Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2003., 00:33   #1
Selidba - savjeti, preporuke, cijene...

Poštovani,
budući da smo uspjeli kupiti stan pred nama je SELIDBA.
Nisam pronašao ovdje ništa o tome, a zanima me kako ste to vi izveli!? Prijatelji ili neki od prijevoznika koji se bavi selidbama?
Mi imamo prilično stvari (namještaj - osim kuhinje i blagovaonice) uređaje (sudjerica, hladnjak, stroj za pranje rublja , zamrzivač) biblioteka, igračke.
Molim Vas pohvalite nekog, preporučite nekog, savjetujte.
Napišite na što pripaziti i slično.
Hvala
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 21:09   #2
Re: Selidba

Quote:
Sima kaže:
Poštovani,
budući da smo uspjeli kupiti stan pred nama je SELIDBA.
Nisam pronašao ovdje ništa o tome, a zanima me kako ste to vi izveli!? Prijatelji ili neki od prijevoznika koji se bavi selidbama?
Mi imamo prilično stvari (namještaj - osim kuhinje i blagovaonice) uređaje (sudjerica, hladnjak, stroj za pranje rublja , zamrzivač) biblioteka, igračke.
Molim Vas pohvalite nekog, preporučite nekog, savjetujte.
Napišite na što pripaziti i slično.
Hvala
zadnja nasa selidba je izgledala otprilike ovako. I to ne tako davno. Imali smo dosta namjestaja - ugradbena kuhinja, spavaca, sofe, blagovaona, masine razne, knjige, radni stol i stolice, tepisi, stajace lampe, ma... itd.

Iznajmili smo kamion ( imali frenda koji je imao vozacku za njega ) kupili od iste firme kartone i ine sitnice a pomogli su nam frendovi ( najbolji su, bez njih ne bi nikad to uspjeli ) moji radni kolege ( samo se pojavili na mjestu zlocina, cak ih nisam posebno ni pitala ) .

Prva pauza je bila dorucak ( kupila u pekari kolace i sendvice i uz to kakao, kavu caj ) druga pauza je bila rucak i to smo narucili dostavu.

Najvise se napatio moj muz. Danima su ga ledja boljela. I sam je slagao i rastavljao sav namjestaj.

Dogovorili smo se koliko god kostalo ( a kostati ce vjerojatno oko 3000 € ) da sljedecu selidbu kompletno platimo i prepustimo profesionalcima.

Tj. oni sve rastavljalju, najvaznije oni nose

I da s ene patimo vise.

I PM je privatna poruka koju obicno dobijes kad netko ne zeli napisati ensto javno. i sastavljaju.

Ako si to financijski mozes priustiti, preporucila bi ovu varijantu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 01:26   #3
piše u kockicama dolje PM tu kliknuti i dalje ide. gdje da vam se inaće javim?
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 12:48   #4
Quote:
fakin kaže:
piše u kockicama dolje PM tu kliknuti i dalje ide. gdje da vam se inaće javim?
te kockice su za to kad ti nekome zelis poslati PM. Kad zelis procitati svoj onda ili iskoci prozorcic po dobitku poruke ( ako izaberes tu opciju ) ili odes gore na opcije i citas.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 17:52   #5
ups. moja greška, jedno mislih drugo napisao.
bravo za tebe
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 10:32   #6
Hvala, fakin puno je to!!!
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 10:36   #7
Ak imate puno toga za selit, a imate i nesto para, ja predlazem profice. Moja je preporuka Gluhak (mmmm, kako su zgodni ti decki, mogao bi ti muz biti ljubomoran, samo zbog njih se isplati seliti preko ljeta, pa kad se pocnu skidat), no salu (iako, nije to sala) na stranu, stvarno su super, vrlo profesionalni, brzi, ne razbijaju nista, svaka im cast...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 11:57   #8
Winona, zanima kako je kod Vas s telefonskim priključkom. Naime, tu se treba platiti 610.00 kn bez obzira što već imamo telefonski priključak i broj. HT će nam prodati novi broj, a stari ćemo ugasiti jer nam je pretplata velika na dvije lokacije.
Hvala
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 22:03   #9
gamad ima foru da za istu cifru računaju i selidbu broja.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 22:18   #10
Ja sam cula da 500 kuna platis samo da prepises broj (prikljucak) s bivseg vlasnika na sebe. Ako sam se dobro izrazila. Dakle, broj ostaje, prikljucak ostaje, samo promjena imena.
Lopovi.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 12:01   #11
Ako u kupoprodajnom ugovoru pise da prodavatelj kupcu ostavlja telefonski prikljucak, onda se placa samo promjena imena (nesto sitno, mislim 50-ak kuna). Inace se placa uvodjenje novog prikljucka, 500 Kn.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 12:34   #12
Mi selimo u novi stan u drugom gradu (ZG - Dugo Selo). HT računa 610 kn selidbu broja kako kaže fakin.
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 13:00   #13
Selidba broja je drugo. Moj stari je htio zamijeniti broj u stanu i u radionici, pa je za svaki morao platiti po 500 kn.

Ovo sto sam ja rekla je u slucaju da kupujes stan i da ti prodavatelj ostavlja svoj prikljucak i svoj broj. Samo sto to mora biti eksplicitno napisano u kupoprodajnom ugovoru, i onda s ugovorm odes u HT i samo platis promjenu podataka (50 kn).
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 17:50   #14
Quote:
Lei kaže:


Ovo sto sam ja rekla je u slucaju da kupujes stan i da ti prodavatelj ostavlja svoj prikljucak i svoj broj. Samo sto to mora biti eksplicitno napisano u kupoprodajnom ugovoru, i onda s ugovorm odes u HT i samo platis promjenu podataka (50 kn).
A ok, onda sam ja nesto krivo shvatila.
Al svejedno su lopovi.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 00:46   #15
kam sele broj za te novce, jel ga netko nosa okolo???
par udaraca po tastatori i preseljen. no dobra fora za ubrat novac
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:52   #16
Selidba uspjela. Veliko hvala Ivici koji je stavio svoj kamion i svoje slobodno vrijeme u nedjelju na raspolaganje i prevezao sve velike stvari. Hvala i rodjacima na podršci i pomoći taj dan.
Hvala i kumu.
Ostale su sitnice koje vozim autom jer odlazimo konačno u subotu.
Dijete je od danas dobilo mjesto u vrtiću. Slavit će treći rodjendan na Badnjak. Feštaaaaa
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 17:12   #17
Uff.. ja se sad poslije Nove moram selit iz dobrog stana, a već sam promijenio 2 u 3 mjeseca

Jel zna tko nekakav stan na Trešnjevci?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 14:43   #18
Kutije za selidbu

Hi!

Uskoro se selim (opet ) i ne da mi se hodati po dućanima moljakati da mi ostave prazne kutije.
Zna li netko možda gdje u ZG mogu kupiti kutije za selidbu (mislim, obične kartonske kutije)?

Unaprijed hvala!
__________________
Druuna
Druuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 15:10   #19
Probaj pitati u grafeks ili u tewu .
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 17:33   #20
nemaju li to firme za selidbu? Kod kojih mozes cak kutije iznajmiti, one koje su nakon selidbe cijele, za njih ti vrate dio novaca.

(i sama se selila nedavno ali nije hr)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.