Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2013., 02:24   #261
Ja bi isto malo podigla temu pa ako je slučajno neko probao ovoga http://www.kvantum-tim.hr/product/me...aljinu-fs-300/ neka samo napiše kolike su oscilacije u uzastopnim mjerenjima.

S obzirom da mi dijete ima užasno agresivne fibre koje sa 37 u roku 30 minuta dođu do 40 živin, mada mi je zakon i jedini kojem uistinu vjerujem, mi je kompliciran za noć jer je jadnu probudim po 50 puta...vidjela sam sad na kolektivi neku ponudu za čelo i uho al nekako mi je "prejeftin" ne djeluje mi ozbiljno.

Ušni sam imala i nikad više...očito ne znam s njim baratat jer meni su oscilacije na uzastopna mjerenja (unutar 10-ak minuta) znala bit i do stupanj i pol razlike neprihvatljivo.
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 02:46   #262
Ja ću ti samo reći da je mom malcu u roku od cca 15 min temp. narasla sa 38 na 41,7 i da je završio u febrilnom konvulzivnom statusu tako da mislim da nije nemoguće... Ja sam svom malcu uzela Braun thermoscan 6022 i super mi je, ali mi služi samo kao orijentacija. Meni je živa zakon.
I sad sam u dežurstvu, kraj njega jer ima blago povišenu temp. pa mu staaalno mjerim, doslovno svakih 5 min... Di bi to sa živom?!?!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 16:37   #263
Pisala sam negdje vec, al meni je zakon digitalni od Philips Aventa - al ne znam da li se moze kupiti samostalno, mi smo ga kupili u paketu s dudom-termometrom (btw duda ne valja nis!)

Ovaj je zakon - treba mu 10 sekundi da izmjeri temperaturu, ako je preko 38.5 drugacije pisti, pamti zadnje ocitanu, uvijek je vrlo precizan i tocan, svako toliko usporedim sa zivom i uvijek je isto. Jedino sto broju koji pokaze treba dodati 0,7 da bi se dobila prava vrijednost (npr ako ocitanje kaze 36,9 to je zapravo 37,6.... pisti drugacije ako njegova vrijednost bude veca od 37,8 - znaci preracunato 38.5 a to je tocno nakon koje temperature dajem neki lijek)

Fali mi na njemu jedino neka nocna lampica. I pocela mi se plastika raspadati pa bi trebala investirati u novi, a tako mi se ne da experimentirati jer ih imamo doma valjda 4 razlicita digitalna i svi su netocni i spori osim ovog.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 01:44   #264
Wellisia znam nažalost da je moguće da u kratkom roku ode u nebo, ali ovdje se nije radilo o tome jer sam provjerila poslje sa živinim i dijete uopće nije imalo temperaturu, a meni pokazuje 38,1... tako da sam ga bacila u ladicu i nikad više probala...živa je zakon slažem se apsolutno, al treba mi nešto tako da mi barem donekle realno pokaže kud je fibra krenula...znači do 0,2 ili 0,3 odstupanja ajmo reć, sve preko meni je previše jer ako ne uvatim 39 i ne da lijek na vrijeme ode ona za čas preko 40, a to me psihički ubija...

Lei imam i toga...žućkasta ili narančasta kutija jel tako? Jedan toplomjer i dvije dude, obična i za mjerenje temp...taj mi isto jako loše mjeri, moguće da je to tih 0,7 što si ti rekla, ali meni jednostavno nije normalno da ja moram dodat 0,7 tek tako...jel to stoji u upustvima ili si ti to skontala sama? Nisam primjetila jel uvjek 0,7 razlike, al znam da je bila velika razlika. Inače ako mjerim digitalnim uvijek ga pustim još 3,4 minute nakon zvučnog signala i tek onda dobijem pravilno izmjerenu temp. al to mi opet dugo traje...

E kad bi mi neko rekao da je ovaj za čelo ili ovaj bez dodira dobar..dala bi i 500 kn majke mi! Danas sam doduše čula da ovaj bez dodira mjeri temp kože koja može bit hladnija zbog znojenja tako da to opet to nije to...počet ću sa onim trakicama za čelo pa ću ić ka skupljim stvarima, nema mi druge..
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 11:28   #265
Giove, ovaj je plavi, bas od Philips Aventa, mislim da ne postoji u drugim bojama. I uvijek je precizno bas tih 0,7; nigdje u uputama to ne pise i dosli smo do toga jer smo na pocetku isprobavali sve sto imamo doma i usporedjivali sa zivinim. Cak sam jednom kad smo zbog temperature zavrsili na hitnoj usporedila sa njhovim mjerenjem i to se podudaralo. Tako da meni to sto moram dodati tih 0,7 uopce ne smeta, bitno mi je da brzo i pouzdano znam kolika je temp.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:21   #266
dižem i pitam... omron ili braun thermoscan?
za bebe i malu djecu
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:57   #267
Quote:
zameomevjetar kaže: Pogledaj post
dižem i pitam... omron ili braun thermoscan?
za bebe i malu djecu
ja imam braunov i super je
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:00   #268
dali svi digitalni imaju tih 0,7 odstupanja???
imam neki thermoval hartmann, crveni, i taj uvijek pokazuje manje nego zivin.
zasto?
kojem toplomjeru od ta dva vjerovati?
ako digitalni ne pokazuje tocnu temp, kako uopce moze biti u prodaji ???
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 23:19   #269
Lei onda je biće moj samo Philips ...moja je kutija neka narančasto žućkasta...Niptuck ja bih rekla da imaju..to su moja iskustva, a zašto se prodaju...a puno toga se prodaje, a ne valja, ko da im ko šta može. Ti uvijek možeš pustit da ti odradi mjerenje do kraja (barem 5 minuta ko i sa živinim) pa će ti i on pokazat točnu temperaturu. Al znaš šta, ako nemaš nekih problema sa ekstremno visokim temperaturama ne sekiraj se. Moja nevjesta za svu djecu koristi digitalni obični i nikad nije provjeravala i beskrajno im vjeruje, al lako njoj kad joj djeca nisu nikad poviše 38,5 imala. A kad ti dijete u roku pola sata dođe do 40 i kad je pitanje minuta jesi li reagirao sa lijekom i tuširanjem onda mi je bitno je li 38,5 ili 39,5 temp...

