Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2008., 12:43   #21
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Sve to stoji. On je napisao što je važno, no on je navodio primjere gdje se vidi čista vidovitost.
I na kraju iz tih primjera sažeo "vidovitost" u točkama od 1. do 8.
Quote:
I pokazao je zašto se vidi. No on nije jasno razgraničio što to čini kritičnu masu, nije što je najvažnije naveo zbog čega netko možda neće biti vidovit. Što ako netko ima zastupljenu točku 3,5,6 , da li će biti vidovit ? ili neće ?

o tome ti pričam.
Ako ima samo te točke, možda hoće, možda neće. A "kritičnu masu" uvijek pokazuje osnovna kombinacija.

Konkretno za ovaj primjer vidovitosti: možeš imati sve elemente tih točaka, čak i sve stupnjeve pogođene, ali ako tvoja temeljna kombinacija (Sunčani znak, ASC, luna) snažno ne podržava u sebi jaki vodeni element i jaku sponu s transcendentalnim tijelima, ništa od vidovitosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 13:25   #22
to je već bliže, i preciznije. slažem se. no opet dolazimo do pitanja što je to "jaka spona" i koliko mora biti jaka.

zato bi bilo jako dobro da uzmemo primjere od intuitivnih ljudi i kažemo zašto su intuitivni a nisu vidoviti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 15:01   #23
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
to je već bliže, i preciznije. slažem se. no opet dolazimo do pitanja što je to "jaka spona" i koliko mora biti jaka.
Što jača spona to bolje.

Čoek je vrlo precizno izdvojio važne točke. Što se više točaka poklapa - veća sposobnost vidovitosti. No osnovna kombinacija je kao i u svim ostalim pitanjima u astrologiji primarni faktor.

Jer kada ovako napišeš pitanje izgleda kao da pitaš o "apsolutnoj vidovitosti", a sam znaš da ništa apsolutno ne postoji, osim samog Apsoluta himself.
Quote:
zato bi bilo jako dobro da uzmemo primjere od intuitivnih ljudi i kažemo zašto su intuitivni a nisu vidoviti.
Slažem se.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 15:50   #24
znam fish i znam da ne postoji apsolutno, no ja bih htio nekako moći preciznije to utvrditi.

jednostavno me kopka ta "kritična masa" kakva je i kolika.

Recimo bilo bi dobro da je napisao što koči vidovitost.

Moje uvjerenje nekakvo na samom početku ove priče je da se mora imati planetu na 00 ili 29 i da važna planeta treba biti u konjukciji sa jednim od čvorova.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 15:59   #25
Evo fish, primjera radi stavio sam kartu od jedne osobe, zanima me sljedeće što ti misliš:

1. da li ova osoba ima jaku intuiciju ?
2. da li se bavi neki vještinama proricanja ?
3. da li je vidovita ?

evo zaista bi te molio čisto da meni pomogneš ustanoviti kod nekih ljudi da li jesu ili nisu.


Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 16:05   #26
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
znam fish i znam da ne postoji apsolutno, no ja bih htio nekako moći preciznije to utvrditi.

jednostavno me kopka ta "kritična masa" kakva je i kolika.
Jasno je da to želiš Suspirium, ali takve dileme možeš riješiti samo praksom.

Ovo drugo pitanje ću idući tjedan, samo bih te zamolila za podatke da mogu lakše raditi s aspektima koji ovdi nisu izvučeni. A i ne volem kičaste karte.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 18:54   #27
http://img522.imageshack.us/my.php?i...arcaycenp6.gif

- link do karte Edgara Cayce-a.

Jedan od najpoznatijih vidovnjaka 20 stoljeća. Spavajući prorok, dobivao je vizije u snu i predvidio mnogo svjetskih događaja a navodno i potonuće Titanica.

Pa pogledajmo ovdje što imamo.

Ac Lav, Uran na AC-u.

Lav je svjetlo, a Uran bljesak. Nebo je na njegovom sjajnom tijelu. Obasjavanje uma. Prvi znak da imamo posla sa veoma neobičnom i posebnom osobom.

