Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 19:07   #1781
tvrd-mekan-skup-okretanje

Ponekad i makar znam da bi trebao presutjeti jednostavno ne mogu.

Dakle, koji madrac..tvrd ili mekan.....NITI JEDAN ...onaj koji ce pravilno obujmiti i drzati Vase tijelo, drzati ga tako da pritisak tijela na podlogu ne prelazi pritisak koji dovodi do smanjenja i prestanka periferne cirkulacije....e, na tome ce te dobro spavati, opustiti misice i moci ih odmoriti.

dakle pausalni savjeti nestrucnjaka tipa dobar je samo tvrd madrac ili samo mekan ...molim da se suzdrzite savjetovanja o onome o cemu nemate dovoljno znanja ili informacija.

Isto tako okretanje..ma radi cega okretati..tamo gdje je zadnjica je pritisak a fizika kaze da on dijeluje i na donju stranu madraca..jer svaka sila reagira protusilom..i sto dobijete okretanjem...NISTA....dakle, kvalitetna podnica i koje okretanje i koji zadnji atomi..trice i kucine.

dati pausalnu ocjenu ..oni vas deru..preskupi su to madraci...a ne objasniti tu izjavu...molim objasnjene radi cega je to Meblo madrac deracina i radi cega je preskup..ajmo..sastav i cijene komponenata od kojih je marac napravljen, transport, pogonski troskovi,m troskovi salona, place radnika, reklama ..da vidimo u kojem odnosu je trosak samog madraca a koji se trosi na privalacenje kupaca..pa da vidimo jel preskup..
Inace..bi to bilo kao i one price tipa..nebi ja radio to ni za 1000 eura..e, ajde plati kavu nemam love....dakle DOKAZI..a ne prica radi price.

Inace za sve Vas koji ozbiljno pazite na svoje zdravlje i hedonisti se u tome da sebe volite i nastojite si priustiti dobro i kvalitetno..na ispravnom ste putu..
almador is offline  
Old 14.01.2011., 20:44   #1782
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Ponekad i makar znam da bi trebao presutjeti jednostavno ne mogu.

Dakle, koji madrac..tvrd ili mekan.....NITI JEDAN ...onaj koji ce pravilno obujmiti i drzati Vase tijelo, drzati ga tako da pritisak tijela na podlogu ne prelazi pritisak koji dovodi do smanjenja i prestanka periferne cirkulacije....e, na tome ce te dobro spavati, opustiti misice i moci ih odmoriti.


Inace za sve Vas koji ozbiljno pazite na svoje zdravlje i hedonisti se u tome da sebe volite i nastojite si priustiti dobro i kvalitetno..na ispravnom ste putu..
evo....to je to o čemu je meni deda govorio!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 14.01.2011., 22:25   #1783
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
..ajmo..sastav i cijene komponenata od kojih je madrac napravljen, transport, pogonski troskovi,m troskovi salona, place radnika, reklama ..da vidimo u kojem odnosu je trosak samog madraca a koji se trosi na privalacenje kupaca..pa da vidimo jel preskup..
....dakle DOKAZI..a ne prica radi price.

..
a ti možeš predočiti sve te troškove po stavkama za madrace koje ti prodaješ? čisto sumnjam

i ja radim u firmi koja proizvodi nešto, i koliki je udio pojedinih troškova u cijeni proizvoda zna samo dio financija koji se bavi time i vodstvo firme, a ne svi zaposleni, pa niti prodavači

slažem se sa tobom da ljudi obično nisu svjesni koji sve troškovi postoje, i što sve ulazi u cijenu proizvoda, ali nemoj od drugih tražiti ono što niti ti ne možeš dati
cilla is online now  
Old 14.01.2011., 22:35   #1784
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
......
imaš u šijani salon sa perfectinim madracima, i možeš ih sve isprobati

a što se vlage tiče,nisam primjetila probleme sa vlagom
cilla is online now  
Old 14.01.2011., 22:38   #1785
Kakva su vam iskustva sa Dormeo madracima?
Mi imamo kupljen madrac od Dormea dimenzija 180x200, onaj sa memory pjenom od ja mislim 2+12, cjena je bila oko 3000kn. Kupljen je prije 12 mjeseci i sada primjetimo da je na mjestu gdje je straznjica, jednostavno malo ulegnuto i poprilicno mekse nego na mjestu gdje su noge, pa cemo im reklamirati, jer imam osjecaj kao da spavam u maloj rupi.
Kakva su vasa iskustva sa reklamacijama i opcenito sa Dormeo madracima?
LP
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Old 14.01.2011., 23:02   #1786
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Ponekad i makar znam da bi trebao presutjeti jednostavno ne mogu.

