Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2013., 21:22   #61
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Pardon ako se uplicem bez veze, ali planete i matematicke (citaj arapske) tacke mogu promijeniti stepen zavisno od mjesta reference. Ja sam na primjer prlilicno daleko od mjesta u kom sam rodjena pa se onda neke stvari mijenjaju, neznatno ali ipak znakovito, u ovisnosti od mjesta koje stavim kao referencu za moju kartu.
Natalna karta se izrađuje za mjesto rođenja. Ono je nepromjenjivo isto ako i trenutak rođenja. Druga stvar su npr. solarne karte (godišnje) koje se izrađuju za mjesto u kojem smo u tekućoj godini boravili (koje može biti "na drugom kraju svijeta" u odnosu na mjesto rođenja).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:09   #62
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zato i napisah da pišem generalno da se ne shvati osobno.
Pa si za to iskoristila moj upis i ranije konverzacije? Ajd ne muljaj muljatora fish
Oprala si me i nema tu sada cile-mile al oprošteno ti je

Quote:
Nisam te razumjela jer pišeš tako. Zato napisah kako stvari stoje u astrologiji.

Natalna karta ima u sebi prikazane egzaktne položaje (stupnjeve, minute, sekunde) na kojima se nalaze planete. Oni su nepromjenjivi i nitko ih ne mijenja - ne znam o čemu pišeš.
Bem mu čempres ajmo ovako:
Zamisli da jednom godišnje otvaraš svoju natalnu kartu na uvijek istom mjestu sa uvijek istim vlastitim podacima i vidiš da planeti nisu na istom mjestu kao zadnji puta kada si gledala? Postoje otkloni +/- i do 6° a jedan planet mi čak promijenio kuću??
Meni može proći i dobra godina pa i više da niti ne pogledam u svoju kartu ali ipak pamtim dobro neke aspekte
Kao da dođeš kući i stvari ti nisu na istom mjestu gdje si ih pustila.
Mislio sam da se nešto dogodilo i da znaš za to jer kao da je to od nedavno (manje od godine dana), al ako ne znaš zaboravi

Malo mi je to čudno, al ako je samo meni to tako povlačim onda diskusiju dear fish.
Duboki naklon i pls bez poduke drugima preko mojih leđa ubuduće
Prior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:29   #63
Quote:
Prior kaže: Pogledaj post
Pa si za to iskoristila moj upis i ranije konverzacije? Ajd ne muljaj muljatora fish
Oprala si me i nema tu sada cile-mile al oprošteno ti je
Ma nisam, niti mi je to bilo ni na kraj pameti.

Tvoj upis je bio tako nerazumljiv i kao da je "pao s neba" da sam odlučila odgovoriti tako da napišem kako generalno astrologija funkcionira - napisah već.
Quote:
Bem mu čempres ajmo ovako:
Zamisli da jednom godišnje otvaraš svoju natalnu kartu na uvijek istom mjestu sa uvijek istim vlastitim podacima i vidiš da planeti nisu na istom mjestu kao zadnji puta kada si gledala? Postoje otkloni +/- i do 6° a jedan planet mi čak promijenio kuću??
Meni može proći i dobra godina pa i više da niti ne pogledam u svoju kartu ali ipak pamtim dobro neke aspekte
Kao da dođeš kući i stvari ti nisu na istom mjestu gdje si ih pustila.
Mislio sam da se nešto dogodilo i da znaš za to jer kao da je to od nedavno (manje od godine dana), al ako ne znaš zaboravi

Malo mi je to čudno, al ako je samo meni to tako povlačim onda diskusiju dear fish.
Duboki naklon i pls bez poduke drugima preko mojih leđa ubuduće
Ja imam onu išiju s čarapama koje nestaju u veš mašini...ali nisam nikada do sada čula da se nekome pomiču planete.

Shalim se malo ali zbilja ne znam o čemu pišeš. U kojem programu ti je izrađena karta i kako ju držiš pohranjenom? Možda su ti opcije u programu u kojem držiš kartu podešene tako da gledaš različiti sistem kuća.

Tako da ono što ti mogu predložiti jest da možeš ovdje ostaviti svoju kartu (na topicu s linkovima, nalazi se među top temama) pa budeš vidio da će kroz godinu dana biti ista.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 23:37   #64
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma nisam, niti mi je to bilo ni na kraj pameti.

Tvoj upis je bio tako nerazumljiv i kao da je "pao s neba" da sam odlučila odgovoriti tako da napišem kako generalno astrologija funkcionira - napisah već.

Ja imam onu išiju s čarapama koje nestaju u veš mašini...ali nisam nikada do sada čula da se nekome pomiču planete.