Sunce mu je u Ribama i to samo stupanj od zvijezde Skeat, koja je vrlo okultne prirode, a 29 stupanj je kraj kraja, sublimacija svega, 29 stupanj jest stupanj vidovitosti, utvrđeno odavno od strane mnogih autora. Međutim on nema na 29 ima na 28, no mislim da je blizina zvijezde Skeat u ovom slučaju prevladala. Dakle na samom početku imamo jasno izraženu vodu. Njegovo Sunce je u oklutnom 8 polju, Imširagić 8-om polju pripisuje i znanje o univerzumu, kontatk sa kozmičkim silama ako je istaknuto. Sunce ja njemu i vladar ac-a , dakle on cijelim svojim bićem uranja u more neizvjesnog kozmosa i od tamo crpi informacija.

Tri ključne planete njegova horoskopa su pod upravom Neptuna.

No pravo je pitanje koje si sada postavljam bii li on u tolikoj mjeri bio značajan da nema Uran na Ac-u , tu čudnu nebesku bljeskalicu. Ostavljam vama na zaključivanje.

Pored Sunca u Ribama se nalaze još tri tijela, egzaltirana Venera, no ono što je još možda važnije je Saturn na vrhu 8 polja, dakle on u snu vidi katastrofu - Saturn , pa možemo reći i katastrofu na moru - Ribe. i Merkur = poruka I po tome se proslavio. Da prima poruke u snu svjedoči i Merkur koji je skupa sa Saturnom na vrhu 8 polja u konjukciju. Dakle poruke o katastrofama on dobiva u snu. Merkur poruka, Saturn katastrofa, ribe = san.

Logika bi bila da krenemo sada na 12 polje njegovog natala i vidimo što se tamo zbiva, ono počinje u znaku Raka = sjećanje kozmosa. Mjesec je egzaltiran na MC-u , dakle on postaje pozan po svojim snovima. Mjesec konjukcija Neptun = čista vizija !

mislim da ovdje najbolje do izražaja dolazi Imširagićeva tvrdnja kao i nekih drugih autora da Mjesec u sebi uvijek nosi planetu sa kojom je izvršio zadnju konjunkciju. Orbis je ovdje veći no ovdje to radi.

Ako gledam po Stojićevim pravilima mogu reći da ovaj čovjek zadovoljava skoro sva. Sjeverni čvor prvi vrhu 8 polja u konjukciji sa Merkurom. Poruke za budućnost. Sjeverni čvor je budućnost.

Što je zanimljivo i ovaj vidovnjak ima povezane Mjesec i Mars kao prirodne vladare polja 4 i 8.

Na kraju da statistički pogledamo.

neptun i serija 12.

- 4 planete u vodenim znacima, 4 planete u vodenim poljima, raspored modalita razmjeran sa blagom dominacijom promjenjive kvalitete.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 19:44   #28
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
znam fish i znam da ne postoji apsolutno, no ja bih htio nekako moći preciznije to utvrditi.

jednostavno me kopka ta "kritična masa" kakva je i kolika.

Recimo bilo bi dobro da je napisao što koči vidovitost.

Moje uvjerenje nekakvo na samom početku ove priče je da se mora imati planetu na 00 ili 29 i da važna planeta treba biti u konjukciji sa jednim od čvorova.

Čim vidjeh da bi to htio nekako precizinije utvrditi, prevagnuo je "pred mojim ocima" tvoj mental. A intuicija kao i vidovitost ipak ne stanuju tamo. Po mom misljenju. Svjestan si da svaki taj dio tebe, kao i kod svih nas, radi o svom poslu. Ponekad čak, kod mene je takav slučaj, kad mental spava, ovaj drugi napokon slobodno poruke šalje u snu. U nekim mi je periodima noćni život življi no dnevni. Poruke, predviđajuće ili samo one koje očitavaju sadašnju situaciju, pa i pokazuju rješenja za istu, dolaze o raznim ljudima. Od onih koje znam ( pa im se onda usudim prenijeti poruku) do onih za koje znam ali ih ne poznajem osobno. Nekad svoje imaju reći i oni koji su otišli s lica Zemlje, čime je to poruka za njihove mile. A ponekad je i to prikaz nečeg s puno širim, globalnim značenjem. Nema pravila. Kad se kanal otvori, stiže ono što u datom trenutku treba. Nisam to nikad gledala kroz natal (valjda nisam imala tražiti potvrdu o tome) ali tebi za proširivanje uzorka "kritične mase": Sunce mi je na 29* Jarca, 9k. Neptun na desc 2* strijelca. Saturn u biku, 12k. Sj.čvor 25*vodenjaka 10k. Mjesec uz Vx u vagi 6k...
Inače, iako sam se oduvijek "ćutila malo drugačijom", istina je da je prolazak kroz teško iskustvo, mogu ga nazvati i šokom, vjerujem pogodovao širenju kanala. A nakon nekog vremena, na 33. rođendan to je bilo prilično snažno.
Kad prestanemo misliti - znamo
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:03   #29
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
ali ako tvoja temeljna kombinacija (Sunčani znak, ASC, luna) snažno ne podržava u sebi jaki vodeni element i jaku sponu s transcendentalnim tijelima, ništa od vidovitosti.
a frajer je u članku rekao da je bitniji vatreni element?

