Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2009., 22:38   #61
Cici, Fish ...zanimljiva razmisljanja.

Danas sam malo kibicao jedan turnir i dosao do zakljucka da postoji
osnovna podjela sahista koja se bazira na principu cetiri elementa.

1.vatreni - njima odgovaraju bijele figure i ti idu u frontalni napad bez puno taktiziranja, ploca mora da gori!
2.zemljani - materijalisti kakvi jesu grcevito se bore i za "najslabijeg" pjesaka,
da ne govorimo o figurama od vece vrijednosti.Gotovo sve variajnte otvaranja imaju u malom prstu, ne improviziraju previse
3.zracni - to su oni profinjeni i lukavi, koji vuku poteze ciju svrhu skontas tek
nakon 13tog poteza.(Cici ih je spomenuo)
4. vodeni - intuitivni, "citaju te" bez vecih problema istovremeno plasirajuci
zamke


Ja sam se tek u zadnje dvije godine navukao na ovu drevnu igru u kojoj su
mi sanse da postanem dobar igrac vrlo, vrlo male zbog lose postavljenih
Merkura(prakticna inteligencija) i Mjesec(nekonsekventnost).
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:51   #62
a bodybuilding
g_n_u_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 22:18   #63
Quote:
g_n_u_s kaže: Pogledaj post
a bodybuilding
Svaki sport ima svoje specifičnosti. Isto kao što i svaki sportaš ima i fizički i mentalno jedan poseban sklop koji ga privuče baš tom određenom sportu. Zato je i moguće astrološki pisati o nekom određenom sportu jer osim što su neke osobine sporta i sportaša karakteristične (o tome sam već pisala), s druge strane svaka grana sporta ili sportska disciplina ima svoje karakteristike.



Bodybuilding:



Pa tako bodybuilding zahtjeva veliko tjelesno naprezanje i odricanje - "Body building je planski, sustavni i trajni proces hipertrofije, definicije muskulaturnog sustava i simetrije tijela."








• Osnova bodybuildinga je izgradnja mišićne mase - a da bi je bodybuilder izgradio treba mu puno fizičke energije (Mars) i treba mu puno vremena (Saturn), a oboje mora uložiti u svoje fizičko tijelo (1. polje). U biti je to dosta suhoparan i statičan sport, čovjek je zatvoren u prostoru s puno sprava za vježbanje (teretanu). On mora imati iznimnu disciplinu tijela da učestalo i na isti način izvodi iste vježbe i tako iz dana u dan i tako godinama. Mars je fizička energija, Saturn je vrijeme i izdržljivost, Merkur je ponavljanje.



• Snaga je uvijek vezana uz element vatre jer vatra odgovara trošenju i sagorjevanju materije...ona je i čimbenik osobne afirmacije. Ali snaga je vezana i uz fiksni element (istrajnost i postojanost). Bodybuilding karakterizira mišićna masa i snaga, no isto tako on nije borben i agresivan u napadačkom smislu. Zbog tih njegovih karakteristika ovdje se posebno ističu dva znaka. Znak lava jer je vatren i fiksan i znak bika zbog jačine, postojanosti, strpljivosti i težine materije. U biku čuči i Venera i upravo je taj znak vezan uz oblikovanje materije i gradnju i jakom i fiksnom strpljivošću. Budući da 1. polje predstavlja ustroj i uobličenost tijela, ova dva znaka uvijek treba gledati u vezi s 1. poljem i njegovim vladarem (fizičko tijelo).


