Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2014., 03:55   #221
Hrvatska komedija
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:38   #222
Quote:
asuekoto kaže: Pogledaj post
Ja taj kraj nisam niti pogledao, ali iz par postova ovdje sam pretpostavio da je riječ o tome da je onaj stariji svećenik koji je premješten iz sela napravio dijete nekoj djevojčici ??

Ali cijela ideja i koncepcija filma je kritička prema crkvi, svećenik koji buši kondome ( kritika crkvene politike o sexu prije braka i zaštiti ), kao i kritika ideje da se crkva miješa u sve.
Ja sam film isto doživio kao kritiku prema crkvi. Posljednjih godinu dana smo svjedoci forsiranog crkvenog miješanja u gotovo sva svjetonazorska i ideološka pitanja. Također, crkva je vjernike pozvala na bojkot filma, jer je po njoj film anticrkvena propaganda. Mislim da bi crkva trebala biti malo više opuštenija, jer mene kao vjernika film nije niti malo uvrijedio. Film se bavi sa običnim ljudima, a u ovom slučaju su i svećenici prikazani kao obični ljudi.
Ja sam isto propustio pogledati kraj film, pa ne znam o čemu se on radio.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 16:18   #223
Quote:
asuekoto kaže: Pogledaj post
Ali cijela ideja i koncepcija filma je kritička prema crkvi, svećenik koji buši kondome ( kritika crkvene politike o sexu prije braka i zaštiti ), kao i kritika ideje da se crkva miješa u sve.
Zapravo i nije, o tome se radi. Čak suprotno, za tog svećenika možeš i razviti neku simpatiju obzirom na motivaciju, jer motivacija nije proizašla iz crkvene politike prema sexu prije braka i kondomima, nego iz želje za opstojnošću samog mjesta, obzirom na sve veći broj umrlih u odnosu na novorođene. Nema tu čak ni u nekim naznakama neke kritike miješanja crkve i osude crkvene politike, dapače iz nekoliko kadrova taj svećenik je portretiran kao osoba kojoj je sve jasno, zna on da se mladi i seksaju i da svi koriste kondome. On će na to vrtjeti glavom i zakolutati očima, ali i razumijeti i prihvatiti kao činjenično stanje današnjeg svijeta.

I upravo zato, onda puf, odjednom nesmiljena kritika pedofilskog svećenika koji ni više ni manje postaje pomoćni nadbiskup (ako sam dobro upamtio), štićen ispovjednom tajnom kao najmoćnijim oružjem predavanja istih svetovnim vlastima.

Jedina kritika Crkve prije tih par zadnjih kadrova je bila rečenica biskupa: "... da je o djeci riječ, trebali bismo Vas premjestiti...", ali taj dio je još bio u onom prvotnom humoresknom tonu i uopće ga ne shvaćaš kao nešto zločestoga, nego više kao crnohumornu repliku...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 19:06   #224
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Jedina kritika Crkve prije tih par zadnjih kadrova je bila rečenica biskupa: "... da je o djeci riječ, trebali bismo Vas premjestiti...", ali taj dio je još bio u onom prvotnom humoresknom tonu i uopće ga ne shvaćaš kao nešto zločestoga, nego više kao crnohumornu repliku...
E taj dio mi je jedina svijetla točka cijelog filma, ali stvarno je. Zaista je komičan taj trenutak (ima šarm Kuma) i kao da ga je napravila neka intelektualno nadmoćna osoba i ubacila u film za glupake.
Filmu najviše zamjeram formu kazališne predstave, lik Ane (di ćeš većeg hrvatskog stereotipa u hrvatskom filmu) i to što sam nakon one scene na početku gdje onaj pedofil vodi dječji zbor odmah znala da je on pedofil i da seksa onu malu plavu curicu. Imam osjećaj da sam ovo već negdje napisala
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 20:19   #225
Quote:
rockunsteady kaže: Pogledaj post
Vrlo žalosno što većini ''vjernika'' u Hrvatskoj nije sjeo sam kraj filma. Brutalan, istinit kraj kojeg očito neki ne znaju ili odbijaju prihvatit. Vrlo hrabro od Brešana što je komediju završio tragedijom (što nije ništa novo u filmovima; ''Parada'' Kako je počeo rat na mom otoku'') i to realnom, tužnom, ružnom ali istinitom. Baš žalosno što eto po ovim komentarima, hrvatsko gledateljstvo ne zna prepoznat odlične i hrabre filmske uratke a još manje cjenit kad netko govori golu istinu.
Kakva istina, kakva žalost, kakva hrabrost?