e pazite ovo

neptun 24 strijelca u konjukciji s merkurom 24 strijelca i suncem 22 strijelca sve u 8. kući
neptun vladar 12 kuće (15 ribe - 7 bika)

mjesec u lavu u trigonu s uranom strijelac; uran još sekstili s marsom i venerom (vodenjak)

mars 29 djevica u kvadratu sa stelijem u strijelcu

saturn 20 vage (ukliještena vaga u 6. kuću) konjukcija pluton, sekstil stelij u strijelcu + kvintil mjesec

sjeverni čvor 22 raka u 4. kući - u kvadratu sa saturnom, i inkonjukciji sa suncem/merkurom/neptunom

to je iz moje natalne

za sebe ne bih rekla da sam intuitivna, ali to ne znači da nisam...kao manja sam znala na različite načine koncentracije dolaziti do izgubljenih stvari; česti deja vu-i; znala bih da ću dobiti na nagradnoj igri isl.
imala sam jednu prijateljicu s kojom sam se redovito nalazila, nakon što bi jedna drugu sanjale, pa bi se srele u gradu i onda dogovorile sastanak i tak
dosta ljudi, kako mogu pročitati, a i iz iskustva znam, doživljava takve stvari
no, što se meni zaista urezalo u sjećanje je jedan san
sanjala sam jednu prijateljicu (bilo je to prije preko 10ak godina, 1. srednje), sjedila sam u njezinoj ulici, s društvom iz razreda i iz te ulice, i vidjeli smo ju kako prolazi i hoda drugom ulicom; imala je plavu kosu (inače smeđa)
i izgledala je prelijepo, kao anđeo, izgledala je sretno; i ja komentiram kako se proljepšala, kako je lijepa
ta cura je umrla, ne znam jel baš tu večer ili dan poslije...ali za nekoliko dana su me nazvali frendovi iz razreda, da je umrla

to je stvarno malo spooky..

inače ne vjerujem svojoj intuiciji, pogotovo što se tiče procjene ljudi, jer beskrajno želim vjerovati ljudima...ne ne znam ni sama dal bi se trebala riješiti te svoje osobine ili ustrajati u njoj pa kud puklo da puklo..

sad sam kao pročitala tu 'Tajnu' koja mi ima dosta povezanosti s inutuicijom, i onime u što ti vjeruješ i da se dobro vraća dobrim...pa sam malo više pažnje poćela posvećivati tim svojim rojevima misli
i ono povećao se broj poziva, onog trena kad primim mobitel u ruke; predviđanja tko zove, kada je mobitel u torbi isl..
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:30   #30
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
a frajer je u članku rekao da je bitniji vatreni element?
E to ni ja ne kužim zašto je naveo. Niti zašto je vatrene znakove stavio u kontekst znakova preko kojih se dobivaju slike i vizije, niti općenito kontekst (da je barem naveo samo znak strijelca/Jupiter, on je "proročki"). Izgleda mi kao štamparska greška.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:50   #31
vidim da je Riba mod ON!
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 00:47   #32
mamolina ostatak je tvoje osobno iskustvo što neću komentirati.

no ovaj prvi dio je nešto toliko površno da ne znam što bih na to odgovorio.

