Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2013., 17:28   #261
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post

@Allatus
Bas me cudi da Konj Ma u ribama ti ne odgovora? Mozda zato sto je tvoj Ma isto u ribama pa je previse energije?
Ne, nema nikakve kemije među nama. Imala sam u srednjoj kratko mladića s tim Marsom na mojoj Veneri i bezveze je bila ta naša veza. Imam i prijatelja s tim Marsom na mojoj Ve i isto nema nikakve kemije.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 19:11   #262
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Ne, nema nikakve kemije među nama. Imala sam u srednjoj kratko mladića s tim Marsom na mojoj Veneri i bezveze je bila ta naša veza. Imam i prijatelja s tim Marsom na mojoj Ve i isto nema nikakve kemije.
Mozda je jos nesto bilo osim Ma sto je djelovalo da vasa veza nije bila ok? Moje iskustvo sa Ma u ribama nekako uvijek nesto muti , a opet recimo Ma u djevici previse ukoceno i samo te analizira, da te moze izludit
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 19:36   #263
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Nego mi je najbitnija ta emotivna komponenta.
Da to su vodeni znakovi - emotivna komponenta. A onda jos ako ti je i Mjesec u vodi...Meni ta emotivna nije primarna...lojalnost, odanost puno vise nego emotivna. Ali meni je i Mjesec u Strijelcu.....dakle sve su mi planete u vatri i zraku....Neptun mi aspektira dosta osobnih planeta, pa mi daje malo te vodene vibre...
Meni je najbitniji taj intelektualni i avanturisticki duh.....ali eto, ne mozes sve dobiti u jednoj osobi, tako da svi zapravo zavrsimo s onim partnerima koji su nam potrebni u daljnjem razvoju i ucenju...na isti nacin na koji smo i mi njima potrebni.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 09:33   #264
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Da to su vodeni znakovi - emotivna komponenta. A onda jos ako ti je i Mjesec u vodi...Meni ta emotivna nije primarna...lojalnost, odanost puno vise nego emotivna. Ali meni je i Mjesec u Strijelcu.....dakle sve su mi planete u vatri i zraku....Neptun mi aspektira dosta osobnih planeta, pa mi daje malo te vodene vibre...
Meni je najbitniji taj intelektualni i avanturisticki duh.....ali eto, ne mozes sve dobiti u jednoj osobi, tako da svi zapravo zavrsimo s onim partnerima koji su nam potrebni u daljnjem razvoju i ucenju...na isti nacin na koji smo i mi njima potrebni.
Moj ima sva 4 elementa u sebi pa mi pase
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 13:18   #265
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Zanimljivo mi je to što ti i magic pišete za intelektualnu širinu kao najbitniji faktor. Meni se recimo to podrazumjeva pod normalno za neki odnos, ali mi to nikako nije faktor koji ističem kao najbitniji . Nego mi je najbitnija ta emotivna komponenta.
Meni je emotivna komponenta nešto bez čega ga neću ni razmatrati za vezu. Ali mora biti i pametan.
Znači, kod mene je komplicirano. Ja primarno tražim emotivnog, koji je istovremeno i prilično racionalan.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 17:24   #266
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
ali eto, ne mozes sve dobiti u jednoj osobi, tako da svi zapravo zavrsimo s onim partnerima koji su nam potrebni u daljnjem razvoju i ucenju...na isti nacin na koji smo i mi njima potrebni.
Jest, ali osobe s emotivnim planetama u ribama sve duboko proživljavaju i zapravo im većina ljudi izgleda da nisu toliko emocionalno duboki da ih mogu razumjeti na pravi način. I u tome je njihov "problem" jer je to zbilja grozan osjećaj. Pri tome ne mislim samo za ljubavnu vezu, nego općenito.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 19:46   #267
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Jest, ali osobe s emotivnim planetama u ribama sve duboko proživljavaju i zapravo im većina ljudi izgleda da nisu toliko emocionalno duboki da ih mogu razumjeti na pravi način. I u tome je njihov "problem" jer je to zbilja grozan osjećaj. Pri tome ne mislim samo za ljubavnu vezu, nego općenito.
Da vjerujem ti. Meni je to tesko razumijeti. Meni je bitno da se kuzim s nekim na mentalnoj razini. Ali prije par godina potresali su me teski Neptunovi tranziti, tako da mi je to najblize iskustvo s tim neptunovskim energijama. Pretpostavljam da Venera i Mars u Ribama imaju tu potrebu da se "spoje" s nekim na taj neki transcendentalni nacin. Znam par ljudi s Mjesecom u Ribama i meni je ta njhova osjetljivost i potreba za konstantnom emocionalnom izmjenom stvarno strana.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 19:50   #268
