startu koštao 25 kn, a sada je skoro duplo skuplji, a kvaliteta čak malo i pala?
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 12:10   #36
Nisam nista kontradiktoran.
Neki los burger uz sve troskove cak da je i u centru (gdje je astronomski najam) moze kostati koju kunu manje jer mu sastojci inicijalno kostaju upola ili jos manje. Ali dobar ne moze biti 20 kn. Sta nije tu jasno?

Cijene rastu .. kolko ono rekose da je potrosacka kosarica porasla samo zadnje 3 godine?! Uglavnom.. sve raste osim debljine novcanika gradjana.
Zato treba jesti vise povrca i manje vani ako su cijene previsoke, a ne jesti smece. I to jos lose smece.

Ono oce li ovdje vise biti dosta price o snobizmu. Radi se o jebenom burgeru i 30 ili 40 kn. O cijeni adekvatnoj dvije pive u bircu. Neš ti snobizma.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 12:14   #37
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nisam nista kontradiktoran.
Neki los burger uz sve troskove cak da je i u centru (gdje je astronomski najam) moze kostati koju kunu manje jer mu sastojci inicijalno kostaju upola ili jos manje. Ali dobar ne moze biti 20 kn. Sta nije tu jasno?
pa samo 20dkg mesa koliko minimalno zelim u burgeru kosta preko 10kn...


Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje.. Zašto je vrhunski Medakov hamburger u startu koštao 25 kn, a sada je skoro duplo skuplji, a kvaliteta čak malo i pala?
sada je 34kn. meso je cca 30% skuplje nego tada, vjerojatno i ostali sastojci, treba platiti 100x veci prostor, a u redu je i da covjek nesto zaradi, zar ne?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 12:25   #38
A jeste čistunci
Ako mi se ne cijedi umak po prstima dok ga jedem, to nije hamburger. Tko je to vidio jest s priborom.

I da, ne želim glupe krumpriće uz hamburger. Meso, pecivo, sir, povrće, umak. Može i gljive. Amen

nego, kaj velite na ovaj hamburger:
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 12:48   #39
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nisam nista kontradiktoran.
Neki los burger uz sve troskove cak da je i u centru (gdje je astronomski najam) moze kostati koju kunu manje jer mu sastojci inicijalno kostaju upola ili jos manje. Ali dobar ne moze biti 20 kn. Sta nije tu jasno?

Cijene rastu .. kolko ono rekose da je potrosacka kosarica porasla samo zadnje 3 godine?! Uglavnom.. sve raste osim debljine novcanika gradjana.
Zato treba jesti vise povrca i manje vani ako su cijene previsoke, a ne jesti smece. I to jos lose smece.

Ono oce li ovdje vise biti dosta price o snobizmu. Radi se o jebenom burgeru i 30 ili 40 kn. O cijeni adekvatnoj dvije pive u bircu. Neš ti snobizma.
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
pa samo 20dkg mesa koliko minimalno zelim u burgeru kosta preko 10kn...


sada je 34kn. meso je cca 30% skuplje nego tada, vjerojatno i ostali sastojci, treba platiti 100x veci prostor, a u redu je i da covjek nesto zaradi, zar ne?
Meso je sada na rekordno niskim cijenama otkad su Rusima uvedene sankcije, ali to sada nije bitno.

Želim reći nešto drugo.

Imaš odličan hamburger u objektu A za 25 kn.

Nakon toga, gazda se preseli u objekt B da bi mogao nuditi i neka druga jela, proširiti kuhinju, zaposliti još ljudi i sl. Sada je taj isti hamburger 34 kn.

Hipotetski, gazda se odluči preseliti u C objekt koji je na Jelačić placu i tamo taj isti hamburger nudi za 55 kn.

Što ćemo sada zaključiti? Da je taj hamburger za 55 kn precijenjen ili ćemo se tješiti da je to OK cijena jer jedemo kvalitetan hamburger? Pa bio je isti takav i kada je koštao 25 kn, jel tako?

Glupo mi je da se na spomen napuhanih cijena pojedinih hamburgera provlači uvijek ista priča, a to je nešto u smislu pa to je kvalitetan hamburger od 200 g vrhunskog mesa i to ne može koštati manje i sl..


Da se razumijemo, nije mi problem to platiti, jedem na takvim mjestima i skupljim, ali budimo realni kada diskutiramo oko toga je li nešto napuhano ili nije.

Kebab je još gori primjer, skoro su na 40 kn.. A za 40 kn većina restorana u ZG-u nudi sasvim solidan kompletni gablec.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 12:48   #40
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ono oce li ovdje vise biti dosta price o snobizmu. Radi se o jebenom burgeru i 30 ili 40 kn. O cijeni adekvatnoj dvije pive u bircu. Neš ti snobizma.
Ovdje se ne radi primarno o cijeni nego o povodljivosti i hypu... za dva ne-ukusna hamburgera sam dao 40 kuna i nisam bio potpuno sit a za te novce mrknem uštipke kod Srbina koji su uvijek na nivou i s kojima sam uvijek jako zadovoljan. Ali, u zadnjih nekoliko godina nije popularno jesti ćevape po pečenjarama...
A ako gazda lokala ima problema sa isplativosti posla neka se preorjentira na nešto drugo... kompletan gablec (juha-jelo-salata-kruh-kolač) dobiješ za 35 kuna a on bi burgeru od 25 još dizao cijenu jer ove godine mora kupiti vikendicu na moru?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.