ja kao astrolog, bi htio preciznije utvrditi. nisam rekao ja kao čovjek.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 10:26   #33
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
međutim moram reći i sljedeće, svi ljudi koji to imaju su na neki način stradali, doživjeli veliki šok u životu.
samo kratki komentarčić
ako se "to" odnosi na vidovitost, onda znaj da nema pravog vidovnjaštva bez prave pravcate inicijacije.
pri tome ne mislim na nošenje pentagrama oko vrata i premetanje abrakadabre nego na životnu inicijaciju.
da bi se "to" dobilo (a ono je potencijalno tu, no ne dolazi do izražaja zbog dogmatičnih vjerovanja, ilitiga još gore uvjerenja i stavova), potrebno je sve staro odbaciti, zapaliti i roditi ništa. kroz to ništa, dobiva se pravi uvid.
nekome su šok terapije poklonjene u ranom djetinjstvu, a ostalima, koji poštuju pravila sistema i koji progone one koji pljuju po tim istim pravilima, potrebne su šok terapije, nekoliko puta glavom u zid da se probude.
no, da ostanem pri temi i astrologiji, po mome skromnom mišljenju, nema neke velike razlike između intuicije i vidovnjaštva, ukoliko u karti individue postoji potencijal za tako nešto. intuicija nije nešto statično, dapače, uz dobar pristup, može se razviti u vidovnjaštvo.
no, s astro gledišta, mislim da su (opet naglašavam, ukoliko postoji predispozicija za intuiciju/vidovitost u karti) ključni tranziti preko ključnih točki u natalu jer oni aktiviraju latentne sposobnosti pojedinca.
khm, meni je jasno što sam htjela reći, ali čini mi se da bih možda mogla ostati neshvaćena.
enivej, za temu.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 10:56   #34
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
a frajer je u članku rekao da je bitniji vatreni element?
pa vatreni element bi vjerovatno bio bitan čisto za neke bljeskove intuicije, pošto su vatreni znakovi impulzivni, i djeluju instinktivno. tako to bar ja povezujem, a i sama imam sva tri vatrena znaka jako istaknuta (asc, mjesec, mars, neptun, uran). i ustvari jesam poprilično intuitivna. svaki put kad bih se nešto zapitala (ali ne sad ko zna šta, tipa kako ću proći na ispitu, dobila bih na ovaj ili onaj način točan odgovor). to je po meni intuicija koja me ama baš nikad nije iznevjerila. a vidovitost je već viši level

Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
sad sam kao pročitala tu 'Tajnu' koja mi ima dosta povezanosti s inutuicijom, i onime u što ti vjeruješ i da se dobro vraća dobrim...pa sam malo više pažnje poćela posvećivati tim svojim rojevima misli
ma meni je više od te famozne "Tajne" puno bolja i fascinantnija Coelhova literatura... koji je ustvari obradio takve spike i prije autorice ove knjige
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:07   #35
diki slažem se s tobom.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:47   #36
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
E to ni ja ne kužim zašto je naveo. Niti zašto je vatrene znakove stavio u kontekst znakova preko kojih se dobivaju slike i vizije, niti općenito kontekst (da je barem naveo samo znak strijelca/Jupiter, on je "proročki"). Izgleda mi kao štamparska greška.
Ne,nije štamparska greška, to je logično. Vodeni ljudi jesu emocionalni i intuitivni,to se slažem,ali bez vatre nema budućnosti. Vatra je vizija, ona nam daje podsticaje prema naprijed, ona nam daruje bljeskove svijeti, tako da nešto znamo a ne znamo kako znamo! Pa nije slučajno da je jedan od najvećih svjetskih vidovnjaka(i astrologa) bio Nostradamus, koji je u horoskopu Strijelac! Pa i sad je naveo Suspirium Edgara Caycea, koji je bio u podznaku Lav! Ljudi vode jesu duboki i intuitivni,ali to su ljudi koji ako i osjećaju atmosferu oko sebe, oni žive pretežno u sjećanjima,u prošlosti! Pitajte neku vodu(Raka,Škorpiona i Ribu) za budućnost i šta ona misli o tome, pa će vas blijedo pogledati(osim ako nema i istaknute vatre u horoskopu,to je već druga priča). Po mom mišljenju da bi osoba bila vidovita i predosjećala budućnost, mora u sebi imati i vatrene i vodene znakove(najbolje podjednako), gdje će voda biti zadužena za nevidljiva strujanja u okolini i intuiciju, a vatra za bljeskove stvaralaštva i viziju(gdje su vatreni ljudi bez premca). Također mogu biti naglašena vodena i vatrena polja(1,4,5,8,9 i 12) i planeti (Mars,Mjesec,Sunce,Pluton,Jupiter i Neptun). Znači nešto od toga mora biti, a što je više toga postoji veća mogućnost da osoba bude vidovita!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:48   #37
Da ne bi bilo zabune oko terminologije....pod intuicijom podrazumjevam "suptilnu prividnu mogućnost osobe za stjecanjem znanja bez jasnog upletanja ili shvaćanja procesa". Intuicija (često zvana i šesto čulo) sama po sebi nema objektivne valjanosti, za razliku od vidovitosti koja predstavlja sposobnost jasnog vančulnog opažanja objekata ili budućnosti.