Dakle, koji madrac..tvrd ili mekan.....NITI JEDAN ...onaj koji ce pravilno obujmiti i drzati Vase tijelo, drzati ga tako da pritisak tijela na podlogu ne prelazi pritisak koji dovodi do smanjenja i prestanka periferne cirkulacije....e, na tome ce te dobro spavati, opustiti misice i moci ih odmoriti.

dakle pausalni savjeti nestrucnjaka tipa dobar je samo tvrd madrac ili samo mekan ...molim da se suzdrzite savjetovanja o onome o cemu nemate dovoljno znanja ili informacija.

Isto tako okretanje..ma radi cega okretati..tamo gdje je zadnjica je pritisak a fizika kaze da on dijeluje i na donju stranu madraca..jer svaka sila reagira protusilom..i sto dobijete okretanjem...NISTA....dakle, kvalitetna podnica i koje okretanje i koji zadnji atomi..trice i kucine.

dati pausalnu ocjenu ..oni vas deru..preskupi su to madraci...a ne objasniti tu izjavu...molim objasnjene radi cega je to Meblo madrac deracina i radi cega je preskup..ajmo..sastav i cijene komponenata od kojih je marac napravljen, transport, pogonski troskovi,m troskovi salona, place radnika, reklama ..da vidimo u kojem odnosu je trosak samog madraca a koji se trosi na privalacenje kupaca..pa da vidimo jel preskup..
Inace..bi to bilo kao i one price tipa..nebi ja radio to ni za 1000 eura..e, ajde plati kavu nemam love....dakle DOKAZI..a ne prica radi price.

Inace za sve Vas koji ozbiljno pazite na svoje zdravlje i hedonisti se u tome da sebe volite i nastojite si priustiti dobro i kvalitetno..na ispravnom ste putu..
ej, ohladi malo!
dozvoli da i mi, obični smrtnici, imamo dugogodišnje iskustvo na raznim madracima pa imamo svako pravo nešto reći na tu temu!
vječito jašeš po toj kvaliteti....a pogledaj koliko mladih se ovdje žali da na tim tvojim kvalitetnim madracima ne mogu ugodno spavati.
s druge strane, moje obje bake su proživjele veći dio života na nemodernim madracima, a da se ni jedna nije nikad žalila na bolove u kičmi.
za sebe mogu reći da kao dijete nisam imala ni latex, ni memori foam, ni hladno lijevanu pjenu, čak niti džepičaste opruge.
probleme koje sad imam sa spavanjem mogu dijelom pripisati godinama, životnim navikama i poslu koji radim, no to ne znači da će sve nestati kupnjom skupog madraca.

ako već sve znaš, onda bi morao znati da i jeftiniji madraci mogu adekvatno podupirati tijelo i pružati udobnost pri spavanju (što je ionako individualna kategorija), često veću nego pogrešno odabran skupi madrac.

a sad još i dio o tvrdoći - mekoći.
tvrd madrac nije dobar.
a ako ti ego dopusti da pročitaš moj prvi post, vidjet ćeš da sam rekla da bi madrac morao biti čvrst ali površinski elastičan. to kažu i neki strani web site-ovi. uostalom, i sam si ponovio to isto. sad mi još reci, što je pogrešno u tvrdnji da tvrdi madrac nije dobar? ili, da pojasnim, koja je razlika između spavanja na tvrdom madracu ili na parketu na koji si položio štep-deku? iz mog iskustva - nikakva.
očito sam tom rečenicom ušla u tvoju zabranjenu ego-zonu, jer jedino se ti smatraš dovoljno iskusnim u spavanju i načitanim na tom području, kao da mi ostali živimo bez kontakta s drugim izvorima informiranja.
da zaključim - dovoljno sam iskusna spavačica, dugogodišnja, s iskustvom na raznim podlogama (putovanja, da ne mislite štogod drugo) da se smatram potpuno kompetentnom pisati na temu madraca.
probaj to zamisliti kao npr. kad ti pričaš o automobilima jer imaš iskustvo u vožnji istih i pristup informacijama, iako ne moraš baš previše znati o tehnologiji proizvodnje i ugrađenim dijelovima tj. ne moraš biti inženjer zaposlen u auto industriji.

ok?