Da se ispravim, ne mislim da svi imaju točno 0,7 odstupanja, nego svi imaju odstupanja neki veća neki manja.
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 00:00   #270
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
-infracrveni bezkontaktni toplomjer
https://kvantum.infusionsoft.com/app...22fb1737fbb938

Molim vas, jel ima tko iskustva s ovakvim tipom toplomjera. jel su točni?
Bitno mi jer mali 2,3 g poludi na bilokakvo mjerenje temperature. Imam i ušni, nije bio jeftin, pa se ne bih opet zalijetala i davala lovu.
Mi smo zadovoljni s ovim
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 00:13   #271
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Mi smo zadovoljni s ovim

koliko je precizan? u smislu da li uvijek ocitava isto ili za uzastopna mjerenja daje razlike?

trazim rezervnig i pouzdanog ali mora biti brz i precizan, a ne samo za odokativnu procjenu da li ima ili nema tekperaturu (moram znat da li i koliko brzo temperatura raste/pada jer ako ne reagiram na vrijeme i unaprijed malom tesko ili nikako ne mogu skinuti temperaturu)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 21:22   #272
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
koliko je precizan? u smislu da li uvijek ocitava isto ili za uzastopna mjerenja daje razlike?

trazim rezervnig i pouzdanog ali mora biti brz i precizan, a ne samo za odokativnu procjenu da li ima ili nema tekperaturu (moram znat da li i koliko brzo temperatura raste/pada jer ako ne reagiram na vrijeme i unaprijed malom tesko ili nikako ne mogu skinuti temperaturu)
Daje raličite rezultate, ovisno gdje ga uperiš. Ali nakon nekog vremena se ispraksaš pa znaš gdje treba ciljati (koliko sam skužila iznad obrve skroz prema kraju obrve). A i nije problem izmjeriti 3-4 x pa uzmeš najveću vrijednost.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 14:28   #273
Jel postoji koja alternativa za mjerenje temp. kod beba osim toplomjera u guzu?

sent via I9505 powered by Omega team
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 19:00   #274
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Jel postoji koja alternativa za mjerenje temp. kod beba osim toplomjera u guzu?

sent via I9505 powered by Omega team

imas dude toplomjere, al mojem nisu pasale i stalno bi pljuvao van mi smo od pocetka mjerili ispod pazuha
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:56   #275
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Jel postoji koja alternativa za mjerenje temp. kod beba osim toplomjera u guzu?

sent via I9505 powered by Omega team
Imaš one toplomjere što se stavljaju u uši, to mi se još nekako čini i najpraktičnije za bebe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 09:59   #276
Kupila bih neki braunov ušni toplomjer. Ima li razlike u kvaliteti modela? Npr, http://www.mojaljekarna.hr/toplomjer...l#.Uwr7LYUwA2Y ili http://ljekarne-sokac-osmak.hr/index...eri&Itemid=40?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 10:49   #277
ovaj drugi IRT 4020 ima senzorić (exact temp. technology) koji neće izmjeriti dok nije pravilno postavljen u uho, tj. zelen lampica blenda dok tražiš pravilnu poziciju i izmjeri tek kad je pravilno "ulegao". ja imam IRT 4520 i nikad oscilacija u mjerenju (300kn s ebaya, stigao iz UK za 4 dana)

http://brauntherms.com/our-trusted-products
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:41   #278
Ja imam ovaj Braun IRT 4020 i meni ne valja
Nikad nisam uspijela dobro izmjeriti,od 3 mjerenja 3 različita...priznajem da je možda moja greška ali naprosto ga vise ni ne uzimam ko opciju,ili živa ili digitalac i bok
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 10:38   #279
Cure,gdje u Zagrebu kupiti zivin toplomjer?svugdje trazila i nema znam da ih povlace ali mozda ipak netko vidio negdje? Hvala
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 15:38   #280
Nema živinih više nigdje, ali zato imaš od galija. Na isti princip djeluje, piše da je odstupanje 0,1 ali ja mjerila i sa galijevim i sa živinim i isto pokazuju. Kupila sam ga u ljekarni i platila 30-tak kn.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.