Shalim se malo ali zbilja ne znam o čemu pišeš. U kojem programu ti je izrađena karta i kako ju držiš pohranjenom? Možda su ti opcije u programu u kojem držiš kartu podešene tako da gledaš različiti sistem kuća.

Tako da ono što ti mogu predložiti jest da možeš ovdje ostaviti svoju kartu (na topicu s linkovima, nalazi se među top temama) pa budeš vidio da će kroz godinu dana biti ista.
Tko vidi moju kartu nestane iz mog života. Kao da je ukleta ccc
Nedavno potvrđeno, ne znam zašto je tako i više ne pokazujem i točka.
(jedino ako poželiš da me nema )

Do nedavno su mi dva planeta bili na 12 i 16 ° stupnjeva mog znaka, a sada je među njima 0°10' ??? Tako blizu nikada nisu bili
Prije mi je jedan planet bio u 2 kući a sada je u 1. ???
Pamćenje me dobro služi i iako rijetko gledam svoju kartu ipak znam da je nekada to bilo drukčije. Uglavnom svi do jednog su na makar malo drugim pozicijama
Sve sa astro-coma.
Ma kažem, nije bitno i ako ti nisi primjetila onda je tko zna što u pitanju.
Jedino je razlika da je ne otvaram uvijek sa istog mjesta al to ne bi trebalo imati utjecaja. Ne pohranjujem je nego je otvaram u astro-com već poodavno
A ma
Prior is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 08:17   #65
Nije ništa u pitanju. Očito da nešto krivo gledaš ili kucaš svaki put krive podatke. Planete su svima uvijek na istim mjestima u trenutku rođenja. gledao ti to danas ili za sto godina.

Promjena mjesta rođenja može donijeti manje razlike u stupnjevima kuća, a promjena metode izračunavanja kuće može dovesti i do veće razlike u stupnjeima kuća.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 15:31   #66
Ubacila sam se maloprije u ovu raspravu samo zato sto sam se sjetila da kada na Astrodienstu pravim kartu sa referencom Sarajevo, grad u kojem sam se rodila, Sjeverni cvor mi je na 29 stepeni Vage, skoro u Skorpionu ali nije. Kada pravim referencu na kanadski grad u kojem vec podugo zivim, onda mi je Sj. mj. cvor na 0 stepeni Skorpiona.

Pozdravi
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 15:44   #67
Ne znam kako se računaju mjesečevi čvorovi, za to bi trebali pitati nekog astronoma no mislim da se položaji planeta bitno ne mjenjaju u zavisnosti od položaja na zemaljskoj kugli.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:33   #68
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Ubacila sam se maloprije u ovu raspravu samo zato sto sam se sjetila da kada na Astrodienstu pravim kartu sa referencom Sarajevo, grad u kojem sam se rodila, Sjeverni cvor mi je na 29 stepeni Vage, skoro u Skorpionu ali nije. Kada pravim referencu na kanadski grad u kojem vec podugo zivim, onda mi je Sj. mj. cvor na 0 stepeni Skorpiona.

Pozdravi
Mogla si se roditi samo u jednom gradu, nikako u dva.
Tako da kod izrade svoje natalne karte (a nije bitno da li je izrađuješ u Sarajevu, Kanadi ili Kini) za mjesto svog rođenja uvijek staviš Sarajevo bez reference na Kanadu. I ništa se neće nikamo mrdat.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 17:03   #69
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Mogla si se roditi samo u jednom gradu, nikako u dva.
Tako da kod izrade svoje natalne karte (a nije bitno da li je izrađuješ u Sarajevu, Kanadi ili Kini) za mjesto svog rođenja uvijek staviš Sarajevo bez reference na Kanadu. I ništa se neće nikamo mrdat.
Je li ti koristis karte Astrodiensta? Ako ih koristis, onda znas da uvijek ima mjesto reference koje moras oznaciti, narocito kad se rade tranziti ili solarni, lunarni povratak.

I zaista nemam namjeru da se prepucavam. Niti mi treba savjet kako da koristim i izradjujem karte koje me interesuju.

Moja stalna referenca za mjesto na situ koji sam navela je grad u Kanadi i nista se ne mijenja osim onog sto sam navela. Naravno da ipak mijenjam oznaku na mjesto rodjenja kad trazim tranzite ili solarne revolucije u vrijeme kad sam bila u Sarajevu ili za neki drugi grad u Évropi u kojem sam se u tom trenutku nalazila.

Ipak, hvala Anida na tvom odgovoru.