PS nešto je skupo, ako za manje novaca možeš dobiti jednaku trajnost, udobnost i funkcionalnost kod drugog proizvoda.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 14.01.2011. at 23:16. Reason: dodan PS
Silencium is offline  
Old 14.01.2011., 23:03   #1787
troskovi

Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
a ti možeš predočiti sve te troškove po stavkama za madrace koje ti prodaješ? čisto sumnjam

i ja radim u firmi koja proizvodi nešto, i koliki je udio pojedinih troškova u cijeni proizvoda zna samo dio financija koji se bavi time i vodstvo firme, a ne svi zaposleni, pa niti prodavači

slažem se sa tobom da ljudi obično nisu svjesni koji sve troškovi postoje, i što sve ulazi u cijenu proizvoda, ali nemoj od drugih tražiti ono što niti ti ne možeš dati
Ja znam koliko me kosta koja komponenta koju ugradjujemo u madrac, Postoje pokazatelji u smislu procenta koji se dodaju na tu cijenu a prema projekciji ocekivane prodaje i dosadasnjih troskova pogona.
Znaci kad radimo na novom proizvodu, a recimo upravo je jucer otisao jedan novi proizvod, modularni madrac sa mogusnoscu prilagodbe modula unutar madraca za razne tezine i visine, iskreno dobar proizvod koji bi mogao biti interesantan kupcima koji ne mogu doci do trgovine da ga probaju jer ce uz njega biti prirucnik sa testovima i mjerenjima za podesavanje , tako da ce svatko ga sebi moci sloziti. Dakle taj proizvod je za hrvatsko trziste, pretpostavka je godisnje prodaje, znamo koliko kosta materijal i koliko rad ulozen u kompletiranje i prema tome se odredi exwork cijena.
I naravno unutar te cijene je marza- profit nas tvornice.
Koliko ce on kostati na trzistu zavisi od prodavaca, no tu postoji jedna kvaka 22.
Ako ga ponudi presupo sa velikom marzom nece prodati kolicinu i automatski ce od nas dobiti visu cijenu- znaci manja zarada njemu jer je malo komada prodao-jer su skupi
Ako ga ponudi sa malom marzom - mozda proda vise komada no pitanj je koliko trziste moze progutati madraca, jer nije to kolac pa ces pojesti dva jer ti pase, kupiti ces jedan sebi i by-by za 10 godina.
dakle stvar je umjerenosti u cijeni i u smanjenju rashoda i doci ce time i do povecanja prodaje.
No ako je rashod.ako stedis na reklami...onda neces niti prodati...uostalom znas ako si u poslu.

E sad nisam ja trazio da se da doslovno racunica--nego samo zasto mislis da je to deranje..da je skuplji nego sto vrijedi, zato jer je netkome sve iznad neke cifre skupo, nekome je Mercedes skup jer misli da toliko novaca ne vrijedi dati za auto, drugome je markirana Ugsica jeftina iako po sastavu ne vrijedi trecinu love..a netko nebi dao kinte za biftek jer ga ne voli, no NE MOZES pausalno nekoga okriviti da te dere sa cijenom jer eto , tvoj je limit neka lova koju si spreman dati za nesto...to nije u redu..moras dati razlog, ali najlakse je nekoga ili nesto popljuvati bez razloga i ti si faca, jer si to plunuo a ostali koji to citaju bi to trebali primiti zdravo za gotovo..e..pa daj razlog pa nam objasni zasto si to popljuvao...zar to nije bit komunikacije..objasniti..razjasniti..utvrditi
almador is offline  
Old 14.01.2011., 23:15   #1788
Silencium

