Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2013., 15:02   #41
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ne radi se o nikakvoj mojoj ideji nego sam samo iznio ono sto sam cuo od nekih Medija.Ako su me oni pogresno informisali onda i ja dajem za pravo da sam i ja pogrijesio.KAo sto rekoh pojma nemam o covjeku(tek je izabran) ati si koliko vidim usla u samu "srz" ovoga pitanja pa dopustam da znas vise od mene.Znam da je pri izboru Benedikta ovaj bio odmah iza njega,na drugom mjestu.
Mislim da su te mediji pogrešno informirali, što nije nikakvo čudo, jer vrlo su površni svagdje. I ja kolutam očima svaki dan kad ih čitam. Da, bio je pri prošlom izboru, kad je izabran Ratzinger - Benedict, u zadnjem krugu s njim, ali bili su kandidati dvije suprotstavljene struje: konzervativne i liberalne.

A po jednom aspektu i bilo kojem znaku, teško da se može suditi.

Nema smisla nagađati, počekajmo da vidimo njegovo djelovanje. Ja sam samo željela reći da mi tu ima dosta tipične strijelačke i donekle i vodenjačke vibre, po onome što sam do sad vidjela i dosta mi je vjerojatno da ćemo vidjeti neko novo ponašanje i novi, ponešto drugačiji stil (koliko je to u Crkvi moguće, jer, ponavljam, kod njih je nemoguće očekivati neke jako drastične zaokrete i preoktrete). Govorim više o osobinama temperamenta, koje se često dosta lako uoče, a ne je li on zbog toga dobar ili loš.


Nego, zanimalo bi me ako bi netko mogao malo izanalizirati dan izbora, 13.3. - meni je zanimljivo što su gotovo sve planete bile u Ribi, znaku kršćanstva, a mladi Mjesec u Ovnu (kažu da je mladi Mjesec dobar za nove početke): govori li to o nekom novom početku i "pionirskom djelovanju", da će započeti nešt novo u čemu će sam pionirski krčiti puteve?

Zadnje uređivanje Lily_ : 16.03.2013. at 15:09.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 15:07   #42
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Mislim da su te mediji pogrešno informirali, što nije nikakvo čudo, jer vrlo su površni svagdje. I ja kolutam očima svaki dan kad ih čitam. Da, bio je pri prošlom izboru, kad je izabran Ratzinger - Benedict, u zadnjem krugu s njim, ali bili su kandidati dvije suprotstavljene struje: konzervativne i liberalne.

A po jednom aspektu i bilo kojem znaku, teško da se može suditi.

Nema smisla nagađati, počekajmo da vidimo njegovo djelovanje. ja sam samo željela reći da mi tu ima dosta tipične strijelačke i donekle i vodenjačke vibre, po onome što sam do sad vidjela. Govorim više o osobinama temperamenta, koje se često dosta lako uoče, a ne je li on zbog toga loš.
Pa dobro,to sto je Strijelac ne mora znaciti da automatski mora da bude dobra i plemenita dusica(Dragan PAravinja je Strijelac,Ted Bundyi da ne nabrajam dalje) ali kao sto kazes vidjet cemo,ja nisam toliko "veliki" astrolog da mogu da predskazem bilo sta sa sigurnoscu
Ovaj ima u karti vise Jarca nego Strijelca pa se nadam da nece da bude poput Rodriga Borgie svojevremeno
SAlim se,vidjet cemo
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 15:14   #43
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pa dobro,to sto je Strijelac ne mora znaciti da automatski mora da bude dobra i plemenita dusica(Dragan PAravinja je Strijelac,Ted Bundyi da ne nabrajam dalje) ali kao sto kazes vidjet cemo,ja nisam toliko "veliki" astrolog da mogu da predskazem bilo sta sa sigurnoscu
Ovaj ima u karti vise Jarca nego Strijelca pa se nadam da nece da bude poput Rodriga Borgie svojevremeno
SAlim se,vidjet cemo
Pa kažem da se samo po znaku ne može suditi, jer u svakom znaku imaš i negativaca i pozitivaca. Što bi bilo da je izabran Angelo Scola, koji je bio najveći favorit, pa da odmah kažu "ah, Škorpion, koliki Škorpioni su bili ubojice, kriminalci i slično"?