Autor filma očajnički želi biti u trendu i na patetičan i ljigav način želi biti provokativan ali nije ništa od toga ne uspjeva. Ista stvar je i sa filmom Parada.

Ovaj uradak nije ništa drugo nego high concept preseravanje iz Brešanove franšize "...na mom otoku."

Vjerovatno mu je picth bio "Kako je svećenik bušio kondome na mom otoku"

A oni kojim misle da je poruka filma važnija of filma samog mogu samo citirati
Samuel Goldwyna koji je svojim producentima rekao da: ako žele poslati poruku neka pošalju telegram poštom , a ne preko filma.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 15:27   #226
Prvih pola sata flma je gledljivo i prolazno,no ostatak postaje malo dugačak i naporan.Radnja se zapetljala bez logičnosti,odnosno bez one lakoće gledanja kao na početku uzimajući u obzir da je to komedija.
A ti sine Brute is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 15:46   #227
Glupost od filma. Nek se naši ostave ćorava posla jer ne znaju napraviti film.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 01:05   #228
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Kakva istina, kakva žalost, kakva hrabrost?

Autor filma očajnički želi biti u trendu i na patetičan i ljigav način želi biti provokativan ali nije ništa od toga ne uspjeva. Ista stvar je i sa filmom Parada.

Ovaj uradak nije ništa drugo nego high concept preseravanje iz Brešanove franšize "...na mom otoku."

Vjerovatno mu je picth bio "Kako je svećenik bušio kondome na mom otoku[/B]"

A oni kojim misle da je poruka filma važnija of filma samog mogu samo citirati
Samuel Goldwyna koji je svojim producentima rekao da: ako žele poslati poruku neka pošalju telegram poštom , a ne preko filma.
Istina - takva kakva jest i u stvarnosti, surova, bolna i žalosna.
Žalost - žalosno je da je ono što jer prikazano u filmu, posebno mislim na
sam kraj, istina, upravo onakva kakvom je gore opisah i još žalosnije što to mnogi opovrgavaju.

Hrabrost - je napraviti film o tome u ovoj zatucanoj primitivnoj državi gdje
su ovakve teme tabu

Ako je trenutno trend provocirati da bi se pokrenula rasprava o istini i uopće ukazati na istu, podržavam ga. Možda jest na patetičan način ali nije ljigav. Patetiku je koristio jer šire hrvatsko gledateljstvo ne razumije suptilni humor i nužno je ovom primitivnom i zatucanom društvu, tu istinu pokazati na patetičan prenaglašen i dovoljno jednostavan način. Tako se ovdje u ovoliko raznolikom društvu rade filmovi za mase. Jednostavno, patetično i direktno.

Poruka nije važnija od filma, ali se njime umjetnici često služe upravo kako bi ju prenijeli. Ponekad direktno, patetično i ljigavo, ponekad suptilno. Ovim filmom, napravljenog uglavnom za ovdašnju publiku, na pravi se način govori istina i šalje poruka. Dovoljno jasno da savjest zaboli (neke) zatucane ljubitelje Crkve.
rockunsteady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 03:38   #229
meni je prvih cca pola sata filma bilo okej, ali kraj filma mi je previše.
očekivala sam da će ispasti da je onaj stariji svećenik pedofil, al nadala sam se da će film ostati u tonu u kojem je i započeo i da ipak nisam u pravu.
meni je film so so. ima dobrih i loših djelova. iskreno, gledala sam i lošijih hrvatskih filmova, tako da mi je ovo bilo čist dobro za ubit oko jedno večer kad ionako nije bilo baš ništa pametnije na televiziji .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 04:12   #230
Složila bih se s većinom kako je prvih pola sata filma dovoljno zanimljivo, a mjestimično i humoristično, da poželiš pogledat ostatak.

Međutim, razvoj filma je katastrofalan. Najednom se iz light komedije skače u tešku drametinu, a sve je začinjeno uvredljivo lošim, plošnim, primitivnim, banalnim krajem.

