Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 14:16   #101
vader gde ti radis sunning?
ja na terasi radim u pola 8 uvece i 8h ujutru sam uvrstio od pre koji dan po 7-8min.Naravno postepeno cu produziti i do 20 min ako budem mogao.naravno palming obavezno posle 10 minuta
jedno pitanje u vezi taotistickih vezbi jel su to vezbe ocne duplje,jagodica,lukova nosa itd???
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 14:29   #102
Sunning isto na balkonu ali ga nisam nešto radio, do sada.

Gledaću da radim redovnije kad odem na more

Za Taoističke vježbe ne znam.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 10:08   #103
vader kako si radio sunning?
na onom sajtu pise da se ne gleda direktno a onda u knjizi batesa procitah da se trebaju oci izloziti sunca a ne direktno gledati u njega.NA ostalim sajtovima pise direktno da se gleda.
radio sam da ne gledam direktno tj. samo da se izlozim i razbistri dosta vid mada ima jedan problem.posle sto uradim sunning i palming jedno 1h-2h i posle toga pecka me oko,uglavnom jedno pa onda malo drugo.Ne znam tacno sta to moze da bude?.Radim u 8 ujutru i u pola 8 uvece a tad je zracenje sunca veoma malo.
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:44   #104
Sunning praktično uopšte nisam radio, svega par puta po 10-15 sekundi i to tako što sam zatvorenih očiju gledao u sunce, i to dnevno sunce, ne ono slabo jutarnje i večernje, i onda dok zatvorenih očiju gledam u sunce pomjeram lagano glavu lijevo-desno tako da osjetim da sunce zahvata cijelo oko.

Bar ono što sam ja čitao o sunningu je takav nekakav opis vježbe.

Što se tiče gledanja direktno u sunce treba gledati sunce čim izlazi i u trenutku kad zalazi. Mislim da je ljetno sunce suviše jako u 8 sati da bi se gledalo direktno u njega otvorenih očiju. Ako se ne varam sunce ovih dana izlazi prije pola 5.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 18:09   #105
http://www.central-fixation.com/strengthening-the-eyes/
odlican sajt obavezno pogledaj,ima 3-4 knjige u LIBRARY da se skine besplatno

kruzno zatvorenih ociju sam izbacio jer me boli glava kad radim a ubacio sam onu vezbu gde se gleda u nos,vrh nosa i obrve, inace ta vezba je jako dobra za prosirenje perifernog vida.

Jedna extra vezba na koju sam naisao je ANGRY eyes.radi se tako sto se zatvore oci sto jace mozes i onda nakon 3 sekundi naglo otvoris oci.Odlicna je kad ste umorni.
__________________
"Zivot je satkan od vremena,ako volis zivot onda nemoj trositi vreme"-Bruce Lee
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:30   #106
Quote:
Saty kaže: Pogledaj post
ubacio sam onu vezbu gde se gleda u nos,vrh nosa i obrve
E da, kod ove vježbe nisam shvatio gdje se sve gleda, shvatio sam vrh nosa i onaj prostor između obrva (pogled prema gore), ali nisam shvatio gdje između toga. Na šta misliš pod "gledanje u nos"?
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:45   #107
libermanova letva

Quote:
Alen Neuro kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvu!

Pred jedno godinu i pol sam počeo raditi vježbe za oči i mogu reći da ima pomaka, ali nikako do kraja skinuti dioptriju, ali gibljivost i akomodaciju je vrlo lako srediti. Tko god može neka si nabavi Libermanovu letvu na http://www.exerciseyoureyes.com/ i tek onda će skužiti koliko su mu slabe oči i kako se svaki dan rezultat popravlja sa deset minuta vježbe dnevno. Šupljikave naočale su isto jako dobre, ali više za dioptriju. Kod mene bi bilo sve divno da ne sjednem za kompjuter, jer koliko vježbom popravim dnevno stanje, toliko odmah pokvarim kad me posao prikuje za računalo do kasno u noć. Vježbom se može puno pomaknuti stvar na bolje. Radio sam i klasične Batesove vježbe, ali one su mi oduzimale po 2 sata na dan i kad sam jednom napravio pauzu, poslje mi se bilo teško ukopčati istim intenzitetom, a one su davale najbolji rezultat, pogotovo dio sa osvjetljivanjem i zatamnjivanjem očiju.

Pogledajte si i stranicu http://www.drmilanpavic.hr/
Jedan prijatelj mi je rekao točnu vježbu što mu je Pavić dao za skidanje kratkovidnosti, ali nisam još počeo vježbati po toj metodi. Njemu je sa -3,5 pala dioptrija na -0,5 nakon 2 tjedna vježbanja i više se nije mjenjala. Osobno sam se uvjerio da ta metoda radi jer sam samo malo počeo isprobavati, ali nemogu još reći krajnji rezultat. jer nisam ozbiljno ni počeo sa treningom. Po svemu što sam čuo preporučio bih pregled kod Pavića. Kažu da je skup, ali u rangu cijene jednih malo boljih klasičnih naočala, pa ispadne da je vrlo jeftin njegov rad ako se njime sredi stanje oka na zdravo. Sve je stvar nas samih, koliko ćemo se potruditi da sami sebe pomaknemo u bolje stanje.