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Jest, ali osobe s emotivnim planetama u ribama sve duboko proživljavaju i zapravo im većina ljudi izgleda da nisu toliko emocionalno duboki da ih mogu razumjeti na pravi način. I u tome je njihov "problem" jer je to zbilja grozan osjećaj. Pri tome ne mislim samo za ljubavnu vezu, nego općenito.
Hm. Tko može razumjeti mjesec u ribama? Ni oni sami sebe ne razumiju pa ne mogu to od drugih očekivati.
Ali da je teško s vremena na vrijeme.. jest.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 20:28   #269
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
...im većina ljudi izgleda da nisu toliko emocionalno duboki da ih zapravo mogu razumjeti na pravi način.
Sad mi je palo na pamet. Mogu njih drugi "razumijeti". Ali njima nije dovoljno samo to suho "razumijevanje" na mentalnoj razini. Njima je potrebna razmjena i razumijevanje na emocionalnoj razini.....Npr. znam osobu s Mjesecom u Ribama i ona je uvijek puna emocija...I recimo ja razumijem zasto je neka situacija cini nesretnom ili uznemirenom itd., ali njoj nije to dovoljno....pusto "razumijevanje". Ona hoce da ja "tugujem" s njom. Da je drzim za ruku, da "uvelicavam" te emocije, da kazem "da tako je i meni" itd......a ja to ne mogu....meni to skroz bezveze.....Ja sam vise tip, ok idemo o tome porazgovarati, analizirati do zadnjeg detalja i onda idemo to rijesiti. Ali njoj nije bitno to rijesiti, ona "voli" prozivljavati duboke emocije.....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 20:46   #270
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Sad mi je palo na pamet. Mogu njih drugi "razumijeti". Ali njima nije dovoljno samo to suho "razumijevanje" na mentalnoj razini. Njima je potrebna razmjena i razumijevanje na emocionalnoj razini.....Npr. znam osobu s Mjesecom u Ribama i ona je uvijek puna emocija...I recimo ja razumijem zasto je neka situacija cini nesretnom ili uznemirenom itd., ali njoj nije to dovoljno....pusto "razumijevanje". Ona hoce da ja "tugujem" s njom. Da je drzim za ruku, da "uvelicavam" te emocije, da kazem "da tako je i meni" itd......a ja to ne mogu....meni to skroz bezveze.....Ja sam vise tip, ok idemo o tome porazgovarati, analizirati do zadnjeg detalja i onda idemo to rijesiti. Ali njoj nije bitno to rijesiti, ona "voli" prozivljavati duboke emocije.....
Pa zato što to i nije pravo razumijevanje.
Ne mogu se emocije razumijeti razumom. Samo empatijom.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:26   #271
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Pa zato što to i nije pravo razumijevanje.
Ne mogu se emocije razumijeti razumom. Samo empatijom.
Ma naravno. Ali tko ima energije za konstantno empatijsko poniranje za svaku sitnicu. Not me Neki uistinu traumaticni dogadjaji sasvim opravdano trebaju tu dubinu, ali ne za svaku sitnicu....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:28   #272
A izmedju ostalog to konstantno koprcanje u vlastitoj tuzi i nemoci meni nema nikakvog smisla....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 10:35   #273
Primijetila sam kod mnogih ljudi (i muškaraca i žena) sklonost i jednom i drugom spolu, a svima je zajedničko da imaju Mars u aspektu, obično lošem, s Neptunom. Pada mi na pamet da su "izgubljeni" u tom području, da se traže...Ili se to može drugačije objasniti?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 02:12   #274
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Primijetila sam kod mnogih ljudi (i muškaraca i žena) sklonost i jednom i drugom spolu, a svima je zajedničko da imaju Mars u aspektu, obično lošem, s Neptunom. Pada mi na pamet da su "izgubljeni" u tom području, da se traže...Ili se to može drugačije objasniti?
Ja bih se slozila iako nisam previse natala pogledala ali bilo ih je
Samo, iako mi za Ne pada na pamet ta dezorijentiranost i izgubljenost opet ne mogu tako reci jer netko uistinu jest izgubljen pa se trazi npr. slicno fazi puberteta i sazrijevanja, dok netko cijelo vrijeme osjeca za oba spola podjednako a netko se opet emotivno vezuje za jedan spol a tjelesni kontakt moze ostvariti samo s drugim.. previse je kompleksno da bi se svelo na samo 1 aspekt, iako postoji mogucnost povezanosti s Ne ako nista za tu fazu trazenja iako mi Ne djeluje kao da nikad ne nadje zapravo sto zeli..stvarno ne znam , mozda da jos netko svoje vidjenje napise.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 21:32   #275
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Primijetila sam kod mnogih ljudi (i muškaraca i žena) sklonost i jednom i drugom spolu, a svima je zajedničko da imaju Mars u aspektu, obično lošem, s Neptunom. Pada mi na pamet da su "izgubljeni" u tom području, da se traže...Ili se to može drugačije objasniti?
Dobro si primjetila i objasnila. Ovaj aspekt generira "zbunjenost oko muškosti", evo primjera naše gore lista:

