Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2006., 13:09   #1
Arrow Kako se riješiti mrava

Kuća mi je puna mrava. Ima ih posvuda, u kuhinji, hodniku, kupaonici. Kako ne bih htio koristiti kemikalije postoji li nekakvo prirodno sredstvo (kakva biljčica) ili nekakav miris koji ih smeta i koja bi ih otjerala iz kuće?
Unaprijed hvala.
Nivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 13:30   #2
ne znam, ali ako netko zna odgovor... neka kaze.
danas sam se skoro ugusila dok sam pospricala cijelu jednu koloniju mrava.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 13:31   #3
Najbolji i najučinkovitiji je Neopitroid u prahu.Pospi i neće ih biti više.Svaka dva-tri mjeseca ponovo.
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 15:19   #4
Biokill spray, ne smrdi, ne ostavlja tragove, meni je bio učinkovit, ali istina, niti mrava nije bilo previše, samo po kuhinji.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 15:47   #5
rekao covjek: ne kemikalije.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 15:56   #6
Ja sam se pomirila s tim da imam sustanare Sad vec znam da se mravi naprimjer ujutro dok se prodube rastezu, da idu spavati u jedanaest, i bas nam je dobro. Jedino nam prave malih problema dok promjene put kretanja kroz kuhinju,ali onda ih samo lijepo zamolimo da se skuliraju malo, i sve pet
__________________
Do I look like someone who cares what God thinks?
simonne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 16:35   #7
Mi smo imali male crvene mrave u stanu kada smo se doselili. Mravi su bili u porama betonskih blokova od kojih je zgrada napravljena. To je bilo prije 15 g. U to vrijeme je u drogeriji bilo za kupiti nekakvo sredstvo, zapravo neki narančasti komad plastike u sivoj duguljastoj kartonskoj kutiji i to se je zvalo "TUS". Ne znam da li danas toga još ima za kupiti. Nema nikakav intenzivan miris niti se raspršuje po prostoru. To nam je nekoliko mjeseci stajalo obješeno na zidu i mravi su nestali.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 13:23   #8
Bit će da ću se i ja morati priviknuti na neočekivane podstanare. Makar sam čuo da postoji biljka buhač ili tako nekako koja ih smeta. Potražit ću je pa ćemo vidjet šta će bit iz toga. A do tada svako jutro u kadi me čekaju male točkice za tuširanje. Kako li su si našli lijepi WC!
Nivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 13:50   #9
Neo pitroid, oko 7kn je pakiranje, to je prah, a ako nečeš kemiju, pomaže i vrela voda, na mravinjak
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 15:22   #10
Mravi bjeze od obicne kuhinjske soli . Ako mozete otkriti od kuda izlaze , naspite na to mjesto dosta soli . Samo ako nema u stanu bezbroj alternativnih puteva za njih , onda je besmisleno .
I odmah cistiti sve mrvice i ostatke hrane, smece itd .
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 09:35   #11
ja baš sa soli nikad nisam imao sreće. Naime prelaze preko nje prevrću se ko da se nalaze u polju kokaina.
Jednu stvar sam primjetio da se uvijek u ovo doba godine vrate gdje su bili prošle. Bez obzira ima hrane ili ne.
Rapid max ima onu bijelu tekućinu koja se pošprica po prolazima, štokovima rupama i mjestima od kuda dolaze. I nema ih više.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 10:04   #12
Quote:
I odmah cistiti sve mrvice i ostatke hrane, smece itd .
Ma ovi kod mene uopce ne idu na hranu ili smece, samo prolaze u dugackim kolonama. I tako svake godine i uopce ih se ne mogu rijesiti.
Probat cu s Neopitroidom. Na zalost, nemam pojma koja bi to biljka bila koja bi ih otjerala...
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 10:47   #13
suživot je rješenje za tebe. naime, mravci se svake godine nekam sele i uvijek idu stazama svojih predaka. u biti si ti kriva ili tvoji preci koji su sagradili kuću na njihovom putu. al oni ne razmišljaju da te pospu neopitroidom, zar ne?
oni imaju svoju stazicu i nje se drže, osim akoooo...
dok sam živjela u kući i ja sam imala svoju četu koja je imala svoje neke puteve baš kroz moju sobu. ubijala sam ih na raznorazne načine: sve moguće kemikalije,sprejevi,praškovi,usisavanje u 3 ujutro,soljenje...bilo je masovnih pomora,ali njih očito ima milijardu koji trebaju proći onuda, tako da se ništa od toga nije pokazalo trajnim i efkasnim.
uspjela sam soljenjem namjestit tak da mi baš ne idu posred sobe, nego uza zid. i to je bio jedini pomak. njihova selidba kolko se sjećam trajala je oko 2 tjedna i finito.
dakle, rješenje leži u strpljenju i toleranciji
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 13:49   #14
Ma sve je to u redu, i bilo bi super da ta njihova ruta ne ide preko elemenata u kuhinji i odlazi u kupaonu preko kade u neku rupu. Ovo u kuhinji je meni totalna koma, a ovo u kupaoni mi zgrozi bilo koga tko mi dodje u goste i slučajno treba u kupaonu. I da je dva tjedna, bilo bi super, ovi su ovdje vec dobrih mjesec dana, uz sva moguca usisavanja, poljevanja i sl.
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 13:55   #15
Znam da je receno bez kemikalija, al ja moram isto dat glas za Neopitroid. Imala sam male daveze u kuhinji i nikako ih se rjesiti... i onda sam tu na forumu saznala za Neopitroid i rijesila se i mravaca, ali i nesto malo zohara koji su jednom prilikom dolutali u kupaonu.