Zato, ponavljam: ja ne kažem da je dobar "zato što je Strijelac" nego samo kažem da su mi vidljive određene značajke strijelačkog temperamenta, bez prosudbi je li to dobro ili loše.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 16:25   #44
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Radi tih (zatucanih) stavova, on je tradicionalan (poštuje hrišćansku tradiciju), ali isto tako je i konzervativan, budući da želi da zadrži, konzervira stanje stvari, tj. nepodržavanje istopolnih brakova u okviru Crkve.
Da, konzervativnost od lat. conservatio u svom značenju označava - očuvati, održati postojeće stanje i zato je vezano uz princip jarca/Saturna.
Quote:
Pročitah ono što je Fish rekla za vezu Ve-Ur, ali nisam baš razumela. Tj. u praksi često vidim ovaj aspekt kod bi, homo ili aseksualnih ljudi.
Pa upravo to da je Venera vezana uz odnos, partnerstvo i ljubav a kada su Venera i Uran zajedno uvijek je težište na području emocionalnih odnosa a ne seksualnih (Venera-ljubav, Mars-sex). Tj. Venera/Uran je ovo - .


Širenjem ljudske svjesti postoji sve veća potreba za slobodom (Uran), sloboda ne poznaje ograničenja i zato se Uran odupire svakoj vrsti nametnutih društvenih ograničenja. Ali on ide i dalje pokazujući da treba ukinuti svaku kategorizaciju prema rasi, spolu, bilo čemu što ograničava slobodan odabir svakom ljudskom biću...a upravo ukidanjem spolnih razlika postajemo aseksualni (indiferentni prema "seksualnom ponašanju"). No dokle god se čovječanstvo ne razvije do razine da prihvati ili razvije svoju svijest tako da ona u potpunosti prihvati svoju androgenost Uran će biti buntovnik a okolo se događati polemike da li je homoseksualnost "prirodna ili devijantna".
Quote:
A i kod pape taj slobodarski Uran direktno kvadrira planete čiji je dispozitor (Mo, Ve), pa bi možda to bio znak njegove zatvorenosti i konzervativnosti. Narod, sledbenici (Mo), i ljubav
(Ve) kojima nije dozvoljeno da se slobodno izražavaju (90 Ur). Uz sve to, Uran je slab u Biku. Ili: sledbenici koji su za emancipaciju (Mo u Aq), ali kojima to nije omogućeno, jer je dispozitor u Biku i kvadrira Mo i Ve.
Da i unutar toga on s ovim aspektom ima potrebu da razvije unikatan (Uran) stil (Venera) i mislim da će se to jako vidjeti u onome po čemu će ga narod pamtiti (Mjesec). I nema sumnji da će unatoč svemu narod (Mjesec) voljeti vrijednosti (0º Venera) koje promiče na svoj individualan način (Venera je dispozitor Urana) jer ovo je sposobnost da se osjeti bliskost s ljudima (Mjesec 0º Venera u vodenjaku). On će stalno isticati i stavljati težište na to da su ljudi povezani i važnost humanosti i humanitarnog djelovanja (Uran).

Venera 90º Uran nosi društvenu aktivnost a zbog kvadrata je uvijek prisutna doza "inzistiranja na promjeni". Tu uvijek postoji potreba da se mijenjaju dotadašnji stilovi od razine kozmetike (Venera) pa na dalje...

Također taj kvadrat kod njega se jako očitovao prije nekoliko godina kada je zbog iznošenja svog stava da je posvajanje djece od strane homoseksualnih parova diskriminacija djece - zaradio oštre kritike naroda i javnosti. Mislim da će se taj aspekt u javnosti najviše osjetiti u pogledu toga da će se novi Papa truditi da osobe homoseksualnih sklonosti budu prihvaćene u društvu te da treba izbjegavati diskriminaciju prema takvim pojedincima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 17:04   #45
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera 90º Uran nosi društvenu aktivnost a zbog kvadrata je uvijek prisutna doza "inzistiranja na promjeni". Tu uvijek postoji potreba da se mijenjaju dotadašnji stilovi od razine kozmetike (Venera) pa na dalje...
Ovaj kvadrat ve90ur, pošto je ve hrana a ur je u biku, prirodnom polju hrane i pića, mogao bi značiti kako su rekli, da Papa voli često sam kuhati i s uranom on voli ekspermentirati u kuhinji, što možda nevoljko prihvaćaju njegovi crkveno okruženje...