Marko Grubnić alias modni mačak - Mars 90º Neptun

Neven Ciganović - Mars 180º Neptun


Evo još nekoliko primjera:

Everett, Rupert - Mars 90º Neptun

Wilde, Oscar - Mars 90º Neptun

Baudelaire, Charles - Mars 90º Neptun
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 11:34   #276
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Ja bih se slozila iako nisam previse natala pogledala ali bilo ih je
Samo, iako mi za Ne pada na pamet ta dezorijentiranost i izgubljenost opet ne mogu tako reci jer netko uistinu jest izgubljen pa se trazi npr. slicno fazi puberteta i sazrijevanja, dok netko cijelo vrijeme osjeca za oba spola podjednako a netko se opet emotivno vezuje za jedan spol a tjelesni kontakt moze ostvariti samo s drugim.. previse je kompleksno da bi se svelo na samo 1 aspekt, iako postoji mogucnost povezanosti s Ne ako nista za tu fazu trazenja iako mi Ne djeluje kao da nikad ne nadje zapravo sto zeli..stvarno ne znam , mozda da jos netko svoje vidjenje napise.
To i mene zbunjuje. Npr. ne kužim baš što bi onda bilo s Uranovim utjecajem, jer i on se veže za takve stvari...

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dobro si primjetila i objasnila. Ovaj aspekt generira "zbunjenost oko muškosti", evo primjera naše gore lista:

Marko Grubnić alias modni mačak - Mars 90º Neptun

Neven Ciganović - Mars 180º Neptun


Evo još nekoliko primjera:

Everett, Rupert - Mars 90º Neptun

Wilde, Oscar - Mars 90º Neptun

Baudelaire, Charles - Mars 90º Neptun
Hvala na primjerima. Upravo sam našla i jednog, seksualno zbunjenog, sa sekstilom Marsa i Neptuna, ali je Mars tu u egzilu...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:25   #277
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
To i mene zbunjuje. Npr. ne kužim baš što bi onda bilo s Uranovim utjecajem, jer i on se veže za takve stvari...
Svaki planet je arhetip i kao takav ima svoje sasvim određene "osobine". Zato je kod astrologije jako važno upoznati se što više s određenim arhetipom jer onda se nema problema u određivanju njegova utjecaja. Mišljenja sam da je posve pogrešno "učiti" astrologiju na način da se uči o određenom aspektu ili položaju i sl. bez da se dobro dobro upoznaju arhetipi planeta.