Neopitroid radi na foru da ih ne ubija odmah na licu mjesta, vec im se zakaci za nogice, onda ga oni na nogicama odnesu sa sobom u "gnijezdo" i tako se ciljano unisti sam izvor.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 19:44   #16
dakle, prilično učinkovito je napuniti te rupe od kud izlaze sa niveom. onom običnom za tijelo. (vjerovatno bi sljakalo sa svakom tako gustom kremom) meni je to super funkcioniralo. mozda bi jos jednom kihnuli van, usisas, opet stavis na rupe niveu i vlada mir..barem mjesec dana...čak su mi se svake godine brojčano i sve više smanjivali

znam da zvuči imbecilno, ali eto
__________________
"After all, I am not an American who expects to be happy as a constitutional right", Adrian Mole and the Weapons of Mass Destruction
kupus(ica) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 14:50   #17
meni pomogao papar, mala gamad se više nikad nije pojavila
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 19:59   #18
Mravi - pomoć

Zna li neko neko učinkovito sredstvo za izbacit neželjene postanare.

Svaki dan ih 20ak prodefilira kuhinjom. Ne formiraju onu uobičajenu kolonu pa ne mogu skužit odakle dolaze samo lutaju po kuhinjskim površinama (iako nema mrvica ni ničeg jestivog, svaki dan ih perem u domestosu baš zbog mravi)...

Hvala

Mravojed
nina v is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:08   #19
Quote:
nina v kaže: Pogledaj post
Zna li neko neko učinkovito sredstvo za izbacit neželjene postanare.

Svaki dan ih 20ak prodefilira kuhinjom. Ne formiraju onu uobičajenu kolonu pa ne mogu skužit odakle dolaze samo lutaju po kuhinjskim površinama (iako nema mrvica ni ničeg jestivog, svaki dan ih perem u domestosu baš zbog mravi)...

Hvala

Mravojed
Raid sprej protiv mrava i ostalih kukaca.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:11   #20
znam da zvuči smiješno (i okrutno ) ali ; 3-4 njih zgnječi malo, da su ranjeni ali još živi - onda ti ostatak ekipe njih pokupi i (valjda) prenese poruku ostalima da je tu opasno ...vjeruj mi -> djeluje
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.