Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 13:17   #21
Uglavnom imam ja gotov projekat kuce i za temelje treba ici u zemlju 30cm ispod razine smrzavanja terena to svak znade koliko je smrzavanje u vasem dijelu HR jer drukcije je slavonija,zagorje ili more.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 14:02   #22
Hm... pa okvirno me samo zanima, ugrube neke procjene.
Vidim da nemate veze s ovom temom, sto se onda javljate uopce....
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 14:39   #23
Quote:
Stari Zeke kaže:
Hm... pa okvirno me samo zanima, ugrube neke procjene.
Vidim da nemate veze s ovom temom, sto se onda javljate uopce....

Ovako je kod mene.
Hr,Zagorje-u zemlji 80cm izvan zemlje sa t plocom 50cm= 130 cm sve zajedno,ovo jekod mene posto je teren ravan.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:23   #24
Quote:
maksica6 kaže:
Ovako je kod mene.
Hr,Zagorje-u zemlji 80cm izvan zemlje sa t plocom 50cm= 130 cm sve zajedno,ovo jekod mene posto je teren ravan.

Kolika je povrsina? Koliko je to sve skupa kostalo? Tnx!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:29   #25
Quote:
Stari Zeke kaže:
Hm... pa okvirno me samo zanima, ugrube neke procjene.
Vidim da nemate veze s ovom temom, sto se onda javljate uopce....
hajde pročitaj ponovno što sam napisao, pa laprdaj i dalje....
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:50   #26
Pa nebih vise htio laprdati................
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 19:07   #27
neki kažu 3000 eura sve.
neki kažu 50 E/m2...
Septička...1500 eur (sa svom hidroizolacijom, prelivna )
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 20:19   #28
Quote:
maksica6 kaže:
Uglavnom imam ja gotov projekat kuce i za temelje treba ici u zemlju 30cm ispod razine smrzavanja terena to svak znade koliko je smrzavanje u vasem dijelu HR jer drukcije je slavonija,zagorje ili more.
0.4 m more, 0.8 kontinent, 1.4 planinsko podrucje su zone prosjecne zone smrzavanja tla u hr. temelj mora ici ispod te dubine ili se trebaju koristiti zastitne mjere protiv smrzavanja, tj. zamjena osjetljivog tla krupnozrnatim ili zastita od podizanja vode nepropusnom membranom tj slojem materijala koji toplinski izolira i sprijecava smravanje u zoni kapilariteta.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 21:07   #29
DVA GRAĐEVINSKA PITANJA (TEMELJI)

Prvo,
Zna li netko koja je armaturna mreža dovoljna za donju AB ploču, naime statičarka je stavila fi 10 razmak 15x15 (Q=524), a ljudi mi govore da je dovoljno fi 8 15x15 (Q=335)?

Drugo,
Koliko zapravo treba biti sloj šljunka da bi se dobio nabijeni od 20 cm?

Kuća je prizmenica sa samo jednim dijelom potkrovlja.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:25   #30
Quote:
SINKRONET kaže:
Prvo,
Zna li netko koja je armaturna mreža dovoljna za donju AB ploču, naime statičarka je stavila fi 10 razmak 15x15 (Q=524), a ljudi mi govore da je dovoljno fi 8 15x15 (Q=335)?

Drugo,
Koliko zapravo treba biti sloj šljunka da bi se dobio nabijeni od 20 cm?

Kuća je prizmenica sa samo jednim dijelom potkrovlja.
Prvo, zašto uopće postavljaš tako glupa pitanja. Ako ti je statičarka rekla 10 onda stavi 10, a jedino pametno pitanje može biti mogu li staviti 12. I koji su ti uopće ti ljudi?

Drugo, odgovaram kontra pitanjem. Koliko ga duboko žena može primiti? Onoliko koliko imaš.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:27   #31
Quote:
SINKRONET kaže:
Prvo,
Zna li netko koja je armaturna mreža dovoljna za donju AB ploču, naime statičarka je stavila fi 10 razmak 15x15 (Q=524), a ljudi mi govore da je dovoljno fi 8 15x15 (Q=335)?

Drugo,
Koliko zapravo treba biti sloj šljunka da bi se dobio nabijeni od 20 cm?

Kuća je prizmenica sa samo jednim dijelom potkrovlja.
Ti stavi onoliko koliko ti je statičarka preporučila iako znamo iz iskustva da je za temeljnu ploču dosta fi8 15x15, a da statičari često pretjeruju.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:33   #32
Quote:
SINKRONET kaže:
Prvo,
Zna li netko koja je armaturna mreža dovoljna za donju AB ploču, naime statičarka je stavila fi 10 razmak 15x15 (Q=524), a ljudi mi govore da je dovoljno fi 8 15x15 (Q=335)?

Drugo,
Koliko zapravo treba biti sloj šljunka da bi se dobio nabijeni od 20 cm?

Kuća je prizmenica sa samo jednim dijelom potkrovlja.
Prvo pitanje - nelogično. Armatura ovisi o statičkom proračunu, tj. opterećenju koje se javlja na temelje. Da ne ulazim u detelje, napravi kako ti je statikom određeno i nećeš fulati.