Ja se nisam osvrnuo na tvoj post, promakao mi je, i ti si djelomicno u pravu, a ne radi se tu o nikakvom mom egu, to sa egom sam ostavio iza sebe jos u 30tim godinama.
Madrac treba biti meksi na vrhu a dovoljno cvrst( ne tvrd- cvrst) da podupre tijelo u svim vaznim tockama i omokuci da se misici opuste i odmore, a da ne trebaju zbog lose potpore tijelu biti nategnuti da neki dio tijela nebi upao u mekani dio madraca...a vjeruj mi , hrpu puta sam se sam uvjerio da NAJSKUPLJI madrac nije i NAJKVALITETNIJI.
kako i zasto --- jednostavno..svi smo razliciti , visina , tezina, raspored mase po tijelu i ono sto je nekome super drugome je uzas, bez obzira na cijenu madraca.
No istina je da je manja mogucnost da ce jeftini madrac, sastavljen od losijih pjena izdrzati usporedbu sa boljim materijalima.
No do sada ( unatrag 10 godina u svijetu a tek pomalo kod nas) smo se pouzdavali na vlastiti osjecaj kod lezanja, a od kad je u upotrebi dijagnostika , od tada vidis razlike koje nama nisu vidjlive niti ih osjetimo samo lezanjem.
Znam da nekima ovo zvuci pretenciozno no stvar je jednostavno takva..da li mozes prstom stisnutim na arteriji izmjeriti tlak ..nemozes..a zasto onda sumnjati u to da uredjaj bolje od tebe pokaze na kojem madracu ces lose spavati i gdje ce pritisak biti prejak.

I ako to nesto znaci , i ja sam do upotrebe Xsensora bio tip , volite li vise tvrdi ili mekan madrac..od kad s njim radimo ..nikad mi to vise nebi palo na pamet pitati jer je to krivi put detekcije ispravnog madraca.
almador is offline  
Old 14.01.2011., 23:21   #1789
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
imaš u šijani salon sa perfectinim madracima, i možeš ih sve isprobati

a što se vlage tiče,nisam primjetila probleme sa vlagom
Nemam u Sijani nista, jer sam iz Istre ali hvala puno na savjetu....


Ja neznam za reklamacije, ali pise 15g garancije haahhaha tako da bi im ga ja lijepo vratila

I vi u Zagrebu koliko ja znam niste blizu mora tako da vjerujem i nemate bas puno vlage, ovdje je ima jako puno..a sad hm nesto cemo vec kupiti...


Almador, cini mi se da ti prodajes Curem 4000 koji toliko hvalis ili sto vec, i naravno da se na takvim madracima trebas odmoriti, nadam se da se jako dobro odmoris na njima, naravno ako nemas dijete malo koje te budi 20ak puta po noci pa se ne naspavas na nicemu pa ni curemu sigurna sam, a i ne daje se 13000-14000kn bezveze valjda

ja osobno cu ipak radije dati svakih 5-10g 3000kn nego dati 13000kn a ko mi garantira da ce ostati 20g isti madrac ko kad sam ga kupila bez ijedne udubine (a za te novce bi trebao).

I istina Meblo madraci nisu preskupi,bar ne ovo sto sam ja rekla jer oko 3000kn mislim da nije skupo bar ne prema curemu
Voljela bi imati taj madrac,ali dajte napravite neki malo veci popust,pa ce biti i vise kupaca

Nisam citala ciji je Curem,tko je proizvodjac, ali ako nije hrvatski vjerujem da je odlican Jer hrvatsko je skupo samo zato sto je hrvatsko, (kako tuzno) kao nekoga je briga,ja dapace vise vjerujem talijanima,slovencima,i tako dalje i dalje i dalje...prije bi rekla da hrvati nabijaju cijene.

p.s. nadam se da nisam nikog uvrijedila,uvijek ima iznimaka..to je opcenito..

Zadnje uređivanje sarari : 14.01.2011. at 23:31.
sarari is offline  
Old 14.01.2011., 23:32   #1790
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
I ako to nesto znaci , i ja sam do upotrebe Xsensora bio tip , volite li vise tvrdi ili mekan madrac..od kad s njim radimo ..nikad mi to vise nebi palo na pamet pitati jer je to krivi put detekcije ispravnog madraca.
nemam ništa protiv upotrebe tehnologije, dapače.
zapravo sam ljuta jer sam u cca 7 godina promijenila tri (3) madraca i svaki put se razočarala. dva od ta tri nisu bili u jeftinoj kategoriji, a ja i dalje imam problem jer ne mogu naći adekvatan.
za ovaj zadnji čak sumnjam da je isti kao u salonu u kojem sam ga isprobala jer mi se čim je dostavljen učinio tvrđim, iako su oznake identične.

ono što primjećujem je da se madraci najčešće proizvode u 2 stupnja tvrdoće, što mislim da nije dovoljno. sad ozbiljno razmišljam o naručivanju tzv. dječjeg madraca u željenoj dimenziji...

btw, jesi li siguran da bi nakon mjerenja ovim tvojim uređajem na tržištu postojao idealan madrac za mene? ovo me ozbiljno zanima (ne volim memory pjene).
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 14.01.2011. at 23:50.
Silencium is offline  
Old 14.01.2011., 23:38   #1791
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Nemam u Sijani nista, jer sam iz Istre ali hvala puno na savjetu....


