Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2008., 14:27   #41
Osjetim ga već neko vrijeme ( Ur ). Prije nekoliko dana sam dogovorila jedan honoraran posao, a jučer još jedan. To bi mogao biti Ju? Ako Sa aspektira So, a Ju također ( i to iz 07. ), morala bih i njega osjetiti?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 15:57   #42
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Evo često puta sam vidio da mnogi od vas pitaju što će im donijeti neki tranzit Urana,Neptuna i Plutona. I sama sam često bio u dvojbi hoće li od toga išta biti. Događalo se nekim ljudima, da im Uran prijeđe preko Venere a da se ne dogodi baš ništa, a opet bilo je onih kojima je Neptun napravio sextil na Mjesec i dogodile su se promjene koje su imale opisna značenja ovog aspekta.

Ovo pitanje sam riješio zahvaljujući iznimnom beogradskom astrologu Mihailu Čukiću s kojima sam se čuo prije nekoliko dana. Moram priznati da bolje objašnjenje čuo nisam, sve ovo dalje što slijedi je samo parafraziranje njegovog stava, tj ne samog njegovog nego i velike grupe ostalih sa kojima surađuje (on pripada umjerenijoj struji TA).

Kaže ovako.

Čovjek se sastoji od prvih 7 planeta - Sunce i Mjesec oči, Merkur udovi i um, Venera žlijezde (ili već kako ide ne znam napamet) ,a uzimajući u obzir slavnu Duporovu izjavu da "karakter određuje sudbinu, u tom smislu prvih 7 planeta dominatno određuje našu sudbinu.

E sad na granici se nalaze 2 kronoratora Jupiter i Saturn - gospodari vremena. S druge strane Uran, Neptun i Pluton se nalaze izvan granice vremena, kao ogromne energije koje ne utječu izravno na konstituciju čovjeka ali se snažno mogu probiti ako to Saturn dopusti.

E sad poanta je u tome:

da u trenutku kada Saturn na nebu u tranzitu napravi aspekt sa vanjskim planetama vanjski prodor ove planete je moguć - vrata (Saturn) se otvaraju

Pogledajte i praksa će vam pokazati da Uran,Neptun i Pluton u vašim horoskopima rade upravo onda kada Saturn napravi ključan aspekt.
Oni uvijek svoje odrade, samo je pitanje hoće li biti neki egzaktan događaj ili neće... a tome upravo "služe" Sa ili Ju ili Ma kao "okidači" nekog događaja. Znači to su uvijek procesi jer predugo traju i ostavljaju trajne posljedice. Zato i nemora biti neki konkretan događaj ali u pravilu stanje prije i poslje nekog takvog tranzita je itekako različito... nekad "ne djeluju" naizgled, jer je tranzit preko "nebitne" planete u horoskopu ili planete s vrlo malo aspekata, dok kad ide tranzit na "bitnu" planetu, kao dispozitora Asc, ili dispozitora So ili Mo ili planet s puno aspekata, stvar se drastično mijenja... Znači samo naizgled nije bilo ničeg ali ako pogledaš s psihološkog aspekta kako se tada u tom momentu osoba zaista osjeća ( ali što tebe briga za psihologiju ) lako je prepoznati o kakvom se aspektu radi, iako se ništa naizgled bitnog nije dogodilo niti konkretan događaj nije bio...

Znači nemože da ne "djeluje" već natal "određuje" da li i kako i kojom snagom može se neki tranzitni aspekt ispoljiti...

Recimo meni trenutno Ur kvadtrira Me... Me mi je So dispozitor i označava između ostalog i nerve i ujedno vlada 8 kućom...( ali taj isti Me ima malo aspekata pa ne očekujem ništa drastično, iz razloga što je pravilo da može biti neki planet dispozitor neznam čega i ukoliko ima recimo samo jedan /dva sekstila ili pak nije aspektiran neće se desiti ništa bitnog - znači natal određuje)... Ur je između ostalog planet formalnog prava pa prema tome ovo je razdoblje kad sam živčan nervozan i naprasit, te ujedno treba doći do formalno pravnog rješavanja po pitanju ostavštine i to najkasnije do 3 mjeseca kada taj isti Ur bude zadnji put direktno prešao preko Me... Osim toga ni Ur mi nije loš u karti tako da ni nemože donijeti ( natal određuje ) bitnije probleme...