Kraj je igranje na najniže strasti, šamaranje mrtvog magareta. Vidio mali Brešan da konje potkivaju, pa i on podigao nogu. Jadni mi ako je ovo krema hrvatske kinematografije.
mauriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 18:44   #231
Quote:
rockunsteady kaže: Pogledaj post
Ovim filmom, napravljenog uglavnom za ovdašnju publiku, na pravi se način govori istina i šalje poruka. Dovoljno jasno da savjest zaboli (neke) zatucane ljubitelje Crkve.
Takvim ljubiteljima crkve ovim filmom šalje se samo jedna poruka....a to je da:

komunističko-liberalno-sotonska vlast koja je pomogla financirati ovakvu bogohulnu gadariju ,

mrzi Boga , Crkvu, Obiteljske vrijednosti i sve što je Hrvatsko .....
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 02:29   #232
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Takvim ljubiteljima crkve ovim filmom šalje se samo jedna poruka....a to je da:

komunističko-liberalno-sotonska vlast koja je pomogla financirati ovakvu bogohulnu gadariju ,

mrzi Boga , Crkvu, Obiteljske vrijednosti i sve što je Hrvatsko .....


ja ne mislim tako. meni se film svidio a osobno ne mrzim niti sve što je hrvatsko a kamo li obiteljske vrijednosti. baš naprotiv!

i btw ...ne boj se! ta liberalna vlast zapravo i nije toliko sotonska kako ti se možda čini. mene osobno više brine onaj sotona u tim nadasve ''dobronamjernim'' crkvenim redovima koji dolazi kao pedofil
rockunsteady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 03:31   #233
Quote:
rockunsteady kaže: Pogledaj post
[/B]

ja ne mislim tako. meni se film svidio a osobno ne mrzim niti sve što je hrvatsko a kamo li obiteljske vrijednosti. baš naprotiv!

i btw ...ne boj se! ta liberalna vlast zapravo i nije toliko sotonska kako ti se možda čini. mene osobno više brine onaj sotona u tim nadasve ''dobronamjernim'' crkvenim redovima koji dolazi kao pedofil
mislim da nisi skužio post

ovo što ti ne misliš i ne trebaš misliti osim ako si "zatucani ljubitelj crkve" (nisu moje riječi samo citiram), a čini mi se da nisi zbog zadnje rečenice .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 01:58   #234
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
mislim da nisi skužio post

ovo što ti ne misliš i ne trebaš misliti osim ako si "zatucani ljubitelj crkve" (nisu moje riječi samo citiram), a čini mi se da nisi zbog zadnje rečenice .
sasvim sam skužila post

ne trebaš govoriti šta trebam ili ne trebam misliti, ovdje valjda svatko misli što hoće i ljudi iznose svoja različita mišljenja. da sam zatucani ljubitelj crkve mislila bih sve što mi dotična kaže da mislim. a nisam i ne mislim. stoga, molim te da me ne savjetuješ što trebam ili pak ne trebam misliti, potpuni stranče. ima mi se pravo svidjeti ili ne svidjeti film i misliti o tom istom filmskom uratku što god hoću, baš kao i svatko svugdje. neslaganje s drugima čak možeš i zadržati za sebe. ja ova sva raznolika mišljenja nisam mjenjala. isprava sam iznjela svoje i bok. religula je izdvojila moj post s potpitanjima na koje sam joj/mu odgovorila. ne savjetujem nikome što treba ili ne treba mislitit i jesu li skužili ili ne određeni komentar.

religula kaže:
Takvim ljubiteljima crkve ovim filmom šalje se samo jedna poruka....a to je da:
komunističko-liberalno-sotonska vlast koja je pomogla financirati ovakvu bogohulnu gadariju ,
mrzi Boga , Crkvu, Obiteljske vrijednosti i sve što je Hrvatsko .....

