Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 18:47   #41
Quote:
finta kaže:
Jesi li platio projekt? Jesi li ga skupo platio? Onda radi po njemu i vjeruj ljudima koji iza njega moraju stajati. Armatura se postavlja po statičkom proračunu i nikako drugačije. Priče o štednji armature ovdje, a raskošnom postavljanju ondje nemaju smisla, jer armature može biti i previše kao i gume 225/50/17 na jugiću.
Slazem se. Postaviti prema projektu i gotovo.
To sto uvijek netko ima nesto za rec o armaturi - prica za sebe.
Taj projekt ima pecat a sve ostalo je rekla kazala.
salvatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:17   #42
Jeli ikad kome tu palo na pamet poslije lječnika drugo mišljenje tražiti recimo kod mesara jer se i on nešto razumije u anatomiju.
Ovakvih prića se nagledam svaki dan i svaki dan ima sve više ovako pametnih!
I dali mislite da ćete biti puno bogatiji s time da ste se pravili pametni i uštedjeli ste po ovom gore između 90 i 230 kn. Ili se samo želite praviti pametni.
Inače statičari su idioti pa namjerno stavljaaju više armature.

Nek mi svi oproste na sarkazmu i znam da svatko želi uštedjeti i ima načina da se to postigne ali neki postovi naprosto me izazovu jer još uvjek nemogu vjerovati koliko neko može biti ...... i to se uvjek kod takvih stručnjaka događa da šparaju tamo gdi se ne špara ne jer se nemože nego je ušteda minimalna.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:52   #43
Quote:
BUFFET kaže:
Jeli ikad kome tu palo na pamet poslije lječnika drugo mišljenje tražiti recimo kod mesara jer se i on nešto razumije u anatomiju.
Ovakvih prića se nagledam svaki dan ......
Arhitekt bi trebao odraditi svoje, statičar svoje, izvođač svoje, a mi bismo trebali staviti ruke u djep i uživati (ovakav forum nebi ni trebao postojati).

Nažalost to nije baš tako. Vidi iskustva Codeguna (imam i sam takva iskustva).
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:50   #44
Onda pitaš drugog statičara ili ing.građ. a ne na forumu a ako ti je taj savjet za manje željeza dao drugi ing.građ onda vjerojatno ima podlogu u statičkom proračunu koji je on napravio.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 10:22   #45
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Onda pitaš drugog statičara ili ing.građ. a ne na forumu a ako ti je taj savjet za manje željeza dao drugi ing.građ onda vjerojatno ima podlogu u statičkom proračunu koji je on napravio.
Ne samo napravio, vec i pecatirao.
Sustav funkcionira tako da svako radi ono za sto je osposobljen.
Na svakom gradilistu na kojem sam bio uvijek investitor govori da je previse armature i da je to sve drek - sve dok mu ne kazes da ces staviti manje al neka on to upise u gradj.dnevnik da je izmjenjeno na njegov zahtjev.
onda svi(cast izuzecima) podviju rep i o armaturi ni rijec vise.
salvatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 10:38   #46
Quote:
salvatore kaže: Pogledaj post
Ne samo napravio, vec i pecatirao.
Sustav funkcionira tako da svako radi ono za sto je osposobljen.
Na svakom gradilistu na kojem sam bio uvijek investitor govori da je previse armature i da je to sve drek - sve dok mu ne kazes da ces staviti manje al neka on to upise u gradj.dnevnik da je izmjenjeno na njegov zahtjev.
onda svi(cast izuzecima) podviju rep i o armaturi ni rijec vise.
ja sam svoje iskustvo tu napisao baš zato da napomenem da sustav ne funkcionira. Tj. funkcionira na hrvatski način, zato treba otvoriti oči i nikome previše ne vjerovati. Vjerujem da je moju statiku radio neko u fušu a pečat mi lupio netko drugi.
Danas osobno vjerujem više iskusnom građevinaru po pitanju armature nego statičaru koji željezo u praksi valjda nije ni vidio. Najbolje je pitati više statičara a iskustvo građevinara uzeti kao važno.
Da sam ja radio po projektu već bi mi se kuća srušila.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:42   #47
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Jeli ikad kome tu palo na pamet poslije lječnika drugo mišljenje tražiti recimo kod mesara jer se i on nešto razumije u anatomiju.
Ovakvih prića se nagledam svaki dan i svaki dan ima sve više ovako pametnih!
I dali mislite da ćete biti puno bogatiji s time da ste se pravili pametni i uštedjeli ste po ovom gore između 90 i 230 kn. Ili se samo želite praviti pametni.
Inače statičari su idioti pa namjerno stavljaaju više armature.

Nek mi svi oproste na sarkazmu i znam da svatko želi uštedjeti i ima načina da se to postigne ali neki postovi naprosto me izazovu jer još uvjek nemogu vjerovati koliko neko može biti ...... i to se uvjek kod takvih stručnjaka događa da šparaju tamo gdi se ne špara ne jer se nemože nego je ušteda minimalna.
Razlika nije 230 kn nego je varijanta Q=524 za 55 % skuplja od varijante Q=335. Za moju situaciju ako računamo za 1kg=4,50 kn (najniža cijena koju sam našao) razlika je do 4000 kn.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:45   #48
Quote:
SINKRONET kaže: Pogledaj post
Razlika nije 230 kn nego je varijanta Q=524 za 55 % skuplja od varijante Q=335. Za moju situaciju ako računamo za 1kg=4,50 kn (najniža cijena koju sam našao) razlika je do 4000 kn.
1kg željeza = 4,50 kn? Osim što u toj cijeni fali PDV čini mi se da ista datira od pred koju godinu.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:46   #49
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ja sam svoje iskustvo tu napisao baš zato da napomenem da sustav ne funkcionira. Tj. funkcionira na hrvatski način, zato treba otvoriti oči i nikome previše ne vjerovati. Vjerujem da je moju statiku radio neko u fušu a pečat mi lupio netko drugi.
Danas osobno vjerujem više iskusnom građevinaru po pitanju armature nego statičaru koji željezo u praksi valjda nije ni vidio. Najbolje je pitati više statičara a iskustvo građevinara uzeti kao važno.
Da sam ja radio po projektu već bi mi se kuća srušila.
Upravo zbog tebe Codegun i ljudi sa sličnim iskustvima postavio sam ovaj post. Tako da se razmjene iskustva, zato i služi forum.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:49   #50
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
1kg željeza = 4,50 kn? Osim što u toj cijeni fali PDV čini mi se da ista datira od pred koju godinu.
Može bit, ako je 7,00 kn, razlika je onda 6000 kn. Namjera mi je bila pokazati buffetu da nije samo par stotina kuna razlika u cijeni kod armature.