... i da li ću se ja sjetiti za godinu/dvije dana da sam bio nervozniji u tom periodu i da je baš tada donesena presuda u pravnom sporu a vezano za nasljeđe možeš mislit - pa nije bilo ništa bitnog
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:40   #43
Saša bit ovoga što sam ja prepričao se sastoji upravo u predviađanju događaja a ne psihološkog stanja. Dakle, ja se slažem sa time da vanjske planete djeluju na psihološkoj razini i bez dopuštenja Saturna. No u predikcijskom smislu kada govorimo o događajima koji se realiziraju vrlo konkretno u vremenu i prostoru tada moramo znati da sam Uran ili sam Neptun neće proizvesti događaj na planetu samo tako.

zaista Saturn je čuvar praga kako sad vidim.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 18:06   #44
I promjene na psihičkom nivou su promjene osobito kod osoba koje imaju puno retrogradnih planeta. Pišem iz iskustva, kod mene se izvana najčešće jako malo toga prepoznaje, a iznutra znam proživljavati revolucije i transformacije. Manifestacija na vani se događa tek kada se stanje iznutra stabilizira, kao konačan rezultat koji drugima izgleda iznenadan jer do tada jednostavno izvana nije bio vidljiv, a meni bude i normalan i očekivan već dulje vremena. Želim samo naglasiti da ne treba podcijenjivati promjene na psihičkom nivou jer su one nerijetko osnova, polazište za one promjene koje nazivaš konkretnima.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 19:02   #45
rekoh ti i da majušni Ma može biti aktivator ... i Ju također... nije sasmo Sa..

...napisao sam ti zbog čega nekad izostane konkretni događaj, i također što se dešava osobi u nekom momentu iako konkretnog događaja nema, prema tome ako se netko nalazi u nekom periodu / procesu neke transc. planete kako bi ti to uopće protumačio a da neznaš što se zbiva s osobom odnosno zbog čega se osjeća tako kako se osjeća, i također kako ćeš uopće protumačiti situaciju i dati prognozu, jer bez obzira na okidač Sa ili Ma ili Ju glavno djelovanje je od strane te transc. planete i ona određuje što će biti - ona je glavna u tom trenutku...

Zar ćeš nekom naprimjer s ovakvim tranzitom Ur 90 Me reći - odi kod psihologa jer ja nevidim konkretan događaj

Sve počinje i završava na psihičkoj razini jer da nije tako nebi ni moglo doći do konkretnog događaja... i hebeš konkretnu predikciju ako je neznaš objasniti ... na način da osoba kojoj govoriš točno prepozna da ti znaš kako se u nekom konkretnom trenutku osjeća i da precizno prati zbivanja u jedinici vremena ...

Dakle od samog praćenja filinga osobe pa do konkretne prognoze, ukoliko naravno postoje mogućnosti za konkretan događaj, i osoba time točno dobije što i kada može očekivati, s time da sada zaista može usporediti ( opipljivo, precizno ) s dosadašnjim vlastitim iskustvom ( u odnosu na dosadašnji život )

Znači i ja ti pričam o konkretnoj prognozi, no postoje preduvjeti za istu, i to je jednostavno neodvojivo jedno od drugog... ma što ti mislio...

Dakle sama prognoza za sebe nije i nemože biti cilj, ukoliko se ne objasni kako i do kada će se osoba osjećati tako kao se osjeća i zbog čega se sve to zbiva.. znači razlog ( poanta, cilj ), a prognoza je samo šlag na tortu i to je vrhunac astrologije, ali ništa ne znači bez ovog prethodnog, jer sve to zajedno čini astrologiju, i nije potpuna ako bilo koji dio fali...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 00:21   #46
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post

...Zar ćeš nekom naprimjer s ovakvim tranzitom Ur 90 Me reći - odi kod psihologa jer ja nevidim konkretan događaj

Sve počinje i završava na psihičkoj razini jer da nije tako nebi ni moglo doći do konkretnog događaja... i hebeš konkretnu predikciju ako je neznaš objasniti ... na način da osoba kojoj govoriš točno prepozna da ti znaš kako se u nekom konkretnom trenutku osjeća i da precizno prati zbivanja u jedinici vremena ...
Eto to mene smeta kod nekih astrologa, što im je smisao astro konzultacija reći: 'Tad i tad imaš sud...'
Who cares? Zar nije važnije da ti astrolog koji pogleda tvoju natalnu kaže, uh sad imaš tranzitnog Urana u kvadratu na Merkur i ovo ti je period kad ti je bolje da paziš na živce, odeš psihologu, zdravo jedeš, vježbaš bla bla....dakle da mu objasniš šta da radi sam sa sobom pa da izdrži taj sud, obiteljske probleme, štagod već....da izdrži psihički, da mu se ne odrazi na zdravlje...jer svaki konkretan događaj traje i završi i s vremenom biva zaboravljen, a ožiljci na psihu i tjelo ostanu malo duže.
Nije bitan konkretan događaj, nego je bitan uzrok i posljedica tog događaja. I to je ono što astrolog ima za zadatak da objasni. Zato se ja ponekad i ne trudim tražiti konkretne događaje u nečijoj karti...već ovo drugo.
A božemoj, 80% ljudi zanimat će konkretan događaj i bit će im dosadno slušat ovo drugo...al to je tako kad je većini u životu dosano, ili su nesretni, ili su izgubili vjeru u se, u bolje sutra, pa žele bar na trenutak živjeti bar misaono u nekoj boljoj budućnosti i nekom konkretnom događaju koji treba tek da se desi...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 10:58   #47
pa Saradonija ovisi što tvoj klijent želi od tebe.