• Dakle, Mars je i fizička energija i mišić. A mišići su ono što bilderi žele istaknuti. I to kroz dvije stvari:

1) snaga
2) mišićna masa

Tj. ne mogu svi razvijati mišiće samo pomoću treninga za povećanje snage, mnogi moraju povećati i broj ponavljanja. Astrološki gledano Mars u vatri je snaga mišića, a Mars u blizancu (ili vezan uz planetu Merkur) predstavlja spoj fizičke energije i sposobnosti ponavljanja. No Mars u blizancu sam po sebi nije dovoljno "materijalan", nije dovoljno jak u fizičkom smislu jer je zračan...zato kod vrhunskih bodybuildera (ako je u znaku blizanca) uvijek mora biti "ojačan". Posebno je bitan na 20º znaka blizanca jer se tu nalazi fiksna zvijezda Belatrix koja ima prirodu Mars/Merkur te predstavlja fizički jak stupanj.


• Odnosno, ono što bih htjela naglasiti jest da upravo tu leži i neka osnovna razlika u pristupu kod bildanja. S jedne strane mora biti izražena snaga, s druge moć ponavljanja - a obje moraju biti iznimne.

Uzeti ću poznati primjer Schwarzenegger-a koji ima Sunčani znak lava, te u znaku lava konjunkciju Sunce/Saturn/Pluton (iznimna snaga i nepopustljivost), Mars u blizancu na 20º (fizičko ponavljanje, vježbanje). Ili recimo primjer Franco-a Columba kojeg bodybuilderi smatraju svojevrsnim fenomenom za kojeg vele da se rodio s natprirodnom snagom (Sunčani znak lava, Mars u ovnu, konjunkcija Saturn/Uran u znaku bika, Merkur/Pluton konjunkcija u znaku lava).


• Kod bodybuildinga sportaš podizanjem utega različitih težina povećava vlastitu mišićnu masu. Bodybuilderi osim što žele sačuvati svoju mišićnu masu, žele i da njihova mišićna masa postane hiper, da postane veća (Jupiter). No....važno je istaknuti da jedino u sprezi sa niskim udjelom masnih stanica u tijelu dolazi do uočljivog isticanja mišića ispod kože (tkz. definicija mišića - idealno plastično isticanje oblika musculature). Upravo zbog toga bilderi često imaju napeti aspekt kvadrata Jupiter (mast) – Saturn (redukcija) kroz napor.


• Kod ovog sporta iznimno je važna prehrana. Važna je i vrsta, i način i količina hrane koju sportaš unosi u svoje tijelo. To mora biti poseban režim prehrane što se gledano u astrološkoj slici gleda kroz odnos 6. polja (fizičko zdravlje) & Mjesec/ vladar 2. polja (hrana). Švarci npr. ima u 6. polju Mjesec u jarcu (Mjesec je vezan uz hranu, dok je znak jarca vezan uz režim i stroga pravila koja si je u stanju nametnuti kada je prehrana u pitanju).


• No nemojmo zaboraviti jednu stvar koja je na neki način i psihološka pozadina ovog sporta, a to je da bodybuilderi vole svoje mišiće pokazivati u kontekstu nečega što je lijepo i simetrično, nečega što je "Apolonski lijepo" (vaga). Ovdje se i mišići i cijela ta izgradnja tijela uvijek promatra kroz kontekst ljepote i zdravlja. Znak vage često je zastupljen u osnovnom trisu, posebno kroz Mjesec u znaku vage (ogledalce, ogledalce, kaži mi tko je...najljepši na svijetu?).


• Također položaj Marsa u znaku pokazuje koju skupinu mišića Mars najlakše jača, npr. Mars u znaku blizanca jača mišiće ramena i ruku, onaj u biku vratne mišiće, a u lavu leđne, raku torzo...




Uglavnom...moglo bi se još jako puno o bodybuildingu napisati...no ovdje ću još samo spomenuti da ima u tom sportu puno ekstremnosti u smislu vježbanja ali još uvijek i snebivanja okoline (iako se nalazimo u 21. stoljeću). Pa ću još samo istaknuti jedan aspekt - napeti aspekt na relaciji Mars-Uran (i konjunkcija) koji opisuje neprirodnu nabildanost mišića...a u tom aspektu krije se i potreba da se okolina šokira (Uran) izgledom mišića (Mars).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 01:20   #64
Stolni tenis:

"Stolni tenis je sport u kome se natječu dva (ili dva para) igrača koji lopticu udaraju reketom na stolu za stolni tenis".