također ovaj uran90ve može značiti i brzinu, što znači da ne voli voziti, govore da se u svojoj misiji vozi javnim prijevoznim sredstvom, autobusom, a ne njihovim službenim automobilom, iz još jednog razloga da bude blizu i u narodu jer je mo0ve u vodenjaku, da se može približiti čovjeku, usput porazgovarati, želi biti slobodan, a ne da je stalno u društvu s crkvenim dužnosnicima, a što isto nije po volji crkvenih sljedbenika.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 17:50   #46
Ima papa koji hrabar aspekt za odnose sa kurijom?
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 07:45   #47
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa upravo to da je Venera vezana uz odnos, partnerstvo i ljubav a kada su Venera i Uran zajedno uvijek je težište na području emocionalnih odnosa a ne seksualnih (Venera-ljubav, Mars-sex). Tj. Venera/Uran je ovo - .


Širenjem ljudske svjesti postoji sve veća potreba za slobodom (Uran), sloboda ne poznaje ograničenja i zato se Uran odupire svakoj vrsti nametnutih društvenih ograničenja. Ali on ide i dalje pokazujući da treba ukinuti svaku kategorizaciju prema rasi, spolu, bilo čemu što ograničava slobodan odabir svakom ljudskom biću...a upravo ukidanjem spolnih razlika postajemo aseksualni (indiferentni prema "seksualnom ponašanju"). No dokle god se čovječanstvo ne razvije do razine da prihvati ili razvije svoju svijest tako da ona u potpunosti prihvati svoju androgenost Uran će biti buntovnik a okolo se događati polemike da li je homoseksualnost "prirodna ili devijantna".
Ma jasno je ovo sasvim meni onako iznutra . Ali baš iz te "unutrašnje" pozicije ne razumem kako može Ve da nema veze sa seksom, budući da ljudi putem seksa, između ostalog, izražavaju i ljubav. I onda mi nije jasno kako neko s tim pozicijama ima nešto protiv gej brakova i slobodnog izražavanja (nenasilne) seksualnosti

Kako rekoh, u praksi sam videla mnogo primera seksualnih devijacija od norme kod ovog aspekta, a u mnogim od tih devijacija nema ni traga od univerzalne uranijanske ljubavi (a u teoriji bi trebalo da ima) . Primer: muškarac, Ve180Mo, Ve90Ur, Ma60Ur: napasnik, izraženi sadizam u seksu, mrzi žene. A još mu je Ve u Aq u V! No, taj je Uran vodi u Škorpiju, gde se ona ne oseća dobro, i gde je seks povezan sa izražavanjem moći. No, isto mi se tako čini da je on sa takvim horoskopom mogao npr. biti biseksualac, otvoren u seksu, ali koji bi okolini delovao perverzno (Ve90Ur). Da, da, znam da je crkva konzervativna institucija, ali, brate, onda ne ulaziš u konzerve ako i sam nisi konzerva.

Meni se čini ovako: ma koliko neki aspekt delovao "idealno", pozitivno ili šta slično, on uvek može da da i svoju suprotnost: npr. Uran može da bude humanista, ali isto tako i neko ko je hladan prema ljudima, a u ekstremnim slučajevima, i mizantrop. U šta će se osoba razviti, verujem da zavisi od slobodne volje.

Quote:
Mislim da će se taj aspekt u javnosti najviše osjetiti u pogledu toga da će se novi Papa truditi da osobe homoseksualnih sklonosti budu prihvaćene u društvu te da treba izbjegavati diskriminaciju prema takvim pojedincima.
Ajd, nadamo se. Ne znam ništa o papi, ne gledam tv niti čitam novine, i da ne čitam ovaj forum, ne bih ni znala da je izabran , ali budući da mi je sama institucija verskog poglavarstva krajnje zastarela, nikako mi ne ide u glavu šta osobu sa nekim naglašenim uranijanskim osobinama, natera da istu funkciju prihvati . E, da, mislim da ipak znam, tera ga Jarac, ali je pitanje u ovakvim situacijama, gde su dva ključna aspekta ličnosti suprotstavljena kao polariteti (ovde Saturn i Uran) - šta donosi prevagu jednog naspram drugog (tradicija-modernizacija).
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 10:19   #48
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Ma jasno je ovo sasvim meni onako iznutra . Ali baš iz te "unutrašnje" pozicije ne razumem kako može Ve da nema veze sa seksom, budući da ljudi putem seksa, između ostalog, izražavaju i ljubav.
Zato jer Venera/Uran uopće ne misli na keks, ona misli na ljubaf i prijateljstvo...o keksu misle oni koji su njime ugroženi.

