Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2010., 12:21   #241
Daj prika ne trkeljaj. Lijepo je sto zelis pomoci ali stvarno pricas gluposti.
Reci da ne treba znati note i ljestvice je jednako kao da kupis auto i kazes: "ma ne treba ti 4. i 5. brzina; jer zaista, mozes se voziti i u nizim brzinama (ne, ovdje ne pricam o brzini sviranja, samo dajem usporedbu).
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 12:29   #242
Gospon Crve, vi ste pretpostavljam neki opak svirac, jelda? Sve se da praksom naucit, pa i to da ako po sluhu nadjem da mi je jedan od akorda u pjesmi C, mogu imat u toj pjesmi po logici jos i F,G,D,B. I poneki mol ako ga ima. To se sve da praksom savladat. Ali ako nemas urodjeni sluh, recimo, dzabe ti sva praksa i prangijanje po gitari.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 12:34   #243
Nisam opaki svirac ali bez poznavanja teorije i osnova napredak je spor.
A s ovim dijelom o sluhu se slazem, netko bez sluha nece moci skinuti ni bratec martin a kamoli nesto kompliciranije.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 20:46   #244
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Dragi moj d. m. , recimo spomenuti Yesterday nikad, ali nikad neces skinut po sluhu. Jer je jednostavno nemoguce. AKo nemas tablature ili note, neces ju tocno odsvirat. Jer u njoj ima akorda za koje mozda nisi ni znao da postoje.Tezina pjesme i je i nije odredjena brojem akorda. Ovisi o pjesmi. Ovo sam samo dao kao primjer
a kaj misliš, od kud ti akordi/tabovi/note?
iz neba su pali? ili ih je možda neko skinul po sluhu?

i baš me zanima koji su to akordi za koje nakon 9 godina bavljenja muzikom neznam da postoje

Mislim, radiš neku posebnu nauku iz toga. Ak akord ima neko komplicirano ime, ne znači da ga je nemoguće skinuti
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:27   #245
evo ja ću predložiti knjigu: gitara za neznalice.Ja po njoj nešto sviruckam i mogu reć da ima pomakića hihi
__________________
Bitno je očima nevidljivo.
pipi narančada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:40   #246
Zuta ona (for dummies jel)? Solidna knjiga.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 19:24   #247
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
a kaj misliš, od kud ti akordi/tabovi/note?
iz neba su pali? ili ih je možda neko skinul po sluhu?

i baš me zanima koji su to akordi za koje nakon 9 godina bavljenja muzikom neznam da postoje

Mislim, radiš neku posebnu nauku iz toga. Ak akord ima neko komplicirano ime, ne znači da ga je nemoguće skinuti
Pa te note je ocito napisao gospodin Mc Cartney, ali ne sam jer nije imao tada u to vrijeme pojma o njima. Vjerojatno je svirao, a netko drugi to zapisivao. Sad ih sigurno zna, ali tada u to doba niti su ih znali niti ih je bilo briga za note.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:19   #248
Daj bokte, ajde, razmisli malo. Pa nije glazba s Beatlesima pocela.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:08   #249
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Daj bokte, ajde, razmisli malo. Pa nije glazba s Beatlesima pocela.
Ne znam kakve veze ova recenica ima s bilo cim sta sam pisao. Ne zelim se tu prepirat, ali i dalje tvrdim da note nemaju veze. Bitno je da imas sluha i da znas koji akord se kako zove, i zdravo. Naravno da je znanje nota velika prednost, ali nije neophodno.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:46   #250
Ako ti ne znas, ne zna nitko.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 16:59   #251
ko zna nekog instruktora gitare za pocetnike u rijeci nek mi se javi na [email protected]
bio bih vam jako zahvalan :-)
icerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 18:24   #252
dal bi mi neko mogao reci dali ima na internetu naci knjigu guitar for dummies...
slusham rock...san mi je svirati gitaru ali meni nekako ne ide...lupam akorde ali oni ne zvuche...imao sam par privatnih casova tako da znam shtimovati gitaru znam koje su note na zicama...
evo taj shto me ucio kreno je da uci od 7godine...a sad ima oko 40...nema nikakvu muzicku skolu..i ucio je uz jedan radio slusajuci i skidao tako preko sluha od 7 godine...
imam klasicnu gitaru...nisam tolko glup da mislim da su gornje tri metalne shvatio sam da su plasticne...

ovako mi ide u glavu dal da nastavim sa gitarom dal da ipak odustanem...zato ako neko zna gde se na internetu moze naci knjiga "Guitar for dummies" jer u celom gradu nema ta knjiga..
__WuCa__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:07   #253
počeo sam učiti gitaru s 14 god u KUD Lipa Osijek.

i nemojte mi tu pričati da je svejedno na kakvoj se gitari uči. tko ima love odmah nek istrese jedno 2t € za kakvu dobru akustaru ili klasičnu.

krv smo pišali mi koji smo naučili svirati na melodijama Mengeš.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:38   #254
Ajde ne trkeljaj. Kupit ces klincu Martina od 2-3k eura i odustane nakon godine dana.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 12:46   #255
mujo....

pa sebi ću je ostaviti
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 13:03   #256
A to je ta sema, opravdanje za zenu...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 20:59   #257
nego šta
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 21:04   #258
bok svima, jedno pitanje. učila bi svirati gitaru (spremam se onako jaaaako dugo, al evo sad postoji šansa da se konačno i tim počnem baviti). problem je taj što nemam svoje novce, već me financiraju, a ti koji financiraju mi ne bi odmah kupili čak ni solidnu gitaru (od nekih 800kn) već bi vidjeli koliko se ja želim time bavit pa mi ne gine gitara iz konzuma za početak. ajd vi meni lijepo recite jel to ono baš bacanje novca i hoću li ja zbog gitare odmah odustat, il ću moć koliko toliko s njom pretrpit mjesec, dva? molim da odgovore oni koji su čuli ili probali konzum gitaru (ona klasična).
 
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 22:28   #259
Prezivjet ces s konzumovom al ce zvuk biti sranje.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 00:08   #260
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Prezivjet ces s konzumovom al ce zvuk biti sranje.
najvažnije je da vide da me zanima, samo mi je bilo da se ja onda potpuno ne ohladim
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.