Stolni tenis prije svega pripada onoj vrsti sporta u kojem je jaka simbolika znaka vage zbog simetrije i reciprociteta koja je odlika tog znaka. U ovoj sportskoj igri je jako vidljiva kroz par igrača koji se cijelo vrijeme igre nalaze jedan nasuprot drugoga...ovdje se cijela igra odigrava samo "ako ima nekoga s druge strane tko može vratiti lopticu"...vaga jest uzajamni odnos...

I kod sportaša stolno-tenisača u samim njihovim kartama jako često je istaknut Venerin znak (bik, vaga) ali ne samo zbog toga...već i zbog tog "stola" na kojem se cijela igra odigrava. Stol (vaga) je u stolnom tenisu i posrednik i veza (vaga) između para igrača (Merkur).


...tenis je općenito tipična Merkurovska igra (spretnost ruku) pa je kod sportaša tenisača kako velikog tenisa, tako i ovog malenog jedan od najvažnijih aspekata koji se javlja naravno aspekt između Merkura (ruke) i Marsa (akcija) jer on opisuje tu instinktivnu i brzu reaktivnu komponentu vezanu uz ruke (jako fokusiranu i koordiniranu pokretnost ruku).


No stolni tenis ne predstavlja sport kod kojeg bi težište bilo na napadu protivnika i općenito napadačkoj komponenti, već je kod njega najviše naglasak na točnosti udarca (Merkur/Mars) i toj nekoj simetriji (Venera) između napada i obrane...jer poanta stolnog tenisa je upravo u tome da se "protivniku vrati loptica". Pa zbog te bazično neagresivne komponente koju ovaj sport u sebi sadrži kod stolno-tenisača sam Mars je često u Venerinom ili Jupiterovom znaku (ili postoji važna veza s Venerom/Jupiterom) ili pak naravno u Merkurovu znaku (blizanac, djevica) gdje ima jaku vezu na ruke. Zbog nepredvidivosti i nepredvidive brzine vraćanja loptice Venera (simetrija) je često u aspektu na Uran.


Dakle, stolni tenis kao sportska igra je igra u kojoj igrač mora vrlo brzo reagirati (Mars) rukom (Merkur) te vratiti protivniku lopticu (vaga)... Pa...nije nikakvo čudo da su Kinezi kao narod znaka vage jaki zaljubljenici upravo tog sporta.








Evo i nekoliko natalnih karata stolno-teniskih sportaša:


Sandra Paović - natalna karta

Zoran Primorac - natalna karta

Deng Japing - natalna karta

Werner Schlager - natalna karta

Michael Maze - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 12:49   #65
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Pa tako npr. kod puške snajper sama riječ dolazi od eng. riječi sniper što znači odličan strijelac, onaj koji odlično vlada vještinom pogađanja.....snajper karakterizira optika koja je ugrađena da bi se točnije naciljalo, tj. pogodio cilj. Zato snajper može precizno pogoditi metu čak i ako je jako daleko od cilja, čak i ako se cilj ne vidi prostim okom. Snajper je taj koji je izrađen da pogađa metu u daljini (Jupiter), sa što manje municije, pače jednim metkom (strijelac). Nema kod njega rafalnog pucanja kao npr. kod mitraljeza.

Daklem, znak koji opisuje usmjerenost na cilj u daljini jest znak strijelca, tj. planeta Jupiter, pa je i snajper Mars-Jupiter. No puška je i općenito Mars – Jupiter, jer je u odnosu na pištolj dalekodometna (cilja "prema daljinama").