i to je u redu, što se tu ima posebno skužiti ili ne. Ja mislim da navedena vlast ne gaji toliko prezira prema svemu navedenom niti da se takva poruka šalje ovim filmom takvim ljubiteljima crkve. i šta sad...jedan tako misli, drugi ne, jel može ostat na tome?! (ovo je retoričko pitanje) po meni može.
rockunsteady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 02:10   #235
Quote:
rockunsteady kaže: Pogledaj post
sasvim sam skužila post

ne trebaš govoriti šta trebam ili ne trebam misliti, ovdje valjda svatko misli što hoće i ljudi iznose svoja različita mišljenja. da sam zatucani ljubitelj crkve mislila bih sve što mi dotična kaže da mislim. a nisam i ne mislim. stoga, molim te da me ne savjetuješ što trebam ili pak ne trebam misliti, potpuni stranče. ima mi se pravo svidjeti ili ne svidjeti film i misliti o tom istom filmskom uratku što god hoću, baš kao i svatko svugdje. neslaganje s drugima čak možeš i zadržati za sebe. ja ova sva raznolika mišljenja nisam mjenjala. isprava sam iznjela svoje i bok. religula je izdvojila moj post s potpitanjima na koje sam joj/mu odgovorila. ne savjetujem nikome što treba ili ne treba mislitit i jesu li skužili ili ne određeni komentar.

religula kaže:
Takvim ljubiteljima crkve ovim filmom šalje se samo jedna poruka....a to je da:
komunističko-liberalno-sotonska vlast koja je pomogla financirati ovakvu bogohulnu gadariju ,
mrzi Boga , Crkvu, Obiteljske vrijednosti i sve što je Hrvatsko .....

i to je u redu, što se tu ima posebno skužiti ili ne. Ja mislim da navedena vlast ne gaji toliko prezira prema svemu navedenom niti da se takva poruka šalje ovim filmom takvim ljubiteljima crkve. i šta sad...jedan tako misli, drugi ne, jel može ostat na tome?! (ovo je retoričko pitanje) po meni može.
a daj me nemoj
mislila sam da nisi shvatila post (a i dalje to mislim), a sad vidim da ne kužiš ni moj baš. barem ne namjeru.


ne skači na zadnje noge, stvarno nema potrebe, napisala sam post u najboljoj namjeri. evo ispričavam se () i što se mene tiče rasprava je završena jer mi se ne offtopičari ovdje .

Zadnje uređivanje dire Dawn : 13.01.2014. at 02:18.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 02:50   #236
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
a daj me nemoj
mislila sam da nisi shvatila post (a i dalje to mislim), a sad vidim da ne kužiš ni moj baš. barem ne namjeru.


ne skači na zadnje noge, stvarno nema potrebe, napisala sam post u najboljoj namjeri.

evo ispričavam se () i što se mene tiče rasprava je završena jer mi se ne offtopičari ovdje .
a onda si nas sve mogla prosvjetlit tim dubokoumnim postovima, pa da imamo nešto konkretno za argumentirati a ne offtopičariti (nisu moje riječi samo citiram)
rockunsteady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:45   #237
Jel' ona mala Kristina počinila samoubojstvo ili ju je onaj stari ubio? Mislim da je imala modricu na oku kad su je izvukli iz vode.
Kornjačon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 20:14   #238
Iz godine u godinu se nadam da ću naletjeti na dobar hrvatski film, ali nakon brojnih razočaranja toliko sam spustio očekivanja da sam ipak odlučio pogledati i ovaj film. Niti on me nije oduševio. Poneki red komedije na početku, da bi se s vremenom pretvorio u dramu, čak i tragediju. Film s krizom identiteta. Nisu ni ti pojedinačni dijelovi tako loši, samo što zajedno daju neprepoznatljivu kašu. Redateljski ziheraški, neinovativno, s ponekom dobrom forom, dobrom kritikom, fotografijom, ali sveukupno... 4/10.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 01:25   #239
Odlično mi je kako je trailer apsolutno i potpuno nevezan s filmom.
Sjećam se da sam najavu vidjela u kinu prije godinu i nešto i mislim si da ako imaju popa koji buši kondome, što rezultira većim brojem djece i vjenčanjima - a gdje im je tu zaplet?
I još imaju muda najavit to ko komediju.
Aj ća.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:44   #240
Film je sasvim OK, drugi par rukava je što neki čim čuju za hrvatski film dobiju želučane probleme (sasvim opravdano ) ali, budimo realni, pogledao sam masu "razvikanih" stranih komedija na koje sam se mnogo manje nasmijao nego na ovaj film, prvenstveno famozni Mamurluk ...
Film ima svojih momenata, itekako, a ako ćemo ići đonom barem nije neka teža socijalna, politička i sl. drametina koju će pogledati 500 ljudi. Daj Bože da je barem 50% Hr. filmova tako "loše" ko svečenikova djeca...
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.