Intuicija se radom može razviti u vidovitost, ajmo reći da je vidovitost izbrušena intuicija. Zato jer radom na sebi, tj. količini vremena koje je osoba provela u stanju uvida (stanju bez prisutnosti svjesnog uma) raste vidovitost. Obje i intuicija i vidovitost spadaju u domenu vode (sposobnost tankoćutnog zapažanja ili popularno zvano antenice). Pa vidovitost podrazumjeva kao što smo ranije napisali spoj transcendentalnog (Neptun, Pluton, Uran) s osobnim tijelima (ponajprije Merkurom zbog izražavanja viđenog, zbog spoja Um-Viši Um, a svjetlima zbog toga da osoba što jasnije "vidi" i "osvjetli" ono s čim je spojena u tkz. Višim Sferama). Vidovitost najuže gledano je astrološki u domeni Neptuna i serije 12. (otvorenost prema višoj svijesti, slike).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:50   #38
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Evo fish, primjera radi stavio sam kartu od jedne osobe, zanima me sljedeće što ti misliš:

1. da li ova osoba ima jaku intuiciju ?
2. da li se bavi neki vještinama proricanja ?
3. da li je vidovita ?

evo zaista bi te molio čisto da meni pomogneš ustanoviti kod nekih ljudi da li jesu ili nisu.
Evo, ćopila sam vremena za odgovor na jučerašnja pitanja....napravila sam baš po točkicama:


1. Zastupljenost transcendentalnih tijela (Uran, Neptun, Pluton) u osnovnoj kombinaciji:

• Osnovna kombinacija je bik-djevica-vodenjak. Jedino Mjesec (subjektivno) ima vezu s neosobnim i transcendentalnim i to putem Urana (mentalna veza). U osnovnoj kombinaciji naglasak je na praktičnoj noti (jaka zemlja).


2. Zastupljenost serije 12. (Neptun, znak ribe i 12. polje):

• Samo zemljano Sunce radi opoziciju s Neptunom te racio ometa intuiciju. Ovo je općenito aspekt zablude i samoobmane.

• Neptun je u scorpio (voda) na 7º (stupanj vage), ali i općenito 7º scorpia je vezan uz spiritualno usmjerenje više prema unutra, nego na van.

• U znaku ribe ima planetu Mars što ne govori o pretjeranoj objektivnosti, govori o nedlučnosti i slaboj poduzetnosti, a intuicija može biti potaknuta nekom tajnom strašću. Nalazi se na 14º (stupanj bika) pa je vrlo osjetljiv na mirise, te upravo oni mogu potaknuti staničnu memoriju.

• 12. polje sadrži Pluton što pokazuje da se intuicija aktivira i da je snažna kada je osoba suočena s iznimno teškim životnim situacijama i situacijama kada općenito pada životna energija. Svi izbori i greške koje je osoba napravila u prošlosti u ovom životu su snažno prisutni pa osjećaj da se "mora iskupiti" može i potaknuti i omesti intuiciju. Kod ovakvog položaja vrlo je važno da osoba u ovom životu usvoji "viši standard ponašanja i morala" (ne smije čarati i take stvari ). Ima vanvremenske osjećaje, a pogodan je medij za entitete koje su tvorevine i aspekti drugih ljudi ili jednostavnije rečeno u stanju je psihički upiti tuđe misli i osjećaje. Ovakva osoba može dugo ne spavati, sve dok se potpuno psihički ne iscrpi, liječničkim riječnikom rečeno ima pojačan rad epifize. U takvim izmorenim stanjima je u stanju ući u trans i uskladiti se s višim vibracijama. Općenito intuicija i vidovitost se aktivira u iznimnim situacijama kada se izgubi pojam vremena (npr. i vremenske zone).