Kod pištolja je u odnosu na pušku u prvom planu neposrednost, brzina djelovanja, ta neka hitrost, okretnost i naglost u opaljivanju i rukovanju (rukovanje jednom rukom)....pa je puška Mars-Jupiter, a pištolj Mars-Uran.
ok, puška Mars/Jupiter....a di je puška u natalnoj karti Snježane Pejčić, hrvatske olimpijske streljašice...?
Možda Mars u Vagi zračna puška...? Orbis 12° Mars-Jupiter može proć s obzirom da je aplikacioni il je previše?
Ili Marsov vladar 180 Ne u Strijelcu...?
Šta su uopće zračne puške, astrološki jel....domet im je mali pa onda ne mogu biti u istoj kategoriji sa vatrenim puškama Jupiter/Strijelac....
i u streljivu je razlika...kod vatrenih olovna zrna kod zračnih stlačeni zrak...
?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 13:50   #66
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ok, puška Mars/Jupiter....a di je puška u natalnoj karti Snježane Pejčić, hrvatske olimpijske streljašice...?
Možda Mars u Vagi zračna puška...? Orbis 12° Mars-Jupiter može proć s obzirom da je aplikacioni il je previše?
Ili Marsov vladar 180 Ne u Strijelcu...?
Šta su uopće zračne puške, astrološki jel....domet im je mali pa onda ne mogu biti u istoj kategoriji sa vatrenim puškama Jupiter/Strijelac....
i u streljivu je razlika...kod vatrenih olovna zrna kod zračnih stlačeni zrak...
?
Trebalo bi imati potpunu kartu da bi se sve posložilo. Jer u biti sve to što si navela stoji baš tako i čini jedan dio mozaika cijele njene priče. No gledano iz perspektive sporta ona je prije svega sportašica streljašica i to se mora u njenoj karti jasno vidjeti. Tj. ona kao sportašica streljaštva primarno mora imati izraženu sposobnost da "iz svega oko sebe" pronađe metu i pukne metak baš točno u nju...ja uvijek sport streljaštva gledam na način da se u nečem "beskonačnom" (Neptun) ili točnije u ovom slučaju "beskonačnom prostoru" (Neptun u strijelcu) točno (Merkur) pogodi pucanjem (Mars).


P.S. Zračne puške bi bile veza Mars/Jupiter (puška) s elementom zraka i to onim Merkurovskim (točnost, a mali domet) kada je u pitanju sport streljaštvo.

Tlak (pritisak) jest Saturn...kao što si napisala kod zračnih pušaka metak se izbacuje snagom komprimiranog (Saturn) zraka što je u njenoj karti vidljivo kroz Marsa 0º Saturn u vagi. Ne znam od čega je izrađeno streljivo koje se upotrebljava u sportskim disciplinama? (olovo je isto Saturn)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 17:10   #67
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Trebalo bi imati potpunu kartu da bi se sve posložilo. Jer u biti sve to što si navela stoji baš tako i čini jedan dio mozaika cijele njene priče. No gledano iz perspektive sporta ona je prije svega sportašica streljašica i to se mora u njenoj karti jasno vidjeti. Tj. ona kao sportašica streljaštva primarno mora imati izraženu sposobnost da "iz svega oko sebe" pronađe metu i pukne metak baš točno u nju...ja uvijek sport streljaštva gledam na način da se u nečem "beskonačnom" (Neptun) ili točnije u ovom slučaju "beskonačnom prostoru" (Neptun u strijelcu) točno (Merkur) pogodi pucanjem (Mars).

P.S. Zračne puške bi bile veza Mars/Jupiter (puška) s elementom zraka i to onim Merkurovskim (točnost, a mali domet) kada je u pitanju sport streljaštvo.

