Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2013., 16:45   #241
pozdrav, trebala bi mi ponuda za izradu temelja u zagrebu, hidroizolaciju podova, estrih. Pozdrav
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 15:53   #242
može li mi netko objasniti kako se to mogu ojačati temelji? i kako se otprilike kreću cijene toga? dečko i ja nagodinu renoviramo jedan bivši poslovni prostor u dvorištu njegovih roditeljai od toga si pravimo stan i dizali bismo potkrovlje jer je prostor otprilike 30m2. no nekako sumnjam da su temelji dovoljno jaki da bi držali potkrovlje. taj prostor je širok otprilike 4m i dugačak nekih 10ak m (sad govorim otprilike brojeve jer ne znam napamet točne brojeve) i građevina je u razini zemlje(znači nije povišena kao sve ostale kuće) i krov je na jednu vodu. i sad kako bi se to ojačali temelji da se može podići gore kat istih dimenzija tog prostora? zahvaljujem ako mi itko bude znao dati odgovor
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 19:18   #243
kao prvo moraš provjeriti stanje i dubinu temelja otkopom sa jedne ili druge strane uz postojeći temelj. A onda se nam obrati sa fotografijom otkopa
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 19:21   #244
i neka ti ova stranica pomogne :http://stroifaq.com/hr/flat-and-coun...storation.html
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 17:51   #245
Pozdrav, ima li netko za preporučiti firmu koja se bavi stabilizacijom temeljnog tla uslijed slijeganja? Htjeli bismo izbjeći sanaciju podbetoniranjem. Za sada jedina tvrtka koju sam našao, a da se bavim sličnim je Uretek. Oni se čine OK, jedino što im je cijena dosta visoka. Ima li tko drugih prijedloga?
kacso is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 12:57   #246
Duboko temeljenje

Da li je netko radio duboko temeljenje za kuću? Naime,čvrsto tlo na kojem planiram graditi kuću je tek na 5,5m. Izgleda da će biti potrebno raditi pilote. Jel netko zna cijene izrade pilota i tvrtke koje se bave time na području Zagorja?
starac84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 16:48   #247
Quote:
starac84 kaže: Pogledaj post
Da li je netko radio duboko temeljenje za kuću? Naime,čvrsto tlo na kojem planiram graditi kuću je tek na 5,5m. Izgleda da će biti potrebno raditi pilote. Jel netko zna cijene izrade pilota i tvrtke koje se bave time na području Zagorja?
Piloti nisu jeftini, u većini slučajeva na lošem tlu je dovoljna armirano betonska temeljna ploča, najbolje je kontaktirati neku geotehničku firmu za savjet.
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 20:54   #248
Quote:
mtbxc kaže: Pogledaj post
Piloti nisu jeftini, u većini slučajeva na lošem tlu je dovoljna armirano betonska temeljna ploča, najbolje je kontaktirati neku geotehničku firmu za savjet.
Napravljen je geomehanički elaborat i pošto je teren na kosini bit će potrebni piloti :/
starac84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 22:29   #249
koliko me pamćenje služi dat ću ti informaciju da je cijena pilota od 6 metara je 250 eura po komadu to je info . Može se i odraditi i sa mikropilotima uz svakako konsultaciju sa geomehaničarom. Broj sam zaboravio pa nazovi za cijenu u "Grassa", Trebinjska ul kod Savskog mosta
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:18   #250
250e/m ili 1kom pilota?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 00:56   #251
dobro pitanje, ali sam napomenuo vezu sa pamćenjem. Imam nešto od troškovnika, ali mi se čini da je za 14 pilota bilo cca 200.000 slične dubine sa miksanim betonom
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:10   #252
Uklanjanje starih temelja!!

Imam u vrtu stare temelje koje bi uklonio, tako da proširim vrt.

Neznam tko bi to mogao ukloniti i koliko bi to koštalo, temelji nisu veliki recimo 3X3 metra i duboki oko metar....
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:22   #253
Uf, daleko su Vinkovci od Varaždina
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:01   #254
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
Imam u vrtu stare temelje koje bi uklonio, tako da proširim vrt.

Neznam tko bi to mogao ukloniti i koliko bi to koštalo, temelji nisu veliki recimo 3X3 metra i duboki oko metar....
niste u m ogućnosti sami malo okolo okopati i razbiti??
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 20:50   #255
Te zidine mogu biti korisne i preoblikovati se.
Na mom terenu je bilo staro boćalište i kvalitetnog kamena i betona kao u priči. Na žalost jedan dio se morao ukloniti i to su radili bageri i kamion odvezao. Ono što je ostalo smo iskoristili. U vrtu se ti odjeljeni dijelovi mogu preoblikovati i koristiti, nekad su te pregrade i odjeljivanja vrlo korisni.

Ali ne znam kako je to kod vas i zašto vam to smeta.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:59   #256
Pozdrav. Planiram renovirati kuću staru 50 godina. Kuća je građena kao prizemnica i po riječima bake temelji su u startu loši jer nije bilo materijala i nije bila planirana katnica. Zadnjih 30 godina postoji i kat. Na kući se vidi par mjesta na kojima je zid napuknut,sad jeli radi temelja ili ne nisam siguran. Moja želja je renovirat prizemlje i malo promjeniti rasporeed zidova (naravno noseće nebi dirao) pa bih prije toga htio pojačati temelje. Koja je bolja metoda,klasično pojačavanje betonom ili ovo novije di se utiskiva ekspanzijska pjena (Uretek) ? Glupo mi je utući novce u nešto ako neće popraviti stvar. Hvala unaprijen
bigsteve is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:07   #257
mislim da bi ti mogao pomoći- teoretski, ali daj pošalji bilo koju sliku gdje se vide pukotine i tlo oko kuće
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:51   #258
Teoretski sad se mozda i moze sprijeciti daljnje propadanje temelja ali sto u slucaju potresa?
Koliko je takav objekt zbilja siguran za stanovanje ako su temelji i dalje u losem stanju?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:12   #259
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Teoretski sad se mozda i moze sprijeciti daljnje propadanje temelja ali sto u slucaju potresa?
Koliko je takav objekt zbilja siguran za stanovanje ako su temelji i dalje u losem stanju?
Nisam ni siguran je li popucalo radi slaganja temelja jer se pukotina vidi samo s vanjske strane na fasadi, siguran sam samo da temelji nisu napravljeni optimalno pa me zanima jel moguće te temelje sad učvrstiti da podnesu veće opterećenje nego je prvotno zamišljeno? Gornji kat je praktički nov i neke prostorije su uređene tek prije 10 godina pa mi bezveze rušiti kuću i ispočetka,a opet ako je to jedina opcija i temelji se nedaju adekvatno pojačat drugo mi ne preostaje.
bigsteve is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:10   #260
Svaka kuca radi..evo kod susjeda novogradnja pa su zidovi popucali u kutevima.
Stavi malo slike da vidimo.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.