Cijena 4,75 kn u Domko (Zagreb), cijena je od 04/2006.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:09   #51
Aktualne cijene sa PDV-om variraju od 4,80 do 7,00 kn. Provjerio.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:11   #52
Quote:
SINKRONET kaže: Pogledaj post
Aktualne cijene sa PDV-om variraju od 4,80 do 7,00 kn. Provjerio.
nema nikakve tržišne logike da cijene toliko variraju
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:18   #53
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
nema nikakve tržišne logike da cijene toliko variraju
A šta danas ima logike u trgovini? Neki i za mreže i šipke računaju isti iznos po kg, što je nelogično, jer šipke ne moraš variti dok mreže ipak moraš pripremiti. Nema logike. Uvjerio sam se puno puta da cijene mogu biti različite i do 100 %, samo ako imaš volje i vremena istraživati. Pogledaj ovu logiku, zašto su crijep i cigla skuplji kod proizvođaća nego kod nekih prodavaonica građevinskim materijalom?
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:20   #54
Quote:
SINKRONET kaže: Pogledaj post
A šta danas ima logike u trgovini? Neki i za mreže i šipke računaju isti iznos po kg, što je nelogično, jer šipke ne moraš variti dok mreže ipak moraš pripremiti. Nema logike. Uvjerio sam se puno puta da cijene mogu biti različite i do 100 %, samo ako imaš volje i vremena istraživati. Pogledaj ovu logiku, zašto su crijep i cigla skuplji kod proizvođaća nego kod nekih prodavaonica građevinskim materijalom?
ne da mi se sad razbijati glavu oko toga, no ispada da je sad željezo jeftinije nego pred godinu dana...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:26   #55
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ne da mi se sad razbijati glavu oko toga, no ispada da je sad željezo jeftinije nego pred godinu dana...
Kako gdje. Ali svaka ti čast, ti si uspio doći do elektroinstalacija, tako da si sigurno već mnogo puta razbijao glavu, što mene tek čeka.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:28   #56
Quote:
SINKRONET kaže: Pogledaj post
Kako gdje. Ali svaka ti čast, ti si uspio doći do elektroinstalacija, tako da si sigurno već mnogo puta razbijao glavu, što mene tek čeka.
moja kuća je već mogla biti i gotova
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:32   #57
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
moja kuća je već mogla biti i gotova
A ja sam sa papirima krenuo 12/2004 i tek sam sad pri kraju. Ak te hoće vrijeme i novac to je istina, jedan dvojni objekt blizu mene je izgrađen komplet u 7 mjeseci (sa fasadom i ogradom okolo).
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:34   #58
Temelji i sve o njima

Konkretno , zanima me što stavit ( nasut ) ispod temeljne ploče , između nadtemeljnih zidova visine 60 cm.
Nema podruma, znači klasični temelji . Neki kažu staviti 20 cm zemlje i 20 cm šljunka ...kad se malo slegne nek ostane sloj zraka ispod ploče . Drugi pak kažu , nabiti zemlju u nultoj razini , i na to nasuti 60 cm batude , skroz do vrha , do ploče . Da se ništa ne može slegnuti , i da se po batudi ne može penjati vlaga kapilarno ....

Što je bolje ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 12:15   #59
Mi smo prvo vratili zemlju od iskopa, a onda sloj 30cm šljunka tako da ploča legne na njega i još ga malo pritisne. Šljunak se pola dana nabijao žabom. Išli smo na šljunak a ne batudu jer nam je cijena bila ista, a šljunak se može bolje sabiti i pruža veću čvrstoće podloge.

No bez obzira na to kolko ti nabio nasipni materijal, on će se ipak s vremenom slegnut i ploča više nije u potpinosti oslonjena na njega, tako da smo stavili 1 zonu armature u ploču prizemlja. To nam je toplo preporučio statičar koji nam je revidirao projekt statike (u kojem inicijalno nije bilo armature u ploči prizemlja), a i iz iskustva znam; naime šogoru je pukla ploča prizemlja (bez armature) kad ju je malo opteretio, onda je vidio da se nasip slegnuo kojih 5-10 cm i da je ploča zapravo stajala u zraku.

Kak inače misliš da bi se mogao kod gradnje ostavit sloj zraka ispod ploče? To znači da bi odozdo stavljal oplatu? Kako? Zašto?
ICON is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 14:06   #60
u mojoj staroj kući su u kuhnji napravili takvo sranje. Nabijali su zemlju pa su samo stavili malo šljunka tako da se ne vidi zemlja.

Na kraju blagavaona i kuhnja nam je propala za dobrih 4 entimetara. i to ne ravnomjerno nego prema sredini prostorije. Užas.
Čim više najbijaj jer nije veselo kada ti počne propadati i kada moraš ponovo stavljati glazuru
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.