12. polje sadrži i Uran što nije znak mentalne stabilnosti posebno jer radi velikoorbisne napete aspekte s Neptunom i Mjesecom. Pozicija Urana u 12. polju je pomalo kontradiktorna, ali Uran u 12. polju potiče ekstrasenzorne sposobnosti.


Dakle serija 12. je prilično zastupljena.

3. Zastupljenost serije 8. (Pluton, znak scorpio i 8. polje):

• Pluton se nalazi u djevici na 3º (stupanj blizanca) u 12. polju.
• Scorpio je umetnuti znak u 3. polju.
• Vrh 8. polja je u znaku ribe.
• U 8. polju se nalazi Merkur i Venera. Merkur radi kvadrat na Jupitera što je aspekt blefera, ali i osobe sklone precjenjivanju, a Venera trigon Uran iz 12. polja (pustolovnost).

Dakle i serija 8. je jaka.


4. Veza serije 12. s serijom 8. :

• Ovdje postoje jake veze prije svega Pluton u 12. i Neptun u scorpio pa su vladari na neki način zamjenili mjesta, a također je i vrh 8. polja u ribi.


5. Veza vladara ASC s serijom 12. :

• Ne postoji što govori da nema veze između intuicije i izražavanja, a i sam ASC je izgon Neptuna.


6. Veza serije 3. s serijom 12. :

• Neptun u 3. polju govori da način razmišljanja osobe općenito ima oblik slike, a izražavanje oblik dramatične poetike (znak scorpio), ali i da ima teškoće kada se treba precizno izjasniti. No kako radi trigon s Marsom u znaku ribe intuitivno pogađa što treba reći.


7. Veza serije 12. s svjetlima tj. serijama 4. i 5. (Mjesecom i Suncem):

• Vrh 12. polja je u lavu (Sunce), no to nije aspekt (veza).
• Neptun u opoziciji s Suncem već ranije izdvojeno.


8. Vladar ASC u aspektu s čvorovima:

• Ne postoji.


9. Vladar ASC u uklještenom znaku na 29. stupnju:

• Ne postoji.


10. Planete u uklještenim znacima:

• Neptun je ukliještena planeta u 3. polju scorpia. Treba vremena da osoba dobije jasnije slike, a um objasni ono što vidi "unutarnjim okom".


11. Aspekt Mjeseca s Marsom ili aspekt Mjeseca s Plutonom ili aspekt Mjeseca s vladarem, 8. polja.:

• Postoji opozicija Mjesec-Pluton, ali ne pretjerano (različiti znaci).


12. Čvorovi:

Os čvorova zauzima 24. stupanj što je stupanjj ribe i nalazi se na relaciji djevica/ribe.


13. Posebni stupnjevi:

• Sunce je na nultom stupnju bika, što je poznato kao stupanj propovjednika nekog novog reda (Hitler je tu imao isto Sunce), a osim njega os IC-MC je na nultom stupnju strijelac/blizanac. Čvorovi na 24 stupnju (ribe). Osim toga nema ni jedno tijelo na nultom ili posljednjem stupnju, kao ni stupnjevima vezanim uz znak ribe.


Zaključak:

Kada se pogleda sve u cjelini vidi se da osoba u onovnoj kombinaciji nema pretjerano jaku vezu s "višim sferama" prije bi se reklo da je dobro uzemljena, a racio dominira. Također osnovna kombinacija ne sadrži vodeni element, pa osoba nije prirodno prijemčljiva na tankoćutna zapažanja. Dakle osnovna kombinacija govori o tome da nije prirodno senzibilna na vančulna zapažanja, niti otvorena prema arhetipima (kolektivnoj mudrosti). Ona u biti traži materijalni dokaz da bi sebi objasnila ono što se događa kada sklopi oči.