Tlak (pritisak) jest Saturn...kao što si napisala kod zračnih pušaka metak se izbacuje snagom komprimiranog (Saturn) zraka što je u njenoj karti vidljivo kroz Marsa 0º Saturn u vagi. Ne znam od čega je izrađeno streljivo koje se upotrebljava u sportskim disciplinama? (olovo je isto Saturn)
ma znam kompleksno je, i svakako zavisi i od Asc i kuća...kod bilo kojeg sportaša.
Što se tiče pucanja u svim slučajevima se svodi na točno i precizno gađanje...u pravu si za zračni element, mislim da mora biti izražen kod streljaštva odnosno zračnih pušaka i pištolja.
Streljivo se zove dijabol ne znam od čega se izrađuje...ali
...unutar običnog metka se nalazi barut (? ovo je šta, Pluton?), a unutar dijabola ništa, zrak...pa mi to sliči na Saturn/Uran...stlačen (Sa) zrak (Ur).
Odnosno metak jest generalno Mars...
U natalnoj karti S.Pejčić Mars0Saturn u zračnoj Vagi bi onda bila slika dijabola...a ne metka vatrenog oružja...
...astrosimbolika oružja iznimno je kompleksna....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 22:59   #68
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Streljivo se zove dijabol ne znam od čega se izrađuje...
Da, to bi moglo biti olovo (tako i izgleda).
Quote:
ali...unutar običnog metka se nalazi barut (? ovo je šta, Pluton?), a unutar dijabola ništa, zrak...pa mi to sliči na Saturn/Uran...stlačen (Sa) zrak (Ur).
Odnosno metak jest generalno Mars...
U natalnoj karti S.Pejčić Mars0Saturn u zračnoj Vagi bi onda bila slika dijabola...a ne metka vatrenog oružja...
...astrosimbolika oružja iznimno je kompleksna....
Eeh da...razumijem u potpunosti što te muči. Ali oko simbolike općenito ne promatram stvari na takav način jer odlaskom u preveliku dubinu gubi se smisao. Tj. poanta simbolike nekog predmeta je u onome što je on točno (što on točno predstavlja).


To je ono što je još striček Dupor davno pisao kada je objašnjavao postojanje savršene kružnice. Pa je rekao kako se kao primjer savršene kružnice navodi elektron vodika koji oko jezgre atoma vodika kruži po savršenoj kružnici. No što bi bilo kada bi se atom povećao na promjer nekoliko kilometara...da li bi i tada kružnica bila "savršena"?


Tako je i s astrološkom simbolikom. Ukoliko se ide previše u "dubinu" gubi se pravi smisao. Metak je Mars, zbog svoje sposobnosti i funkcije da prodre, kao što Mars penetrira. A sam metak uvijek sadrži "nešto" što omogućava njegovo pokretanje, njegovu "eksplozivnost" baš poput Marsa koji u sebi sadrži vatru koja mu omogućuje eksploziju (djelovanje). Bio to barut ili stlačeni zrak, njega nešto treba pokrenuti.


U simbolici Mars u vatri bi bio Mars pokrenut eksplozivnim sredstvom (tipa barut), a Mars u zraku pokrenut nečim zračnim (kao u ovom slučaju komprimiranim (Saturn) zrakom (u zračnom elementu).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 09:27   #69
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Tako je i s astrološkom simbolikom. Ukoliko se ide previše u "dubinu" gubi se pravi smisao. Metak je Mars, zbog svoje sposobnosti i funkcije da prodre, kao što Mars penetrira. A sam metak uvijek sadrži "nešto" što omogućava njegovo pokretanje, njegovu "eksplozivnost" baš poput Marsa koji u sebi sadrži vatru koja mu omogućuje eksploziju (djelovanje). Bio to barut ili stlačeni zrak, njega nešto treba pokrenuti.


U simbolici Mars u vatri bi bio Mars pokrenut eksplozivnim sredstvom (tipa barut), a Mars u zraku pokrenut nečim zračnim (kao u ovom slučaju komprimiranim (Saturn) zrakom (u zračnom elementu).
Teško je ovako slagat teorije polunapamet, em zbog nedostatka literature, pritom ne mislim na astrološku, em radi neadekvatnih primjera, bez Asc. Pred neko vrijeme sam morala pročitat pol nekog dosadnog priručnika o minama da bi uopće dobila ideju šta su mine astrosimbolički.
Što se tiče streljaštva sve više mislim da su zračne puške i Mars - Saturn, uz Mars-Jupiter ,ima mnogo logike u ovom što smo raspravljale a čini mi se da i primjeri potvrđuju.