Shalim se malo ali to jest tako u osnovi i zato je takva Venera i često neshvaćena jer se njena težnja svodi na inzistiranje na emocionalnoj slobodi. Ljudi koji imaju razvijenu svijest, jako dostojanstvo, disciplinu i osobnu etiku mogu taj aspekt Venera/Uran živjeti vrlo čisto...kroz njegove više principe koji se odnose na jednakost i ravnopravnost svih ljudi, a u paru se odnose na težnju prema "kozmičkoj ljubavi".

Quote:
I onda mi nije jasno kako neko s tim pozicijama ima nešto protiv gej brakova i slobodnog izražavanja (nenasilne) seksualnosti

Zanimljivo je da je on došao na tu poziciju u ovo teško vrijeme Uran 90º Pluton a sam ga ima natalno što je aspekt koji predstavlja radikalne promjene. To je revolucija i otkrivenje u jednom, vrijeme da se naprave nagle promjene u orijentaciju prema svijetu, vrijeme reformi i inovacija, ubrzane metamorfoze...i zato su ljudi puni iščekivanja i očekivanja od njega i sada kada se stvari "raspadaju" jer osjećaju taj kvadrat u njemu. Evo čak i ti koja uopće ne pratiš "religijsku scenu" (btw ni ja ne pratim) se čudiš kako toliki vodenjak može biti tako rigidan. No taj aspekt nudi puno prostora za mijenjanje, mislim da će se on u svom radu zalagati za "čovjeka" bio on homo ili hetero (Uran) i tu će napraviti najveće promjene koje crkva do sada nije radila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 13:48   #49
To što je papa otvoren do ljudi na svojstven način i pozdravlja vjernike na ulazu u crkvu, proizlazi iz njegove argentinske, južno-američke mentalitete.

U skladu sa topicom, vjerovatno utjecaj Mj. u Vodenjaku.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:21   #50
Ne na ulazu, sa svakim posebno. Bodyguarde samo što nije kap.

Ivan Pavle je imao jaku karizmu, a Ratzi je izniman teolog, i mislim da nije bio slab papa, meni je baš drag.


A ovaj revolucionar... vidjet ćemo.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:25   #51
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Ne na ulazu, sa svakim posebno. Bodyguarde samo što nije kap.

Ivan Pavao je imao jaku karizmu, a Ratzi je izniman teolog, i mislim da nije bio slab papa, meni je baš drag.


A ovaj revolucionar... vidjet ćemo.
Ivan PAvle 2 je imao urodjenu "blazenost" kako fizicku tako i verbalnu,lice najcesce odredjuje covjeka.
RAtzija nesto nisam pratio,moguce da si u pravu.
Ovaj Franjo "revolucionar" sa Uranom u Biku,vidjet cemo
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:34   #52
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ivan PAvle 2 je imao urodjenu "blazenost" kako fizicku tako i verbalnu,lice najcesce odredjuje covjeka.
RAtzija nesto nisam pratio,moguce da si u pravu.
Ovaj Franjo "revolucionar" sa Uranom u Biku,vidjet cemo




Uran u Biku me malo asocira na uranovsko preuzimanje položaja.

Ma nek nahrani gladne, da se i MO realizira. Ako Vodenjak nema barem stotinjak jadnih za riješit, ugnjavi sve oko sebe.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:37   #53
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
[/B]


Uran u Biku me malo asocira na uranovsko preuzimanje položaja.

Ma nek nahrani gladne, da se i MO realizira. Ako Vodenjak nema barem stotinjak jadnih za riješit, ugnjavi sve oko sebe.
A moguce da ce sa Uranom u Biku da napravi "darmar" medju materijalistima u svijetu
Salim se,nego ne znam dali je Vatikan danas u mogucnosti da "popravi" ekonomsku sliku svijeta.Hajde da vjerujemo i da se nadamo da jeste
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:39   #54
Izbrisano je nekoliko postova off topic. Ovo je naime astrološki pdf s temom osvrta na natalnu kartu novog Papae, pa se mole korisnici da temi na taj način i pristupaju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.