Pa tako Neptun jest "rastvarač", on sve s čim je u doticaju rastvara i dezintegrira, u Neptunu nema fokusa niti smjera, on predstavlja kaos, razasutost u beskonačno smjerova, on je sve što je neuhvatljivo i nedefinirano do kraja, u Neptunu nema kraja on je beskonačan. Neptun predstavlja poriv za transcendencijom pa u svom uzvišenom obliku Neptun sve što dotakne profinjuje, rafinira a u svom najrazvijenijem obliku - produhovljuje. Pa tako Mars koji pored ostaloga simbolizira muškost i seksualnu energiju u dodiru s Neptunom može biti zamaskiran u "fleksibilnost" po pitanju "muškosti" i načinu kojim muškarac ispoljava seksualnu energiju. No utjecaj Neptuna na njega zapravo se ogleda u tome što mu "oduzima" njegovu najjaču osobinu - a to je fokus energije pa on gubi "fokus i orijentaciju na jedno" ili pak "mlitavi". Problem s erekcijom isto je vezan uz Neptun.

S druge strane Uran je arhetip ljudskosti, on predstavlja "univerzalno bratstvo"...zato je Merkur (čovjek) u vodenjaku egzaltiran jer vodenjak (koji je pod vladavinom Urana) predstavlja ljudski rod i čovječnost. Uran ne pravi razliku na nivou ljudskih bića niti na razini spola, on je arhetip unisex-a ali i onoga koji eksperimentira.


Quote:
Hvala na primjerima. Upravo sam našla i jednog, seksualno zbunjenog, sa sekstilom Marsa i Neptuna, ali je Mars tu u egzilu...
Da, obično je u tim stvarima kod muškog roda Mars slab (često u znacima gdje je jak žemski upliv i gdje je slab - vagi, raku, biku ili pak ribama ili djevici).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 11:54   #278
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

S druge strane Uran je arhetip ljudskosti, on predstavlja "univerzalno bratstvo"...zato je Merkur (čovjek) u vodenjaku egzaltiran jer vodenjak (koji je pod vladavinom Urana) predstavlja ljudski rod i čovječnost. Uran ne pravi razliku na nivou ljudskih bića niti na razini spola, on je arhetip unisex-a ali i onoga koji eksperimentira.


Da, obično je u tim stvarima kod muškog roda Mars slab (često u znacima gdje je jak žemski upliv i gdje je slab - vagi, raku, biku ili pak ribama ili djevici).
Mene muči zapravo pitanje tko bi bio homoseksualne orijentacije (ne eksperimentator ili biseksualac, nego baš da ga privlači isti spol) Bi li to bilo više karakteristično za Mars/Neptun ili Mars/Uran?
Tako izolirano gledano, ne uzimajući u obzir druge faktore, koji bi slučaj bolje opisivao homoseksualca?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 12:15   #279
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Mene muči zapravo pitanje tko bi bio homoseksualne orijentacije (ne eksperimentator ili biseksualac, nego baš da ga privlači isti spol) Bi li to bilo više karakteristično za Mars/Neptun ili Mars/Uran?
Tako izolirano gledano, ne uzimajući u obzir druge faktore, koji bi slučaj bolje opisivao homoseksualca?
Ne postoji jedan aspekt koji opisuje homoseksualnost zato jer je ona čimbenik većeg broja faktora. Zato napiši definiciju homoseksualnosti pa ti mogu napisati astrološku korespodenciju s njom.

Npr. ako je to seksualna orijentacija koja se odnosi na individualan osjećaj osobnog i društvenog identiteta baziranog na ponašanju koje ga izražava i na pripadnosti zajednici drugih koji dijele iste onda je Mars/Uran.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 12:41   #280
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne postoji jedan aspekt koji opisuje homoseksualnost zato jer je ona čimbenik većeg broja faktora. Zato napiši definiciju homoseksualnosti pa ti mogu napisati astrološku korespodenciju s njom.

Npr. ako je to seksualna orijentacija koja se odnosi na individualan osjećaj osobnog i društvenog identiteta baziranog na ponašanju koje ga izražava i na pripadnosti zajednici drugih koji dijele iste onda je Mars/Uran.
Ovaj koji pripada zajednici, očito se deklarirao. A gdje su drugi...
Ne znam stvarno boju definiciju od one da ga privlači isti spol.
Ali nema veze, možda i nije moguće to tako jasno definirati...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.