Pozdrav svima i ne budite ljeni raditi na sebi.
ja sam nabavila letvu dr libermana košta 210 eura, ali mislim da se isplati. Vježbam 8 tjedan i vidim promjene mada ja imam visoku miopiju a i dosta godina tako da neznam da li će mi se dioptrija smanjiti ali sve ostalo je bolje: percepcija vidno polje ne zamaram se tako kao prije. Nastaviti ću pa vam javim kako je
keti 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 13:33   #108
1.donji deo il sredisnji deo nosa(meni je lakse donji)(s jednim okom 1 sekundi pa s drugim okom 1 sekundu bez zatvaranja drugog oka
2.vrh nosa(s jednim okom 1 sekundu pa s drugim okom 1 sekundu bez zatvaranja drugog oka
3.obrve(oba oka 2 sekunde)

nadam se da si razumeo
__________________
"Zivot je satkan od vremena,ako volis zivot onda nemoj trositi vreme"-Bruce Lee
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:14   #109
Jesam, hvala.

Inače, nekidan sam u 8 u jutro pogledao koliko je sunce jako i utvrdio da je prejako da bi se u njega gledalo otvorenim očima. Ne bih preporučio da se u takvo sunce gleda otvorenih očiju.


Quote:
Alen Neuro kaže:
Jedan prijatelj mi je rekao točnu vježbu što mu je Pavić dao za skidanje kratkovidnosti
E to mene zanima. Da li je neko bio kod njega pa da opiše koje vježbe Pavić daje? Da li su to ove vježbe koje mi već radimo ili neke sasvim druge? On na svom sajtu kaže da skida -1.5 za samo 15 dana, što bi bilo odlično ako bi bilo tačno. Takođe na sajtu mu piše da se terapija sastoji iz svakodnevnog čitanja pomoću nekih posebnih naočala, pa me zanima da li su to ove rupičaste naočale, ili neke sasvim druge. Zna li neko? Na nekom forumu sam čitao komentare par ljudi koji su išli kod njega, nekima je kao bilo nešto bolje ali nisu bili oduševljeni.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 11:07   #110
Dizem temu malo zato kaj nisam prije nabasala na nju. Daklem ja sam kratkovidna i imam dioptriju na jednom oku -5,5 a drugo -6. Razmisljam o skidanju dioptrije laserom ali sam malo skepticna oko toga kaj taj laser stvarno radi oku jer se o posljedicama toga jos jako malo zna tako da je ta ideja trenutno na hold-u Vidim da se tu spominju neke vjezbice pa ako bi mi netko mogao poslati link za skidanje te knjige u kojoj se vjezbice nalaze pa da probam s njima iako ne znam koliko bi to moglo djelovati na ovako visokoj dioptriji
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 14:27   #111
Jedna od knjiga je ova "Bolji vid bez naočala"


Na ovoj temi smo postavili i linkove o sajtovima sa vježbama pa možeš i njih pogledati. Želim ti uspješno liječenje
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 14:40   #112
Hvala na linku i tako brzom odgovoru
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 18:51   #113
@amelie ovde procitaj o laseru http://www.cleareyesight.info/id14.html

jednom kad pristanes na operaciju nema povratka

@Vader ja sam cuo da je taj Pavic obican lopov.Za te naocare ne znam.Ima na jednom sajtu detaljnije kako je neka devojka pricala sve najgore o njemu.kad nadjem dacu ti da procitas.
__________________
"Zivot je satkan od vremena,ako volis zivot onda nemoj trositi vreme"-Bruce Lee
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 18:45   #114
E ljudi, jel zna neko da li vezbe za oci profesora Bejtsa, vaze za svakoga, tj; Jel SVAKO moze da skine dioptriju njegovim vezbama?? (Ja koristim knjigu Harry Benjamin "Bolji vid bez naocara", ali to je po Bejtsu valjda.)

I jos nesto, nisu mi jasne neke stvari:

Na koji nacin sve mogu da se zagreju ruke da se radi dlanovanje?? Jel mora da se trlja ili moze na jos nacina ruke da se ugreju, zato sto sam procitao da moze da se sedi na njima ili da se stave pod toplu vodu? Zatim, njihanje, kada radim to, bole me noge pa ne izdrzim ni pet minuta? Jel smeju noge da me bole? I najvaznije, da li se naocare nose nakon ovih vezbi normalno i da li moze da se cita bez naocara? Meni je -2,5 i -3,5.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:12   #115
Ja upravo ovih dana čitam Batesovu knjigu. Do sada sam čitao knjige koje su izašle na našem jeziku kao što je ta "Bolji vid bez naočara" ali sam odlučio da pročitam originalnu Batesovu knjigu. Nalazi se ovde.