Pozz
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 17:12   #70
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Je li ti koristis karte Astrodiensta?
Da
Quote:
Ako ih koristis, onda znas da uvijek ima mjesto reference koje moras oznaciti, narocito kad se rade tranziti ili solarni, lunarni povratak.
Da, ali rasprava na koju si se ti nadovezala nije bila vezana za lunarni ili solarni povratak nego "pomicanje planeta u natalnoj karti".
Quote:
I zaista nemam namjeru da se prepucavam. Niti mi treba savjet kako da koristim i izradjujem karte koje me interesuju.
Zbilja ne znam koja ti je bila namjera jer si se prvo "ubacila u prethodnu raspravu" a onda pisala o solarnim kartama koje nemaju veze s prvom raspravom (na što sam ti pokušala ukazati jer sam pisala o izradi natalne karte) a tvoj krajnji komentar je čisto bezobrazan.

Hvala i tebi na ugodnoj raspravi.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 17:35   #71
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Da

Da, ali rasprava na koju si se ti nadovezala nije bila vezana za lunarni ili solarni povratak nego "pomicanje planeta u natalnoj karti".

Zbilja ne znam koja ti je bila namjera jer si se prvo "ubacila u prethodnu raspravu" a onda pisala o solarnim kartama koje nemaju veze s prvom raspravom (na što sam ti pokušala ukazati jer sam pisala o izradi natalne karte) a tvoj krajnji komentar je čisto bezobrazan.

Hvala i tebi na ugodnoj raspravi.
Ma sta je ovo danas? Svi na mene nasrcu. Mercure, mercure tctctc.

Anida, ja nisam bezobrazna nego nedam na sebe. Procitaj sta si mi prethodno napisala, molim te i ruku na srce reci da li si htjela da me omalovazis i da mi utrapis astrolosko neznanje?

Evo da pokusam da se jasnije izrazim: kada pravim naprimjer kartu tranzita na moj natal, ja ne radim tranzite koji su trenutno u Sarajevu nego one koji su ovdje gjde se ja nalazim. OK? Mjesec ce biti u drugoj poziciji ovdje nego kod tebe u istom momentu. Ne govorim uopste o natalnom nego o tranzitnom mjesecu. Zbog toga mijenjam mjesto reference a ne zbog izmjene natala, on je isti uvijek.

Kada radim solarni povratak, ja ga radim uvijek i na natalnu kartu. Pri tom umjesto Sarajevo kliknem grad u kome se nalazim u to doba. OK? Onda se ne pomjeraju planete natala nego se pomjera Asc solarne karte.
Ono sto se u mom natalu u tim slucajevima mijenja, to sam podijelila sa vama kao informaciju, to je tacan stupanj mog cvora.

I ja uopste nisam mislila da ovdje dokazujem sta ja znam a sta ne znam iz astrologije nego da dijelimo zajednicki ono sto poznajemo i da se dopunjujemo.

Pri tom, ja ne omalovazavam tvoje znanje astro kao sto si ti moje.

Nemoj molim te vise da se prepiremo. Fish bi bila u pravu da intervenira ovdje jer prelazimo iz astro na eticke teme.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 19:11   #72
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Ubacila sam se maloprije u ovu raspravu samo zato sto sam se sjetila da kada na Astrodienstu pravim kartu sa referencom Sarajevo, grad u kojem sam se rodila, Sjeverni cvor mi je na 29 stepeni Vage, skoro u Skorpionu ali nije. Kada pravim referencu na kanadski grad u kojem vec podugo zivim, onda mi je Sj. mj. cvor na 0 stepeni Skorpiona.

Pozdravi
Ja sam pomislio da me google možda nekamo pozicionira pa da su otkloni iz tog razloga, ali nije. Evo ulogirao sam se sa 100 km udaljenijeg mjesta i isto.
Dakle još jednom za one koji misle da sam totalni idiot od 12 godina.
Ukucavam uvijek isti datum rođenja, uvijek isto vrijeme (pm) rođenja, uvijek isto mjesto rođenja i za razliku od kada sam to zadnji puta napravio vidim da su se dogodile promijene u pozicijama planeta.

Malo što je kako je nekada bilo.
Astrodientst koristim od kada imam internet i PC (odavno) i njega jedinog i gledam. Obično pratim dnevni raspored planeta, ako mi zatreba, preko mob. aplikacije, a natalni nisam dosta dugo gledao (možda i godinu dana) te se neki dan odlučim nešto provjeriti i wtf??

Zadnji puta. Sunce cca 12°,xx sada 11°42', Saturn zadnji puta cca 16° sada 12°04' je najznačajniji otklon uz prelazak Urana iz 2. u 1. kuću.
Mjesec sa 1° na 2°, Neptun sa 1° na 0° i dobio sam jedan "trine" kojeg prije nije bilo jer mi se i Pluton pomaknuo sa 28° na 24°58'

Ako sam jedini takav slučaj onda mora biti nešto drugo u pitanju, ali nije mi jasno što?