I vi u Zagrebu koliko ja znam niste blizu mora tako da vjerujem i nemate bas puno vlage, ovdje je ima jako puno..a sad hm nesto cemo vec kupiti...
..
koliko ja znam Šijana je u Puli, a Pula je u Istri, pa ne vidim gdje je problem ...

ako produžiš malo dalje od kauflanda i plodina, na lijevoj strani imaš zgradu sa poslovnim prostorima, i tamo je dućan od perfecte, u prizemlju
bar je bio do nedavno, moja, isprika ako se u međuvremenu zatvorio

ali osim toga, perfectine madrace i još nečije su imali i u vezo comercu koji ti je koji metar dalje od mebla,ali sa druge strane medulinske

možda nisam u puli toliko blizu mora kao ti, ali ja zaista nemam problema sa vlagom, ništa više nego u zg
cilla is online now  
Old 15.01.2011., 09:15   #1792
Ispricavam se cilla, poznato mi je bilo Sijana,istina istina Pula,nije mi palo na pamet. Inace nisam iz Pule nego 40ak km dalje od Pule, ali pitala sam za Pulu jer mi je do tuda najblize skociti pogledati nesto..
U vezo komercu sam bila ali ne u Puli i nisam nista nasla sto mi odgovara..jer ja sam htjela s memory pjenom gore zadji sloj a toga nije bilo.. (osim Bernardine Venere koju mogu narucit iz kataloga i dodje 6000-8000kn tako nesto ovisi koji uzmem kazu). Eto Bernarda je hrv.proizvod, neznam jel dobar jer ga nisam vidjela, ali mislim da je skuplji nego sto je kvalitetan,jer takvo je moje misljenje za sve hrv.proizvode,ili bar skoro sve.

Ali hvala, pogledat cu jos po Puli i Rijeci kad dodje muz pa cemo skupa onda odluciti.

A sto se vlage tice, ja je doma imam JAKO PUNO i vidi se po svim zidovima,wc-u...tako da znam da je ima, samo neznam kako bi se ponasao madrac od pjene u tome...jer do sad takav nisam imala...

Almador, nisi nigdje napisao koliko dodje to mjerenje tvojim uredjajem, i jel si nakon tog obavezan kupit samo vas madrac,ili dajete neke karakteristike za bilo koje madrace koji bi nam odgovarali pa i oni najjeftiniji onda??
sarari is offline  
Old 15.01.2011., 10:33   #1793
curem-mjerenje i jos svasta nesto

Curem je radjen sa idejom da bude u istoj grupi sa Tempurom. Razlika izmedju njih, osnovna je u tome da Tempur za nosecu jezgru, znaci ispod memory pjene koristi PUR- pjenu, sto je stara tehnologija ili recimo osnovna vrsta pjene, dok Curem koriasti HR- hladno lojevanu pjenu koja ima bolje karakteristike.

Daljnja razlika je u patentu Curem pjene- memory pjene u drugacijoj strukturi stanica-molekula pjene te se dobija podatniji i bolji osjecaj pri lezanju. Takodjer je izbacena tkz. Air tkanina za navlake jer je previse prenosila toplinu, te se koristi nova Cooper tkanina koja je dodatno prosivena pjenom i ne grije kod spavanja.

Prednost Tempura nad Curemom je dogogodisnji brend na trzistu i cvrsta pozicija za sto ce nama trebati dosta dosta vremena da je postignemo, a da bi to lakse ostvarili postoje veliki popusti pa su razlike u cijeni drasticne kod usporedbe. Npr. Curem 3000 ( model dobar do kg 90) se moze u 90x200 dobiti za cca 500 eura..dakle nije bas pretjerana cijena jer je Tempur oko 1000 u toj istoj klasi.

Mjerenja su BESPLATNA I NE OBAVEZUJU NA KUPNJU ILI BILO STO, no mjeriti i raditi usporedbu mozete samo mjerene madrace, znaci Xsensor ne radi na sistemu da Vas izmjeri i kaze, najbolji je od perfecter xxxxxx madrac, od Hespa yyyyyyy, od Bernarde qqqqqq, on popkazuje pritiske i polozaje tijela na mjerenim madracima i radi usporedbu onoga na cemu ste lezali, pa bilo to bilo sto, sijeno, pjesak ili madrac.