Drugo pitanje - računaj s koefinijentom rastresitosti 1,3 - npr. Imaš 100 m2 sloja šljunka od 20 cm. To ti je 100x0,2=20 m3 šljunka u zbijenom stanju. 20x1,3=26 m3 šljunka u rastresitom stanju.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:44   #33
Kada gradiš kuću, nikada ne štedi na armaturi, dapaće.

Financijski je to mala razlika, čak i za cijelu kuću, a ne samo za podnu ploću no u statičkom smislu dobijaš čvrstoću i sigurnost pa ti se neće kuća tresti svaki put kad uz nju prođe kamion.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 09:44   #34
Fala svima na odgovorima.
Nisam ja mislio štediti na armaturi, samo se raspitujem, jer statičari stvarno znaju pretjerivati.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:24   #35
Quote:
SINKRONET kaže:
Fala svima na odgovorima.
Nisam ja mislio štediti na armaturi, samo se raspitujem, jer statičari stvarno znaju pretjerivati.
a ja slučajno imam suprotno iskustvo, kod mene je statičar štedio toliko da bih ga mogao tužiti i izbaciti iz komore, pišem ovo samo zato da se mišljenje statičara ne uzima kao sveto pismo.
Kao što ti je Iggy36 rekao, fi 8; 15 x 15 = Q335 je nešto najnormalnije, čak bi mogla i ona tanja fi 7; 15 x 15 (mislim da je Q257) ali bolje stavi jaču mrežu. No nisi napisao o kakvoj se zapravo ploči radi. Koja je debljina temeljne ploče? Ako se ne radi o temeljnoj ploči nego o nultoj ploči na trakastim temeljima onda je Q524 već nepotrebno pretjerivanje.

Koliko ja znam, šljunak se nabijanjem ne sabija nego samo raspoređuje. 1 m3 batude je i poslije nabijanja 1 m3!
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:47   #36
Quote:
Codegun kaže:
a ja slučajno imam suprotno iskustvo, kod mene je statičar štedio toliko da bih ga mogao tužiti i izbaciti iz komore, pišem ovo samo zato da se mišljenje statičara ne uzima kao sveto pismo.
Kao što ti je Iggy36 rekao, fi 8; 15 x 15 = Q335 je nešto najnormalnije, čak bi mogla i ona tanja fi 7; 15 x 15 (mislim da je Q257) ali bolje stavi jaču mrežu. No nisi napisao o kakvoj se zapravo ploči radi. Koja je debljina temeljne ploče? Ako se ne radi o temeljnoj ploči nego o nultoj ploči na trakastim temeljima onda je Q524 već nepotrebno pretjerivanje.

Koliko ja znam, šljunak se nabijanjem ne sabija nego samo raspoređuje. 1 m3 batude je i poslije nabijanja 1 m3!
U pravu si, radi se o nultoj ploči koja ide na trakaste temelje i debljine je 15 cm. Veličina je 100 m2 + 43 m2 garaže.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:50   #37
Quote:
SINKRONET kaže:
U pravu si, radi se o nultoj ploči koja ide na trakaste temelje i debljine je 15 cm. Veličina je 100 m2 + 43 m2 garaže.
mislim da je onda pretjerivanje staviti onu mrežu, ali svakako je bolje pretjerati i ostati dobar s tetom statičarkom.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:02   #38
Quote:
Codegun kaže:
a ja slučajno imam suprotno iskustvo, kod mene je statičar štedio toliko da bih ga mogao tužiti i izbaciti iz komore, pišem ovo samo zato da se mišljenje statičara ne uzima kao sveto pismo.
Kao što ti je Iggy36 rekao, fi 8; 15 x 15 = Q335 je nešto najnormalnije, čak bi mogla i ona tanja fi 7; 15 x 15 (mislim da je Q257) ali bolje stavi jaču mrežu. No nisi napisao o kakvoj se zapravo ploči radi. Koja je debljina temeljne ploče? Ako se ne radi o temeljnoj ploči nego o nultoj ploči na trakastim temeljima onda je Q524 već nepotrebno pretjerivanje.

Koliko ja znam, šljunak se nabijanjem ne sabija nego samo raspoređuje. 1 m3 batude je i poslije nabijanja 1 m3!
Da, to je sigurno lošija varijanta nego moja gdje se statičar ful osiguravao.
Makar za temeljnu ploču i nije toliko kritično za armaturu, važnije je da se dobro nabije, a ne da kasnije ploča stoji u zraku kad se ispod slegne.

Nakako nemoj štediti na armaturi za vertikalne stupove, nadvoje i gornju deku!
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 11:57   #39
armatura

Jesi li platio projekt? Jesi li ga skupo platio? Onda radi po njemu i vjeruj ljudima koji iza njega moraju stajati. Armatura se postavlja po statičkom proračunu i nikako drugačije. Priče o štednji armature ovdje, a raskošnom postavljanju ondje nemaju smisla, jer armature može biti i previše kao i gume 225/50/17 na jugiću.
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 16:13   #40
Quote:
finta kaže:
, jer armature može biti i previše kao i gume 225/50/17 na jugiću.
Da malo pojasniš, kako bi armature moglo biti previše. Što bi se moglo dogoditi da npr. umjesto fi 10 stavim 12.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.