Hattie Johnson, olimpijska natjecateljica u streljaštvu...ima Mars u Lavu 60 Saturn (egzaktan) i Jupiter, s tim da je Saturn u zračnoj Vagi.
Nancy Johnson, olimpijska strijelkinja Mars u Biku 90 Jupiter u zračnom Vodenjaku.
Philippe Heberle, francuski strijelac, Mars 120 Jupiter.
Harald Stenvaag, norveški strijelac, Mars u Ovnu 180 Saturn u Vagi...

Istina, kada se krene previše u detalje gubi se slika, iako kako u svakom sportu, pa tako i u ovom mislim da se barem dva aspekta moraju ponavljat kod svih, u streljaštvu dakle, Ma/Ju, Ma/Sa....
Iako, Mars/Saturn generalno ukazuje na sportaša radi Saturna - vrijeme, kontinuitet, disciplina, koncentracija... koji usmjerava Marsovu energiju....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 18:39   #70
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post

Istina, kada se krene previše u detalje gubi se slika, iako kako u svakom sportu, pa tako i u ovom mislim da se barem dva aspekta moraju ponavljat kod svih, u streljaštvu dakle, Ma/Ju, Ma/Sa....
Iako, Mars/Saturn generalno ukazuje na sportaša radi Saturna - vrijeme, kontinuitet, disciplina, koncentracija... koji usmjerava Marsovu energiju....
Ja imam Ma/Ju u konjukciji i Ma trigon Sa i Ju trigon Sa.
Očito bum morala uzet pušku u ruke umjesto kaj se tu s oštricama navlačim
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:59   #71
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ja imam Ma/Ju u konjukciji i Ma trigon Sa i Ju trigon Sa.
Očito bum morala uzet pušku u ruke umjesto kaj se tu s oštricama navlačim
ko zna možda bi ti dobro išlo...a gdje ti je ta konjukcija, u kom znaku? Vodenom?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:06   #72
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ko zna možda bi ti dobro išlo...a gdje ti je ta konjukcija, u kom znaku? Vodenom?
Kombinacija zemlje i zraka. Ma mi je u Jarcu, Ju u Vodenjaku.

Možda da probam s raketama zemlja zrak?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:51   #73
... aerobika?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:32   #74
osobni trener???
to me zanima
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 11:43   #75
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mačevanje:




• Mač je oružje s oštricom namjenjeno ubodu, osnovna mu simbolika oštrice sadržana je u planeti Mars. Nož ima kratku oštricu te je on u odnosu na mač "samo oštrica" tj. Mars, dok je mač "dugačka oštrica" te ga dobijemo kada Mars stavimo u znak strijelca ili ako je Mars vezan uz planetu Jupiter (Mars u strijelcu, Mars u ribama, aspekt Mars/Jupiter). Također, ovaj sport se bazira na dobroj kondiciji u nogama (pokušajte stajati nekoliko minuta u polučučnju pa ćete vidjeti), pa su tu mišići bedra jaka točka (bedro-strijelac, mišić-Mars).


• Nadalje, mačevanje je prvenstveno motorički sport, a ono što karakterizira mačevaoca jest sposobnost preciznog pogodka mačem. To znači da je vrlo važno da takav "Jupiterovski obojan" Mars (mač) aspektira Merkur (ruka) zbog refleksa, motorike i spretnosti ruke. Aspekt Merkur (ruke, spretnost) – Mars (ubod) opisuje i označava kakve su motoričke reakcije te preciznost koordinacije pokreta mozak-ruka.