I Konacno, suma od 2500-3500 kuna za dimenziju 90x200 je suma za koju mozete kupiti vise nego kvalitetan i dobar madrac, cak u grupi 3500 i te kako dobar,
garancije u pravilu se odnose kod sviju na prolegnuca, znaci udubine koje , bar kod nas,cim predju 10% visine madraca znace zamjenu, i to u roku 5-6 godina.

I Silencium, uedjaj ce sigurno definirati najbolje za tebe, jer osim sto mjeri polozaj tvog tijela na madracu i pokazuje gdje je prejak pritisak s njim mozes podesiti podnicu, ( a nebi vjerovala koje su razlike od podnice do podnice i poditi tvrdocu podnica) te tako skupa sa odabirom pravilnog jastuka postici da ni na kojem dijelu tijela pritisak ne predje iznos od 40mmHG , a to je granicni pritisak za losu cirkulaciju, a samim tim, uz dobru cirkulaciju i pravilan polozaj tijela otpadaju svi razlozi vrcenja i budjenja, osim ako ta bi+udjenja nisu uvjetovana nekim drugim a ne fizickim razlozima, znaci losim polozajem tijela.

Uostalom ako si u ZGb, dogovori termin i iz radoznalosti odi i probaj, ne kosta te nista, udovolji znatizelju)

Zadnje uređivanje almador : 15.01.2011. at 10:40.
almador is offline  
Old 15.01.2011., 10:58   #1794
Jedino mi nije jasno zasto bi netko kupio madrac za jednu osobu (osim iznimaka ajde) ali ja i dok nisam bila udana spavala sam u bracnom krevetu,komotnije je.

A za bracni nikad ne bi kupila 2 manja madraca,jer uvijek je osjetljiva rupa izmedju, a naravno da necemo spavat svatko na svojoj strani, uvijek je jedan u sredini i sigurno nije ni blizu ugodno kao kad je madrac u jednom komadu

Ali dobro to je moje misljenje......
sarari is offline  
Old 15.01.2011., 12:23   #1795
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
I

A sto se vlage tice, ja je doma imam JAKO PUNO i vidi se po svim zidovima,wc-u...tako da znam da je ima, samo neznam kako bi se ponasao madrac od pjene u tome...jer do sad takav nisam imala...

ispričavam se što skrećem s teme, ali ovo već drugi put spominješ...pa ti moram reći da je i to problem koji ćete morat riješiti ne samo zbog madraca...
jeste li razmišljali o kupnji odvlaživača?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 15.01.2011., 12:25   #1796
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Jedino mi nije jasno zasto bi netko kupio madrac za jednu osobu (osim iznimaka ajde) ali ja i dok nisam bila udana spavala sam u bracnom krevetu,komotnije je.
zato što je kompaktniji, kvalitetniji, a postoje i još neki praktični razlozi...okretanje jednoga u snu ljulja drugoga, ometa san i tako
to sigurno nije bez veze...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 15.01.2011., 18:49   #1797
sarari

imaš negdje u poreču i dućan sa nekim talijanskim madracima, bio je prije par godina kad sam ja tražila madrace, gdje točno i kako se zove se ne sjećam više jer nisam na kraju niti išla do tamo

ja sam kupila hespov i nemam nikakvih problema ni udubina sad već treću godinu, iako i ja dosta sjedim na njemu jer mi često krevet služi kao radna soba

i vjeruj mi, nije sve naše a priori loše, a strano dobro. tu si malo u zabludi

a što se vlage tiče,mislim da je veći problem u kvaliteti gradnje i načinu grijanja nego u vanjskoj vlazi
moji su u kući (u zg) imali isto velikih problema sa vlažnim zidovima i pikicama po zidovima, ali nakon uvođenja centralnog grijanja problem je nestao, i sad već godinama nema vlage u kući

isto tako,moj prvi, podstanarski stan ovdje u istri je isto bio katastrofa što se toga tiče, ali je i gradnja bila katastofa,
u sadašnjem stanu nemam nikakvih problema

tako, kao što je i kladionica napisala, morate poraditi na tome da si to nekako sredite
imaš i tu temu o odvlaživačima vlage pa vidi i tuđa iskustva o tome
cilla is online now  
Old 15.01.2011., 20:24   #1798
Hvala,

Da znam da je problem vlage koji se treba rjesit,za sad to odrzavam tako da vise zracim,a grijat nemogu manje jer mi je mali mali tako da... grijemo na struju,centralno imamo ali smo skinuli jer je na naftu u nasoj kuci bar uzasno skupo...