S druge strane ima li smisla svima davati savjete ? Akovidiš kardinalni profil ličnosti, ako vidiš jaku volju znaš da će on postupiti po svome ma što ti njemu rekla. Tada to gubi smisao.

ja vam kažem, meni ljudi dolaze i pitaju me točan događaj, kada i kako, ostalo ih ne zanima. To je njihov izbor. Kao što je izbor onih koji idu tebi da im daješ savjete kao tete iz Glorije.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 16:00   #48
Nije bitan konkretan događaj, nego je bitan uzrok i posljedica tog događaja

pa istina, a da bi to odredila moraš odrediti ovo 1, da bi mogla 2. i 3.-e .
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 01:46   #49
planeti u tranzitu

Da li me netko može odgovoriti kaj to znači kada su "spori planeti " u tranzitu .Da li je istina da se to događa prilično rijetko a kada se događa da donosi puno pozitivnih promjena u svima aspektima života...posao..ljubav novac i da li se to može nekako prepoznati da se ne propusti ili će se dogoditi neovisno znala ja to ili ne....hvala puno na odgovoru...
__________________
Zermagla
Zermagla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:03   #50
Može li mi netko reći koliki se orbis uzima u obzir kod tranzita saturna i jupitera. za uran, pluton i neptun sam ovdje vidjela da iznosi +1, -1. Da li je to točno?
Ja trenutačno imam jako puno izazovnih aspekata u tijeku (SA90VE, PL90MO, PL180SO, UR9OSO) pa bi htjela vidjeti do kad će potrajati...
__________________
miljenica
marla81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:20   #51
Quote:
marla81 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći koliki se orbis uzima u obzir kod tranzita saturna i jupitera. za uran, pluton i neptun sam ovdje vidjela da iznosi +1, -1. Da li je to točno?
Ja trenutačno imam jako puno izazovnih aspekata u tijeku (SA90VE, PL90MO, PL180SO, UR9OSO) pa bi htjela vidjeti do kad će potrajati...
kod jupitera i saturna isto se uzima orbis +1,-1 ali samo kada su špice..cijeli tranziti traju u orbisu +7, -7 stupnjeva..tako da saturnov tranzit traje u globalu oko godinu dana (i dobar i loš) a kod jupiterovog ovisi, ako je direktan zna proći za 2-3 mjeseca, a retrogradan zna trajati 2 puta po par mjeseci ili u komadu 6-8 mjeseci..
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 15:49   #52
Pozdrav svima,

primijetila sam, opcenito govoreci, da tranziti transpersonalnih planeta, dakle Urana, Neptuna i Plutona najjace djeluju kad su na kuspidi neke kuce. Hocu reci da tada mozemo da osjetimo promjenu koju nam donose, bilo da je dobra ili losa, zavisno od cjeline nase natalne konfiguracije.

U trenutku kad tranzitiraju vrh jedne kuce natalnog horoskopa (ponekad i progresivnog) najintenzivnije djeluju na prethodnu kucu koju napustaju.

To je bar kod mene slucaj. I to je ono sto ja nazivam "udarac repa". Prije no sto izadju iz doticne kuce, dobro "tresnu" da najave svoj odlazak iz iste.

Ne znam da li su vasa iskustva slicna ili mozda suprotna...
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 21:20   #53
Koliki je orbis djelovanja tranzitnog Neptuna, prije i poslije egzaktnosti?
Ako je bitno, radi se o aspektu trigona...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 14:57   #54
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Koliki je orbis djelovanja tranzitnog Neptuna, prije i poslije egzaktnosti?
Ako je bitno, radi se o aspektu trigona...
Kod Neptunovih tranzita kao sporih tranzita gledam orbis od pet stupnjeva. /prije- aplikacioni i poslije- separacioni / ali egzaktni aspekt je najsnažniji.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 20:58   #55
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Kod Neptunovih tranzita kao sporih tranzita gledam orbis od pet stupnjeva. /prije- aplikacioni i poslije- separacioni / ali egzaktni aspekt je najsnažniji.
Hvala.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.