Razne knjige se baziraju na vježbe kao što je gledanje gore-dole, lijevo-desno, kruženje očima i slično (očna gimnastika), ali sam negdje pročitao da Bates uopšte nije radio sa takvim vježbama i našao sam jedan sajt koji se navodno dosta vjerno drži Batesovog metoda. Čitao sam i sa njega ranije ali moram priznati da nisam previše vježbao. Sad čitam Batesa da konačno vidim šta je on tačno govorio, koje vježbe je dao a koje nije. Zasad stvarno kod njega nema vježbi gledanja gore-dole, lijevo-desno, kruženje očima i slično. On je liječenje zasnivao na stavu da svi problemi sa očima dolaze od mentalne tenzije i da je opuštanje mentalne tenzije pravilan put do opuštanja mišića na očima što onda dovodi do pravilne akomodacije tj. uklanjanja dioptrije. Jedna od glavnih vježbi je "dlanovanje" (palming) ali ga treba izvoditi pravilno, poenta je da se kod "dlanovanja" vidi što veća tama, što veća. A količina tame koja se može vidjeti zavisi upravo od količine mentalne opuštenosti, ko vidi sivu boju, bljeskove sive boje i slično nema potpunu mentalnu opuštenost i liječnje kroz "dlanovanje" je sporije u odnosu na situaciju kada se uspijeva vidjeti potpuna tama. Cijelo jedno poglavlje u njegovoj knjizi je o vježbi "dlanovanja". Ima jedno poglavlje i o vježbi njihanja. Predlažem svima da pročitaju njegovu knjigu, ne samo zato što vjerujem da je korisna već su meni i zanimljiva neka saznanja do kojih je došao i pomoću kojih je uspješno liječio ljude ne samo od dioptrije nego i od drugih bolesti očiju.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 18:47   #116
Hvala Vader. Interesuje me jos jedna stvar, ako znas da mi odgovoris (ili bilo ko, ko zna) - Vezba koja se zove - Warm Washcloth:
"Run a washcloth under warm water for at least 30 seconds so that the cloth becomes very warm, then wring it out as much as possible. Fold it twice so that it is about 2-4 inches wide. Lie down with your eyes closed in a quiet room and place the cloth over your eyes. With your eyes closed, pretend you are focusing out into space. The warm washcloth will aid in relaxation and
create complete darkness. Stay in this position for at least 5 minutes. You can warm the washcloth over and over for as long as youíd like and relax the day away!" Dakle kaze se da se odeca stavi pod toplu vodu, drzi tako oko 30 sekundi, pa da se dobro iscedi. Pa onda treba da se savije dva puta. Ostalo ok...ALI ne razumem koja odeca? Jel bi tu mogla na primer, marama? Sigurno ne mogu na oci staviti duksericu dva puta savijenu.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 18:58   #117
Misli se na obični peškir

washcloth = peškir
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:50   #118
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Misli se na obični peškir washcloth = peškir
Hehehe hvala. Znaci peskir...A jel pomaze to? Koliko je efektivno? Uputi me u jos neke vezbe, originalne od dr Bejtsa, posto ti citas knjigu, a ja ne stizem...Ne moras da objasnjavas, samo imena njegovih vezbi.

P.S. Pomeranje ocima, ocnih misica, su vezbe joge. Dobre su. I da skinuo sam preko pirate bay od Orlina Sorensena knjigu Rebuild your vision. Kaze za 30 dana se skida dioptrija. Jako dobrih vezbi ima, samo sto nemam vremena za sve.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 13:06   #119
Ne znam koliko pomaže ta vježba sa peškirom, nisam je radio. Od Batesa sam pročitao tek pola knjige pa još ne znam šta sve tu ima od vježbi. Ako nemaš vremena da čitaš cijelu knjigu pročitaj bar ona poglavlja koja se tiču vježbi:

Centralna fiksacija
Dlanovanje
Memorija
Imaginacija
Njihanje i shifting
Vježbe kod kuće


Javljaj kako napreduje
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:00   #120
E Vader, jel dobra ova vezba...Ja uradim sledece - na sredini desnog kaziprsta, na jagodici, nacrtam malu crnu tacku i zatim levom rukom uhvatim desnu, a saka je zatvorena, okrenuta ka meni (naravno, kaziprst stoji uspravno, okrenut ka meni). Ja sam fokusiran samo na tacku, tako da pomerajuci samo gornji deo tela, okrecem se na jednu stranu, pa na drugu stranu, Dakle, gornji deo tela, vrat, lice, oci su fokusirani samo na onu tacku i to radim po 20 minuta na dan. Radim kao ovde http://www.seeing.org/techniques/the...longswing.html, samo sto ne drzim neki predmet u ruci, vec gledam tacku na sredini kaziprsta, gore opisano. Jel ovo sto ja radim Long Swing? Sve oko mene se okrece, a ja fokusiran na jednu tacku...??? Da ili ne...? Hitno brate.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.