Pogledat cu temu onda pa vidjet...

Sto se tice madraca, koji hespov ti imas?
Neznam koji mi je sestra uzela bila djeci prije koju godinu,i nakon niti 1g imali su velike rupe tamo gdje djeca najcesce sjede...naravno da nekad sjednu na krevet,pa djeca su ali mislim da nakon nekoliko mjeseci se to ne bi smjelo desit ni na jeftinim madracima a bogami njihov nije bio jeftin.

Samo zato ne uzimam hespove u obzir,mozda je to bila neka linija ali citala sam dosta na netu da se ljudi zale i cula od ljudi koji s njima rade da imaju prituzbe na udubine puno,ali opet vjerojatno ima i nekog tko potrefi dobar,kao ti npr,tako da je sve vjerojatno individualno i kako ga tko koristi mozda...iako i ti kazes da sjedis pa hm...

Reci mi liniju pa cu na netu pogledat cijenu i karakteristike

Hvala i lijep pozdrav
sarari is offline  
Old 15.01.2011., 22:48   #1799
vlaga

Ako je stvarno tako vlazno, onda je preporuka, ma koliko sam protiv njih - madraci sa zicanom jezgrom, bar dok s ene rijesite vlage, ili bilo sto drugo sa Cerasit odvlazivacem negdje blisko u sobi da bi skupio vlagu,i naravno ujutro po ustajanju, to inace vazi sa SVE, ne pokrivati madrac i plahtu bar 8 sati da se izraci znoj koji se skupio tokom noci, cca 2 dl.

Inace, ne postoje domaci i strani madraci, skoro nista od sirovina, osim zicane jezgre i nesto malo lose Pur pjene se ne radi u Hrvatskoj, sve je uvoz a samo se sastavlja , ista je prica i za vecinu ostalih zemalja,
Nesto pjene radi Plama Pur, nesto Simpo, u bosni poljaci, no vecinom za sjedece garniture i to bi bilo manje vise sve od EXYu proizvodnje, teksit je isto koliko znam iz uviza, a neki cak i gotove navlake uvazaju, jeftinije je i brze, dakle nema Hrvatskih madraca, samo sastavljanje uvezenih komponenti. No to nije lose, naprotiv, svi mi manje vise kupujemo od par velikih sistema koji imaju proizvodnju na par mjesta po europi jer pjene ne trpe skup transport.
A onaj u porecu, to je bio nesto kao Nottingblue, mislim da je bio pored onog sopinga na ulazu u porec, pa neka pokrajnja ulica,
almador is offline  
Received Infraction
Old 16.01.2011., 17:04   #1800
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Hvala,

to se tice madraca, koji hespov ti imas?
Neznam koji mi je sestra uzela bila djeci prije koju godinu,i nakon niti 1g imali su velike rupe tamo gdje djeca najcesce sjede...naravno da nekad sjednu na krevet,pa djeca su ali mislim da nakon nekoliko mjeseci se to ne bi smjelo desit ni na jeftinim madracima a bogami njihov nije bio jeftin.

Samo zato ne uzimam hespove u obzir,mozda je to bila neka linija ali citala sam dosta na netu da se ljudi zale i cula od ljudi koji s njima rade da imaju prituzbe na udubine puno,ali opet vjerojatno ima i nekog tko potrefi dobar,kao ti npr,tako da je sve vjerojatno individualno i kako ga tko koristi mozda...iako i ti kazes da sjedis pa hm...

Reci mi liniju pa cu na netu pogledat cijenu i karakteristike

Hvala i lijep pozdrav
ja imam hespov ergostar, napravljen je od hladno ljevane pjene, i to je jedan od tvrđih madraca, ali meni tako odgovara

ako unaprijed ne želiš kupiti hespov, niti nemoj jer ćeš mu stalno tražiti mane i slično. bolje se kupi neki kojeg nećeš već na početku otpisati
ali možeš, ako hoćeš, otići i isprobati i njihove tek toliko da vidiš što ti oni nude i u kojem cjenovnom rangu
što više informacija imaš, lakše ćeš odlučiti što želiš, a što ne
u puli njihove madrace imaš u robnoj kući
cilla is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.