• No ipak mislim da je kod ovog sporta najvažnije naglasiti specifičnost samog sporta mačevanja - vrh mača nije napravljen tako da prilikom uboda zaista ubode. To je samo proforme radi, on je tup i ustvari električno brojilo koje šalje električni signal pri pritisku (signal/Merkur, električno brojilo/Uran). Izgleda poput okidača na vrhu kemijske olovke (u pitanju je samo 12 volti). Zato je u biti ovdje simbolika te oštrice-Marsa sadržana u simbolici samog uboda jer je ona ovdi tupa i ne ozljeđuje protivnika tj. to je samo mala električna pikica. Zato mislim da je vrhunske mačevaoce ponajprije potrebno gledati kroz fokus spoja ovih triju energija: Mars/Merkur/Uran.



Ovo sve što sam opisala je vrlo važno i istaknuto upravo kod vještine mačevanja, poželjno da planete budu povezane sekstilom jer on predstavlja vještinu. Kod trigona Mars/Uran je slično samo što je više izražena sloboda pokreta.


• Još ću na kraju samo istaknuti taj jedan specifični polaritet koji izbija kod ovog sporta - mačevanja. Ogleda se u s jedne strane promjenjivom Marsu jer je takav sposoban da se brzo prilagodi novonastaloj situaciji i "ubode" a s druge strane ta neka benigna nota tog istog Marsa, tj. nije ozljeđivački nastojen, već pravo sportski. Zato ga veže Jupiter.

Zanimljivo, evo primjera jednog mog poznanika, uspješnog trenera mačevanja.
Sportom se počeo baviti tek u 30. tako da se nije toliko natjecao, no izvrstan je pedagog.

Ima konfiguraciju zmaja: trigon Mjeseca u Ovnu, Urana u Lavu i Jupitera u Strijelcu, a Jupiter (u 3. kući) je u opoziciji s Marsom u Blizancima (u 9.).
Istovremeno, Jupiter i Mars formiraju T-kvadrat s Merkurom u Djevici.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:24   #76
Ima li netko pri ruci kartu Mirka Filipovica sa rasporedom kuca?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 00:36   #77
Fish po tvojoj teoriji bi Janica bila školski primjer u skijanju, što je i istina, ali opet meni je sve to bilo nedovoljno. Godinama sam imala dojam da to nije to čemu će ona posvetiti život, sve me vuklo na neku estetiku, kozmetiku itd. pa me nije iznenadio njen izlet u te vode. Valjda zbog Marsa u Vagi, stalno mi je nešto govorilo da neće ostati sportski aktivna u smislu karijere. Uostalom dokazala se, što će joj više. Mislim da će biti uspješna u svemu čega se primi.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:31   #78
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Fish po tvojoj teoriji bi Janica bila školski primjer u skijanju, što je i istina, ali opet meni je sve to bilo nedovoljno. Godinama sam imala dojam da to nije to čemu će ona posvetiti život, sve me vuklo na neku estetiku, kozmetiku itd. pa me nije iznenadio njen izlet u te vode. Valjda zbog Marsa u Vagi, stalno mi je nešto govorilo da neće ostati sportski aktivna u smislu karijere. Uostalom dokazala se, što će joj više. Mislim da će biti uspješna u svemu čega se primi.
Gle...moja ideja je bila (i još uvijek jest ) da bi ovo bio topic na kojem se piše o samom sportu - o onome što taj sport simbolizira, koje su mu karakterisitke i što je najvažnije kod određenog sporta. To je važno razlučiti jer se na taj način može i u karti nekog sportaša pronaći "upravo taj i taj sport".

A što se tiče neke osobe pojedinačno bila to Janica ili bilo tko drugi, to je osoba za sebe - njena karijera, zanimanje, interesi, aktivnost i ostalo su odlika nekih drugih polja i njegove ukupne karte.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 16:57   #79
Fish, može ples?
marker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 12:19   #80
Astrosimbolika

Interesira me kako bismo mogli definirati veslanje? Koji se planeti i znakovi vežu uz veslanje, te koji su znakovi skloni baviti se veslanjem?
čudna frajlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.