No osoba ima jaku seriju 12. i seriju 8. i jaku vezu između njih. Također naglašena su vodena polja (4, 8. i 12. polje) pa je jaka osobna karma, tj. "staro pamćenje" (pamćenje generirano prošlim iskustvima). To pokazuje i položaj čvorova. Pa unatoč svemu ona ima sposobnost koja bi se mogla najbolje nazvati urođenom vještinom špekuliranja (9. polje i veliki trigon iz 9. polja s vodenim poljima: Sunce, Jupiter, Pluton). Reklo bi se da ima onu narodsku vještinu proricanja koja je u ovom slučaju obojana i fatalističnim tonovima u načinu izražavanja (Pluton na ASC). Ovoj vještini nedostaje kontrole (jako 12.polje) i preciznosti (vidovitosti) jer se u cijeloj kombinaciji najviše osjeća nedostatak egzaktnih aspekata transcendentalnih tijela, njihova veza s Merkurom i jake veze s svijetlima, ali i općenito jaki stupnjevi vodenih tijela. Može se reći i da osoba voli sakupljati rezultate svojih predviđanja jer je u osnovi nesigurna i tašta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:56   #39
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Ne,nije štamparska greška, to je logično. Vodeni ljudi jesu emocionalni i intuitivni,to se slažem,ali bez vatre nema budućnosti. Vatra je vizija, ona nam daje podsticaje prema naprijed, ona nam daruje bljeskove svijeti, tako da nešto znamo a ne znamo kako znamo! Pa nije slučajno da je jedan od najvećih svjetskih vidovnjaka(i astrologa) bio Nostradamus, koji je u horoskopu Strijelac! Pa i sad je naveo Suspirium Edgara Caycea, koji je bio u podznaku Lav! Ljudi vode jesu duboki i intuitivni,ali to su ljudi koji ako i osjećaju atmosferu oko sebe, oni žive pretežno u sjećanjima,u prošlosti! Pitajte neku vodu(Raka,Škorpiona i Ribu) za budućnost i šta ona misli o tome, pa će vas blijedo pogledati(osim ako nema i istaknute vatre u horoskopu,to je već druga priča). Po mom mišljenju da bi osoba bila vidovita i predosjećala budućnost, mora u sebi imati i vatrene i vodene znakove(najbolje podjednako), gdje će voda biti zadužena za nevidljiva strujanja u okolini i intuiciju, a vatra za bljeskove stvaralaštva i viziju(gdje su vatreni ljudi bez premca). Također mogu biti naglašena vodena i vatrena polja(1,4,5,8,9 i 12) i planeti (Mars,Mjesec,Sunce,Pluton,Jupiter i Neptun). Znači nešto od toga mora biti, a što je više toga postoji veća mogućnost da osoba bude vidovita!
Znam što misliš, no pročitaj kako je napisano u članku (druga str. točka 9.).

Također se slažem s znakom strijelca kao što već napisah. A što se tiče individualne sposobnosti izražavanja, prvenstveno se vidi kroz ASC a ne vatreni element (ovo za slučaj Cayce-ovog podznaka).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:11   #40
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Znam što misliš, no pročitaj kako je napisano u članku (druga str. točka 9.).

Također se slažem s znakom strijelca kao što već napisah. A što se tiče individualne sposobnosti izražavanja, prvenstveno se vidi kroz ASC a ne vatreni element (ovo za slučaj Cayce-ovog podznaka).
Sa vodom se slažem ali sa tvojim tumačenjem vatre ne,Fish. Bez vatrenih znakova budućnost se ne može izraziti i projicirati prema "van". Voda prima utiske iz okoline svojim antenama,to da, ¸ali da bi ih sprovela u vanjski svijet i vjerovala u njih neophodna je vatra(Ovan,Lav ili Strijelac). Jer zašto bi samo Strijelac bio proročki? Zbog Jupitera? Svi vatreni znaci su znaci budućih stvari (vatra uvijek hita prema budućnosti). I ne slažem se da je Neptun planet budućnosti, to je uvijek bio(i dok ga nisu otkrili) i uvijek će biti Uran, planet vizija i futurizma. Ljudi Urana(i Vodenjaka) uvijek žive sa jednom nogom u budućnosti.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.