Kako kaže Fish probati ću češće posjećivati tu stranicu i pratiti razvoj situacije
Prior is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 19:19   #73
Quote:
Prior kaže: Pogledaj post
Ako sam jedini takav slučaj onda mora biti nešto drugo u pitanju, ali nije mi jasno što?


Kako kaže Fish probati ću češće posjećivati tu stranicu i pratiti razvoj situacije
Aj pliz nemoj više off topic.

Fish to nije rekla već da staviš kartu na naš topic s linkovima pa budeš vidio kako se ništa ne mijenja. Kod tebe je očito problem u astro programu koji koristiš, odnosno u načinu kojim su podešene opcije u njemu - nema nikakve mistike u tome.


-The End-
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 19:28   #74
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Anida, ja nisam bezobrazna nego nedam na sebe. Procitaj sta si mi prethodno napisala, molim te i ruku na srce reci da li si htjela da me omalovazis i da mi utrapis astrolosko neznanje?
Naravno da ti nisam htjela "utrapiti astrološko neznanje". Ja ni ne znam koje je tvoje znanje. Referirala sam se isključivo na ono što si napisala.

Quote:
Kada radim solarni povratak, ja ga radim uvijek i na natalnu kartu. Pri tom umjesto Sarajevo kliknem grad u kome se nalazim u to doba. OK? Onda se ne pomjeraju planete natala nego se pomjera Asc solarne karte.
Ono sto se u mom natalu u tim slucajevima mijenja, to sam podijelila sa vama kao informaciju, to je tacan stupanj mog cvora.
Ja sam napravila karte ovako kako si ti napisala. Napravila sam natal+solar return chart (with houses) i meni se u natalu sjeverni čvor nalazi uvijek na istom stupnju i minuti bez obzira da li kao referentno mjesto stavila svoje mjesto rođenja, mjesto u kojem se sada nalazim ili Kanadu.
To je ono što meni izbacuje astro.com.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 23:10   #75
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ja sam napravila karte ovako kako si ti napisala. Napravila sam natal+solar return chart (with houses) i meni se u natalu sjeverni čvor nalazi uvijek na istom stupnju i minuti bez obzira da li kao referentno mjesto stavila svoje mjesto rođenja, mjesto u kojem se sada nalazim ili Kanadu.
To je ono što meni izbacuje astro.com.
Bogami si u pravu, Anida.

Nakon provjere, ustanovila sam da razlika u par sekundi glede mog sj.cvora, sto invertira vladare mojih cvorova, nije zbog promjene mjesta reference nego zato sto mi je jedan astrolog savjetovao da vrijeme svog rodjenja pomjerim za tri minuta kasnije. I to je na kraju dalo tu razliku.

Iskreno mi je zao zbog dezinformacije...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 07.11.2013. at 16:21. Reason: quote
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 17:33   #76
Quote:
Prior kaze:
Sve sa astro-coma.
Ma kažem, nije bitno i ako ti nisi primjetila onda je tko zna što u pitanju.
Jedino je razlika da je ne otvaram uvijek sa istog mjesta al to ne bi trebalo imati utjecaja. Ne pohranjujem je nego je otvaram u astro-com već poodavno
A ma
Moze biti da ti je racunar preopterecen pa nemoze kak treba napraviti kartu.
Kod moje prijateljice je njen Laptop tako pravio uvjek krive karte ili tranzite.
Mi znamo sa istim programom zajedno tumaciti neciju kartu i ustanovimo da imamo za iste podatke razlicite horoskope.
Prvo smo mislile da je program kriv ali onda smo nekom prilikom kad je dosla kmeni ustanovile da je njen Laptop bio preopterecen.
Moze to biti i kod tebe.
__________________
stelanova

Zadnje uređivanje stelanova : 08.11.2013. at 17:39.
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 17:46   #77
Biti ću kulturan i samo ću reći da laptop/PC ne može zbog "preopterećenja" (što god to značilo) krivo računati.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 09:07   #78
Vratimo se na temu. Oni koji misle da im se natalna karta mjenja u zavisnosti od kompjutera ili od nečega drugog neka otvore novu temu na rubu znanosti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 01:39   #79
Imam jedno mozda banalno pitanje... znam da su aplikacioni aspekti jaci od separacionih i da se razlicito tumace i da su bitni svakako i orbisi i sam aspekt. Pa prema tome da li sam dobro rangirala navedene aspekte po vaznosti i jacini:
1. SO kvadrat SA -2 s
2. SO konjukcija ME 2 s
3. SO trigon PL 7 a
4. SO opozicija NE -10 a
5. SO sekstil JU 5 s ?

Hvala unaprijed na odgovoru
haart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:22   #80
Buduci da znamo da se daje prednost aplikacijskim u odnosu na separacijski aspekt, moja nedoumica je do kojeg orbisa dajete na tezini separacijskom aspektu......hvala .
litka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.